Gülen Mehdi mi Deccal mi??

Fetullah Mehdi mi? Deccal mi?

• Deccal

Oy: 2 40.0%
  • Deccal değil

Oy: 3 60.0%

• Kullanılan toplam oy
    5

garip70

Ordinaryus
Açık açık küfrünü ilan etmiş ya da süzme salakk.
Ne demek ''Cebrail gelse parti kursa desteklemem.'' Cebrail Allah'ın izni dışında iş mi yapıyormuş yoksa?
Cebrail'in getirdiği Kur'an'ı Kerim'i de inkar eder bu yakında. ''Kusura bakma getirdiğin kitabı kabul etmiyorum ben kendim yazacam'' der gibi töbe töbe...

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
1.) Deccal Kendisinin Peygamber Olduğunu İddia edecek...

cemaat-yazari-bahri-senkal-allah-yeni-bir-din-gonderebilir-h1422989614.jpg

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Fethullah Gülen in Hz. İsa AS olduğu İddiası (Peygamber olup olmadığı)

Fethullah Gülen'in, "Ege'de talebe hizmetini en güzel yapan O'dur" diye tarif ettiği 20 yıl önceki talebesi Münip Erdem, canlı yayında çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Erdem, "Bu hususu 20 yıl sır olarak sakladım, fitneye sebep olmamak için hiç kimseye söylemedim. Fethullah Gülen hakkındaki benim kanaati katiyem fevkalade müspet idi. Fakat 17 Aralık'tan sonra Latif Erdoğan kardeşimin söylediklerini dinledikten sonra uzun uzun düşünmeye başladım, kanaatlerim değişti eski kanaatimin müspet olduğu karşılığında bugün menfi bir kanaat hasıl oldu. Hocaefendi'nin en yakınında bulunan talebeleri Hocaefendi'nin Hz. İsa olduğu kanaatini taşıyor hoca efendinin cemaat tarafından Hz. İsa olarak bilinmiş olması kendi aralarında bir sır olarak saklandı senelerce saklandı. Hoca efendinin kendisine dedim ki hocam siz Hz. İsa mısınız? Yüzü kıpkırmızı oldu tutarsız cümleleri peşi peşine eklemeye başladı. "Ben Hz. İsa'yım" diyemedi "Hz. İsa değilim" de diyemedi. O kadar sıkıntılı bir hava meydana geldi ki soruyu sorduğuma bin pişman oldum." şeklinde konuştu
http://www.sabah.com.tr/gundem/2014/03/15/gulen-hz-isa-olarak-bilinir-ama-konusulmaz

garip70

Ordinaryus
2. Deccal İlahlık İddiasında BUlunacak

BaOlr5eIcAAkaZP.jpg

Fetönün peygamberlik ilanını bilmem ama ilahlık ilanı gibi bir bildiri olmuş bu...

Hala peşinden giden var mı bilmiyorum. Ama bir gerçek var, o da vaat ettiği cennetin cehennem olduğu.

Yani deccal...

Rabbim bu adamın ve sevenlerinin şerrinden bizleri korusun...

garip70

Ordinaryus
Bir üst mesaj bak

Ha tamam... Burada peygamber olduğuna işaret ediliyor. Hani sıradan biri olsa deli deyip geçer üzerinde de durmayız. Ama son günlerdeki olaylar ve dünyadaki yankıları hiç de önemsiz olmadığını gösteriyor.
''Yani deliyim raporum var'' demeyle kurtulacağını sanmasın.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Bunu bilmiyordum... Artık şüphem kalmadı... Tüm taşlar yerine oturuyor...

rabin1.jpg

Şok belge; yoksa Fetullah Gülen yahudi mi?

Fetullah Gülen’in 1986 yılında Almanya’ya gitmek için talepte bulunduğu pasaport için Emniyete verdiği formda şok bir ayrıntı ortaya çıktı. Pasaport İstek Formu dolduran Gülen, ‘Refia’ olarak bilinen annesinin ismini ‘Rabin’ olarak beyan etmiş.
Paralel yapının ‘Kainat İmamı’ Fetullah Gülen’in 1986 yılında Almanya’ya gitmek için talepte bulunduğu pasaport için Emniyete verdiği formda şok bir ayrıntı ortaya çıktı.

Pasaport İstek Formu dolduran Gülen, ‘Refia’ olarak bilinen annesinin ismini ‘Rabin’ olarak beyan etmiş. 24 Mart 1986 tarihli formda 5 yıllık turistik bir seyahat için Almanya’ya gideceğini beyan eden Gülen mesleğini de ‘matbaacı’ olarak bildirmiş.

rabin.jpg

‘Ramiz’ olan babasının ismi forma düzgün bir şekilde işlenen Gülen’in, annesinin isminin ‘Rabin’ olarak beyan edilmesi, Gülen’in anne tarafının İspanya göçmeni Yahudi bir aileye mensup oldukları yönündeki iddiaları akla getirdi.

AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Pasaport İstek Formu gibi belgelerde hata ihtimalinin sıfır olduğunu belirten uzmanlar, ‘Rabin’ ismine dair beyanın ne gibi bir açıklamasının bulunduğunun tek yanıtının Gülen’de olduğuna işaret ediyorlar. (AKİT)

http://www.medyagundem.com/sok-belge-yoksa-fetullah-gulen-yahudi-mi/

Sofuoglu

Ordinaryus
Deccal'n fitnesi çok büyük olduğu halde, Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz bu sapıtıcı imamları ondan daha beter ve ondan daha tehlikeli saymıştır.

Nitekim bir Hadis-i şeriflerinde de şöyle buyuruyorlar:

Sizin için Deccal'den daha çok Deccal olmayanlardan korkarım.

- Onlar kimlerdir?

Saptırıcı imamlardır. (Ahmed bin Hanbel)

Niçin Deccal'den daha korkunç ve daha tehlikelidir bu sapıtıcı imamlar?

Deccal'in işaretleri bellidir, doğrudan doğruya allahlık dâvâsı ile çıkacak. Kâmil iman sahipleri hiçbir zaman ona aldanmaz, tuzağına düşmez.

Ve fakat bu sapıtıcı imamlar olsun, âhir zaman uleması olsun, hepsi de sûret-i haktan göründüler, İslâm'ın önderi, kurtarıcısı gibi göründüler.
Saf ve temiz müslümanlar büyük kitleler halinde onlara iltihak etti ve intisap etti.
Şu kadar var ki, aslında sûret-i haktan görünen bu deccaller, bu kitleleri görünce asıl hüviyetlerini ortaya koydular.
Etraflarında kendilerine göre bir kalabalık görünce, hepsi de ayrı ayrı dinlerini ilân ettiler.
Kendi kurdukları dini ayakta tutabilmek için Allah-u Teâlâ'nın hükümlerini arkaya attılar, hükümsüz hâle getirmeye çalıştılar.
Kendi dinlerinin icaplarını ortaya koydular ve kitleler halindeki müslümanları hem kurdukları dine çekerek imandan ettiler, diğer taraftan dünyalıklarını soydular ve yoldular.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
İŞTE FETHULLAH GÜLEN'E KEFİL OLAN 27 İSİM!

Fethullah Gülen'e Yeşil Kart için kimler kefil oldu?.. İşte o liste...

Fethullah Gülen, ABD’den Yeşil Kart alabilmek için açıp, kaybettiği davada Rumi Forum’un başkanı Ali Yurtsever’in yardımı ile önemli isimlerden referans mektupları topladı.

Hürriyet Gazetesi'nden Razi Canikligil'in haberine göre Gülen'in ABD'de kalmasına yardımcı olmak için eski politikacılardan CIA ajanlarına kadar pek çok isim seferber oldu.

İşte Gülen’e yeşil kart için kefil olan o isimler:

George Fidas

Gülen’in I-140 yeşil kart başvurusu için mahkemeye sunulan destek mektuplarının ilk sırasında yer alıyor. CIA’dan Analiz ve Prodüksüyon Direktörü olarak emekli oldu. CIA’nın Balkan politikaları uzmanı ve halen Washington Universitesi Uluslarası İlişkiler Bölümü’nde ders veriyor. Yunan asıllı, Joint Military Intelligence Council’de de görevli.

Graham Fuller
Eski CIA ajanı ve yine eski "National Intelligence Council" Başkan Yardımcısı. "RAND Corporation"’da danışmanlık hizmeti veriyor.

Alexander Karloutsos
Gülen için mahkemeye mektup gönderenler arasında ikinci sırada. Merkezi New York’ta bulunan Amerika Yunan-Ortodoks Başpiskoposluğu’nda rahip. Mektubunda Gülen’den övgü ile söz ediyor.

Morton Abramowitz
ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi, halen "The Century Foundation" da görevli.

Ermin Başer
Mektupta eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın başdanışmanı olarak gösteriliyor. Bilimsel ve Teknik Araştırmalar Konseyi yürütme kurulunda yer aldığı belirtiliyor.

John Obert Voll
Georgetown Üniversitesi İslam Tarihi profesörlerinden.

Ralph ve Richard Lazarus
Dartmouth College Antropoloji bölümü profesörleri

Yıldırım Akbulut
Eski Türkiye başbakanı

Mehmet Sağlam
Eski Milli Eğitim Bakanı, AKP Kahramanmaraş Milletvekili ve Meclis Milli Eğitim Komisyonu Başkanı.

Bernadette Andrea
San Antonio’daki Teksas Üniversitesi İngilizce, Klasikler ve Felsefe Profesörü

Paul Parker
Elmhurst College teoloji ve Din Bölümü profesörü

Floyt M. Schoenhals
Amerika Evangelical Lutheran Kilisesi Arkansan-Oklahama Bölge Sorumlusu, Başpapaz.

Murat Saraylı
TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı. (TÜGİAD dün Hürriyet’e, "Murat Saraylı’nın görüşleri yönetim kurulumuzu bağlamaz" açıklaması gönderdi.)

Thomas Michel
Roman Katolik Kilisesi İsa Peygamber Dinlerarası Diyalog Sekreterliği Papazı.

Donald Senior
Catholic Theological Union Başkanı, Vatikan’ın atadığı papaz.

James Kenneth Echols
Chicago Lutheran School of Theology Başkanı

Jill Caroll
Profesör. Rice Üniversitesi Boniuk Merkezi Dini Hoşgörüde İlerleme çalışması idarecisi.

Lynn E. Mitchell
Houston Üniversitesi Dini çalışmalar Direktörü.

Sheryl L. santos
Texas Tech Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı.

David B. Capes
Houston Baptist Üniversitesi Hıristiyanlık ve Felsefe Profesörü

Terry Mathis
Universty of California, Riverside kampüsü papazı

Loye Ashton
Taugaloo College dini araştırmalar programı direktörü papazı Reverend)

Lawrence T. Geraty
La Sierra Üniversitesi

Ali Yurtsever
Rumi Forum

Sofuoglu

Ordinaryus
Saptırıcı imam bir kişiyi yolundan saptırır, inancını bozar

Bu adamlar devlete ihtilal yapmaya kalkışmış...

Bunlarınki saptırmayı da geçmiş..

kardeş! sapıttınmı herşeyi yaparsın Allah muafaza!
Bu neki ? devlette ihtilal yapmaya kalkışmak bunların en hafif cürümleri...!!
Bunların Deccalden tehlikeli oluşları ,Müslüman gibi gözükmelerinden kaynaklanıyor!
mesela bi örnek daha bunlar PKK'danda daha tehlikeli..!
görünen düşmandan korkma!görünene karşı gardını alır mücadeleni yaparsın...!
asıl yıllardır sendenmiş gibi gözüküp imanları çalanlardan kork...!
Fazla geriye gitme bundan 3 sene önce bunlar ''küfür ehli, küffara hizmet ediyor'' dendiğinde ''hadi ordan sende,müslümana nasıl böyle konuşursun'' diyenlerin sayısı bugüne göre çokta azımsanacak sayıda değildi...!!
işte bunlar bu kadar sinsice tehlikeli....
Vesselam....!!

Kaçak

Yeni
Bu adam ne deccal ne Mehdi ...
Muhtemel şizofreni derecesinde hasta ....
inanmış ve inandırmış ...
abartmaya gerek yok , tarihin çöplüğünü hayatta iken gören şahsiyetlerden ...
hırsının azabı tüm bedenini kavuruyordur eminim ...
o Fetullah buraya gelecek ....
nokta ...

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Fethullah Gülen bipoli hastası megalomanyak birisi. Tımarhaneler kendini haşa Allah, Peygamber, Mehdi sanan hastalarla dolu. Bu patoloji sıradan insanlarda belirse deli dersiniz. Tahsilli kişilerde ortaya çıkınca kolay kolay fark edilemiyor. Mesela Adolf Hitler!

Fethullah Gülen için çok zeki olduğu söyleniyor. Ben buna inanmıyorum. Yapı tamamen milletin alıklığından besleniyor.

İnsan bir şeyi inanarak söylediği zaman göz bebekleri, vücut dili falan ona göre şekil alırmış. Bu herif kendisinin Mehdi olduğuna ciddi ciddi inanıyor. Yoksa etrafına bunu inandırması mümkün değil.

Diyeceksiniz ki, madem Feto zeki değil o zaman bu koca teşkilatı kim yönetiyor? Kim olacak, Feto'nun Mehdi olduğuna inanan kabiliyetli cemaat mensupları yönetiyor.

Asıl sorulması gereken soru; Feto CIA'ya mı çalışıyor yoksa CIA Feto'yu kullanıyor mu? Bence CIA Fetoyu kullanıyor. CIA zekidir. Önce sizi çözerler ona göre temasa geçerler. Örneğin bu adamın kendini Mehdi sandığını anladılarsa çok rahat kullanırlar. Bu zor bir şey değil. Öyle manipüle ederler ki Fetö'yü kendilerini kullandığına inandırırlar. Örneğin Feto bir senatöre para yedirir, bir kanun tasarısını geçirtir. Oysa o kanun zaten çıkacaktır ama Feto kendi dahli ile çıktığını sanır, bununla Amerika'yı falan ele geçirdiğine inanır. Ne acaip değil mi? :D Aklını işletenlerin akılsızları kullanması gerçekten trajikomik bir durum.

cemaliii

Kıdemli Üye
feto mehdi olmadığı gibi deccalde değildir. kendinize gelin.

erdemceerdem

Profesör
Bir zamanlar bu forumda bu feyto, apodan ve pkkdan daha tehlikeli demistim. Hakaret diye mesajim silinmisti... Artik yonetimdeki arkadaslar bu adamin terorist basi oldugunu biliyorlar...

Bu adam deccal mi bilemem, hic yakininda bulunmadim...

Ama bildigim birsey var ki; bu adam pic kurusu...

talib

Kıdemli Üye
Müslüman sahabi var mı cengizhan? Hepsi müslümanım demeden önce kafirdi. Hepsinin geçmişine bakıp kafir mi demek lazım? Gerçi senden farklı cevap da gelebilir!

Kronoloji nedir duydun mu hiç? Milletin önceden söylediği şeyleri, onların üstünden çok olay geçmesine rağmen halen getiriyorsun. Zekan ile ne alıp veremediğin var da millete karşı bu kadar dalga geçtiriyorsun?

zulk@rneyn

Profesör
gülen haber verilen büyük deccal değildir fakat büyük deccalden önce çıkacak 30 küçük deccalden biri olduğu kesindir.

biliyoruzki mehdi a.s. ın karşısında süfyani olacaktır.
deccali tepeleyecek olan da hz. isa dır.
deccal çıkmış ise hz isa'nında meydanda olması lazım. (ruhi manevi olarak değil, şahıs olarak)

birde cessase hadisi şerifi vardır.
bu hadisi şerifte nettir. deccal yıllardır hayattadır ve izin verildiğinde adasından ayrılıp faaliyetine başlar.
illuminati, 1 dolar üzerindeki piramit ve tek göz gibi sembollerin deccale işaret etmesi muhtemeldir. belki fgülen bu deccalin öncü komutanlarından bir komutandır. fitnesi deccalin fitnesidir. bilmiyoruz.
tahmin ediyoruzki asıl deccal adasından çıkacak ve olağanüstü fantastik güçleri olan bir şahsiyet olarak faaliyetlerine başlayacaktır.

deccalle ilgili hadisi şeriflerde kıvırcık saçlı olduğu bildirilmiştir. tek gözü üzüm salkımı gibi dışarıya fırlamıştır. bir çok yerde bu fiziksel özellikleri bildirilmiştir.

yani asıl deccal daha çıkmamıştır. fakat bu kişi asıl deccalin komutanlarından biriyada ondan önce gelecek olan 30 küçük deccalden biridir diyebiliriz.