Gülen cemaatinin mal varlığına ve medyasına el konacak!

redyellow

Kıdemli Üye
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,260
Tepkime puanı
874
Puanları
113
Konum
ankara
Web sitesi
redyellow.besaba.com

cyrdl5wunm6go5lsm.jpgAnkara Cumhuriyet Başsavcılığının Gülen cemaatine yakınlığı ile bilinen yayın organları için yaptığı engelleme talebine ilişkin olarak, Ulaştırma Bakanlığının harekete geçtiğini öne sürdü. Bakanlığın RTÜK e yazı yazarak başsavcılığa talebini ilettiği ve gereğinin yapılmasını istediği iddia edildi.


"Edinilen bilgiye göre Ulaştırma Bakanlığı, Ankara Başsavcılığının yazısını öncelikle MGK ya sorma kararı aldı. Bakanlık, MGK’dan FETÖ hakkında detaylı bilgi talep etti. Bakanlık bir başka yazıyı da RTÜK’e yazdı. Bakanlık yazısında, Ankara Başsavcılığı’nın paralel medya hakkındaki tespitlerine yer verilerek gereğinin yapılması istendi. Böylece paralel medya için süreç başlamış oldu."


Türksat uydusundan yayın yapan TV kanallarının engellenmesi girişimine tedbir olarak, Paralel Yapı bünyesinde tıpkı terör örgütü PKK nın bir zamanlar MED TV ile yaptığı gibi, yurt dışından yayın yapacak bir televizyon kanalı kurdu. MC Haber adlı TV kanalının kuruluşu dün Paralel Yapı gazetelerinin birinci sayfasından duyuruldu.
Örgüt propagandası var


“Yasaksız haber için yeni bir soluk : MC Haber TV” başlığıyla duyurulan yeni televizyonun Almanya merkezli olduğu ve hotbird uydusu üzerinden yayın yapacağı öğrenildi.


Samanyolu TV, Samanyolu Haber, Burç TV, Bugün TV, Kanaltürk TV gibi pek çok televizyon ve radyo kanalına sahip Paralel Yapı’nın, devletin Türksat uydusundan yapılan yayınlarına yasak getirmesinin ardından, yurt dışından yayın yapacak tv kanallarının sayısını arttıracağı belirtiliyor.

Kaynak


 

can feda

Profesör
Katılım
11 Ocak 2015
Mesajlar
1,014
Tepkime puanı
13
Puanları
0
Konum
dünya...
bence 8 haziran beklense iyi olur...Hükümetin ağlayan...hisli abilerinden...Bülent Arınç...parsel parsel satılan yerleri açıklayacak...melih gökçek ile ilgili 100 şeyi açıklayacak...parsel parsel satılan yerler de geri alınsın...
 
Üst