''Güçlü bir Türkiye güçlü bir Kudüs, güçlü bir Filistin demektir.'' | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

''Güçlü bir Türkiye güçlü bir Kudüs, güçlü bir Filistin demektir.''

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,091
Puanları
83
Hamas lideri Ak Parti Kongresi'ni coşturduAK Parti'nin Konya'daki kongresine Hamas lideri Halit Meşal'de katıldı. Meşal konuşma yaptığı sırada kongrede coşkulu bir hava esti.
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,091
Puanları
83
AK Parti'nin Konya kongresine sürpriz bir isim de katıldı.

Resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara'da bulunan Hamas Lideri Halid Meşal'in davet üzerine AK Parti'nin Konya Kongresi'ne katıldı.

''TÜRKİYE GAZZE İÇİN 9 ŞEHİT VERDİ''

Konuşmasına Kudüs'ten selam getirdim diyerek başlayan Meşal, Türkiye'yi övdü ve teşekkür etti. Meşal, Gazze'ye yardıma giderken İsrail tarafından katledilen 9 Türk vatandaşı için rahmet ifadeleri kullandı. Hamas lideri şöyle konuştu:
''Kudüs'ten Filistin'den selam olsun. Konya halkına selam olsun. Direnişin ve İzzetin sembolü olan Gazze'den sizlere selam olsun. Öyle bir Gazze ki, orası için bu mübarek ülkenin 9 ferdi şehit olmuştur. Allah Türkiye'nin ve Filistin'in, ve İslam aleminin şehitlerine rahmet etsin.''
''SÖZLERİNİZİ ANLAMASAM DA''

Halid Meşal'in konuşma yaptığı sırada salondaki kalabalıktan tezahuratlar yükseldi. Bunun üzerine Meşal ''Her ne kadar sizin sözlerinizi anlamasam da kalp dilinizi çok iyi anlıyorum.'' dedi ve şöyle ekledi:
''Güçlü bir Türkiye güçlü bir Kudüs, güçlü bir Filistin demektir.''
AK Parti Kongesi'ne sürpriz bir şekilde katılan Meşal, konuşmasının sonlarında şunları söyledi:
''Türkiye'yi, Türk halkını Sn.Ahmet Davutoğlu ve Sn.Recep Tayyip Erdoğan'dan dolayı kutluyorum.
Nasıl ki geçmiş tarihinde yüzyıllar boyunca halkını Kudüs'ü Aksa'yı Filistin'i koruduysa, inşallah gelecekte de Filistin'i Kudüs'ü tekrar kurtaracağız.
Türkiye'nin kongrelerinde misafir etmesi büyük bir şereftir. İnşallah gelecekte sizleri Kudüs'teki kongrelerimizde görmeyi umut ediyoruz.''
 
Üst