Gönlümü sersem, ruhumun nidasıyla filizlensem!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar ah desem ve kalbimi dinlesem...[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gönül bağımın bizar bırakan lisanını anlasam, aşk için gülü koklasam, ağlasam[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bülbülün feryadını,cihanın sadrını, vadedilmiş hesabı koklasam onunla ayılsam[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gözyaşlarımı, sinemin efkarını, umutlarımın bekleyen vecdi cenahınına bıraksam[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden sana gelemiyorum,neyi bekliyorum...[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yılların yılgın bırakan suskunluğunu,gönül toprağımın susuzluğunu serdediyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar dilensem, muhtaçlığımın her zerresinde hasretini nefeslensem eriyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Dil susuyor, gönül ağlıyor, gözler ne kadar nazar etsede, ruhuma hiç tesir etmiyor[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Öyle baktım, derinlerde yine yalnızdım...[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Her anımda, ruhumun hiran damlalarında, kalbimin inşirah arzusunda sen vardın[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]El açtım, secdeye açtım, aklımın dirliğinde bizardım, ruhum için aşikar bir yardın[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neyi anlamadım, gayretimi ve azmimi dikkate almadım ve avuntulara sığındım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Yağmur yağarken, umutlarım yeşerirken...[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Taşın altında, karanlığın didarında, sabrın ve kanaatin sadrında bekleyen varken[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar yerinsem, mahçubuyetimle kuytu köşelerde demlensem ve bir ah etsem[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yolun selametinde, dilin edebinde, gönlümün mahzun lehçesinde idrakine erişsem[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Seyrediyorum dağları, engin yamaçları...[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sinemde kalmış ve solmaya yüz tutmuş umutları, demlenen yakarışları, ağıtları[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Güne baksam, onunla hem hal olup mananın ecrinde aklansam, fecre nasıl kansam[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yüreğimden kopan çığlıkları ummana bıraksam,ruhumu düştüğü yerden çıkartsam[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Göçmeden, nefesi sahibine vermeden...[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Vaktin rahlesinde, ahtin sahnesinde, sadakatin tevdiinde,ruhuma aşkı anlatsam[/FONT]
“[FONT=Palatino Linotype, serif]Oku” hakikatin ilgasında nefeslensem, aklımın ar, nar, kar olduğunu bir sezsem[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar kaybolmuşluğum ve solmaya ramak kalan mesnetsiz umudumu gizlesem[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​