Fransa'da Şarap Ve Bira Yasaklanıyor

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,437
Puanları
63
Fransa'da alkol tüketen kesimin tepkilerine yol açacak bir genelge yayımlandı.
Fransa hükümeti tartışma yaratacak bir karara imza atarak, şarap ve biranın tüketimine sınırlandırma getirecek bir genelge yayımladı.

Şaraplarıyla dünyaca meşhur Fransa’da hükümet, tartışma yaratacak bir karara imza attı. Hükümet tarafından yayımlanan genelgeyle, işverenin istemesi halinde iş yeri yemekhane veya kantinlerinde şarap servisine yasak getirildi.

İSTEYEN YASAKLAYABİLECEK

Çalışma Bakanlığı’nın genelgesi ile artık isteyen işveren, şarap ve bira gibi alkollü içeceklerin yemekhanelerde servis edilmesini yasaklayabilecek. Bakanlık, işyerlerinin güvenliği ile işçilerin fiziksel ve psikolojik olarak kendilerini daha iyi hissetmeleri için böyle bir karar alındığını bildirdi.

VAR OLAN YASAK GENİŞLEDİ

Söz konusu genelgeden önce yürürlükte olan mevzuat, işyerleri yemekhane ve kantinlerinde şarap ve bira gibi içkilerin yemek sırasında makul bir şekilde tüketilmesine izin veriyordu. Eski mevzuatta, sadece alkol derecesi yüksek viski, cin ve votka gibi içkilerin servisi yasaktı. Hastane ve ulaşım sektöründe çalışanların da her türlü koşulda yemekhanelerde alkol tüketmesine izin verilmiyordu.

sontv
 

Kaçak

Yeni
İhvan Üyesi
Katılım
21 Ara 2012
Mesajlar
8,180
Puanları
113
İşte başlık işte haber işte duakuş....
 
Üst