Filistin İsrail'e bir çok noktadan operasyona başladı.

ihvanistanbul

AkhenAton
Yıllar yıllar önce lise talebesiyken dinlemiş utanmıştım. 28 şubat bin yıl sürecek deniliyordu. Yıllar geçti biz hala utanmaktan gayrisine güç yetiremiyoruz. Allahım bari utanma hissiyatını elimizden alma, evlatlarımızı bizim gibi aciz etme.

Hakperest

Kıdemli Üye
Türkiyeden soykırımcı vahşi israile günde ortalama 8 gemi yük gidiyormuş. var mı bunun bir izahı? kimden yanayız?!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
GD0fDDlXgAAiWM3

ANTALYASPORDA oynayan katil israilil futbolcu bugün trabzon maçında bu işareti yapmış!
Antalyaspor kadro dışı bırakıldığını açıkladı.
YETMEZ!
Sözleşmesi derhal feshedilmeli ve kovulmalıdır bu insanlık düşmanı!

ihvanistanbul

AkhenAton
Türkiyeden soykırımcı vahşi israile günde ortalama 8 gemi yük gidiyormuş. var mı bunun bir izahı? kimden yanayız?!
o gemiler paradan yana.
Kim Mescidi Aksayı ne menfaatinden ötürü satıyorsa Allah ellerinden o menfaati alsın. iş anlaşmalarının korkusuysa işleri bozulsun, para kaybetme korkusuysa Allah o paralarca canlarını alsın, fırsat bu fırsat kârımı arttırayım sevdaysıysa Allah ellerini kurutsun,

Hakperest

Kıdemli Üye
o gemiler paradan yana.
Kim Mescidi Aksayı ne menfaatinden ötürü satıyorsa Allah ellerinden o menfaati alsın. iş anlaşmalarının korkusuysa işleri bozulsun, para kaybetme korkusuysa Allah o paralarca canlarını alsın, fırsat bu fırsat kârımı arttırayım sevdaysıysa Allah ellerini kurutsun,
ne tür bir hesap yapılıyor bilemiyorum ama böyle bir soykırımda diplomatik ilişkilerin ve ticari ilişkilerin devam ediyor olmasını hiç bir vicdan ve akılla açıklayamıyorum. Müslümanlığı geçtim Türklük böyle bir şey değil! silah parçaları da gidiyormuş diye söylendi(inşallah yanılıyorum). Peki ya silah da gidiyorsa!! Allah'ım sen aklımı koru. Mazluma yardım yerine zalime yardım etmiyoruz inşallah. Bir an önce bu hatadan, günahtan, vebalden dönülmeli.

Cenan

Ordinaryus
Devletlerin ihracatları engelleme yetkisi var mi? Nasıl oluyor bu işler?

Yahudi zihniyetlimiz çok. Ticaretine devam eder.
Peki devlet bunun neresinde?

Hakperest

Kıdemli Üye

işi kotarmak için söylenen bu yavan argümana bakma yahu
güldüm resmen

devlet bu, isterse ticaret yapanı içeri bile tıkar( yaptırımı delme, terörist faaliyet vs istediği suçlamayı yapar)

şu an devletin yürütme, yargı ve ticareti yapan işadamları soykırıma yardım suçundan uluslararası mahkemede yargılanmasına kadar yolu var diye düşünüyorum

İsrail en büyük ırkçıdır ve yapılan zulmün ırkçılık skalanızla alakası vardır. ispanya, İrlanda ve güney afrikada vb sanırım ırkçılığa biraz mesafeli olmalılar; bu yüzden görece zülme daha çok karşılar.

devletimiz ticari anlamda soykırıma ticarete göz yumarak ortak olma suçu işlemektedir.
Bu durumun vicdani, insani, islami, kadim Türklük kültürü vs vs hiçbir açıklaması yok.

tek bir açıklaması olabilir o da fiilen içerde savaşıyoruz ve bu kârı orada kullanıyor olmamızdır.
yada kârı direk onlara verdiğimizdir.

başka şu açıklama yapılabilir belki. devlet ilerde yapılacak olası bir devletler çapında bir savaşa para biriktiriyor.
ama bu açıklama müslüman kanı üzerinden yapılıyor olması ahlaki bir faliyet olmasından çıkarır.

Cenan

Ordinaryus
işi kotarmak için söylenen bu yavan argümana bakma yahu
güldüm resmen
Ben samimi olarak sordum. Devlet bile, isteye bu olup bitene ortak mi? Görmezden mi geliyor?

Bir partiye oy veriyorsam gercekleride görmezden gelemem ki Gazze hassas bir konu.

Hakperest

Kıdemli Üye
Ben samimi olarak sordum. Devlet bile, isteye bu olup bitene ortak mi? Görmezden mi geliyor?

Bir partiye oy veriyorsam gercekleride görmezden gelemem ki Gazze hassas bir konu.
ecevit hükümeti öncesi rahmetli erbakan için de israille 8 madde imzalamış mı ne dediler de oy vermeyi bıraktık. o dönem köyde oy kullanmıştım, sandık başında rütbeli bir asker oyunu açık kullandırtmıştı bana. oyu yakacaktım zaten, böyle yapınca öfkelendim, yice görsün diye yaklaştırıp bir o mührü erbakana bir mührü de kürt milliyetçilerine basmıştım( nefret edip onlarla sürtüşmeme rağmen).
sonrasında ülke ekonomik badire atlattı, bankalar içi boşaltıldı falan. Ardından Reise destek çıktık (suriye meselesi hariç).

tarih tekerrür eder derler ama şimdi ne olacak ne yapmalıyız net bir fikrim yok sayın bacım
sizin bir bilginiz varsa size uyalım.
hakan fidan, reis, ibrahim kalın çok değerli ve öngörülü şahsiyetler ama körükörüne destek çıkmak da istemiyorum doğrusu

Cenan

Ordinaryus
Nerdeyse 3 yıldır haberlere bakmıyorum. Twitter'a bakmam 2 dk sürmüyor. Ilgimi ceken birsey olursa okuyorum. O yüzden ne oluyor ne bitiyor bilmiyorum açıkçası. Buraya konu taşınırsa haberim oluyor.

Gazze olaylarından sonrada Ak Parti'ye oy vermemeyi bile düşündüm. Birseyler yapıyorlarda bizim mi haberimiz olmuyor onu da bilmiyorum. Bildiğim birsey varsa birgun İsrail diye bir devlet kalmayacak. Bunun icin bir bedel ödenecek ve o bedeli de Filistinliler ödeyecek.

Ne diyelim; Görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler.

ihvanistanbul

AkhenAton

Mitten bir abi gider der ki ihracat yapmaniz sizin icin tehlikeli olabilir. Kaale almazlar sonra ihracatcilardan biri ani bir kalp kriziyle ölür ve ihracaat biter

erdemceerdem

Profesör
Nerdeyse 3 yıldır haberlere bakmıyorum. Twitter'a bakmam 2 dk sürmüyor. Ilgimi ceken birsey olursa okuyorum. O yüzden ne oluyor ne bitiyor bilmiyorum açıkçası. Buraya konu taşınırsa haberim oluyor.

Gazze olaylarından sonrada Ak Parti'ye oy vermemeyi bile düşündüm. Birseyler yapıyorlarda bizim mi haberimiz olmuyor onu da bilmiyorum. Bildiğim birsey varsa birgun İsrail diye bir devlet kalmayacak. Bunun icin bir bedel ödenecek ve o bedeli de Filistinliler ödeyecek.

Ne diyelim; Görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler.

Bu memlekette
Cumhuriyet döneminde,
Erbakan diye bir adam çıkacak...
Yahudiler bunu fark edecek,
bakacak ki bu yahudiler,
bu Erbakan YAHUDİNİN YÜZ YILLIK PLANINI BALTALIYOR
çarklarına çomak sokuyor, oyunlarını bozmak için mücadele veriyor...
ne yapmaları lazım...
bu Erbakan'ın gidişatına dur demeleri, önünü kesmeleri lazım...
ne oluyor
28 Şubat ortaya atılıyor...
ve yahudiler yine başarıp (kendilerince)
Erbakan'ı hem deviriyor, hem siyasi yasak veriyorlar...
hem de ev hapsine mahkum ediyorlar yıllar sonra...
bakin ki kadere bu ev hapsi veren Hoca'nın talebisi Apo Gül...
Hemde lütuf halinde sunuluyor... çünkü hoca cezaevine girecekken
talebisi apo gül, cezaevinde mahkum olmasına gönlü razı gelmiyor, cezasını ev hapsine dönüştürüyordu...
offf lütufa bak lütüfa...

işte bu yahudiler o gün fark etmişti ki; 'MAYMUN GÖZÜNÜ açmıştı...
yani bu Türk Milleti; ERBAKAN GİBİ... MİLLİ OLAN adamların,
yada onun gibi MİLLİ GÖRÜNEN adamların arkasından gidecekti...
baykallar, demireller, çillerler, mesut yılmazlar ve daha niceleri, yahudinin işine yaramazdı...
tedbir (sbop) olarak bekleyen fetö, 28 şubat da tüm dini yapılar yok edililerken tek işaret parmağı gibi sivriliyordu.
neden, neden, neden....
bu yahudi bu ülkedi islamiyeti bitirmek için mücadele ederken,
Erbakan'ı devirecek
fetullah gülenin büyümesine, gelişmesine, siyasileşmesine izin verecekti (müsade edecekti)
fetullah islami olsa zaten na mümkün dü...
elbetteki gerçek manada islamcı değilse bu yapı... öyle izin verilirdi...
öncesinde fırsat bulduğum ortamlarda 2006 dan beridir de bu forumda
bunu anlatmaya çalıştım, kendi aklımca... bu föte yapısı islami değil di...
ve bir ajanvari yapıydı, aşikardı, belliydi...
bizler bu ülkede, kurtuluş mücadelesinde ve sonrasında,
boynunda haç ile yakalanan imam görünümlü müsveddelerin olduğunu
amaçlarının din olmadığını,
dine ve bu memlekete zarar vermek üzere yetiştirilmiş bir sürü ajanların olduğunu,
idrak ettik, kanaat oluşturduk ve sonunda kabul ettik...
ve gerçekliği de muteberdir...
bu ajanlardan hala var olması bir yerlerde dolaşması muteberdir...

işte bu yahudi, bu Erbakan'ı bitirecek
her ihtimale karşı, dinci, imancı, islamcı diye ajan fetöyü istetmede bekletecek
sonrasında kurulucak siyasi oluşumlara zemin hazırlamayı unutucak... mümkün mü...
geldik AKPARTİYE....
MİLLİ OLAN adamlar....
MİLLİ GÖRÜNEN adamlar...
boynuna haç takmış ajanlar...
fetullahçı pezolar...
bakara makaracılar...
rantçılar, rantiyeciler...
dürüst siyasetçiler, gayri ahlaki siyasetçiler...
herkesin kendine kalkan yapıp,
ak yada kara yüzünü gizlemeye çalıştığı bir mekana dönüştürdü insanlar...
fasülyenin içindeki taşları temizlemek kadar kolay değil bunu ayıklamak...

Son düzenleme: