Fıkralar

SUVARİ

Üye
nerden geldigimi az cok biliyorum ama nereye gidec
alman ingiliz ve türk vampirler kendileri arasında yarışa girmişler bu gece kim daha çok av bulup kanını emecek diye
kimden başlayalım derken alman vampir ben başlayacam demiş ve havadan aşagı dogru inmiş birde gelmişki agzı gözü kan icinde neyapıt diye sormuş ingiliz ve türk vampirler
şu aşagıdaki ahırı gördünüzmü demiş evt peki ordaki inekleri gördünüzmü demiş evt demişler. işte ben ordaki ineklerden birinin kanını emdim geldim demiş sıra ingiliz oda dalışa geçmiş ve agzı gözü kan icinde gelimiş
ne yaptın diye sormuşlar alman ve türk vampir şu aşagıdari evi gördünüzmü demiş gördük demişler peki yanındaki kümesi gördünüzmü demiş gördük demişler işte ben ordaki 20 tane tavugun kanını emdim geldim demiş sıra bizim türk vampire gelimiş oda dalışa geçmiş ve aşagı dogru inmiş ve bir süre sonra onunda agzı gözü kan icinde gelimiş alman ve ingiliz vampiri sormuşlar sen peki neyaptın diye oda demişki şu aşagıdaki evi gördünüzmü demiş gördük demişler peki onun yanında bir agaç var demiş onu gördüzmü demiş evt gördük demişler peki onun yanında bir direk var onu gördünüzmü demiş evt gördük demişler işte ben onu göremedim demiş. :D

SUVARİ

Üye
nerden geldigimi az cok biliyorum ama nereye gidec
öğrenmek

temel düşünüp duruyomuş yarınki matematik yazılısında ne yapsada beş olsa basit yöntemlere dönmüş bir kağıda çarpım toblosunu yazmış ve sınava girimiş. sınav başlayınca cabinden kağıdı çıkarmış. kağıdı çıkarırken sese gelen öğretmen:

-Temel oğlum sana kaç kez kopya çekme diyorum.
temel öğretmene bakarak

-Ama öğretmenim siz demezmisiniz öğrenmek en güzel şeydir.

-Temel yavrucuğum öğrenmak bunun neresinde

-Öğretmenim kopya çekesinki cevabını öğrenesin... :D

Edibe Ziyâi

Agâh ol ey nefsim..
bir ingiliz bir fransız bir alman ve temel aynı uçağa binmişler
temel dönmüş bakmış:
-ula gene mi siz

M3L3K

Asistan
hahaaa hicc gülesim yokdu allah razi olsun:) hehehe

Web sitesi
www.meryk.org
Hapishane müdürü hic ziyaretcisi gelmeyen mahkuma sordu:
-Senin hic kimsen yokmu? Gelip gidenin olmuyor.
-Var efendim.Var ama, hepsi iceride...:D:D

Edibe Ziyâi

Agâh ol ey nefsim..
Bush`un Pulu:

Başkan Bush'un yeni talimatı:
-" Üzerinde resmim olan pul bastırdım, bundan böyle başkanlığın bütün mektuplarında bu pullar
kullanılacak."

Bir süre sonra görülmüş ki pullar zarfa bir türlü yapışmıyor.Başkan Bush küplere binmiş ve yetkilileri çağırıp sormuş;

- "Üstünde resmim olan pullar yapışmıyor, arkalarına zamk sürmediniz mi?"

-" Sürdük efendim,"

demiş yetkili ve eklemiş;

-" Yapışmamasının nedeni, herkesin pulun arka yüzüne değil de ön yüzüne tükürmesi efendim..."

Edibe Ziyâi

Agâh ol ey nefsim..
CENTRAL PARKTAKİ KÖPEK
New York'da küçük bir çocugu azgin bir köpegin dislerinden kurtaran ve hayvani bogan iri yari delikanlinin yanina kosan gazete muhabiri sormus:

-"Kahraman Amerikali çocugun hayatini kurtardi, diye yazabilir miyim?"
-"Ben Amerikali degil Pakistanliyim" demis adam.

Ertesi gün New York Times da manset:

"Köktendinci Müslüman, Central Park'ta bir köpegi bogdu. FBI olayin El Kaide baglantisini arastiriyor."

B.ü.S.r.A

Doçent
Okul fikralari

Cesaret

Öğretmen öğrencilere sordu:
- Cesaret neye denir?
Birisi parmak kaldırıp cevapladı:
- Bir şeyi bilmediği halde biliyormuş gibi yapıp parmak kaldırmaya denir...

Trafik kurallari

Öğretmen, öğrencilerine trafik kurallarına dikkat etmelerini öğütlüyordu:
- Örneğin ben trafik kurallarına uymazsam, bir taşıtın altında kalırım.
Sonra ne olur biliyor musunuz?
Bir öğrenci telaşla söze atıldı:
- Dersler boş geçer öğretmenim!!

Kompozisyon

Temel çok yaramaz bir öğrenciymiş. Bir gün yine yaramazlık yapınca öğretmeni cezalandırmaya karar vermiş:
- Bak olum şimdi gideceksin ve yarına 2000 kelimelik bir kompozisyon yazacaksın.
Temel gitmiş eve akşam kompozisyonu yazmış. Ertesi gün öğretmen 2000 kelimelik kompozisyonu okuyor :
- Dün ben gezerken kedimi kaybettim. Sonra ben kedime dedim ki; kediciğim gel gel gel gel gel gel gel gel...

Sabr-el-Hayat

Profesör
AZRAIL

Kadýnýn biri, 46 yaþýndayken kalp krizi geçiriyor ve
hastaneye kaldýrýlýyor. Ameliyat masas ýndayken, ölüme yakýn,
birden bir hayal görüyor.Azraili görüyor ve soruyor: "Benim saatim
geldimi?"

Azrail cevap veriyor:
"Hayýr, senin daha 43 sene, 2 ay vede 8 günün var".
Narkozdan uyandýgýnda, estetik yaptýrmaya karar veriyor.
Yüzünü gerdirttiriyor, dudaklar ýný doldurtturuyor vede Gögüslerini düzelttiriyor. Kýsacasý: "Yeniden dogmuþ gibi".
Daha uzun bir süre ya þayacaðýný bildiði için þimdi, o kadar ameliyatýn deðdiðini düþünüyor. Son ameliyattan sonra, hastaneden tamamen yeni bir insan gibi ç ýkýyor.
Tam karþýdan karþýya geçiyor ki, ambülans çarpýyor. Ölüyor.

Cennette Azrail'e soruyor: "40 seneden daha fazla
yaþayacaðýmý sanýyordum!

Neden o zaman bana o ambülansýn
çarpmasýný saðlayýp, Beni öldürttün?"

Azrail cevap veriyor:
Kýz, ben seni tanýyamadým...:O :thinking: :blink:

kızılkasırga

Profesör
-temel amerikadaki kardsşi idrisin yanına gider.
-uçaktan iner ve idris kendisini karşilar ve havaalanından cıkarlar ve irisin limuzinine binerler.
-temel şaşkın bırvaziyette sorar?
-nekadar buyuk araba?
-idris: burası amerika der.
-bir hayli bi yoldan sonra idrisin çifliğine gelirler ve içeri girerlerbayagı bı gıderler.
-temel yine şaşırır ve nekadar buyuk bi çiflik der.
-idris: eee burası amerika der burda hersey çok buyuk.
-akşam lur yemek vakti gelir idris temeli yemek salonuna indirir yemek salonda uzunca bir masa ve bir ucuna temel diğer ucuna da idris oturur.
-temel yine şaşırır ve nekadar büyük bir masa der.
-idris: eee burası amerika burda herşey çok büyük der.
-yemekler yenir temel sofradan kalkar ve irise ellerini yıkamak istediğini söyler. idris vc nın yerını tarıf eder.
-temel cım altkata in soldan ikinci kapı der ve temel iner fakat sol yerine sağ tarafa gıder ve ikinci kapıyı acar burası evin havuz odasıdır fakat ortalık karan lık oldugu ıcın temel ısıgı araken bırden kendını havuzun sularında bulur can havlıyle kulac atarken bıryandanda cığlık çığlığa bagırır sifonu cekmeyiiiiiiiiin.:O :O :O

Web sitesi
www.meryk.org
Çoğunluğunu lazlarğn teşkil ettigi komando bölüğü 10 gündür ormanda, çamurda, aç susuz pislik içinde eğitim yapmaktadır. 11. gün komutan, çavuş Dursun`u çağırır:

- Çavus, 10 gündür bölük gayet iyi bir performans gösterdi, biz de onları ödüllendirelim, bugün çamaşır değiştirebilirler artık.

Dursun:

- Başüstüne Komitanum.

Dursun çavuş bir heves koşarak bölüğü toplar:

- Sizlere çok sevineceğunuz bir haber cetirdum..Komitan izin verdi bugün erat çamaşir degistirecek, sıraya geçin değiştirun. Temel sen İdrisle. İsmail sen Kemalla. Sadik sen Cemalla...

Sabr-el-Hayat

Profesör
Temel Fikralari...

Yargic Temele sormus :

-Davaciya borcunu bir turlu odemiyorsun neden?

Temel boynunu buker verecegum vermesinede bana uc ay muhlet ver diyorum vermiyor uc yildir beni oyaliyor... :frantic: :O

the_valiant

Paylaşımcı
Aldığı 2 litrelik Coca Cola"nın kapağında "Tekrar deneyiniz" yazısını gören Karadenizli, önce denemeleriyle, sonra da açtığı davayla gündeme oturdu...
Konuyla ilgili açıklama yapan davacının avukatı İdris Karadeniz "Müvekkilim marketten aldığı 2 Lt.lik kampanyalı coca-cola ürününün kapağını açtığında hediye çıkmadığını ve tekrar deneyiniz yazısını görmüş. Bunun üzerine kapağı kapatıp tekrar açmış
ancak yine aynı şey. Bunun üzerine tam 4246 defa deneme yapmasına rağmen hediye çıkmamıştır. Coca-Cola şirketinin tüketiciyi dolandırdığını düşünen müvekkilim şirkete dava açmaya karar vermiştir. Biz de bugün gelerek dava dilekçemizi adliyeye teslim ettik. 10 bin YTL. maddi tazminat talep etmekteyiz" dedi.
Davadan haberdar olan Coca-Cola yönetimi adına açıklama yapan bir şirket yetkilisi olayın çok komik olduğunu ve artık Karadeniz bölgesine gönderilen ürünlerin kapağına "Başka Şişede İnşAllah" yazmayı düşündüklerini söyledi

ALINTIDIR

yeshil88

Asistan
SİGARA ÖLDÜRÜR
Albay askerlerin sigara içmelerine engel olmak için kantinin duvarına bir yazı asmış yazıda :
- sigara öldürür, diye yazıyormuş.
ertesi gün ordan geçen albay yazının altındaki cevabı görmüş:
- Türk askeri ölümden korkmaz!:D

Sabr-el-Hayat

Profesör
SİGARA ÖLDÜRÜR
Albay askerlerin sigara içmelerine engel olmak için kantinin duvarına bir yazı asmış yazıda :
- sigara öldürür, diye yazıyormuş.
ertesi gün ordan geçen albay yazının altındaki cevabı görmüş:
- Türk askeri ölümden korkmaz!:D

süperdi :eek:leyo: :O :good:

Sabr-el-Hayat

Profesör
Kekeme Temel...

Kekeme Temel

Kekeme olan kitap saticisi Temel kapi kapi dolasip kitap satiyormus, her sabah 50 kitap cantasina koyuyor aksama kadar da hepsini satiyormus.

Birgün patronu "Yaa Temel sen bu isi nasil beceriyorsun..

Diger satici arkadaslar günde en fazla 10 tane satiyor" diye sormus.

Satici Temel de kekeleyerek cevap vermis "cok basit..önce kapiyi caliyorum..kapiyi acana da kitap almak istermisiniz yoksa size okuyayim diye soruyorum" demis.:yahoo: :O

yeshil88

Asistan
ORUÇLUYUM
Tilki ormanda dolaşırken ağaca asılı bir but görmüş. Tam alacakken altındaki tuzağı farketmiş ve beklemeye başlamış. O sırada yanına kurt gelmiş ve sormuş:
- neden yemiyorsun?
- oruçluyum.
bunun üzerine kurt buta saldırmış ve kapana yakalanmış. Tilki de butu alıp yemeye başlamış. Kurt sinirle çıkışmış tilkiye:
- hani oruçluydun.
- Şimdi top attı, duymadın mı?:)

Satuk Buğra

Profesör
Elazığın Palu ilçesinde iki komşunun öküzü kavga eder. Öküzler birbirlerinin boynuzlarını kırarlar. Bunun üzerine kavga çıkar. Kavga eden komşularda birbirlerinde kafa göz bırakmaz. Neyse mahkemelik olur hakimin karşısına çıkarlar.

Hakim sorar söyle bakalım neden kavga ettiniz diye.

Bizim Palulu cevap verir, olayı tafsilat ederek:

Bak Hakim Bey der: Şimdi sen bizim öküz, savcıda komşunun öküzü. Siz vuruyorsunuz, birbirinizin bonuzlerini gırıyorsunuz, biz o yüzden kavga ediyorsunuz.

zaslan

Üye
arkadaşlar kesinlikle harikasınız ..çok orjinal fıkralar..inşallah bende katkıda bulunacağım..(sizler kadar olamam ama..:) )