Fethullah Gülen'den Marmara Gemisindeki şehitlere taziye, yönteme bakış açısı.

agbi

Yasaklı
Herşeyden önce çok yeni olduğunuz için şahsımı tanımadan asıl siz ahkam kesmişsiniz...

Cemaatle olan bağlarımı sormak asıl sizin haddinize değil. Bilen bilir... (çok eski şu yazı sadece size bir örnek olsun daha çok merak ediyorsanız mesajlarımı didikleyin! http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=8037&p=131727&viewfull=1#post131727 )

Asıl mesele şudur;

Peygamberler dışında hiçbir insanın "ismet" sıfatı yokken, ve Peygamberlerin dahi bazen hata (günah demiyorum hata) işlediği ortadayken bazı arkadaşlar maalesef ya şeyhini uçurur ya da hocasını (hocanın dahi rahatsız olacağı) mertebelere çıkarmak için didinir.

Evet bana göre hiçbir açıklaması yok bu sözün...

Diyebilirsiniz ki; Hocaefendi siyaseten öyle demiştir. Amerika da yaşadığı unutulmamalıdır.

Yada İsrail'in bizlere verdiği silahları tek bir tuşla susturma teknolojisini de hatırlatabilirsiniz.

Hocaefendi'nin hatalardan münezzeh olduğunu iddiadan başka birşey değil!

İsrail otoritedir, şöyledir, böyledir!

Geçiniz...

Burada korakademik o kadar ahkam kesiyorsun ama ya hiçbir "abi" ile danışmadın bu konuyu ya da senin abin yetersiz!

Cemaatteki konumum vs. de çok önemli değil ben yukarıda "destekçi" den kasıt olarak zaten art niyetli olamayacağımı belirtmek için yazdım.

Ha destekçiye ihtiyaç yok diyorsan ben yine senin cemaat mensubu olduğundan süphe ederim.

O kadar Zaman gazetesini kim alıyor?

Sadece cemaat mensupları mı?

Bizlere düşen şudur

PANİKLEMEMEK

Hocamız bir hata işledi diye "aman bu hatayı örtbas edelim yoksa cemaatimiz mahfolur" düşüncesinden sıyrılmak!

Hatası ile sevabı ile NET olmak!

Tamam abiler konumları gereği Hocaefendi'yi sorgulamıyorlar...

Evet benim de haddime değil.

Ancak ben bir bireyim ve kişisel görüşlerimi söylerim. Bana göre yanlıştı ve yine tekrar ediyorum bunun başka hiçbir izahı yok...

Ha bu yanlışla ben cemaatten mi soğudum?

Hayır

Düşman mı oldum?

Hayır

Önce kendi yanlışlarımı görüp düzeltmem lazım ki bir kişinin tek hatası ile sırtımı çevirip gideyim...

Yok öyle birşey...

Kavramları ve toplulukları kutsallaştırmaktan hatalardan münezzeh gibi pazarlamaktan vazgeçin...

Bunu yaparken bile kaç hata birden işliyorsunuz fark edin...

Yukarıa alıntı yaptığım mesajınızdakilerini DOĞRU KABUL EDELİM

İstişareye bu şekilde başlayalım.

Bana İsrail in DÜNYEVİ ORTARİTE olmadığını lütfen anlatabilirmisiniz.

İSRAİL kesin vurucaz dedi ( İsrail in geçmişte yaptıkları belli ) bu durumda ne yapılmalı idi.

Ayrıca Gazze ye Filistin e yaklaşık 6 senedir YARDIM yapılıyor F.Gülen cemeati tarafından ve bugünlerde eski duruma geldi ama bir yerde o zamanlar KISITLANDI.

Herneyse bana İSRAİL in DÜNYEVİ ORTARİTE BİR DEVLET OLMADIĞINI bugüngü sosyal düşünceleriniz ve Bilgileriniz ışığında anlatabilirmisiniz.Bakın Bir dmin siniz ve Fikirler üzerinde KARAR alma makamındasınız demekki bir BİLENSİNİZ lütfen aydınlatın.

korakademik

Ordinaryus
ağbi
hocamız her konuda israil e otorite demedi ki
maksat yardımsa izin alınmalıydı diyor..

israil e savaş açmak için izin almak gerekmiyor varsa yiğitler buyursunlar

sivil insiyatifin sınırı belli dir.
asker in işi savaşmaktır düşmanı imha etmektir.
ama doktorun işi ise yaşatmak
siz doktor da yaşatmasın öldürsün denilirse ortaya sadece vahşet çıkar.
ölen asker değil doktor olur...

herkes kendi sınırları dahilinde bilinçli olarak tüm zulümlerle mücadele etmeli
sadece israil israil diye tutturursanız.
diğer zulümleri gözünüz görmez
göremediğiniz zulümü durdurma imkanınız olsa bile durduramaz zalimlerle ortak olursunuz...
biz daha içimizdeki zalimleri yargılama konusunda bile birleşemedik
doğru veya yanlış
hayır veya evet
şu basit anayasa değişikliğinde bile ortak hareket edemiyorsak

israil ile uğraşıcam diyene
yalancı! hadi ordan derim.

agbi

Yasaklı
Yukarıa alıntı yaptığım mesajınızdakilerini DOĞRU KABUL EDELİM

İstişareye bu şekilde başlayalım.

Bana İsrail in DÜNYEVİ ORTARİTE olmadığını lütfen anlatabilirmisiniz.

İSRAİL kesin vurucaz dedi ( İsrail in geçmişte yaptıkları belli ) bu durumda ne yapılmalı idi.

Ayrıca Gazze ye Filistin e yaklaşık 6 senedir YARDIM yapılıyor F.Gülen cemeati tarafından ve bugünlerde eski duruma geldi ama bir yerde o zamanlar KISITLANDI.

Herneyse bana İSRAİL in DÜNYEVİ ORTARİTE BİR DEVLET OLMADIĞINI bugüngü sosyal düşünceleriniz ve Bilgileriniz ışığında anlatabilirmisiniz.Bakın Bir dmin siniz ve Fikirler üzerinde KARAR alma makamındasınız demekki bir BİLENSİNİZ lütfen aydınlatın.

Alice bekliyorum sizi

Madem F.Gülen in OTARİTE düşüncesini kabul etmediniz buyrun fikirlerinizi açıklayın.

Bak Erbakan ne demiş

Kapatılan Refah Partisi'nin Genel Başkanı Necmettin Erbakan, "Hacca giden hacılarımız bile siyonizme çalışıyor" dedi, 12 Eylül referandumunda 'evet' oyu kullanacağını açıkladı. Balıkesir'in Edremit İlçesi'ne bağlı Altınoluk Beldesi'ndeki yazlığında dinlenen Necmettin Erbakan, Ayvalıburun Camii'nde kıldığı cuma namazı sonrasında, bahçedeki kameriyede oturup geleneksel sohbetini gerçekleştirdi.

Erbakan, mevcut dünya düzeninin Yahudilerin kontrolünde olduğunu ve bu düzenin yıkılıp yerine adil düzenin kurulması gerektiğini söyledi.

Irkçı emperyalizmin 350 yıldır bütün insanlığı sömürdüğünü vurgulayan Erbakan şöyle konuştu: "Siyonizm oynadığı üç kağıt oyunlarıyla bütün insanlığı soyuyor. Osmanlı durduruldu ve Siyonizmin hakimiyeti başladı. Şimdi biz tarihi, aslolan yoluna sokmanın mücadelesini veriyoruz. Faizci kapitalist sistem yıkılacak ve yeni adil bir düzen gelecek. Üç kağıt ekonomisi ile dünyayı dolandırıyorlar.

Yeşil dolar, Sarı Amerikan tahvili ve Beyaz Merkez Bankası kağıtları ile 20 trilyon dolar Amerika'nın elinde. Yeşil, Sarı ve Beyaz kağıtlarla üçkağıtçılık yapıyorlar. Dünya bu kapitalistlere çalışıyor.

Efendim şimdi ben hacca gideceğim. Bir Türk uçağı ile gideceğim ki, param Türkiye'de kalsın. Sen öyle zannediyorsun. Türk uçağına biniyorsun. Türk uçağı havalanıyor. Uçmak için ICAO (Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı) üyesi olması gerekiyor.

ICOO, Rockefeller denilen Yahudinin kuruluşu. Bilet parasının yüzde dokuzunu vermezsen üye olamazsın. Dünyada kim nereden nereye gidiyorsa, yüzde dokuz yahudiye ödüyor, ondan sonra bir yerden bir yere gidiyor.

'Efendim, ben Yahudiye para ödemek istemiyorum. Onun için hacca gemiyle gideceğim' dese, geminin açık denizlere açılması için loyd almak gerekiyor. Loydun yüzde dokuzu da Yahudiye veriliyor. Bu loyd hakkı da yahudinindir" diye konuştu.

Basın mensuplarının Numan Kurtulmuş'un yeniden başkanlığa seçildiği olaylı Saadet Partisi kongresinin ardından yaşanan gelişmelerle ilgili sorularını yanıtsız bırakan Erbakan, "Müberek Ramazan'dayız. Güzel bir Ramazan kucaklaşması yaptık. Şimdi onu bunu karıştırmayın" dedi.

Erbakan, 12 Eylül referandumunda kullanacağı oyun rengi konusundaki soruya ise "Evet kullanacağız" karşılığını verdi.

Ayrıca, Erbakan'ın önceki yıllardaki konuşmaları sırasında yanında bulunmayan oğlu Fatih Erbakan'ın da bu kez babasının konuştuğu masaya oturması dikkati çekti.

Erbakan, daha sonra dinlenmek için korumaları eşliğinde yazlığına döndü.

bakış

Kıdemli Üye
Sn agbi aliceyide erbakancı yaptın ya helal sana.

Erbakan israilin gücünün farkındadır.öyle olmasaydı siyonizmi ondan öğrenmezdik.Ancak erbakan israili veya amerikayı otorite kabul etmemektedir.Erbakanın 40 yıllık siyasi hayatının 25 yılı yasaklı geçmiştir.Bu yasak siyonizmle mücadele ettiği içindir.yani köpeğe kışt dediği içindir.

Sn gülen ise israili otorite kabul ettiği gibi bugüne kadar siyonizmle mücadeleside yoktur.hatta siyonizme karşı olan müslümanlarında direncini kırmıştır.

Onun için diyorumki erbakanı ağzına alırken hiç olmazsa doğru şekilde al.Yanlışlarını ve egolarına erbakanı alet etme....

bakış

Kıdemli Üye
Bak 28 şubat döneminde milli bir hükümet olan refahyolu nasıl zor durumda bıraktı hocaefendi.
erbakana hem israil karşı hemde GÜLEN.
SN. GÜLEN İSRAİLLE NASIL CEM OLABİLİR AKLIM ALMIYOR.

İŞTE VAKİTİN MANŞETİ YANİ SENİN GAZETEN VAKİT

"PATRİK DİMİTRİYE BİLE ANLAYIŞLA YAKLAŞAN FETULLAH GÜLEN,REFAHYOLA HOŞGÖRÜYLE BAKMIYOR.FETULLAH HOCAEFENEDİ HÜKÜMET ARTIK GİTSİN DEDİ"

agbi

Yasaklı
Bak 28 şubat döneminde milli bir hükümet olan refahyolu nasıl zor durumda bıraktı hocaefendi.
erbakana hem israil karşı hemde GÜLEN.
SN. GÜLEN İSRAİLLE NASIL CEM OLABİLİR AKLIM ALMIYOR.

İŞTE VAKİTİN MANŞETİ YANİ SENİN GAZETEN VAKİT

"PATRİK DİMİTRİYE BİLE ANLAYIŞLA YAKLAŞAN FETULLAH GÜLEN,REFAHYOLA HOŞGÖRÜYLE BAKMIYOR.FETULLAH HOCAEFENEDİ HÜKÜMET ARTIK GİTSİN DEDİ"

Sizin ne yaptığınız ne düşünceniz olduğu BELLİ DEĞİL ki

F.Gülen İSRAİL OTARİTE DEDİ demediğiniz kalmadı

Al işte Erbakan ın

Sözleri

http://www.ihvanforum.org/showthread...l=1#post838058

TIKLA bakalım Erbakan ne demiş ama DOĞRU demiş İSRAİL in ORTARİTE oluşunu değişik cümlelerle TEYİD ETMİŞ.

bakış

Kıdemli Üye
Sizin ne yaptığınız ne düşünceniz olduğu BELLİ DEĞİL ki

F.Gülen İSRAİL OTARİTE DEDİ demediğiniz kalmadı

Al işte Erbakan ın

Sözleri

http://www.ihvanforum.org/showthread...l=1#post838058

TIKLA bakalım Erbakan ne demiş ama DOĞRU demiş İSRAİL in ORTARİTE oluşunu değişik cümlelerle TEYİD ETMİŞ.

Yahu ne anlamaz şeysin ya.Erbakan israilin gücünün farkında israili otorite kabul etmiyor.Bozuk plak gibi sarıp,duruyorsun.

Yukarıda verdiğim resme birde başka yönden bakalım.Yerli otorite yani refahyolun başbakanı erbakan,diğer yandan dünyanın otoritesi israil..

peki soruyorum agbi size.Sn gülen madem ki otorite sevdalısı neden yerli otoriteye yani refahyola bayrak açtı.Amacı neydi refahyolu güçsüz bulduğu içinmi 28 şubatçıların yani güçlülerin yanında yer aldı

agbi

Yasaklı
Yahu ne anlamaz şeysin ya.Erbakan israilin gücünün farkında israili otorite kabul etmiyor.Bozuk plak gibi sarıp,duruyorsun.

Yukarıda verdiğim resme birde başka yönden bakalım.Yerli otorite yani refahyolun başbakanı erbakan,diğer yandan dünyanın otoritesi israil..

peki soruyorum agbi size.Sn gülen madem ki otorite sevdalısı neden yerli otoriteye yani refahyola bayrak açtı.Amacı neydi refahyolu güçsüz bulduğu içinmi 28 şubatçıların yani güçlülerin yanında yer aldı

Neyi anlamıcam.

Erbakan, mevcut dünya düzeninin Yahudilerin kontrolünde olduğunu Bu sözü ne anlama geliyor ? Lütfen o geniş düşünce zenginliğiile anlatırmısın.

kim anlamıyormuş.

BAK erbakan IN DÜŞÜNCESİNİ TEKRAR GETİRİYORUM

Erbakan, mevcut dünya düzeninin Yahudilerin kontrolünde olduğunu

agbi

Yasaklı

REFAHYOL zaten kurulduğunda 28 şubat ortaya çıkmıştı ERBAKAN ı çok uyardılar ama ERBAKAN dinlemedi.

ERBAKAN zaten biliyordu ve 93 konuşmasında İTİRAF ETTİ

fakat nerde sizin istişare edecek kapasiteniz.

Enes

İhvan Forum Üye
Evet ben Erbakan'cı değilim...

Hiç olmadım demiyorum ama şuan değilim...

Sen boşver agbi

Al sazını eline vur teline teline...

Ben "otorite" şeklindeki gayet basit bir kelimeye dahi ORTARİTE diyen biri ile tartışmam.

Demiştim daha önce; Gidin yazı dilinizi düzeltin sonra gelin.

O zaman düşünürüz...

Kısacası

- he babo he sen haklısın, sen doğrusun, en mükemmelsin.

ubeyd_el_turki

Doçent
Erbakan Yahudiye karşı karşıda 28 Şubatta hiç öyle olmadı...Allah Teala ve Tekaddes Hazretleride ona artık siyaset yolunu kapadı.
Onun zamanı bitti.Davasını da 28 Şubat ile kendisi bitirdi...Başka bir tavır takınmış olsa, şu anda kendisi halen ya başbakan ya da cumhurbaşkanı olabilirdi.

Fetullah Gülen'in Mavi Marmara'da ölenler için üzülmediğini düşünmek safdillik olur.Böyle bir şey muhaldir.Taziye yayınlayıp yayınlamaması önemli değildir.Biz müslüman kardeşimiz cenazemize gelmedi,gelemedi,telefon açmadı diye ona kırılmayız,onu gönlümüzden silmeyiz...Kırılmış olsak bile bunu münafıklara,fasıklara,kafirlere göstermeyiz...Kol kırılır yen içinde kalır.

agbi

Yasaklı
Evet ben Erbakan'cı değilim...

Hiç olmadım demiyorum ama şuan değilim...

Sen boşver agbi

Al sazını eline vur teline teline...

Ben "otorite" şeklindeki gayet basit bir kelimeye dahi ORTARİTE diyen biri ile tartışmam.

Demiştim daha önce; Gidin yazı dilinizi düzeltin sonra gelin.

O zaman düşünürüz...

Kısacası

- he babo he sen haklısın, sen doğrusun, en mükemmelsin.

Yaşamda kimi kelimeler vardır ki ilk söylendiği gibi gider istesende değiştiremezsin.

İYİ YAKALAMIŞSIN ORTARİTE & OTARİTE yi TEBRİK EDERİM sizi.

Yalnız kelimeler eş anlamlarda olabilir veya ne demek istediğini anlatabilir ama USLUP farklıdır istersen daha önce bana yazdığın mesajlardaki USLUP ları hatırlatırım size.

Gerçekten iybirgözlemcisin ve MAHALLE MAÇIN da TOP sahibi avantajlarınıda kullanıyorsun.

Saygılarımla.

agbi

Yasaklı
Alice bekliyorum sizi

Madem F.Gülen in OTARİTE düşüncesini kabul etmediniz buyrun fikirlerinizi açıklayın.

Bak Erbakan ne demiş

Kapatılan Refah Partisi'nin Genel Başkanı Necmettin Erbakan, "Hacca giden hacılarımız bile siyonizme çalışıyor" dedi, 12 Eylül referandumunda 'evet' oyu kullanacağını açıkladı. Balıkesir'in Edremit İlçesi'ne bağlı Altınoluk Beldesi'ndeki yazlığında dinlenen Necmettin Erbakan, Ayvalıburun Camii'nde kıldığı cuma namazı sonrasında, bahçedeki kameriyede oturup geleneksel sohbetini gerçekleştirdi.

Erbakan, mevcut dünya düzeninin Yahudilerin kontrolünde olduğunu ve bu düzenin yıkılıp yerine adil düzenin kurulması gerektiğini söyledi.

Irkçı emperyalizmin 350 yıldır bütün insanlığı sömürdüğünü vurgulayan Erbakan şöyle konuştu: "Siyonizm oynadığı üç kağıt oyunlarıyla bütün insanlığı soyuyor. Osmanlı durduruldu ve Siyonizmin hakimiyeti başladı. Şimdi biz tarihi, aslolan yoluna sokmanın mücadelesini veriyoruz. Faizci kapitalist sistem yıkılacak ve yeni adil bir düzen gelecek. Üç kağıt ekonomisi ile dünyayı dolandırıyorlar.

Yeşil dolar, Sarı Amerikan tahvili ve Beyaz Merkez Bankası kağıtları ile 20 trilyon dolar Amerika'nın elinde. Yeşil, Sarı ve Beyaz kağıtlarla üçkağıtçılık yapıyorlar. Dünya bu kapitalistlere çalışıyor.

Efendim şimdi ben hacca gideceğim. Bir Türk uçağı ile gideceğim ki, param Türkiye'de kalsın. Sen öyle zannediyorsun. Türk uçağına biniyorsun. Türk uçağı havalanıyor. Uçmak için ICAO (Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı) üyesi olması gerekiyor.

ICOO, Rockefeller denilen Yahudinin kuruluşu. Bilet parasının yüzde dokuzunu vermezsen üye olamazsın. Dünyada kim nereden nereye gidiyorsa, yüzde dokuz yahudiye ödüyor, ondan sonra bir yerden bir yere gidiyor.

'Efendim, ben Yahudiye para ödemek istemiyorum. Onun için hacca gemiyle gideceğim' dese, geminin açık denizlere açılması için loyd almak gerekiyor. Loydun yüzde dokuzu da Yahudiye veriliyor. Bu loyd hakkı da yahudinindir" diye konuştu.

Basın mensuplarının Numan Kurtulmuş'un yeniden başkanlığa seçildiği olaylı Saadet Partisi kongresinin ardından yaşanan gelişmelerle ilgili sorularını yanıtsız bırakan Erbakan, "Müberek Ramazan'dayız. Güzel bir Ramazan kucaklaşması yaptık. Şimdi onu bunu karıştırmayın" dedi.

Erbakan, 12 Eylül referandumunda kullanacağı oyun rengi konusundaki soruya ise "Evet kullanacağız" karşılığını verdi.

Ayrıca, Erbakan'ın önceki yıllardaki konuşmaları sırasında yanında bulunmayan oğlu Fatih Erbakan'ın da bu kez babasının konuştuğu masaya oturması dikkati çekti.

Erbakan, daha sonra dinlenmek için korumaları eşliğinde yazlığına döndü.

OTARİTE kelimesinden dolayı F.Gülen i Kafirliğe varan bir düşünce ile suçlayanlar SP liler ERBAKAN ın bu düşüncesi ne demektir.

:yn:

7 punto ile yazı yazmak yasaktır.

ummuhan

Kıdemli Üye
Mevcut dünya düzeninde kimi yerlerin yahudilerin yönetiminde olduğunu (ki bunu herkes söyler) dillendirmek başka OTORİTE (ortarite ya da otarite değil) olduğunu söylemek ve kabul etmek başkaaa....

ama kim anlar ???

:yn:
7 punto ile yazı yazmak yasaktır.

agbi

Yasaklı
Mevcut dünya düzeninde kimi yerlerin yahudilerin yönetiminde olduğunu (ki bunu herkes söyler) dillendirmek başka OTORİTE (ortarite ya da otarite değil) olduğunu söylemek ve kabul etmek başkaaa....

ama kim anlar ???

Laf kalabalığı yapıp İMA ların arkasına saklanma dilimde yerleşmiş ORTARİTE ne olmuş yani siz konun içeriğine bakın.

Bir başka konuda EMRE KORGAR ı bir bilen olarak gösteren sizin gibi düşünce çapına sahip olan kişiye ne diyebilirim ki.

Evet çok basit akıl ürünüdür MÜCADELE EDECEĞİN KİŞİ & KİŞİLERİN & OLUŞUMLARIN GÜCÜNÜ BİLECEKSİN Bilmezsen YEDİĞİN ŞAMAR la ortada kalırsın.

Bukadar basit bir düşüncedir KARŞINDAKİNİN GÜCÜNÜ BİLMEK.

Karşındakinin gücünü bileceksin ona göre hareket edeceksin.Bilmediğin zaman da ŞAMAR OĞLANIN dan farkın kalmaz.

Sizin düşünce çapınız belli açtığınız konular ile hele hele Emre KORGAR ı bir bilen olarak kabul etmeniz ve Milliyet gazetesini dayanak göstermeniz SİZİ İYİCE AKIL BAZINNDA NİYET BAKIMINDAN AÇIĞA ÇIKARDI.

Aklınızca benim ORTARİTE demele beni tii ye alıyorsunuz Siz önce düşüncelerinizde NET leşin birbirini çürüten okadar çok mesajınız varki HANGİSİNİ GÖSTERSEM.

ummuhan

Kıdemli Üye
Emre korgar değil Kongar :)))))))

ve ortarite değil Otorite...