Fethullah Gülen Neden ABD'de yaşıyor?

ORHANCAN

Ordinaryus
Zaten şahsım kimseyi safdışı etme yetklisine de sahip değilim, ayrıca sanırım sen beni başkasıyla karıştırıyorsun, ben hayatımın hiç bir döneminde afyıonda bulunmadım, sadece bir kaç sefer gece otobusle seyahat esnasında kolaylı tesislerinde tandır çorbası içmişliğim var o kadar. Ustad Hz Sungur ağabeye manevi evladım demiş, maddi metrukatından sorumlu kılmış, risalelerin basımı işini ona vermiş. Bunlar ayrı işler, Üstadın mesleğine ilmine manevi mirasına varis olmak ayrı şeyler. Tasavvuf + risale eksenli sözü kusura bakma ama 30 yıllık risale geçmişi olan birinin risalei nurun ne olduğunu anlamadığının delilidir. Hulusi ağabeyden ders alan kişi her kimse onunla kimi kıyaslamışım onuda anlamadım.

Albay a. doğanın sakallı olupda cemaatlere soktuğu kişiler malumun ismailağa cemaatindeydi, bunu zaten açıkladılar. Ama klasik hoca cemaatinin saptırmacılığı sana da sirayet etmiş anlaşılan...

Reddul evhamları okuyup kabul etmediysen ozaman reddiyeni yazaydın, yanlışlayaydıın ilmi bir şekilde, 30 senedir okuyorsun ya, delille itiraz edebilmen lazımdı. Yapamıyorsan yazık olmuş emeğine...

sizi birisiyle karıştırmıyorum ki ve size lafım yok burada.. imam olarak gördüğünüz ve Hulusi (RA) Ağabeyin talebesi olarak bilinen ve yeni cemaat kuran kişiden söz ediyorum...

Hulisi ağabeyin (RA) manevi mirası üzerinde mehdiliğine ilan etmesi olayına bakılır... kendisi gibi aynı merhalelerden geçen fikirdaşı Aczimendi liderine baklır... hem kadiri tarikatı mensupları gibi zikir ve hem de Üstadın (RA) has talebesinin talebeleriyiz mantığıdır.. bunu da ancak kendi çıkarımımla tasavvuf+risale eksenli bir yapılanma denebilir.. ve bunu yazmamla ne alakası var risale-i nuru anlayıp anlamamanın...

Saptırma olayı yok.. ergenekon adına çalışan ve Sungur Ağabeyin yanında 2-3 sene vakıf gibi dolaşan, malum emekli generale bilgi aktaran kişiyi unutmadık.. ve hakeza Müslüm gündüzün kardeşi ve sağ kolunun ajan olduğu ortaya çıktı.. ve birçok haberleri takip etmemiş olamazsınız.. demek ki saptırmaca yoktur..

Redd-ül evhamları bir tavsiye üzerine okudum, tavsiye eden kişi de el kaideden dolayı tutuklandı ve sorgulandı.. tavsiye eden kişinin sonuna görmek reddiye yazmamın manasızlığını ortaya koydu..

ibrahimi

Has Uşak
:yn:

konunun sağlıklı devam edebilmesi için kelimelerinizi seçerken dikkat etmelisiniz.
daha yumuşak bir dille devam edelim inşaAllah.usame abi ve orhancan abi.

ORHANCAN

Ordinaryus
:yn:

konunun sağlıklı devam edebilmesi için kelimelerinizi seçerken dikkat etmelisiniz.
daha yumuşak bir dille devam edelim inşaAllah.usame abi ve orhancan abi.

Allah (CC) razı olsun gardaş..

Bazen durumun vahamiyeti ve gerekliliği üzre yanlış ifade ve yazılarım olmuş olabilir...

verdiğim rahatsızlık ve kullanmamaya dikkat ettiğim kırıcı sözlerim varsa kusura bakılmaya, hakkınızı helal ediniz.. selam ve dualarımla...