f.gülenden tartışılacak sözler..!

agbi

Yasaklı
HAKİKAT KARDEŞİM CEVAPLARIN BU SAATA KADAR BEKLEDİM.

Her İnsanın inançları , İnandıkları , Rehberi , Lider i İmamı olabilir ben bunların hepsine saygılıyımdır.

Fakat Bir insan ben buna inanıyor , Bu Öğretmen öğreticiliği tek , Benim Liderim bu vasıfları bu vb.vb.vb.derken .

İnandıklarına sahip olması lazımdır sahip olmak demek Ruhen ve Aklen bilmek demektir.

Konuya vakıf olanlar İnandıkları Hk.sorular karşılarında varise hemen cevap verirler.Dün Akşam dan beri cevap bekliyorum Özel Msj la da cevap istedim ama gelmedi.

İnsanlar kulaktan dolma Bilgiler ile veya kısır bilgileri ile Bir Başka İnsanı suçlamasın BU KUL HAKKIDIR VEBAL DİR.

Humeyra

Üye
Fethullahcilar sl,aldiriya gecerse illa carsaf'a, sariğa, şalvara, cübbeye laf atarlar. O carsaf'a, sariğa, cübbeye, salvari Yaratan Allaha cc kurban olun!

Nefret ediyorum su Fethullahcilardan. Mehdi as gelse bular ona da tabi olmaz..

S

SaLtan

Guest
ayırımcılık konusunda ağır yaptırımlarımlar olmalı. bırakın müslüman kardeşini kötülemeyi, kafire bile hakaret edeni forumda barındırmamalısınız. islamda hakaret yoktur, bazıları başkalarının önderlerine hakaret ederse bizde onların önderlerine hakaret ederiz. çok hoşlarına giderse en daniskasını ben yaparım. kuran bu hususu dile getirerek "sövmeyin" buyuruyor. hassasiyetimizi umarım kaale alırsınız sayın adminim. canım kardeşim, enesim, matrix'im, topragım.... forumuna ışık katma, kalite kat..

Enes

İhvan Forum Üye
Yukarıda benden alıntı yapıp eleştirdiğiniz "f.güleni peygamber ilan edeceksiniz" kısmındaki tırnak işaretlerinin ne anlama gelmediğini bilmiyormusunuz...

Cehaletin sonu yok...

Bu ülke için tek çivi çakmayanlar tüm kıtalarda istiklal marşını yüceltenlere kızıyorlar... insafsızca ve vicdansızca eleştiriyorlar...

işte bunlar zır cahil insanlar...

kavacıklı: silsile demişsin... ne alaka hz. nuh un oğlu dinsiz gitmedimi hz. peygamberin amcası hakkında sure indirilen bir kafir değilmiy di?

ama benim anlatmaya çalıştığımı o kıt aklınla anlamamışsın...

her kul hatalıdır araştırılsa tüm kulların yığınla hatası ortaya çıkar...

ama biz kur'an-ı kerimde bize emredildiği gibi mümin kardeşimizin hatasını ortaya çıkarmamak için uğraşacağız...

bazı kimseler gibi "gavur uşaklığı" yapıp kendi öz insanımızı yerden yere vurmayacağız...

ufuklar27

Paylaşımcı
Web sitesi
www.lotuskitap.com
Fethullahcilar sl,aldiriya gecerse illa carsaf'a, sariğa, şalvara, cübbeye laf atarlar. O carsaf'a, sariğa, cübbeye, salvari Yaratan Allaha cc kurban olun!

Fethullahçılar seni çok seviyorlarmış Hümeyra :)

Biraz bilgi sahibi olup ta yazmanı rica ediyorlar. Hocaefendi sarık, cübbe, çarşaf hakkında neler söylemiş istersen bir araştır. Senin bildiğin gibi miymiş bir bak?

S

SaLtan

Guest
Yukarıda benden alıntı yapıp eleştirdiğiniz "f.güleni peygamber ilan edeceksiniz" kısmındaki tırnak işaretlerinin ne anlama gelmediğini bilmiyormusunuz...

Cehaletin sonu yok...

Bu ülke için tek çivi çakmayanlar tüm kıtalarda istiklal marşını yüceltenlere kızıyorlar... insafsızca ve vicdansızca eleştiriyorlar...

işte bunlar zır cahil insanlar...

kavacıklı: silsile demişsin... ne alaka hz. nuh un oğlu dinsiz gitmedimi hz. peygamberin amcası hakkında sure indirilen bir kafir değilmiy di?

ama benim anlatmaya çalıştığımı o kıt aklınla anlamamışsın...

her kul hatalıdır araştırılsa tüm kulların yığınla hatası ortaya çıkar...

ama biz kur'an-ı kerimde bize emredildiği gibi mümin kardeşimizin hatasını ortaya çıkarmamak için uğraşacağız...

bazı kimseler gibi "gavur uşaklığı" yapıp kendi öz insanımızı yerden yere vurmayacağız...

orda gafilliğime bağışla. ben direk mesajına yüzeysel bakmışım. baduh aydınlattı sağolsun. sözlerimi geri alıyorum.

agbi

Yasaklı

Şimdi ben Fetullah GÜLEN Cemeatindenim bu sözlerinizi kabul etmiyorum ve bu sözleri söylediğinizden dolayı sizden nefret etmemmi gerekir.
Peygamderimiz sav ne demiş "Ben Güzel ahlakı tamamlamaya geldim " demiş.

Bazı Nurcu kardeşlerimde Bedüüzazaman ın " Devir tarikat devri değildir " sözünü yanlış yorumlamışlar ve ona göre hareket te bulunmuşlardır buda onların Cehaletinden ileri gelmektedir bilmezler Bedüüzzamanın Muhammed Esat Erbili Hz.lerinde Kadiri derslerini aldığını.

Sizinde konuşmanızı özür dilerim tarafgirliğinize fanatikliğinize bağlıyorum.

Saygılarımla.

Enes

İhvan Forum Üye

kişi bilmediğinin düşmanıdır...

al sana bir zırcahil daha..

heeeyy alooo sesim geliyormu?

sen kaçkere dinledin fethullah hocayı kaç sohbetinde bulundun?

onu ne kadar araştırdın...

"çarçaf mü'mine kadının kalesidir" sözünü üstad dan alıntılayıp defalarca söylediğine ben şahit oldum...

fethullah hoca kendisi vaazlarında sürekli sarıklıdır...

humeyra yazık sana kardeşim bilmediğinin düşmanı olma...

araştır ve gel...

agbi

Yasaklı
Cahil dostum olacağına akıllı Düşmanım olsun

gunduzalp

Kısıtlı Erişim
Kısıtlı Erişim

Dünden beri yazı yazıyor,siz şöylesiniz siz böylesiniz demekten başka birşey beceremedi.Ayrıca saldıraya geçen kim?Müslüman olan bir kişiyi imansız olarak yargılayacak kadar dengesiz olan bir insan saldıraya geçmiyorda,Fethullah Gülen'e müntesip kişiler cevap verince mi saldıraya geçiyor?

Bence buna cevap vermeye gerek yok nede olsa akli dengesi yerinde olmayanların dinen bir sorumluluğu yok:yahoo:

agbi

Yasaklı
Dünden beri yazı yazıyor,siz şöylesiniz siz böylesiniz demekten başka birşey beceremedi.Ayrıca saldıraya geçen kim?Müslüman olan bir kişiyi imansız olarak yargılayacak kadar dengesiz olan bir insan saldıraya geçmiyorda,Fethullah Gülen'e müntesip kişiler cevap verince mi saldıraya geçiyor?

Bence buna cevap vermeye gerek yok nede olsa akli dengesi yerinde olmayanların dinen bir sorumluluğu yok:yahoo:

Çok merak ediyorum Fetullah GÜLEN e saldıranların düşünce yapısına bence bu onların cehaletinden geliyor nedenmi ? Çok Basit CEHALET YALNIZCA SALDIRIYORLAR SOLOGANİK VE BİR YERDEN ÜRETİLEN EŞ ANLAMLI SÖZCÜKLERLE.

Dün Akşam hakikat 1970 Diye biri saldırdı sorduğum soruların cevabını teecüte kadar bekledim ve şuana kadar yok.Bağlı bulunduğu Cemeati bile tanımayan yalnızca kulaktan dolma bilgiler ile yorum yapan bu kişilerin Allah cc ahirette yardımcıları olsun bakın yine hüsnüzan çerçevesinde düşünüyorum.Eğer suizan olarak düşünseydim bu kelimelerim çok farklı olurdu

agbi

Yasaklı
Kavacıklı kardeşim

Sinsilede Mahmut Sami Ramazanoğulları ks yok sayan Hakikat 1970 in yorumlarına akıl yolu ile cevaplarını bekliyorum.

Humeyra

Üye
Breh breh gec bunlari. Burada gidip 30 satir yazicak halim yok herhalde.

Cok sukur aklim yerinde merak etmeyi. Fetho gibilerini sevmiyorum iste olay bitti:yahoo:

gunduzalp

Kısıtlı Erişim
Kısıtlı Erişim
Çok merak ediyorum Fetullah GÜLEN e saldıranların düşünce yapısına bence bu onların cehaletinden geliyor nedenmi ? Çok Basit CEHALET YALNIZCA SALDIRIYORLAR SOLOGANİK VE BİR YERDEN ÜRETİLEN EŞ ANLAMLI SÖZCÜKLERLE.

Dün Akşam hakikat 1970 Diye biri saldırdı sorduğum soruların cevabını teecüte kadar bekledim ve şuana kadar yok.Bağlı bulunduğu Cemeati bile tanımayan yalnızca kulaktan dolma bilgiler ile yorum yapan bu kişilerin Allah cc ahirette yardımcıları olsun bakın yine hüsnüzan çerçevesinde düşünüyorum.Eğer suizan olarak düşünseydim bu kelimelerim çok farklı olurdu

Bakın Türkiyede ki Cemaatler ve Tarikatların müntesiplerinden olan bazı kişilerin belirli kalıpları vardır.Onları kıramazlar ve kendi düşüncelerinin aksine söz ve davranışlarda bulunanları, ya ehl-i bidat veyahut da küfre düşmüş olarak kabul ederler.Mesela ben Almanya da bu hakikatçilerin camisine giderdim arada(sırf namaz kılmak için) inanın bana hutbeden ağzı köpüre köpüre hakaret etmekten daha iyi yaptıkları bir iş yok.Bunlara göre sakalsız,cübbesiz hoca olmaz.Sakal cübbe ne işe yarar kafada akıl,gönülde imanın neşvesi olmadıktan sonra?Ebu Cehilde de cübbe vardı ona bakarsak...Haşa Peygamber Efendimizin(aleyhis salatu ves selam) sünnetini hafife almıyorum,benim anlatmak istediğim bu insanların zihinsel donukluğudur.Oturup islamiyet ile alakalı bir meseleyi anlatacak ne kapasiteleri vardır nede bunları ifade edecek üsluba sahiptirler.Dediğim gibi en iyi yaptıkları şey müslüman olan diğer insanları karalayarak nefis tatmini yapmak.Bu aslında psikolojik bir rahatsızlık,bazı hasta ruhlar vardır ki devamlı başkasını eleştirerek kendini yücelttiğini zanneder.Mesela öyle insanlar vardır Fethullah Gülen'e kusur bularak aklın sıra kendisini temize çıkarıyor.Yani onlar kusurlu ama biz tertemiziz mantelitesinden başka birşey değil bu.Oysa sen ne yaptın İslamiyet adına desen ALLAH bilir aslını..

Ama yerinde üslubunda eleştiriye kimsenin diyeceği bir şey yok.Şurda sayfalarca yazı yazılmış,kimisi coppy-paste papağanlığı yapmış,kimisi de absürdçe slogan atar gibi laf türetmiş..

Bedrin_Aslanı

Profesör
mustafa islamoğlu hocamın bir sözü var: "dostlarıyla dalaşanlar, düşmanla savaşamaz" der, çünkü kur'an ona da "müslümanların kendi aralarında hoşgörülü" olması gerektiğini öğretti. bizim misyonumuzun özeti. wessalam...:pokey[1]: :wave[1]:

Evet haklısın kardeşim Kitabımız bize müslümanlar arasında hoşgörülü olmamızı emrediyor. Çok haklısın...

furk

Üye
Narcıların Durumu:

Allah-u Teâlâ’nın Hükümleri | Narcıların Beyan ve İcraatları

1. Allah-u Teâlâ din-i İslâm’ında setri, örtünmeyi kesin şart koymuş, farz kılmıştır.

Âyet-i kerime’sinde şöyle buyurmuştur:

“Resulüm! Mümin kadınlara söyle gözlerini harama bakmaktan sakınsınlar, ırzlarını namuslarını korusunlar. Ziynet yerlerini açıp göstermesinler. Ancak bunlardan görünmesi zaruri olan (yüz ve eller) müstesnadır. Başörtülerini (göğüs ve boyunları görünmeyecek şekilde) yakalarının üstüne koyup örtsünler.” (Nur:31)

1. O ise “Tesettür teferruattır.” diyerek kendi dinlerine göre beyanat vermiştir.

2. Allah-u Teâlâ yahudi ve hıristiyanlarla dost olmayı yasaklamış, Âyet-i kerime’sinde:

“Ey inananlar! Yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirinin dostudurlar, sizden kim onları dost edinirse, o onlardandır.” buyurmuştur. (Maide:51)

2. “Keşke her köşeye bir hoşgörü vakfı kursak da herkes hoşgörü soluklasa” diyerek yahudi hahamları ve hıristiyan papazları ile hoşgörü toplantıları yapmıştır.

3. Allah-u Teâlâ din-i İslâm’ında şöyle hüküm buyuruyor:

“Ey Peygamber! Kafirlerle ve münafıklarla cihat et, onlara karşı sert davran. Onların varacağı yer cehennemdir. O gidilecek yer ne kötüdür.” (Tevbe: 73)

3. “Kimse kimseye inancından dolayı ithamda bulunmayacak, kimse kimseye dininden ya da dinsizliğinden dolayı taanda bulunmayacak.” diyor.

4. Allah-u Teâlâ Kelâm-ı kadim’inde:

“İşte onlar Allah’ın hizbi (partisi)’dir. İyi bilin ki kurtuluşa ulaşacak olanlar Allah’ın hizbi (partisi)’dir.” buyuruyor. (Mücadele: 22)

4. O ise Cebrail Aleyhisselâm için “Gökyüzünden inse, parti kursa, kusura bakma ben senin partine girmem desteklemem derim.” demiştir.

5. Allah-u Teâlâ Kelam-ı kadim’inde:

“İyi bilin ki Allah’ın veli kulları için hiçbir korku yoktur, onlar mahzun da olmayacaklardır.” buyuruyor. (Yunus:62)

Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem-Efendimiz ise Hadis-i şerif’lerinde:

“Her asırda benim ümmetimden sabikun önde gelenler vardır ki bunlara budela ve sıddıkun itlak olunur. Hakkında inayet ve merhamet-i ilâhî o kadar boldur ki, sizler o sayede yer içersiniz. Yeryüzünün halkı için vukuu tasavvur olunan belâ ve musibetler onlarla kaldırılır.” buyurmaktadır. (Tirmizi)

5. Başka bir beyanında ise:“Tarikatlar bir dönemdeki misyonunu eda etmişlerdir. Zaman böyle fert zamanı değil, cemiyet zamanıdır.” diyerek necip tarikatlara karşı gelmiştir.

6. Kur’an-ı kerim’de:

“Peygamber size neyi verdiyse onu alın, neyi yasak ettiyse ondan sakının.” buyuruluyor. (Haşr: 7)

Binaenaleyh Resulullah (s.a.v.) Efendimiz:

“Mukadderatını bir kadının eline veren millet felah bulmaz.” buyuruyor. (Buhari, Tirmizi)

6. O ise:“Kadından idareci olmasının hiçbir sakıncası yoktur.” diyerek Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem-e ve Hazret-i Allah’a karşı gelmiştir.

7. Allah-u Teâlâ Yâsin sûre-i şerif’inin 21. Âyet-i kerime’sinde:

“Sizden hiçbir ücret istemeyenlere uyun, onlar doğru yoldadırlar.” (Yasin:21) buyurarak doğru yolda olanların para toplamayanlar olduğunu beyan etmiştir.

7. O ise gerek himmet geceleri, gerek iftar ziyafetleri ile trilyonlarca lira para toplayıp Hazret-i Allah’ın emrine karşı geliyor.

8. Allah-u Teâlâ Âyet-i kerime’sinde:

“Amma ne var ki insanlar din hususunda kendi aralarında parçalara bölündüler, çeşitli kitaplara ayrıldılar. Her bölük, her parti kendi tuttuğu yoldan memnundur, yanında bulunan din veya kitapla sevinmektedir.” (Mü’minun:53) buyurarak inananları bir tek ümmet kabul ediyor ve teklikten ayrılanlar huduttan ayrılmış oluyor.

8. Onların ise dini ayrıdır, kitabı ayrıdır, bütün beyanatları icraatları kurdukları narcılık dinine g

Biz kafir amerikayala heryerde cihat halindeyiz filistinde,ırakta heryerde fetullah ise ALLAH cc bir numaralı dusmanı zamanın ebu cehilinin ulkesinde adeta yalavarırcasına yasamaktadır..

Biz alemlere rahmet resulullah efendimize dil uzatan hatta küfreden alçak papayı lanetlerken o diyalog kurma sevdesında!!!

Biz hain,alçak papayı asla sevmedık yalakası olmadık olamyızda ama ya sız ve sızın gıbıler alın fetullahınız ve papanızı kurun dıyalagunuz lanet ALLAH cc dusmanlarını dost edınenlerın ustune olsun !

Bedrin_Aslanı

Profesör
Kardeşim bende tesettürü nü açıp herhangi birşey yapmalarına veya verdiği bir kaç fetvaya katılmıyorum. Onlardan bazıları inatla hocamız yanlış yapmaz deyip
her dediğine bi kılıf ararlar kesin olarak doğrudur onlar için. ve bazılarına F.Gülen olsun Bediüzzaman olsun, kim olursa olsun hataları olduğu mutlaka ve mutlaka olduğunu söylersin haşa onlar bunları kabul etmezler(Bu yanlışını gördüğüm için söylemiyorum yanlışsız olmadıklarını belirtmek için söyleyorum.)
Tüm herkesin yazdığı kitaplarda mutlakada yanlış vardır bunuda iddaa ediyorum da....

Senin bu yaptığın ayıp. Uslubuna dikkat et. Edepsizce söz söylediğin kişiler namaz kılan müslüman kardeşlerimiz. Aynı şekilde okudum onlarda son derece edepsiz şeylerde yazmışlar. Her müslüman günah işler ve Allah C.C nasip ederse tövbesini edeer. Bazıları hoşgörü namına bazılarıda bilmemne namına eminim ki kafirlerle bu şekilde konuşmazlar.

Selametle..

Enes

İhvan Forum Üye
humeyra

fikir tartışmak yerine gürültü çıkarıyorsun...

bu sana son uyarım bu tavrında ısrarcı olursan ihvan foruma girişini kısıtlarım...

furk

Üye
Biz alemlere rahmet resulullah efendimize dil uzatan hatta küfreden alçak papayı lanetlerken o diyalog kurma sevdesında!!!

Biz hain,alçak papayı asla sevmedık yalakası olmadık olamyızda ama ya sız ve sızın gıbıler alın fetullahınız ve papanızı kurun dıyalagunuz lanet ALLAH cc dusmanlarını dost edınenlerın ustune olsun !

tekrardan yazıyorumki kazıyın kafalarınıza bunlardansanız olenedegin dusmanımsınız yok degılız dıyosanız zaten sozum sıze degil bos keseden laf soylemeyelim nedemek bazılarına bende katılmıyorum ama ıyı ınsanlar demek ya ayeti hafife almak zaten kufur sebebidir eee o okadar. Hafif bir sey demekte kufre götürür insanı ha bir ayeti inkar etmissin ha tamamını hafife almakta ayni seydir !

Son olarak hukmu ALLAH cc mahser meydanında verecektir biz papa alçagınıda onu svenleride onla diyalog kurmak isteyenleride sevmeyiz varsın onlar papalarıyla patrikleriyle mahserde hasrolsunlar bize ALLAH cc ve resulü yeter !

“Ey inananlar! Yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirinin dostudurlar, sizden kim onları dost edinirse, o onlardandır.” buyurmuştur. (Maide:51)