eşsiz tek sevgili

leyli

Paylaşımcı
Katılım
7 Tem 2006
Mesajlar
208
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
mağara :)
SALAT VE SELAM GÜZELLER GÜZELİNİN ÜZERİNE OLSUN :
KONUŞAN BİR KURANDI O;
Davranışlarında çok nazik saygılı ve letafetli konuşurdu.Mübarek ağızlarından bal dökülürcesine tane tane söylerlerdi. Ashab-ı ONU başlarında bir kuş olup kıpırdarsa uçuvereceklermiş gibi dinlerlerdi.Gülleri andıran mübarek yanaklarından tebessüm çiçekleri hiç eksik olmazdı.ONUN bakışı herkezi mestederdi,katılaşmış kalpleri yumuşatır,eritirdi.Hiç kimsenin kalbini incitmeyen duygularını incitmeyen bir sevgi çağlayanıydı O.
YAŞAYAN BİR KURANDI O;
Sade ve mutevazi bir hayat yaşar,gösterişten uzak kalırlardı.Saçlarının teline kıyamadıkları ashab-ı ONUN sırtında hasır izini gördükleri zaman "Emret Kisranın sarayları gibi tahtlar döşeyelim"dediklerinde"istemez misiniz dünya onların,ahiret bizim olsun"derlerdi.
YÜRÜYEN BİR KURANDI O;
Mazlumların sadık dostuydu.Onlarla sohbet eder,acı ve kederlerini paylaşır,onların halleriyle hallenirdi.Gelip geçen çocuklara selam verirlerdi öksüzlere ve yetimlere apayrı bir düşkünlüğü vardı.Onları kucaklarına alırlar,başlarını sıvazlarlardı.
CANLI BİR KURANDI O;
Rabbinden aldığı üstün ahlakla vakur bir hayat yaşamışlardı.Evde;hanımlarıyla sevgi ve muhabbette iyi bir eş,çocuklarına karşı şefkat merhametle örnek bir baba,akraba ve komşularına karşı sadık ve emin bir dost ,ülkeler arasında iyi bir diplomat,savaşlarda ordusuna lider bir komutan,bütün bir ümmetin gözbebeği o bir rahmet peygamberiydi herşeyin en güzeliydi çünkü O, çok özeldi.
SEVİLEN BİR KURANDI O;VE KIYAMETE KADAR DA SEVİLECEK OLAN
Erişilmez incelikler ve dibi görülmez derinliklerin örneği olarak bütün bir ümmetin sevgilisiydi O.Nasıl olmasın ki Alemlerin Rabbi Allah (c.c)bile "habibim"demişse ONU ashab-ı öyle sevmişlerdi kisevgili incinmesin diyeyılan deliklerini ayaklarıyla kapatıyorlardı.Denizi gösterip dalsan gözümüzü kırpmadan seninle beraber dalarız diyorlardı.Sevgili için seve seve ölüm döşeğine yatıyorlardı. ONA bir şey söyleyecekleri zaman söze "anam, babam,canım feda olsun yoluna ey en çok sevgili diyorlardı
Sevgi; ONSUZ kalınca ONU özlemek Demek
ONSUZ kalınca yanıp kavrulmak demek
Yüreği yakmak demek
Sevgi; bütün hücrelerde ONUNLA olmak, ONUNLA dolmak demektir
YaRabbi! Seni ve Resulunu nasıl sevmemiz gerekiyorsa öyle sevebilmeyi nasip et.
 
Üst