Erzincan Baş Savcısı İlhan Bey Görevden Alındı...

agbi

Yasaklı

sN AGBİ SİZE CAN ALICI BİR SORU.
fetullah gülen neden irtica ile suçlanırken mahmut efendi cemaatine mensup hocalar veya bu cemaat belden aşağı suçlamalarla suçlanıyorlar.

mahmut efendiyi gözden düşürmek isterlerken,fetullah gülenin popularitesini ise artırıyorlar.En çokda ulusalcı ve solcu kesim Sn güleni irticacı göstererek büyümesini sağlıyor.
halbıki gülen sistemle içiçe kavgalı değilki.28 şubattan sonra bırakın bedel ödemeyi cemaat sayısı ve gücü kat kat artmış

olayın bilgi yollu açıklaması budur

Siz önceden bu olayları araştırın sonra o mesajı yazın.

BİLMEDİĞİNİZ konularda AHKÂM kesip vebale girmeyin.

DEDİM ya önce siz GÜNDEM deki olayları bilin öğrenin BİLMEMEK ayıp değil ÖĞRENMEMEK ayıp.

Bak araştır İki konum var.

AK parti iel F.Gülen & M.Efendi cemeati neden bitirilmek isteniyor ?

Önce öğren sonra yaz.

bakış

Kıdemli Üye
M.Efendi cemeati neden bitirilmek isteniyor ?

Birtakım ortodoks hrsitiyanlar,katoliklerin vatikanı varsa bizimde bir devletimiz olmalı diyorlar.Ancak hemen yanındaki bu cemaat onların planlarını altüst ediyor.Bu camideki iki cinayetlerin sorumlusuda muhtemelen bu ortodokslardır.
yani fener rum ortodoks patrikanesinin civarını kendilerine devlet olarak ayırmışlar.Bunların altyapısını oluşturmak ve bu ideal için savaşmaları gerekiyor.tek sıkıntıları hemen yanında bulunan ismailağa cemaatii

peki sana soru:28 şubattan sonra patlama yapan Fetullah gülen bu gücünü nerden alıyor.Fetullah gülen sistemle bu kadar barışıkken neden hep irtica ile suçlanmaktadır.halbuki gülenin irtica(!)ile ilgisi hiç yoktur.

agbi

Yasaklı

Birtakım ortodoks hrsitiyanlar,katoliklerin vatikanı varsa bizimde bir devletimiz olmalı diyorlar.Ancak hemen yanındaki bu cemaat onların planlarını altüst ediyor.Bu camideki iki cinayetlerin sorumlusuda muhtemelen bu ortodokslardır.
yani fener rum ortodoks patrikanesinin civarını kendilerine devlet olarak ayırmışlar.Bunların altyapısını oluşturmak ve bu ideal için savaşmaları gerekiyor.tek sıkıntıları hemen yanında bulunan ismailağa cemaatii

peki sana soru:28 şubattan sonra patlama yapan Fetullah gülen bu gücünü nerden alıyor.Fetullah gülen sistemle bu kadar barışıkken neden hep irtica ile suçlanmaktadır.halbuki gülenin irtica(!)ile ilgisi hiç yoktur.

Aynı soruyu kaç kere soracaksınız ve kaç kere cevap alınca ANLIYACAK sınız.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı

Doğru diyorsun abi.Daha gayretli çalışmamız gerekiyor.Hocamın o tespiti yerindedir.

ozaman basarisizligin (beceriksizligin) sebebini sürekli disarda siyonizimde miyonizmde aramayin.Allah calisana verir...

Aklima gelmisken:
Sizler 28 subattaki olumsuz gelismelerin sebebini abd ye ve siyonizme bagliyorsunuz,belgelerle emirin pentagondan geldigini iddia ediyorsunuz...öyle olsa bile demekki pentagonun ve siyonizmin türkiyedeki isbirlikci gücü cok güclüymüs,demekki türkiyedeki derin devlet siyonizme ve abd ye hizmet ediyormus (bu zaten bilinen birsey,hadi neyse)...
demek istedigim,madem durum bu,madem ihtilaller yapan,dinsizligi yayan,batinin bozuk kültürünü millete asilayan bu yahudi dönmelerine karsisiniz,neden bunlara karsi cihad eden yani ordunun icindeki hainlere, ergenekona,derin devlete,yamuk savcilara,kartel medyaya...vs karsi mücadele eden akp ve cemaatin basarisina "horoz dövüsü" veya "fasa fiso" gibi kelimelere kullaniliyorda gönülden sirf Allah rizasi icin vatana ve millete yapilan hayirli hizmetler gönülden desteklenmiyor???
Sizden baska islama hizmet edenler isinize gelmedigi icinmi?
Onlara destek olunursa rakib olarak gördügünüz akp ve cemaatin gücüne güc katacagi icinmi?
Erbakanin ve dolayisiyla milli-görüs hareketinin sürekli kan kaybetmesinin sebeblerinden birini sirf bardagin bos kismina dikkat ceken davranislara bagliyorum.
hani hayirda motor serde fren olunacakti???
Milli-gazeteye bakiyorum,akp nin veya milli-görüscü olmayan cemaatlerin hayirli icraatlerini takdir eden haberleri pek göremiyorum.
Bunu suna benmzetiyorum.Arkadasin dostun olur ve sen sürekli onun hatasini kusurunu arastirirsin,hata yaptigindada hemen millete duyurursun,kötülersin,iyilik yaptigindada görmemezlikten gelirsin...bu kötü bir ahlaktir,kötü bir huydur...belki diyorum milletin destegini alamayisinizin sebeblerinden biri bu olmasin?
Neyse...
Bu dava sadece erbakanin veya sadece saadet partisinin davasi degil,milli-görüsün savundugu milli ve manevi degerleri sadece erbakan ve milli-görüs savunmuyor.
Kötülükleri engellemek istiyen kötülükleri yayan siyonizmin isbirlikcilerinden ise baslamali.
Önce kendi kapini önünü süpür...
Sürekli siynonizim kötü abd kötü diye haykirmak ama bu kötülüklere karsi birsey yapmamak kötülükleri engellemez.
Kötülerin bukadar güclü olmasinin sebebi egitim ve medya yoluyla kitleleri yönlendirerek güc merkezlerinde söz sahibi olmalarindandir...
Milli-Görüs hareketi egitim ve medya konusunda ne gibi icraatleri var???

Bu konudaki düsüncemi paylasmak istedim vesselam!

bakış

Kıdemli Üye
Galiba yanlış anladın ağbi.Biz gece gündüz çalışıyoruz zaten.yani daha gayretli çalışsak biraz daha ilerilerde olabliriz.

Bizim faihiş ücretli dersanelerimiz olmadığı için milli gazteyi promosyon olarak veremiyoruz.Birtakım ihale peşinde koşan işadamlarımızda olmadığı için kimseye zorla milli gazete veremiyoruz.

Kafanızdaki bu maddeci düşünce sizi yer bitirir.Hep sayılarla azlıkla çoklukla hayır ve şerri çözmeye çalışıyorsunuz.Bu ateist darvine yakışır ama müslüman agbiye yakışmaz.

Sn yeni osmanlı;Söylediğiniz şeyler boş şeyler.Biz adamların geldiiği noktaya,durduğu noktaya birde geçmişte bulunduğu noktaya bakarız.Sn gülen mesela geçmişte darbecilerle birlikteydi.Şimdi ben gülene nasıl inanayım.28 şubatta teneke çalanlarla aynı safta olanların ergenekonun üzerine gitmelerine hiç inanmam.Ama şuna inanırımki ergenelkon türü bir örgüt mutlaka vardır.Ama fetullah gülenin ev akp'nin bunların üzerine gidecek gücü yoktur vesselam.
yani birde bu olaylar bu kadar sakiin ve kansız oluyor.Asker tokat üstüne tokat yiyor.Askerden çıt yok.
Hiçbir devrim kansız yapılmaz.Kansız yapılan,sistem değişikliğidir.
Yani olayın kısacası,kemalist derin yapı,ılımlı islamcı derin yapıya görevini bırakıyor.Başımızda yine abd var meraklanmayın.

agbi

Yasaklı
bakış Nickli Üyeden Alıntı

Doğru diyorsun abi.Daha gayretli çalışmamız gerekiyor.Hocamın o tespiti yerindedir.

Yeni - Osmanlıdan Alıntı

ozaman basarisizligin (beceriksizligin) sebebini sürekli disarda siyonizimde miyonizmde aramayin.Allah calisana verir...

Genel bireysel pisikolojide çok kişi tarafından bilinen bir tespit vardır.

HEP BARDAĞIN BOŞ TARAFINI GÖRENLER

Bu kişilerin tanımı :

Başarısızlıklarını , Beceriksizliklerini , Hatalı hareketlerini vb.lerini kendilerine ÖZ ELEŞTİRİ yapmadan karşı tarafta görenler.

Siz daha Mahalle meclislerini toplayamıyorsunuz karşı siyasi oluşumun bunları yapabildiği için diğer konularda suçluyorsunuz.

Siz daha kendi gazetenizin Trajını belirli bir seviye getirmemişsiniz BAŞKA GAZETEYİ SUÇLUYORSUNUZ.

Sizler daha TAKIM çalışması nı ruhunuza işlememeişsiniz kalkıyorsunuz diğer oluşumu TENKİT ediyorsunuz.

vb.

vb.

ÖNCE KENDİNİZE ÖZ ELEŞTİRİ YAPIN

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Sn gülen mesela geçmişte darbecilerle birlikteydi. .

yalan konusma.
Darbecilerin 28 subat tuzagina giren erbakan az uyarilmadi fakat uyaranlar hep suursuzlukla hidayeti kararmakla damgalandi...sonra olan oldu.Cihad edebiyati yaparak islama ve müslümanlara zarar verildi,bu zarardan en büyük nasibi gülen cemaati aldi,irtica denen sey müslümanlarin devletteki güc merkezlerinde söz sahibi olma hareketiydi ve bu cihadda gülen cemaatinden daha gayretli bir kesim yok.

agbi

Yasaklı
Galiba yanlış anladın ağbi.Biz gece gündüz çalışıyoruz zaten.yani daha gayretli çalışsak biraz daha ilerilerde olabliriz.

Bizim faihiş ücretli dersanelerimiz olmadığı için milli gazteyi promosyon olarak veremiyoruz.Birtakım ihale peşinde koşan işadamlarımızda olmadığı için kimseye zorla milli gazete veremiyoruz.

Kafanızdaki bu maddeci düşünce sizi yer bitirir.Hep sayılarla azlıkla çoklukla hayır ve şerri çözmeye çalışıyorsunuz.Bu ateist darvine yakışır ama müslüman agbiye yakışmaz.

Sn yeni osmanlı;Söylediğiniz şeyler boş şeyler.Biz adamların geldiiği noktaya,durduğu noktaya birde geçmişte bulunduğu noktaya bakarız.Sn gülen mesela geçmişte darbecilerle birlikteydi.Şimdi ben gülene nasıl inanayım.28 şubatta teneke çalanlarla aynı safta olanların ergenekonun üzerine gitmelerine hiç inanmam.Ama şuna inanırımki ergenelkon türü bir örgüt mutlaka vardır.Ama fetullah gülenin ev akp'nin bunların üzerine gidecek gücü yoktur vesselam.
yani birde bu olaylar bu kadar sakiin ve kansız oluyor.Asker tokat üstüne tokat yiyor.Askerden çıt yok.
Hiçbir devrim kansız yapılmaz.Kansız yapılan,sistem değişikliğidir.
Yani olayın kısacası,kemalist derin yapı,ılımlı islamcı derin yapıya görevini bırakıyor.Başımızda yine abd var meraklanmayın.

BiBizim faihiş ücretli dersanelerimiz olmadığı için milli gazteyi promosyon olarak veremiyoruz.Birtakım ihale peşinde koşan işadamlarımızda olmadığı için kimseye zorla milli gazete veremiyoruz.

Bak Sp de çok okuyan talebeler var , Öğretmenler var MADEM GÜCÜNÜZ YETMİYOR evleri dersane yapın.

Promosyon muş BIRAKIN bunları ÖNCE İNFAK ı öğrenin ÖNCE bulunduğunuz oluşum için MÜCADELE ETMEYİ öğrenin ama nerde sizde o düşünce

İstersen MADDE ci yakın tanıdığın kişileri buraya getireyim ama yakın bir örnek vereyim Fatih ERBAKAN ın DÜNYADA SÖZ SAHİBİ PIRLANTACI K.pederi veya ERBAKAN ın Damadı aslında git onlara söyle bu dediklerini

Şunu da bil asla bu kişileri tenkitetmiyorum
.

bakış

Kıdemli Üye
yalan konusma.
Darbecilerin 28 subat tuzagina giren erbakan az uyarilmadi fakat uyaranlar hep suursuzlukla hidayeti kararmakla damgalandi...sonra olan oldu.Cihad edebiyati yaparak islama ve müslümanlara zarar verildi,bu zarardan en büyük nasibi gülen cemaati aldi,irtica denen sey müslümanlarin devletteki güc merkezlerinde söz sahibi olma hareketiydi ve bu cihadda gülen cemaatinden daha gayretli bir kesim yok.
Sn yeni osmanlı ilk buraya geldiğinde milli görüşçüyüm çok çalışmalarım oldu filan demiştin.28 şubattan gülen zararlı çıktı dedin ya.Artık bu lafına bakar bakar gülerim.
Gönlün hoş olsun"gülen çok bedel ödemiştir"

bakış

Kıdemli Üye
BiBizim faihiş ücretli dersanelerimiz olmadığı için milli gazteyi promosyon olarak veremiyoruz.Birtakım ihale peşinde koşan işadamlarımızda olmadığı için kimseye zorla milli gazete veremiyoruz.

Bak Sp de çok okuyan talebeler var , Öğretmenler var MADEM GÜCÜNÜZ YETMİYOR evleri dersane yapın.

Promosyon muş BIRAKIN bunları ÖNCE İNFAK ı öğrenin ÖNCE bulunduğunuz oluşum için MÜCADELE ETMEYİ öğrenin ama nerde sizde o düşünce

İstersen MADDE ci yakın tanıdığın kişileri buraya getireyim ama yakın bir örnek vereyim Fatih ERBAKAN ın DÜNYADA SÖZ SAHİBİ PIRLANTACI K.pederi veya ERBAKAN ın Damadı aslında git onlara söyle bu dediklerini

Şunu da bil asla bu kişileri tenkitetmiyorum
.
Bilgi yollu bir mesaj beklerken,böyle acayip bir mesaj geldi.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Bakış:

Dam üstünde saksağan diye bir söz vardır.. Daha çoooook saksağan göreceksin:)

Fatih erbakanın kayınpedirinin pırlantacı olması bile suç olur bazılarına göre:)

Boşver.

he de:)

agbi

Yasaklı

Sn yeni osmanlı ilk buraya geldiğinde milli görüşçüyüm çok çalışmalarım oldu filan demiştin.28 şubattan gülen zararlı çıktı dedin ya.Artık bu lafına bakar bakar gülerim.

28 Şubat sonrası atılan TSK den Kimler ?

28 Şubat tan sonra kurumları en çok DENETLENENELER kimler ?

Fakat biz Kuzu Kurt meselesini verdiği dersi iyi biliriz ALLAH cc yardımı ile atlatıldı.

Fakat sizler ne oldu 1 Trilyon dan FAKA bastınız.

Daha sistemle mücadeleyi beceremiyorsunuz DÜNYA da SİYONİZM le nasıl mücadele edeceksiniz?

Bilgi yollu bir mesaj beklerken,böyle acayip bir mesaj geldi.

Bu mesajı yazdığınız yani cevap verdiğiniz mesajımı okumadığınız okuduysanız anlama kapasiteniz i ne kadar güzel ortaya koyuyorsunuz.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı

Birincisi:
28 Subatta koparilan irtica yaygarasinda sadece siz degil,tüm islami kesim zarar gördü.
darbecilerin "irtica" dan anladigi sey sadece milli-görüscülerle sinirli degildi.
O dönemi bir hatirla...ordudan sirf namaz kiliyor diye.,sirf esi basörtülü diye ihrac edilenler kimdi?
cemaatin güc merkezlerinde söz sahibi olma calismalarina agirlik verdigi bilinen birsey.Refahyol hükümeti bu altyapi calismalarina zarar verdi,zaten 28 subat darbesi bu sebeble yapildi,tuzak kuruldu,bu tuzagi bende göremedim,sizde göremediniz ama görenler varmis ve bu sebebden dolayi gemi tamamen batmadan ,yani daha büyük zarara ugramadan gemiden atlamislar,ne var bunda?
Duvara toslama siyasetiyle ,ser güclerin ekmegine yag süren altyapisiz icraatler sonucu islami hizmetlere zarar verenleri neden desteklesinler, mantigima sigmiyor...

Bugün islami hizmet ve dini özgürlükler adina artis varsa bunda gülen hareketinin payi büyüktür.Bunuda untmayin.Bugün türkiyede darbeci dinsiz donsuzlara karsi en büyük mücadelkeyi cemaat yapiyorken sizler neredesiniz?

ikincisi:
ben milli-görüscülükten sizin anladiginizi anlamiyorum.
Milli-Görüs nedir sorusuna senin verecegin cevab,saadet partisi,erbakan,milli-gazete falan filan.

Ben bu soruya cevab olarak kisaca derimki:
Bizi Biz yapan milli-ve manevi degerlerimiz.

Milli-Görüs davasi nedir?
Bizi biz yapan milli-ve manevi degerlerimizi hedef alanlara karsi mücadele edip bu degerlerimizi yasayip yasatma,öz benligimize sahib cikma davasi...

Milli-Görüscü kim sorusuna senin verecegin cevab erbakana biat eden,saadet partisine oy veren,milli-gazete okuyan falan.
Benim cevabim:
Milli-ve manevi degerlerimizi yasayip yasatan her mümin milli-görüscüdür,vatanini milletini ecdadini bayragini seven her türkiyeli milli-görüscüdür,osmanli suuruyla suurlanmis her vatandas milli-görüscüdür.
Ben Milli-Görüsden bunu anlarim ve böyle anlamayada devam edecegim.

Yani senin gibiler milli-görüsü cok dar anlamda grubculuk particilik anlaminda kullaniyorsunuzi.
üstelik sahislara bagliyorsunuz.tefrikaya sebeb oluyorsunuz.
oysa Milli-Görüs kimsenin tekelinde degil,olamaz.
Bizi biz yapan milli-ve manevi degerlerimiz hepimizin ortak degeridir ve kimsenin babasinin mali degil.
Bu degerlere hizmet eden milli-gazeteyse,saadet partisiyse,tv5,agd ise,ben sahib cikarim desteklerim,yamuk yaparlarsa,tefrikaya alet olurlarsa,istismar ederlerse karsilarinda yine beni bulurlar.
Anlasildimi?