Erkeklerin Ağzından Yemek Tarifleri

İsr@

hizmet erbabı
Bir erkeğin Ağzından Yemek Tarifi

Domatesli Biberli Yumurta

Büyükçe bir tavaya yağ domates ve biber koyup bir sigara yakıyoruz. Sigaranın külü yere düşmek üzereyse yumurtaları eklemenin zamanı gelmiş demektir. Yumurtaları kırıp sigaramızı bitiriyoruz.
Pişmiştir herhalde ocağın altını kapatıyoruz.

Biberli Domatesli Yumurta

Her gün domatesli biberli yumurta yemekten sıkıldığımızda yapabileceğimiz bu enfes yemek tıpkı biberli yumurtalı domates gibi pişiriliyor.

Makarna

Bir tencere dolusu sıcak suya makarna poşetini boşaltıp maç izlemeye başlıyoruz. İlk yarının ortalarına doğru kalkıp altını kapatıyoruz. Tencerenin içinden seçtiğimiz makarnayı fayansa fırlatıyoruz. Yapışırsa pismiş demektir. Devre arasında hala içinde su kaldıysa tencerenin kapağını kapatıp lavabodaki en kirli tabağın üzerine doğru dokuyoruz. (o zaman hem tabak temizleniyor hem de makarnalar çatalla yenebiliyor) üzerine ketçap sıkıp yitiyoruz.
Not: Fayansa fırlattığınız makarnayı bi ara oradan alın. Sayıca fazlalaştıklarında bazen hangisini fırlattığınız karışıyor...

Tuzlu Makarna

Yapılışı aynı makarnaya benziyor. Tek farkı bu kez makarnaları suya atmadan önce tuz koymayı akıl ediyoruz.. Öyle daha güzel oluyor.

Pilav

Pilav aslında basit bir yemek değil. Aranan kriterler var. Tuzlu yumuşak ve tane tane olması gerekiyor. Sonuncusu kolay. Pirinçleri tek tek pişirdiğinizde tane tane oluyorlar ama uzun sürüyor . Maharet hepsini bir arada pişirebilmekte; ama çok da sorun etmeyin. Nasıl olsa içine yoğurt koyup bulamaç haline getirdiğimizde hepsi birbirine yapışıyor. Kısaca yağ koyup üzerine pirinç ekliyorsunuz. Sonra da su ve tuz koyup pişiriyorsunuz. Hem bunu süzmeye de gerek yok.

Not: Asla sade pilav yapmayın. Domatesli pilav yaptığınızda bir şeye benzemese bile renginden anlaşılmaz.

Mutlaka soğanlı bir yemek yapacaksanız asla soğana dokunmayın. Özellikle rendelediğinizde elleriniz çok kötü kokuyor. Bunun yerine soğana ekmek tahtasıyla beş altı kez vurmayı deneyin, ayni isi görür.

Patates Kızartması

En kolay işlerden biri. Patatesleri soyup parmak gibi kesiyorsunuz ve kızgın yağa atıyorsunuz. Tek yapmanız gereken altını zamanında kapatmanız. Yoksa tencere alev alabiliyor. Bu yüzden sadece TV’de pembe dizi varken yapın. Bir de diğer yemeklerin aksine bunu tencereden yiyemiyoruz. Mutlaka tabağa koymak gerekiyor. Onun dışında çok kolay.

Konserve Türlü

Bir miktar yağ ve salçayı tencereye koyup konservenin içindekileri döküp üzerine su koyuyoruz. Pişmesi çok uzun sürüyor. O sebeple başında beklemiyoruz. Gidip TV izliyoruz. Her seferinde yandıkları için henüz tadına bakamadım ama konservenin üzerindeki resme bakılırsa güzel bi şeye benziyor.

Bîdâr

Aktifleşmemiş
bir yemek tarifide ben yapayım bari abLa :)

yağ soğan salça bunların hepsi olacak bir yemekte :)

Gerisine ne bulursan karıştır.

Universte 1. sınıfta hiç yemek yapmayı bilmezken bizim abi böle öğretmişti :)

ArZu

GülenAy
Web sitesi
www.arzuzum.blogcu.com
:) teşekkürler paylaşım için bu konu berraksu tarafından açılmıştı hatta ben ekledim diye kaldırılmıştı:D
yeniden okumuş olduk sağolasın isra'cım...

gamzedeyim

Asistan
Not: Fayansa fırlattığınız makarnayı bi ara oradan alın. Sayıca fazlalaştıklarında bazen hangisini fırlattığınız karışıyor...
:):) güzel paylaşım

reallife

Asistan
Mutlaka soğanlı bir yemek yapacaksanız asla soğana dokunmayın. Özellikle rendelediğinizde elleriniz çok kötü kokuyor. Bunun yerine soğana ekmek tahtasıyla beş altı kez vurmayı deneyin, ayni isi görür.

bu kadar da olamazlar heralde:eek:leyo:

güldürdünüz bizi sağolun varolun

krpnr

Paylaşımcı
Ben bir defasında kuru fasulye yappmak istemiştim o kolay diyorlardı. Saatlerce kaynattım fasulye sırnaştı hiç pişmez oldu döktüm. aklıma geldikçe gülerim

azrak

Paylaşımcı
Mutfak robotu denen bisey varmis. Birden icimi bir heyecan kapladi. Ulan madem bu isin robotu var ben niye kosturuyorum yillardir diye sinirlendim. Hemen gidip aldim bi tane. Eve gelip kutusundan cikardigimda itiraf etmeliyim ki hayal kirikligina ugradim biraz. Ben acikcasi ufo gibi bisey bekliyodum, bu bildigimiz tencerenin plastigi. Icindede vantilator gibi bisey var. Bununla birlikte bi ton plastik zimbirti daha cikti icinden ama bi ise yarayacaklarini sanmiyorum. Neyse fisini taktim denemek icin bi tane sogan attim icine. Bakalim ne yapacak diye bekledim. Kabuklarini bile soyamadi essogluesek. Paramparca etti birakti. Sinirlendim attim bi kenara yazdan beri duruyo orda. Bir ara yikayip o vantilator gibi olan seyi bilgisayarima takmayi düsünüyorum. Belki fan olarak is görür. Onun disinda tamamen para tuzagi.
:O:eek:leyo::clap2:süper olmuş hepsi eline sağlık

secdenur

Havf & Reca
YEMEĞİN YANMASI DURUMUNDA YA DA BAŞINA BAŞKA BİR FELAKET GELMESİ DURUMUNDA ACİL ÇÖZÜM İÇİN MUTFAK PANOSUNDA
PİZZACI,KEBABCI HAMBURGER TELEFONLARI BULUNSUN:O

İsr@

hizmet erbabı
YEMEĞİN YANMASI DURUMUNDA YA DA BAŞINA BAŞKA BİR FELAKET GELMESİ DURUMUNDA ACİL ÇÖZÜM İÇİN MUTFAK PANOSUNDA
PİZZACI,KEBABCI HAMBURGER TELEFONLARI BULUNSUN:O

harikasın ben bütün erkeklerin eninde sonunda bu çözüme ulaştığına inanıyorum.
Ama itiraf etmem lazım benim eşim çok güzel menemen yapar:O

NehiR

mütebessim :)
üniversite okurken ve evlenmeden önce bekar evinde kalmış biriyle evlenin, güzel yemek yapıyorlar ama tembelliklerinden sen daha güzel yapıyorsun benim yaptığımı beğenmezsin deyip kenara çekiliyorlar, bir de yemek güzel olsa bile mutfak yemek yapıldıktan sonra yemeğin güzelliğini unutturacak kadar kötü oluyor :)

İsr@

hizmet erbabı
üniversite okurken ve evlenmeden önce bekar evinde kalmış biriyle evlenin, güzel yemek yapıyorlar ama tembelliklerinden sen daha güzel yapıyorsun benim yaptığımı beğenmezsin deyip kenara çekiliyorlar, bir de yemek güzel olsa bile mutfak yemek yapıldıktan sonra yemeğin güzelliğini unutturacak kadar kötü oluyor :)

haklısın nehircim mutfak tanınmaz hale geliyor ama menemenin tadı unutturuyor:)