Erdoğan, Mehdi'nin gelişine mi hazırlanıyor?

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Yolun yol değil. (bir dost)

Ehli sünnete geri dön.
Tevhide çıkan yollardan başka yol tanımam gardaş.. Tekilci değilim.. Tarikatlara mezheplere açığımdır. Zira her birisi tevhide çıkar. Bu yolların hiç birisini asıl kabul etmem.. Çünkü asıl, tevhidtir. Bu yollar eğer tevhide çıkıyor ise kabulümdür. Lakin yol değil de gaye olmuşlarsa o vakit batıl olmuşlardır. Tabi bu durumdan yolun kabahati yoktur. Zira yolun tarifi belli, gayesi belli.. O yollara çıkanlarda kabahat aramalı..

Bu vaziyette benim de sana bir nasihatim olacak lafons kardeşim: Yolun yol, lakin senin duruşun duruş değil.. :D

Zenginliği fakirliğe çevirmenin bir anlamı yok..

Zülkarneyn-23

Doçent
Şu hadise göre Mehdi hiç bir zaman TV'lerde apaçık ortaya çıkmayacak: "Mehdi halk içinde dolaşır ama onu kimse tanıyamaz"
RT'yi dolaylı yoldan halife veya çakma mehdi gibi sunmaya çalışılan yazılardan biri. RT'den ne halife olur, ne de mehdi.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Kervan yolda düzelir. Rabbim ehli sünnetten kıl kadar ayırmasın. Amin.
Çingene olmamak lazım. Sen çingenelik yapıyorsun. Şimdi diyeceksin ki ne alaka? Anlatayım inşallah: Tarihte 'büyük göçler dönemi' diye adlandırılan bir dönem vardır. Attila'nın Avrupayı istila ettiği dönemdir bu.. Çoğu kavimler bir oraya, bir buraya göç etmişler o dönem.. Dönemin modası buymuş.. Asyada da buna benzer göçler olmuş.. Bu göç eden kavimler, kendilerine huzurlu coğrafyalar aramışlar. Çoğu kendi coğrafyasını bulmuş, oralara yerleşmiştir. Lakin çingeneler o kadar uzun zaman aramışlar ki gayeyi unutmuşlar. Göçüp durmayı hayat tarzı edinmişler. Böyle olmamak laızm inşallah..

Sana bir soru: Niye Sünni'sin?

lafons7275

Kıdemli Üye
Çingene olmamak lazım. Sen çingenelik yapıyorsun. Şimdi diyeceksin ki ne alaka? Anlatayım inşallah: Tarihte 'büyük göçler dönemi' diye adlandırılan bir dönem vardır. Attila'nın Avrupayı istila ettiği dönemdir bu.. Çoğu kavimler bir oraya, bir buraya göç etmişler o dönem.. Dönemin modası buymuş.. Asyada da buna benzer göçler olmuş.. Bu göç eden kavimler, kendilerine huzurlu coğrafyalar aramışlar. Çoğu kendi coğrafyasını bulmuş, oralara yerleşmiştir. Lakin çingeneler o kadar uzun zaman aramışlar ki gayeyi unutmuşlar. Göçüp durmayı hayat tarzı edinmişler. Böyle olmamak laızm inşallah..

487. Abdullah İbni Mes’ûd radıyallahu anh şöyle dedi:

Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem bir hasır üzerinde yatıp uyumuştu. Uykudan uyandığında, hasır vücudunun yan tarafında iz bırakmıştı. Biz:

–Yâ Resûlallah! Sizin için bir döşek edinsek, dedik. Bunun üzerine Resûl-i Ekrem:

“Benim dünya ile ilgim ne kadar ki? Ben bu dünyada bir ağacın altında gölgelenen, sonra da oradan kalkıp giden binitli bir yolcu gibiyim” buyurdular.

Tirmizî, Zühd 44

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Allah'ın muradı ilahisini en iyi anlayan ve yaşayanların sünni olduklarını gördüğüm için ben de sünniliği kesb ettim, Rabbim de halk etti.
Ne güzel işte. Hamdet, şükret.. Herkese bir portakal dağıtılıyor. Kimse birbirinin portakalını görmüyor. Dağıtan kişi diyor ki ''bu portakalın kıymetini bil''.. Buna inanmak kadar doğal bir şey yoktur.. Şükret inşallah.. Lakin, en büyük benim portakalım, diye kavga çıkartma.. Allah bizden bunu istemiyor..

lafons7275

Kıdemli Üye
Ne güzel işte. Hamdet, şükret.. Herkese bir portakal dağıtılıyor. Kimse birbirinin portakalını görmüyor. Dağıtan kişi diyor ki ''en büyük portalak senin portakalın''.. Buna inanmak kadar doğal bir şey yoktur.. Şükret inşallah..

Ehli sünnette tevhidi bozan ne gördün de bu yolu bıraktın?

lafons7275

Kıdemli Üye

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Selam @DostunDostu

Yazdığınızdan çıkardığım sonuç " bütün yollar tevhide çıkar". Eyvallah...

Size bir soru yönelteyim.Allah'ın "yolları"/Ankebut 69 vardır.Bu yolların içerisinde başka bazı ayat'larda "sıratı mustakiym" den bahseder.Sorum şu: Bu "sıratı mustakiym" nedir?Nasıl bir yoldur?Bu yolda yürüyenler kimlerdir?Bu bir mezhep tarikat yoksa başka bir "şey" midir?

Selametle
Fatiha'da bu yola işaret vardır. Dosdoğru yola ilet bizi, deriz.. Bu yol, öyle bir yoldur ki hassas mı hassas.. Yahudilerin ve Hristiyanların yoluna değil, der.

Sırat-ı Müstakim ortadadır..

Sol cenah hakikattir.. Şeriatsiz hakikate dalanlar dalalete saparlar, hristiyanlarda olduğu gibi, aşırı batıniliğe gider. Rahmet tecellisinin galebe çalmasındandır bu..

Sağ cenah şeriattir.. Hakikatsiz şeriate saplananlar haricîleşir, yahudiler gibi, aşırı ötekileştirmeye gider.. Gazap tecellisinin galebe çalmasından ötürü kurallar ağırlaşır.. Soru soran yahudilere gelen ağır cevaplar, buna misaldir. Zorlaştırır.. Cehenneme atmaya sebep yaratır. Bu gazaptır..

Sırat-i Müstakim, her iki kutbun ortasıdır. Kurtuluş oradadır. Hem şeriatle hakikate gider, hem hakikatte marifet bulur.. Tevhide giden en sağlıklı yol budur.. Bu incecik köprüden geçerken denge çok çok önemlidir..

Ortada yürüyen mahluk, insandır. İnsan merkezli ele almak gerek her mevzuyu.. Her şey insan içindir, zira Allah hiçbir şeye muhtaç değildir. Allah'ın bizim için var ettiklerini ne için kullanacağımız bizim insiyatifimize sunulmuş. Ya huzura hizmet için kullanacağız veya kan ve göz yaşı için.. Allah, bozguncuları sevmez. Bozguncu olan gene İnsandır. Bozgunculuk yapmak için Kur'an'ı dahi kullanır İnsanoğlu.. İnsanoğlu hilekârdır. Bu böyle olduğu için odaklanmamız gereken nokta, sebeplerden ziyade sonuçtardır. Sonuca bakmak durumundayız. Sonuç huzur değilse işin içinde bir bit yeniği, bir hile var demektir... Ayetler açık seçik ortadadır. Her nesil, kendi şartlarına ve çevresine göre bu ayetleri tefsir etmek durumundadır. Çünkü şartlar ve çevre her daim değişiyor. Buna binaen tefsirlerde değişmelidir.. Sonuç huzur olacak.. Erdemli bir huzur..

garip70

Ordinaryus
Bi Simit yazdı: .............
Bisimit – Haberseyret.com

Bu Bisimit kim bilmiyorum ama ağzından bal damlıyor. Hay ağzına sağlık. Merak etme içeride de Tayyip'i seven ve destekleyenler var. Hedef, tüm dünya Müslümanları için yeni bir Çanakkale ve yeni bir kıyama kalkış... İnşallah. Gazanız/gazamız mübarek olsun Rabbim yardımcımız olsun.

ömerusta

Kıdemli Üye
yok ya erdoğan beni bilir zaten bana tabi siz bilmiyorsunuz benim mehdi hz olduğumu