Erdoğan : Başkanlık Sistemine İhtiyaç Var

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
astroloji inanç değil bilimdir. Verilere göre konuşur.

Astroloji lüzumsuz bir ilimdir.Onunla gelecek vaad olunmaz ve görülmez.Boş işlerle uğraşmayın..Hava durumu bilimseldir.Yanılma pay azdır.

Burçlar vardır.Bunlarla uğraşan müneccimler hep varsayım ve teori ile konuşurlar.Varsayım ve teori ilim sayılmamaktadır.Hakikat, gerçek olan ve ispatlananlardır.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Şimdi Anladınız mı?

Bütün Türkiye şaşırdı. AKP oylarının bir miktar düşmesi bekleniyordu ama bu kadar değil. HDP'nin meclise girmesi bekleniyordu ama bu kadar kalabalık değil. Daha ikinci günden"biz ne halt ettik" diye kara kara düşünen seçmenler gördüm.

Şaşırtmayan tek şey, Kılıçdaroğlu'nun hazin pişkinliği... Bir ülkede yüzde 40 oy alan parti tek başına hükümet kuramayacak duruma düşebiliyorsa, o ülkenin sisteminde bir sakatlık vardır.
Bir ülkede yüzde 16 oy alan partiyle yüzde 13 oy alan parti eşit sayıda koltuk çıkarıyorsa, o ülkenin sisteminde bir sakatlık vardır.

Oysa başkanlık sistemi olsaydı, şimdi "hükümet nasıl kurulacak" tasasına düşülmeyecekti, hükümet geçen ağustos ayında kurulmuş ve tıkır tıkır çalışıyor olacaktı, taa 2019 yılına kadar hükümet sorunu yaşanmayacaktı, bu seçim yalnızca "kanun yapımını"ilgilendirecekti ve kimsenin de çok fazla umurunda olmayacaktı...

Şimdi elbette her kafadan bir ses çıkıyor. Bir "senaryo sağanağı" başladı. İstanbul sermayesi ve onun basın kalemşorları, patronun işlerini daha rahat yürütebilmesi için, iktidarın havada kalacağı bir "büyük koalisyon" istiyorlar.

Kâğıt üzerinde her türlü koalisyon mümkün, ama her kanadın kendi açısından açıkladığı"kırmızı çizgilere" bakılırsa çok zor...
Tut ki, öyle ya da böyle, bir şekilde bir koalisyon kuruldu.
Bu bir hükümet değil, "bakanlık koltukları boş kalmasın" diye "yer dolduracak" bir heyet olur alt tarafı.

Akılcı yol elbette HDP'nin AKP'yi desteklemesi (ister koalisyonla ister dışarıdan güvenoyu vererek) ve hemen yeni bir anayasanın yapılmasıdır. Biz aylardır bunu savunduk.
Fakat bu çok zor, çünkü hem edilen küfürlerin yutulması gerekiyor, hem de, HDP"federasyon istiyor ama başkanlık sistemi istemiyor", AKP de "başkanlık sistemi istiyor ama federasyon istemiyor"...
"Nafile turlardan" sonra cumhurbaşkanı meclisi ağustos sonlarında feshedebilir ve kasım sonu-aralık başı gibi yeni bir seçimle karşı karşıya kalabiliriz. Buna "erken seçim" değil"tekrar seçim" demek yerinde olacaktır.

Fakat hazirandan kasıma tablo değişir mi? O da çok zor.
Eh, bazı vatandaşlar Türkiye'nin 1991- 2002 yılları arasında nasıl vakit kaybettiğini, nasıl patinaj yaptığını, koskoca on bir yılın nasıl ziyan edildiğini unutmuşlardı, artık hatırlarlar... İlk kez oy kullanan ateşli gençler hiç bilmiyorlardı, onlar da yaşayarak öğrenirler.

Yeni "fetret devriniz" hayırlı olsun.
Bunu siz istediniz, hiç ağzınızı açmayınız.
Ok gibi fırlayan altın ve döviz fiyatları da kapak olsun.

http://www.sabah.com.tr/yazarlar/ardic/2015/06/10/simdi-anladiniz-mi-baskanlik-sisteminin-faydasini

elbiss

Ordinaryus
Yasin ياسن @saglam_irade_ 20 sa.20 saat önce

Abdülhamid olmadan 600 yıllık imparatorluk 5 yılda paramparça oldu. Aynı durum Türkiye icin de geçerli. Bunun icin başkanlık sistemi şart

Katılmıyorum....

Osmanlı Modeli kendine has ve etnik kültüre uygun bir modeldi....Yani herhangi bir ülkeden alınmış bir model değildi...

Şunda hem fikir olbiliyoruz Türkiye ye Yeni Model şart Yeni Seçim SİSTEMİ şart ama bunun adı Başkanlık Sistemi değil..

Dünyanın en iyi sistemini alırsanız alın önemli olan sistem değil Önemli olan Sistemin senin benliğine hürriyetine özgürlüğüne ve kültürlüğüne uygun olandır....

Israrla bu konunun konuşulması AKP ye yakın süreçte zarar getirebiliri...

Bugün çıkıp ortaya Çağdaş yeni Modern bir Sistem oluşturacağım değin ama Başkanlığın sunduklarından daha radikal ve daha kültürel bakın o zaman ne kadar kazanım sağlayabileceğinizi görün...

Bir ÜRÜN yada BİR SİSTEM....

Yalnızca bir kere PAZARLAMAYA ve SUNUMA açılır eğer bir ÜRÜN yada SİSTEM istenilen yeteri İLGİYİ yada VERİMİ göremediyse yada alamadıysa o ÜRÜN yada SİSTEMİN tekrardan piyasaya sunulmasına gerek yok...ısrarı faydadan daha çok zarar getirir....

Kendimin sunumlayıp PAZARLAMA yaptığım PASSOLİG sistemini bir kere PAZARA sundum ve PAZAR kendi ARZ talebini ve ihtiyacını dikkkatle izledi sunumladı ve sonunda iyi kötü kabul gördü...

PASSOLİG sistemini tüm detaylarıyla ince ayrıntısına kadar anlatıp sunumlarken buradaki PAZAR daki en büyük SİSTEMİN beklentisi...

STAD lara KALİTEYİ ve STANDARD ı getirebilmekti...

STADLAR da Nitelikli ve Kaliteli seyircilerin olmasını isterken esasında Karmaşık olan Düzenin yerine DÜZENLİ bir İŞLEVSEL sistemin yerleşik olmasını istemiştim...

Pazarda SİSTEMİ sunumlarken eksik olan bir kaç DETAY lar vardı ve bu detaylar sistemi TAHAMMÜLLEN yeteri manada anlatamıyordu ve bu konuda bazı eksik yanları anlattınca devamında PUZZLE da SİSTEM sunucular eklemeler yapıp ilaveler yapınca PASSOLİG in bugün ki güzel hali ortaya çıktı...

Ülkemizde halen belki bazı noktalarca sevilmeyen bir sistem olabilir ama bu sistem bir çok kazancı ile Kulüplere YENİ GELİR KAPISI açtı....kaldı ki Bu sisteme EK İLAVELER ile kartların üstüne REKLAM antlaşmaları KULÜPLER yaparak daha fazla GELİR elde etme ŞANSLARINA da sahip olabilirler...Bu konuda Her KULÜP kartlar üzerie REKLAM antlaşması yapma üzerine TFF ile irtibata geçip kendilerine EKSTRA bir gelir alanı daha açabilirler...

STAD larda bitmek bilmeyen kavga vb etmenler neredeyse oldukça STAD içerisinde azaldı...Kişiye özel seçmeli YERLER ilede kişilerin davranış hal ve hareketleri TAMAMEN KALİTELİ bir taraftar kitlesi oluşturma adına yeniden kameralı izleme sistemi ile düzene kondu bununla birlikte stadlardaki HAKSIZLIĞI önleme adınada PARA veripte maça giren ile PARA vermeden maça girenler arasındaki ADALET SİSTEMİ yeniden EŞİT VE DÜZEYLİ şekilde dağıtıldı...

Model olarak gözüken İngiltere Sisteminin varlığını STAD içerisindeki giriş ve çıkış ARK larını düşündüm elbet fakat bizim sistem Bizim yöre ve ülke insanına göre düzenlenmeli ve daha has olmalı diyerekten...

Girişlerdeki Yüz tanıma ve KART okuma sistemi ile aslında bazı olası nedenleri azaltırken STAD lara Hükümlü olarak aranan yada Olay çıkartması önceden kesinleşmiş ve STAD a girişi yasak olan insanların STAD içerisinde olay çıkartılmasıda bir NEBZE olsun azaltıldığını düşünüyorum...

PASSOLİG sistemi çıktığı günden bu yana STAD İÇERİSİNDE ki olayları ve kavgaları oldukça azalttığı gibi aslında KOLLUK kuvveti olan EMNİYET GÜÇ lerinede bir NEBZE olsun rahatlık ve kolaylık sağladı diye düşünüyorum...

SİSTEM biraz daha detaylı anlatılabilir ve hep birlikte sahip çıkılır ise bugün stadlarda BİR AİLE...

eşi ve çocuklarıyla birlikte stad içerisinde rahatlıkla maçını izleyebilir devamında rahatlıkla çekirdeğini keyifli bir ortam atmosferi içerisinde ÇITLATABİLİR...

STAD lar içerisinde eskiden sistem olmadığında ne kadar karmakarışık bir düzenin hakim olduğunu devamında sabahın erken saatlerinde BİLET bekleme sıralarının olduğunu devamında ERKEN ve FAZLA dan alınan biletler yüzünden BİLETLERİN ne kadar ERKEN sürede bitip KARABORSAYA düştüğü zamanları iyi hatırlamanız gerek PASSOLİG size Hakkı ve ADALETİ geri teslim eden ve STAD içerisinde Size ayrılmış koltuktan MAÇ izlemenizi sağlayan bir SİSTEM halinde kendini gösterebildi..

Zamanın Emektarlığında eski SPOR BAKANI olan SUAT KILIÇ beyin çalışma Azmi ve kararlılığı içi kendisine Tekrardan Teşekkürü bir BORÇ bilirim...

Önemli olan kim SİSTEMİNİN kullanıldığı değil ÖNEMLİ olan SİSTEMLERİN size EŞİTLİK VE ADALET hükmünü devamında KOLAYLIĞI sunup sunmadığıdır...

Bugün oturduğunuz koltuktan BİR KAÇ TIKLAMA ile Aynı otobüslerdeki gibi KARTINIZA KONTÜR yükleyerek MAÇ BİLETİ alma KEYFİ VE RAHATLIĞINI yaşayabiliyor hatta ister ve dilerse insan evinde Biletini alırken Kolasını Kahvesini içerek o KEYİFLİ anın bir PORTRESİNİ oluşturabiliyor devamında ise BİLER KALDI MI ? YADA BİLET KARABORSA da mı ?..

gibi soruları sormak durumunda kalmayacağınız güzel bir sistem....

Bu sistemin KEYFİ RAHATLIĞINI VE KOLAYLIĞINI ANLATABİLEN

YENİ BİR REKLAM FİLMİNE ihtiyacı var YENİ SEZON öncesi PASSOLİG SİSTEMİNİ çok farklı bir açıdan anlatabilir ve sunumlayabilirseniz PASSOLİG e olan SEVGİYİ VE ÖZLEMİNİ

ETKİLEYİCİ yeni bir REKLAM TANITIM filmi ile sağlayabilirsiniz kanaatindeyim....Eğer REKLAM PAZARLAMA konusunda YARATICI FİKİRLER ve YENİ SUNUM FRAGMANLARI hakkında ÖNERİLER ister iseniz Ben bu sitedyim istediğiniz an SİZE yeni YARATICI FİKİRLER ve sunumlar sunabilirim....

Zamanında ilk 4 e kalan takımların

aralarında ŞAMPİYONLUK için maç oynamaları TEKLİF ve SUNUM yazılarıda bana ait bir SİSTEM di...

TÜRKİYE de YENİLİK VE FARKLILIK adına bir dönem için oldukça değişiklik sundu diyebilirim ama yeteri ilgi SİSTEM HAVUZUN daki paydan dolayı pek etken olamadı yada alamadı......

SİSTEM HAVUZUNU düşünmeden sunulan bir YARATICILIK akışıydı fakat bir DÖNEM dahi olsa TÜRK FUTBOLUNA eğer istenilirse YENİLİK ler ve YENİ HEYECANLAR eklenebildiğini aslında hep birlikte gördük...

Konuyu Bağlamam gerekirse....

Bugün MODERAL PARLAMENTER sistemi diye bir TEORİM ortaya attım ve bu konuda GELİŞTİRME ve PAZARLAMA ünitesi anlamında YENİLİKÇİ FİKİRLER oluşturma adına bana istenilen olguyu paylaşmanız ve gerekli ihtiyaçları belirtmeniz devamında argüman hukuk ve kuralları iletmeniz dahilinde size Çok daha MODERAL BİR PARLAMENTER SİSTEMİ oluşturabilirim.....

Ben her konuda Çok şükür Rabbime kendime oldukça GÜVENEN ve İNANAN bir insanım ÖMRÜM VEFA ettiği sürece siz İNSANLIĞA elimden geldiğince ADALETÇİ EŞİTLİKÇİ HÜRRİYET VE ÖZGÜRLÜK konusunda BEDAVA DANIŞMANLIK yapmaya herzaman hazırım...Ben belki Diplomalı değilimdir ama Bende bilmediğiniz YETENEKLER var ve bunları sunumlayıp harmanlarken aslında her harman ve sunum için rabbime çok şükrediyorum...ALLAH ta beni Böyle yaratmış önemli olan DOĞRU olanı yapabilmem ve DOĞRU olanı uygulayabilmem kimsenin hakkını ezmemem...ne kadar doğru olabilir ve ne kadar doğru olanı savunabilirsem ŞÜKÜRLERİM için hem size hemde ALLAH ıma minnetimi daha fazla gösterebilirim..Benim açımdan ta bi...

SİSTEM leri kimin oluşturduğu yada nereden alındığının pek bir anlamı yok önemli olan DOĞRU İŞLEVSEL ve AKICI bir şekilde SİSTEMİ oluşturup hem ÜLKEYE örnek olabilmek hemde DÜNYA ya MODEL YENİLİKÇİ bir sistem PAZARLAYABİLMEK...

Ben bir sistem oluşturup sunacak isem bu sistemimi TÜM DÜNYAYA PAZARLAYABİLECEK bir konumda olabilmeliyim....Çünkü bendeniz TİCARETİ ve PAZARLAMAYI çok seven biriyim EĞER ben SİSTEMİMİ yada SUNUMLARIMI PAZARLAYAMAYACAK bir yapı oluşturur isem O zaman kendimi BAŞARISIZ biri olarak görürüm ki BAŞARISIZLIĞI sevmeyen biriyim...

Eğer bir insan benle birlikte olmak istiyor ise...

Hangi an olursa olsun DOĞRU olanı HAK olanı savunmak durumundadır....Ne bir başka insanın HAKKINI gasp edecek nede kendi HAKKINI ezdirecek bir insan olacak...

Her insan için ÖZVERİLİ FEDAKAR YARDIMSEVER şekilde çalışabildiği gibi gerektiğinde kendi hak ve özgürlüklerinden hatta zamanlarından FEDAKARLIK larda yapabilecek...

Benim gözümde herşey PARA değil bugün Çok iyi bir SUNUM ile yada PROJELER ile bir çok kapıları aşındırabilir hatta büyük kazanımlar elde edebilirim çünkü bendeki ÖZGÜVEN oldukça MAX seviyede Bugün bir BAŞBAKAN ile uzun yıllar arkadaşmış gibi yakın ilişkiler ve sohbetler yapabilecek kapasitedeyim....Kendimi övme anlamında hiç söylemiyorum eğer beni tanımak istiyorsanız diye söylüyorum...

Benim hayatımda olmazsa olmaz çizgilerim vardır bu çizgilerimin en temel başlıcaları HAK VE HAKKANİYET dağıtımı ve adilliğidir....Bu konu beni ben yapan etmendir...Bu çizgiyi ben ASLA aşmam...zaten AŞABİLME gibi bir LÜKSÜM de hiç yok...Bu anı kendime hiç vermedim umarım olmazda....neticede FANİ dünya insan hata yapabilir eğer hata yaparsam ve göremezsen BENİ LÜTFEN Uyarın ki hatamı düzeltebileyim...

Bugün çalıştığım şirkete sunumlamak üzere elimde Hali hazırda 4-5 PROJEM var ama hiçbirini sunmadım çünkü o sunum yapabileceğim ZEMİN benim için henüz hazır değil Eğer zemini görebilirsem HÜNER lerimi sunmak bana KEYİF verir....onun dışında sıradan durağan bir hayatımı bozmak gibi niyetim hiç olmadı...

Benim bir sözüm var...

Kaderim neredeyse ben oradayım diye...

Zaman evvel içerisinde 2008 den bu yana yazdığım sitede bir çok şeyi paylaştığım sitede yıl 2013 ü gösterdiğinde anladım ki kaderim bu sitede diye ve diğer siteye ait herşeyi geride bırakarak ayrıldım...

yaklaşık 1.5 yıldır bu sitedeyim şu ana kadar bir çok paylaşım iyi kötü vss derken 88 konu açmışım bir çok şeyi anlatıp paylaşmışım aslında sadece anlatmak için değil kendim yararlanmak içinde bunları yaptım zaman evvel içerisinde eğer kaderim bu siteden gitmek için oluşursa bu işareti bana verirse....tıpkı diğer sitede bıraktıklarım gibi bu sitede de ekmek kırıntıları bırakıp ayrılacağım....

Yani benim için ellerim parmaklarım ağırsada sunmam gerekenleri yapıp yapmadığımdır...

Bana diyorlar çok kez....

Bu insanlar için herşeyini feda etmeye değer mi diye?...

Bende diyorum ki önce ALLAH ımın rızası için yapıyorum sonrasında olabiliyorsa İNSANLIK için deniyorum diye...neticede kalplere güzellikleri götürecek olan ALLAH ımdır ben vesile olabilmişsem ne mutlu yani bu dünyada çok param olmuş yada saltanatım olmuş neye yarar sadece Dünyada rahat yaşarım ama Eğer olaki sevgililer sevgilisi Yüce Rabbim 1 kerecik benden hoşnut olabilmişse bu TÜM DÜNYADA ki SALTANAT tan daha değerli benim için ...

Böyle.

elbiss

Ordinaryus
TİCARET derken aklınıza Sadece PARA gelmesin bunda içerisinde hertürlü ALIŞVERİŞ in olduğu ortamı düşün ve en çok sevdiğim beni ben yapan en büyük TİCARET ALIŞVERİŞİM FİKİR paylaşımlarımdaki siz büyüklerin bana sunduğu güzellikler diyelim...

Şu dünyada hepimizin birbirinden çğreneceği o kadar çok şey var ki..

Kaderim de uğradığım ve her gittiğim noktada o kadar yeni yeni FARKLI ALIŞVERİŞLER ve ticaretler öğreniyorum ve kazanım sağlıyorum ki belkide benim karakterimin şekillenmesinde ve ÖZGÜVEN artışımda hayatımda tanıdığım değerli güzel insanların çok katkısı olmuştur...

Hayatımda ufak ufak kademe kademe belirlediğim HEDEF ler oluyor ve paylaşımlarımda da zamanın en doğru anında olmam gerektiğinde olmaya çalışıyorum çünkü zamansız yapılan fiili eylem ve sunumlarım bir anlamı olmuyor...

Hayatımda insan üzmeyi kalp kırmayı hiç ama HİÇ SEVMEYEN biriyim ama bazen yapmam gerektiğinde olması gerekeni yaptığımda aslında sonradan çok üzlüyorum ama doğru olanı yapmak durumunda olduğum için beni yargılamanızı istemem benim kalbim kimseye kırılmaz çünkü hayatımda çok kez yaşadığım bir durum...

Kime ne kadar çok güvendiysem güvendiklerimin çıkarı ters düştüğünde bana tekme atmaya çalıştılar ama yinede birşey demedim diyemezdim çünkü benim karakterim insanın hangisi olursa olsun SAYGI duymak zorunda olarak yetiştirilmeye çalıştım ne kadar oldu bilemem ama zamanında çok haksızlıklar iftiralar bana atarken söylemem gerektiği kişilere söylemlerimi söylediğimde o an yapmam gerekenleri yaptım sorgulamadım düşünmedim çünkü kaderim başka bir yol açmıştı ve açtığı yolda yeni insanlar ve yeni emekler bilgiler edindim anladım ki bazen Dünyanın sana sundukları seni ZAFERE taşıyan yolmuş diye...

Eğer ben birşey size söylediysem bilin ki...

Haksız yere birşey dememişimdir mutlaka bir söylemim için bir nedeni vardır diye aklınızda bulunsun...

Eğer bir neden var ise ve bunda kaygılarım oluştuysa o an için doğru olduğuna inandığımı uygulamışımdır.....

Böyle.

elbiss

Ordinaryus
Katılmıyorum derken yanlış anlaşılmasın Başkanlık Sistemine katılmıyorum demek istedim ve bunu her defasında dile getirdim çünkü biz TÜRK ULUSUNA uygun bir sistem değil devamında uygun olmadığı gibi içerisinde bir çok KAYGI verici durumlarıda taşımakta...Benim penceremden görünen bu yönde yoksa size ben karışamam...Makam sizde mevki sizde ben kimim değil mi :) ben sadece her insanı gibi fikrimi beyan ederim

Ama şunu unutmayın...

Ülkenizin doğusunda SİSTEMİN gelecek yıllarında şekillendirilmek istenen bir düzenek oluyor ve ön çalışmaları yapılıyorsa bir kere değil bir kaç kere bence oturup düşünün diyede uyarımı Vatandaşlık Görevi diye yapmayı da ihmal etmek istemem gerisi siz büyüklere kalmış bir durum hani dünyada tek bir beden kalsa dahi bildiklerini söylemesi iyidir derler bizim büyük büyük atalarımız değil mi...Bilmediklerimiz var ise onuda siz büyüklerimiz açıklar diye umut ediyoruz inşallah...

Çünkü bazen en iyi PAZARLAMA ARACI ...

AÇIKLIK VE ŞEFFAFLIK POLİTİKASI dır bu POLİTİKA her zaman olmaz ama MEŞRUTİYET zamanlarına bakın o zamanlarda olması gerektiği ve zorunluluk olduğu için bir çok şeyden fedakarlıklar yaptıkları gibi aslında bir çok konuda AÇIK VE ŞEFFAF olabilmişler değil mi ??....bilmiyorum belki ben yanlış görmüşümdür gerisinin cevabını sizlere bırakıyorum..

Böyle.

SALİM

Kısıtlı Erişim
Erdoğan BAŞKANLIK sistemi istiyordu. Seçimler çncesi 1 ay il, il
mitingler yapıp haşktan BAŞKANLIK için 450 milletvekili istedi.

Daha sonra İNSAFA GELDİ 335 verin razıyı dedi..

Millet te seçimlerde al sana 250 otur yerine dedi..
Böylece BAŞKANLIK RÜYASI bitti..

elbiss

Ordinaryus
İşin özü TÜRKİYE EN MÜKEMMELİ hakediyor...

EN MÜKEMMELİ ZORLAYIP KAVUŞMAK İSTİYOR İSEK ŞARTLARIN EN İYİSİNİ VE EN UYGUNUNU oluşturmalıyız diye düşünüyorum...

Şartların en iyisi ve en uygununu oluşturmak için İŞİN ÖZÜ ....ÇOK ÇALIŞMALIYIZ HEMDE ÇOK...

Sadece çalışmak yeterli mi ?...

Hayır yeterli değil....Çalışırken aynı zamanında beraberinde İYİ BİR ÜRETEN olabilmeliyiz ki HATA larıda çözüp düzenleyebilecek KAPASİTELERMİZ ülkece olabilsin değilmii....????

Böyle...

Dua Nur

Kıdemli Üye
İç savaşı yeniden başlattılar

Dua Nur

Kıdemli Üye
Yasin ياسن @saglam_irade_ 9 sa.9 saat önce

Erdogan, başkanlık sistemini şu an icin degil

kendisinden sonraki donem icin istiyor

Ak Parti yeniden tek başına iktidar olsa bile saldırılar durmayacak.

Yönetim sistemi değişmedikçe er ya da geç vesayetci yapı galip gelecek

Eğer Erdogan hayattayken başkanlık sistemine geçemezsek içerdeki yerleşik yapı er ya da geç bizi teslim alacak. Tıpkı 100 yıl önceki gibi

Karşımızda 200 yıllık bir yerlesik yapı var ve butun gücü ile saldırıyor. Ya teslim olacağız ya da mücadele edeceğiz.

Doğulu devletler büyük atılımlarını her zaman büyük liderle yapmışlardır. Lider olmadıgı zaman da yıkılma sürecine girmişlerdir

Türkiye'deki yerleşik yapı karşısında dik durabilen tek kisi Erdogan. O aradan çekildiği anda bu yerleşik yapı hepimizi silindir gibi ezecek

Erdogan gibi bir lider varken üzerimizdeki vesayet zincirini kıramazsak bir daha hiç kıramayız