Erbakan'ın Hatası....

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Erbakan hocanınn faydalarını ve müslüman kesime hizmetlerini yadırgamıyorum ve hiçbir şekilde şahsına hakaretim olmamıştır... ancak buradaki milli görüşçü ihvanlarımın hal ve tavırlarını ayıpsıyorum... ilk önce şu varki sayın Erbakan hocaefendinin ki bir parti ve siyasi bir görüş ancak Nurcu veya Süleymancı dediğiniz kesim bir cemaat, bu cemaatler bilahare siyasete girmiş olsalardı elbetteki onlarda bu şekilde anılırdı fakat onların çıkış noktaları cemaat ve hakikat üzerine, Erbakan hocanın milli görüş ilkeside cemaat ve tarikat düsturuna göre olsada bunu siyaset içerisinde bir cemaat gibi götürmek mümkün değildir... Velhasılı kelam Erbakan hocanın yapacağı iki şey vardı (bilhassa bu ortamda) ya tabi olduğu hoca efendinin dizinin dibinde mürid olup yetişecekti ya da kendisi gibi düşünmeyen insanları cehenneme atmayacak ve şartların getirdiği gibi ne kadar masum insan kazanabiliriz derdine ya da müslümanlara ne kadar fazla faydamız dokunursa kardır hissiyle hareket edecekti... benim acizane görüşüm bu... haaa şimdi sen kim oluyorsunda Erbakan hocaya laf söylüyorsun diye bilirsiniz, ben günahkar bir kulum, Erbakan hocada sevdiğim ve saydığım bir kul... vesselam..

sevgili kardeşim:

buradaki mili görüşçü ihvanların yanlışlıkları vs. varsa tabiki onları eleştireceksiniz, ama onlara kızıp onların yaptıkları hatanın suçunu erbakan hocaya yüklemek de yanlış olur değil mi?

Bir milli görüşçü geliyor burda bir şey yazıyor, başka birisi geliyor ona kızıp pat diye erbakan hocaya sallıyor, bu doğru mu?

Erbakan hoca da bir fanidir elbette hataları, kusurları olmuştur olacaktır da. Ama bu ülkeye yaptıkların da görmezden gelemeyiz, hem yaptıklarını anacağız hem gördüğümüz hataları eleştgireceğiz, eleştiri yaparken da edep sınırların aşmayacğız, saygı sınırlarını aşmayacağız.

Haklı eleştiri yapan hiç kimseye sen erbakan hocaya laf söylüyorsun demem, benim karşı çıktıklarım haksız yazılanlardır, saygı ve edep dairesini aşanlardır. Mesela erbakan siyonistlerin hizmetinde diyebilen bir kişiye susamam, sessiz kalamam, çünkü bu bir hezeyandır, iftiradır, ayıptır. Çünkü belki de bu ülke tarihinde siyonizmi milete tanıtan, onların yaptıkları alçaklıklara hemen her konuşmasında sergileyen kişi Erbakan hocadır, durum bu iken Erbakan hoca ile siyonizmi yan yana getirmek kadar büyük terbiyesizlik olur mu?

selam ve muhabbetle.