Engelli kardeşlerin Kabe rüyası gerçek oldu! | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Engelli kardeşlerin Kabe rüyası gerçek oldu!

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
5,942
Puanları
63
Kanal 7'de ekrana gelen ‘Kabe Yollarında’ programında bu hafta iki engelli kardeşin Kabe’yi görme hayali gerçekleşti.
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
5,942
Puanları
63
Bu hafta ekrana gelen bölümde Tuğba ve Zehra kardeşlerin Kabe hasreti dindirildi. Doğuştan yürüyemeyen Sivaslı iki kardeş, kas sertleşmesi sonucu 13 yaşlarından sonra da konuşamamaya başlamışlar. Uzun yıllar tedavi için uğraştıklarını anlatan anne Hatice Doğan doktorların tam teşhisi koyamadıklarını söylüyor. Tuğba ve Zehra’yı ilginç kılan, daha küçük yaşlarda okuma yazma bilmedikleri halde aslına bakarak Yasin Suresi’ni Arapça yazmaları. Anne Hatice Doğan, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’e aşık olan iki çocuğunun bu engelli hayatları sayesinde aslında günahlardan uzak kaldıklarına inanıyor.
NE YÜRÜYEBİLİYORLAR, NE DE KONUŞABİLİYORLARTuğba ve Zehra kardeş şu an ne yürüyebiliyor ne de konuşabiliyor. İki kardeşin ne demek istediklerini ancak anneleri tavırlarından ve tepkilerinde anlayabiliyor. İki kardeş konuşabildikleri yıllarda en çok istedikleri şeylerden biri Kabe’yi görebilmekmiş. 7 yaşlarından beri hiçbir vakit namazını kaçırmadıklarını söyleyen Hatice Hanım, Tuğba’nın 8 yaşındayken Peygamber Efendimizi rüyasında gördüğünü anlatıyor:
TUĞBA’NIN İMTİHANI
‘‘Tuğba ayakta duramıyordu. ‘Hasta mısın sen?’ dedim. Bana ‘anne sen benim gördüklerimi görseydin sen de ayağın üzerine basamazdın’ dedi. Kucağımda titriyordu. ‘Anne ben Efendimizi gördüm’ dedi ve bana o anları anlattı. ‘Anne seni görür gibi gördüm, rüyada görmedim. Güneşe bakarsın da gözlerini kamaştırır. Öyle bir nurdu ki o an bayıldım. Uyandığımda dizinde yatıyordum, başımı okşuyordu. Bana dedi ki; ‘Tuğba ben seninle dünyada da ahirette de yanındayım, öyle büyük imtihanlardan geçeceksin. Gençliğin haline bak, yürüseydin beni göremeyecektin’ dedi. O günden sonra hayatımız değişti. O günden sonra yüzünde tebessüm olmayan bir gün görmedim.’’

YÜRÜMEK İSTEMİYORAnne Hatice Doğan çok zorluk çektiklerini ama asla isyan etmediklerini söylüyor. Teknolojinin ilerlemesiyle tedavi edilebilme ihtimali varmış.
Fakat iki engelli kardeş bunu reddetmiş. Doğuştan yürüyemeyen ve 13 yaşından sonra da konuşamayan Tuğba sebebini şu sözlerle anlatmış: ‘‘Yürüyünce ya O’nu göremezsem’’.Kabe sevgisiyle yanıp tutuşan gönüllere adeta su serpen ‘Kabe Yollarında’ programında iki kardeşin hayali gerçekleşti. İkbal Gürpınar’ın misafiri olan engelli Tuğba ve Zehra kardeşlerin Kabe hasreti ‘Kabe Yollarında’ programı ile sona erdi.

Kanal 7’de İkbal Gürpınar ve eşi Emre Ermiş’in sunumuyla ekrana gelen Kâbe Yollarında gönlü Kabe hasretiyle yanan, imkanı olmadığı için gidemeyen kişileri Umre’ye götürüyor.

Program Çarşamba akşamları Kanal 7’de ekrana geliyor.
 

elbiss

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
21 Kas 2013
Mesajlar
2,514
Puanları
0
Maşallah ne güzel umarım sayıları Diyanet tarafından desteklenerek ve istihdam edilerek daha etkin resmi elden yapılabilinir..
 
Üst