En son ne satın aldınız.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Biz yobaz takılıyoruz
Kredi kartı yok ))
Aslında bu yobazlık değil, tam tersine bilinçtir. Yobazlık başka bir şey. Ümmeti bu hale getiren niteliğin adı.. Bu kavramın şakasını bile yapmayın bence. Çünkü üstad Necip Fazıl'ın yobazlık hakkında çok yazıları var. Eğer bu kavramın altını boşaltırsak yazılar ağırlığını kaybeder.

Malesef birçok islamcı, bu yaftayı mizah olsun diye üstleniyor, nick falan olarak kullanıyor.

Dil acaip bir şey ya! Üç beş nesil içinde bile kavramlara tam ters anlamlar yüklenebiliyor. Eski yazılar, bu bağlamda anlaşılmaz oluyor. Çok korkunç..

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Son aldığım ürünlerin hemen hemen büyük bir kısmını netten aldım.

Buz dolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, elektrikli süpürge, telefon, laptop, tava tencere... liste uzar gider.

İnternet sitesi ile mağaza arasındaki fark; mağaza kirası yok, personeli gideri yok, elektrik su telefon masrafları yok falan filan...

Dolayısı ile mağazada bir ürün 1400 TL iken nette aynı ürün 1000 TL olabiliyor.

Bu durumda neden netten alış veriş yapmayayım.

Yakın zamanda bir tanıdığıma bu şekilde bulaşık makinesi siparişi verdik. Mağazada 1670 TL iken netten 1000 TL ye aldık.

Ürün eve geldi teslim edildi, yetkili servis geldi ilk kurulumu yaptı garanti belgesini imzaladı gitti.

Bu işlerden çekinen bir arkadaştı ama sonuçta memnun kaldı.

En çokta garanti konusunda endişeli idi ama garanti belgesi imzalandıktan sonra ürünü aldığınız yerle bir bağınız kalmıyor.

Kredi kartı meselesine gelince sayın @talib'e katılıyorum. Mağazada bir ürün buluyorsunuz fiyatı 2000 TL ama filan kredi kartı ile 9 taksit öderseniz 1500 TL.

İnsan sinirleniyor. Ulen parayı nakit vereceğim diyorsunuz ama yine indirim yapmıyorlar. İlla o kart olacak illa 9 taksit olacak.

Kredi kartının bizde şöyle bir yanlış kullanım durumu var; normalde kredi kartını parası olan insan kullanır. Her gün cebinde 5-10 bin TL taşımaz bunun yerine kartı taşır, alış verişte kartı kullanır.

Ama bizde parası olmayan insan kredi kartını kullanıyor. Sonra açıldıkça açılıyor...

Sonrası patlak lastik durumu...

Bankalar patlak lastiği sever...

Selam ve dua ile...

spesifik

آزادی قید و بند
Aslında bu yobazlık değil, tam tersine bilinçtir. Yobazlık başka bir şey. Ümmeti bu hale getiren niteliğin adı.. Bu kavramın şakasını bile yapmayın bence. Çünkü üstad Necip Fazıl'ın yobazlık hakkında çok yazıları var. Eğer bu kavramın altını boşaltırsak yazılar ağırlığını kaybeder.

Malesef birçok islamcı, bu yaftayı mizah olsun diye üstleniyor, nick falan olarak kullanıyor.

Dil acaip bir şey ya! Üç beş nesil içinde bile kavramlara tam ters anlamlar yüklenebiliyor. Eski yazılar, bu bağlamda anlaşılmaz oluyor. Çok korkunç..
aynen öyle nasıl mana yüklersen artık

yobaz derken aşağılama değil de çağın gerisinde kaldığımızı vurguluyorum aslen..

spesifik

آزادی قید و بند
Son aldığım ürünlerin hemen hemen büyük bir kısmını netten aldım.

Buz dolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, elektrikli süpürge, telefon, laptop, tava tencere... liste uzar gider.

İnternet sitesi ile mağaza arasındaki fark; mağaza kirası yok, personeli gideri yok, elektrik su telefon masrafları yok falan filan...

Dolayısı ile mağazada bir ürün 1400 TL iken nette aynı ürün 1000 TL olabiliyor.

Bu durumda neden netten alış veriş yapmayayım.

Selam ve dua ile...

Muhakkak öyledir
birincisi kredi kartı kullanmanın hükmünü bilmiyorum ))
ikincisi şuan için yok ama belki ileride olabilir
arkadaş aracılığı ile bir ürün almıştım ben de ..
memnun kaldım doğrusu..
Bulaşık makinasını değiştirdik bizde
sıra çamaşır makinasında
büyüklerden istiyorum anca yeter zaten
var mı tavsiye ettiğiniz bir yer bakayım inş..

Ecrin

'Bâd-ı Sabâ..'
Garnitür aldım iki kavanoz:)

talib

Kıdemli Üye
Dayanamadım, bu soğukta gittim pasta aldım ve anneme çay demlettim :)

adams77

Kanalizasyoncu
Derin bir nefes

Sent from my iPhone using Tapatalk