En Sevdiğiniz Renk?**Ve neden?:)

En Sevdiğiniz RENK?*Ve nedeni?:)

• Kullanılan toplam oy
    125

_Nihade_

Gafleti eyLe Heba
Sebebini bilmiyorum ama, bordo rengine acayip bi takıntım var...:)

_ikLiL_

VUSLATA HASRET.....
................siyah................. renk konusunda siyahdan başka favori rengim yok.bana en çekici gelen renk

iffet ikbal

Asistan
denizde maviyi, doğa da yeşili, toprakta kahverengiyi , gecede siyahı severim.

açıkcası her rengi yerine , zamanına ruh halime göre beğenirim.

ankette çok düşündürdü beni....mor tercih ettim...hem sıcak , hem gizemli hem de olgunluğu ifade ediyor bana...

Yitik Lale

“Men dakka dukka”
En çok sevdiğim renk portakal rengi yani turuncu renk olduğu halde hiç bir kıyafetim turuncu değildir nedense... :D
Portakal, sıcaklık, memnuniyet, verimlilik ve sıhhat ile iliskilendirilir. Güçlü ve cömert bir görünümü vardır.

Portakal, en çok istah ile ilgili olan renktir.

Portakal, renginin gizliligi olmayan, genis kapsamlı bir cazibesi vardır. Örnegin bir ürünün herkese uygun oldugunu ifade etmek için kullanılabilir yada pahalı bir uygun fiyatlı gibi algılanması saglanabilir.

_Berceste_

bir tutam delilik...
Mor, asaletin rengidir. Lüks hayat, zenginlik ve zarafeti simgeler. Aynı zamanda romantizmin, duygusallığın ve tutkunun rengidir.

Mor, doğada ender bulunan bir renktir. İlkel zamanlarda insanlar bazı deniz kabuklularını kullanarak mor rengi elde etmişlerdir... Oldukça zor bir çalışmadır... Bazı insanlar mor rengi, gösterişli havasından dolayı dekorasyonda kullanmayı sever. Bazıları ise suni bir renk olarak algılar.

mü'HÜR

Ordinaryus
Yerine göre, her rengi severim. En sevdiğim renk ise; kurşun rengi, gridir.

Kırmızı nadiren sevdiğim bir renktir, mesela kremle kombine edilmiş bir kırmızı ise severim.Tek başına kırmızı fazlasıyla ruhumu boğuyor.

mü'HÜR

Ordinaryus
GRİ

Kadınlar :

Gri renk beceri ve sessizliğin adıdır, bu rengi seven kadınlar. İş hayatında iyi mesleklerde bulunur, başarılı olurlar. Başka insanlar tarafından itici, soğuk olarak isimlendirilseler de içlerinden sadece bir kısmı bu sınıfa girer. İçlerindekini dışa vuramadıklarından dolayı, böyle bir duygu uyandırırlar. Bu kişilere sorarsanız da duyguları olur olmaz dışa vurmak gereksiz, hoş değildir. Tarafsız davranmaktan hoşlanırlar, bundan da son derece gurur duyarlar. Kimileri ise duygularını içlerine hapsederler, ancak duygularını nasıl dile getirip, hayata geçireceklerini bilmezler. İyi bir uzman olurlar, her konuda. Ancak bu kendi tercih ettikleri konular olur ise. Ve o alanlarının dışında başka bir alana ilgi duymazlar. Düşünce yapılarında mükemmellik, zekalarıyla bütünleşir. Hane içinde sıradan bir ev kadını olmak hiç tarzları değildir. Buna neden de iş yaşamına girerler, burda bütün yetenek, yönlerini ortaya sererler.​

Erkekler :

Gri zeka seviyesi yüksek, işler durumda olan kuvvetli erkeklerin rengidir, gri. Ancak el becerilerinde yok denecek kadar azdır, en ufak bir el becerisi isteyen işi yapmak, bu kişiler için büyük başarı olarak nitelenir. Ancak bu işleri yapacak birileri vardır, onlar da buna çok güvenirler, bu onların onurunu biraz kırar ancak, kendileri yapmasın da! Zaten onlar beyin, zeka adamıdırlar, elbette yapacak bir işleri vardır. Bu konuda son derece güven duyarlar, bunda da çok haklıdırlar, kusur, yeteneklerini iyi bilirler.​

Ecrin

'Bâd-ı Sabâ..'
Yeşil, pek çok kavramla ilişkili olarak gelir, bunların içinde en güçlüsü ve evrensel olanı doğadır. Buna bağlı olarak ayrıca yaşamı, gençliği, yenilenmeyi, ümitleri ve dinçliği simgeler. Bazı kültürlerde orta yaşlardaki gelinler, doğurganlığı simgelemesi için yeşil giyer.

Yeşil, gözler için en rahat renktir ve görme gücünü arttırır. Sakinleştiricidir ve sinir sistemi üzerinde doğal bir etki yapar. Televizyona çıkmadan önce insanlar oturup sakinleşmek için yeşil renkli odalara alınırlar. Yeşil aynı zamanda hastanelerde de popüler bir renktir çünkü hastaların rahatlamasını sağlar.

Yeşil,
rengin farklı tonları farklı mesajlar iletir:

• Koyu Yeşil -- soğukluk, erkeksilik, tutuculuk ve zenginlik kavramlarını ifade eder.
  • Zümrüt Yeşili -- Ölümsüzlük.
  • Zeytin Yeşili -- Barış.
  • Sarımsı Yeşil -- Tüketicilerin en son tercih ettiği renk.
Yeşil, aynı zamanda Amerikan kültüründe parayı simgeler. Bizde

Maneviyatı Tamamen duygusaL $
smile%5B2%5D.gif