En Çok Etkilendiğiniz Hocaefendi Hangisi?

En Çok Etkilendiğiniz Hocaefendi Kimdir?

• Kullanılan toplam oy
    179

Havas

Kısıtlı Erişim
Hz. Edip Yüksel r.a kuddise sirruhu

keramet ehlinden olup ,keşfe açık bir zaatdır ..tevbe süresinin son iki ayetini kabul etmemesi çok sakat..

mücedidi hamse mieti sani(5000 yılın mücedididi)MUSTAFA İSLAMOĞLU kaddesu ve sirrahu hazretleri,beğendiğim hocalardandadır..saadat zincirinde olup keşfe açık ,keramet ehlindendir..

Havas

Kısıtlı Erişim
Kurandan 1 ayeti bile inkar edenin durumu malumken 2 ayet?

aynı görüşteyim...ayetin inkarı küfürdür..yapacak bir şey yok!

muhammet eşiddir allah diyende kafirdir..

recm ile igili hadisi ayet kabul edende !

Havas

Kısıtlı Erişim
@lafons ,bizim bu küfür ve şirk isnatleri şeriat çerçevesinde bizi bağlar .Alla taalanın o kula nasıl bakacağını bilemeyiz...

islamın olmadığı bir zamandasın.hristiyanlık ve yahudilk ve diğer şirk dinleri var ..

sen bir hristiyansın,çok abid zahid bir cemaatin var .aziz pavlus cemaati diyelim bu cemaate..

bir arkadaşını hristiyanlığa çağırıyorsun!

arkadaşın sana diyorki:mad:lafons ,bu hrsityanlık ,kafama basmadı,isaya allahın oğlu diyorsunuz,isa tüm günahları üstlenmişmiş,elinizde 7 -8 tane farklı incil dediğiniz kutsal kitabınız var hiç biri bir birini tutmuyor..ben böyle dine inanmam diyor..

sen arkadaşına ;yaa etme kafir olursun diyorsun..!arkadaşın böyle dine inanmam
evrenin bir yaratıcı var ona inanırım diyor..

Ahirette allahın huzuruna geldğinizde durumunuz ne olur acaba?

sen senin cemaatin çok abid zahiddi,fakat şirk içinde oldukları için cehenneme

sen arkadaşın şirki red ettiği ,sadece allah dediği için cenettemi gidecek?

lafons7275

Kıdemli Üye
islamın olmadığı bir zamandasın.hristiyanlık ve yahudilk ve diğer şirk dinleri var ..

sen bir hristiyansın,çok abid zahid bir cemaatin var .aziz pavlus cemaati diyelim bu cemaate..

bir arkadaşını hristiyanlığa çağırıyorsun!

arkadaşın sana diyorki:mad:lafons ,bu hrsityanlık ,kafama basmadı,isaya allahın oğlu diyorsunuz,isa tüm günahları üstlenmişmiş,elinizde 7 -8 tane farklı incil dediğiniz kutsal kitabınız var hiç biri bir birini tutmuyor..ben böyle dine inanmam diyor..

sen arkadaşına ;yaa etme kafir olursun diyorsun..!arkadaşın böyle dine inanmam
evrenin bir yaratıcı var ona inanırım diyor..

Ahirette allahın huzuruna geldğinizde durumunuz ne olur acaba?

sen senin cemaatin çok abid zahiddi,fakat şirk içinde oldukları için cehenneme

sen arkadaşın şirki red ettiği ,sadece allah dediği için cenettemi gidecek?

şirk en büyük günahtır ve affedilmeyeceği Kuranda bildirilmiştir. Şirkin dışındaki günahları Allah dilediği kimseler için affedebilir, dilediği kimseler için de affetmeyebilir.

Şirk Allaha ortak koşmaktır. İyi öğrenilmesi gereken bir kavramdır. Telafisi mümkün olmayan bir yoldayız.

Havas

Kısıtlı Erişim
şirk en büyük günahtır ve affedilmeyeceği Kuranda bildirilmiştir. Şirkin dışındaki günahları Allah dilediği kimseler için affedebilir, dilediği kimseler için de affetmeyebilir.

Şirk Allaha ortak koşmaktır. İyi öğrenilmesi gereken bir kavramdır. Telafisi mümkün olmayan bir yoldayız.

sana anlatılan hikayeye cevab vermemişsin......

Verda

Gales
mücedidi hamse mieti sani(5000 yılın mücedididi)MUSTAFA İSLAMOĞLU kaddesu ve sirrahu hazretleri,beğendiğim hocalardandadır..saadat zincirinde olup keşfe açık ,keramet ehlindendir..

Havas güldürdün beni :D

şemseddin

Üye
Şüttarlı Ereğlisinden Âşık Âşıkoğlu Hocaefendi'den çok etkileniyorum...

Erkam.

Kıdemli Üye
Timurtaş hocanın benim hayatımda önemli öğrendiğim bilgileri olmuştur. Allah ondan razı olsun birçokları var tabiki tek tek sayılması zor..

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Kudüs Müftüsü Muhammed Emin el-Hüseyni ilginç bir adamdır..

Hitler rejiminin imam ve müftülerle girdiği ilişkiler de bi tuhaf.

Muhammed+Emin+el-H%C3%BCseyni_Adolf+Hitler.jpg

hitlerin-kudus-muftusu-emin-el-huseyni_228417.jpg

hitlerin-kud%25C3%25BCs-m%25C3%25BCft%25C3%25BCs%25C3%25BC-emin-el-h%25C3%25BCseyni_228420.jpg

fakiri

Kıdemli Üye
İhsan Şenocak son zamanlarda beni çok etkilemekte.

Aman nazar değmesin diyorum Syn. admin Erdem Bey :) İlk defa böyle sahih itikad sahibi birinden etkilendiğini duydum-okudum. Böyle sapa-sağlam kulplara yapışalım ve asla da bırakmayalım inş...

fakiri

Kıdemli Üye
Hocaefendi denildi de aklımıza bizim geçnçliğimizde pek meşhur olan iki vaaz Hocaefendi geldi . Birinin adı Feyzullah Değerliydi, diğerinin adı ise, Hüseyin Kaplandı…Bunlar kürsüye çıktıklarında cemaat pek keyif alır fuyuzatlanırdı. Gel zamn git zaman bir de baktım ki, Feyzullah Değerli denilen bu hitabesi çok kuvvetli zat Süleyman Demirelin partisi AP’den Milletvekili adayı olmuş, diğer ise, Süleymancıların ileri gelenlerinden miş ! O gün-bugün zahir ulemasına karşı sürekli mesafeli dururum ve asla konuşmalarındaki güzelliğe ve etkiye bakmam ...!Davranış ve tutumlarına, nerde durduğuna bakar öyle hüküm veririm. Herkese tavsiyem budur.

bi husben

Kıdemli Üye
Efendim en çok etkilendiğim hoca efendi fethullah gulen hocaefendidir onu dinlediğim zaman sanki şeytan vesvese veriyormuş gibi oluyor tüylerim diken diken oluyor tabiki sinirden

alı

Yeni
Murtaza Mutahhari en çok etkilendigim alimlerin başında gelir...

Düşünme ve analiz yapabilme yetenegimin gelişmesinde önemli katkılari vardır...