El sanati /ilgilenen bayanlar icin

Sabr-el-Hayat

Profesör
Lazer isleme...

Lazer markalama (laser marking), materyalin üzerine enerji vererek yüzeyine istediginiz sekli verme islemidir.

Lazer markalama'nin geleneksel metodlara olan avantajlarini inceledigimizde; cok genis calisabilme yelpazesi, sonucun degistirilemezligi, verimlilik, üretim bantlariyla kolay entegrasyon, yüksek hiz ve islemin tekrarlanabilme kolayligi sayabiliriz.

Ahsap, deri, kumas ve kagit ve diger bircok malzeme lazerle markalanabilmektedir.

uniQuee

Üye
ahuzar süper olmuş duvar sanatın özellikle nazar boncuğu olan bölüm çok güzel yaf.. tebrikler..

Sabr-el-Hayat

Profesör
Sedef Kakma İşlemeciliği

Bazı deniz hayvanlarının kabuğunda bulunan ve sedefçilikte kullanılan sert, beyaz ve gökkuşağı pırıltılı, fosforik özelliği olan maddeye sedef, bu maddeyi işleyen kişiye de sedefkar denilir.
Asırlardan beri bilinen sedef, zamanının tekniği ve milletlerin sanat anlayışına göre şekil almıştır. XV.yy'dan sonra Osmanlılar döneminde Türk-İslam sanatının tamamen emrine giren sedef, geometrik desenlerin bitmek tükenmek bilmeyen dizilişleri ile gelişimini sürdürmüştür.
Hammaddesi, midye kabuğu, çeşitli teller ve ceviz ağacı olan Sedef ve Sedefkârlık sanatı asırlarca değişik motif ve desenlerle zenginleştirilerek mimari yapılarda (mescit, saray) süsleme olarak, kullanım eşyalarında( koltuk takım, ayna, resim çerçevesi, sehpa, yazı masası, rahle, mücevher sandığı, baston, etejer) ve silah kabza süslemelerinde kullanılmıştır. Türkiye'de sadece Gaziantep ilimizde yaygın bir şekilde sedef işlemeciliği yapılmakta ve üretilen sedef işlemeler Turistik bölgelere ve yurtdışına ihraç edilmektedir.

DaLokay

уüяєкℓєя∂є
Web sitesi
www.youtube.com
:ıslık: :ıslık: :ıslık: :ıslık: :ıslık:

e artık serbest ortamdı dimi..!!!!

:yahoo:

:p

Sabr-el-Hayat

Profesör
emmargah kardesim bilmiyorum ki, aynali kemer resimdeki kemere yakisir bir isim, olabilir, bir bilene sormak lazim:)

:)zeynep(:

Hakve
zeynep cnm ya
bunu nası yaptın anlatsana bana.
çok tatlı olmuş

Tabi ablacım ne demek :D
Bak şindi bi zincir alıyorsun 10-15 cm kadar, kalınlığı sana kalmış buna çivileme yöntemiyle hazırladığın boncukları diziyorsun...O en sondaki büyük olanın yerine daha değişik bomcuklarda koyabilirsin çıngırak gibi şeylerde olabilir o da zevkine kalmış bişey...Zincire sık sık boncukları geçirdikten sonra anahtar halkasını da orta boy bir halkayla zincire takıyorsun bu kadar :clap2:
Benim artık 10-15 dk mı alıyor :O

İnşAllah bi kaç gün içinde resimlerimi ekliycem..Şuan sergideler resimlerini çekip yollucam inş.

:)zeynep(:

Hakve
s5001938vv9.jpg

s5001941jq2.jpg

s5001944xp0.jpg

Leyl...

Profesör
bunlarda benim sanat eserlerim:)

Duvar sanati:)bir hafta ugrasmistim odamin iki duvarina...
ellerimde kesilmeyen parmak kalmamisti...

bu gömme dolabi yapmak
icin bir nacak gerek bir günde zaman lazim:)
yahu kirmaklada bitmiyor...

komsular kizin evi ucuruyo diye anneme kosmuslardi:)

:clap2::clap2:woooowww:eek:leyo::eek:leyo:
Nasil yaptin bunlari yaf..
Duvarlari yikmisin resmen canim yaa..
Ben korkardim ev basima ucacak diye,
MasaAllah, zevkine hayranim can;)