Eğlencelik konular sorular vs vs'ler....

adams77

Kanalizasyoncu
10352345_10152275960270345_858586898175945669_n.jpg

adams77

Kanalizasyoncu
Mesela İmam-ı Azam; "Rüyada 99 defa Allah'ı gördüm 100. defa da; "Ya Rabbi! Kulların azaptan nasıl kurtulacak" diye sordum." demiştir.

Bu haber çok meşhurdur ve hanefi mezhebinden olup da bu haberi yalanlayan yoktur.

Yani bir insan birşeyleri inkara başlarsa, bu hastalık ilerler, ilerler. Şüphe tohumu girdi mi iş bitmiştir.

Kuran 'a mı inanacağız yoksa senin haberine mi? yada kaynağına mı?

adams77

Kanalizasyoncu
Allah çocuk edinmemiştir.

Ne demek?

Henüz bitirmedim bitirince paylaşabilirim... ama farkında olmadan diyenler var!! Ba'l 'e , kadınları bırakıp erkeklere gidenler , İsa 'yı , Üzeyri rab edinenler var.. yani anlayacağın Kitaptan anlatılanların hepsi var şuan şu zaman diliminde....hatta kendini müslüman olarak niteleyip yahudi yada hristiyan olduğunu fark etmeyenlere ne demeli bilmiyorum :)

bak ha ha dersen konuşmam....

lafons7275

Kıdemli Üye
Henüz bitirmedim bitirince paylaşabilirim... ama farkında olmadan diyenler var!! Ba'l 'e , kadınları bırakıp erkeklere gidenler , İsa 'yı , Üzeyri rab edinenler var.. yani anlayacağın Kitaptan anlatılanların hepsi var şuan şu zaman diliminde....hatta kendini müslüman olarak niteleyip yahudi yada hristiyan olduğunu fark etmeyenlere ne demeli bilmiyorum :)

bak ha ha dersen konuşmam....

ha ha.............

adams77

Kanalizasyoncu
ha ha.............

Bir kere kitap ile kuran arasında ki farkı anlayamadığın sürece benim dediklerimi görmeni yada anlamanı beklemiyorum. Bende senin gibi zamanı bekliyorum... ha ha için erken... eğlence için güzel ama devam edebilirsin dilediğin kadar

lafons7275

Kıdemli Üye
Allah çocuk edinmemiştir... yazılı anlatım istiyorum bizzat kendi klavyen ile

Kul huvallahu ehad.

Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla.
1. De ki: O, Allah birdir.
2. Allah sameddir.
3. O, doğurmamış ve doğmamıştır.

4. Onun hiçbir dengi yoktur.

adams77

Kanalizasyoncu
Kul huvallahu ehad.

Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla.
1. De ki: O, Allah birdir.
2. Allah sameddir.
3. O, doğurmamış ve doğmamıştır.

4. Onun hiçbir dengi yoktur.

Bunu biliyoruz... Peki haşa İsa Allah 'ın oğludur diyenler nasıl dediler ki!!! buna delil ve kanıtları neydi neden bunu dediler nasıl ve niçin dediler? Hangi eylemleri yada hareketleri buraları açarmısın lütfen

lafons7275

Kıdemli Üye
Bunu biliyoruz... Peki haşa İsa Allah 'ın oğludur diyenler nasıl dediler ki!!! buna delil ve kanıtları neydi neden bunu dediler nasıl ve niçin dediler? Hangi eylemleri yada hareketleri buraları açarmısın lütfen

Hz. İsa'nın babasız doğması, ölüleri Allahın izniyle diriltmesini gören hristiyanlar bu olayların Allahın mucizesi olduğunu, İsanın sadece Musanın asası hükmünde olduğunu anlayamadılar. Bu işleri yapsa yapsa anca Allahın oğlu yapar diye düşündüler.

adams77

Kanalizasyoncu
Allahın oğlu yapar diye düşündüler.

Biraz zorlama bir düşünce ve ileti!! benim tanıdığım hristiyanlar var acaba bilgilerimi yok İsa Allah 'ın oğlu değildir diyorlar bazıları hatta İsa 'nın babası vardı diyor....Anlattıkları noktalar tarikattaki şehylerin evliyaların durumuna çok yakın zaten senin hedef gösterdiğin noktada çok yakın bir nokta evliya , şeyh , kutup , kutbul azam felan!!

Bizde biliyoruz diyorlar Allah 'ın doğurmadığını eşi ve benzeri olmadığını sadece İsa aracılığı ile günahlarımızı bağışladı ve sonsuz yaşamı sundu diyorlar...