Dünya ülkelerinden, zikir videoları

cihad38

Profesör
hatmei hacegan bir nevi cehri zikirdir zaten.

sesli yapılan bir hatmi hacegan videosu paylaşır mısınız?
nasıl yapıldığını merak ettim.
mümkünse ülkemizden bir video olursa daha güzel olur,..

zulk@rneyn

Profesör
sesli yapılan bir hatmi hacegan videosu paylaşır mısınız?
nasıl yapıldığını merak ettim.
mümkünse ülkemizden bir video olursa daha güzel olur,..

dudaklar kıpırdar. dil damağa yapışmaz.
kadiriler gibi ses yükseltilmez sede
hatmei hacegan bir nevi çehri zikirdir.

bunu söylemek istedim.

lafons7275

Kıdemli Üye
Hz. Davud —-Allah'ın selâmı üzerine olsun— kürsü üzerine oturmuş, Zebûr okurken gözleri yerde sürünen kırmızı bir kurda ilişir ve içinden «Acaba Allah'ın bu kurdu yaratmaktan muradı, ne ola ki» diye düşünür. Bunun üzerine Allah'ın izni ile dile gelen kurt O'na şöyle der. «Ey Allahın Resulü! Her gün, gündüzleri bin kere — Subhanellahi velhamdülillâhi ve lâilâhe illellahu vellahu ekber (Alah'ı noksanlıkların her türlüsünden ten- zih ederim, hamd O'na mahsustur, O'ndan başka ilâh yoktur, Allah en büyüktür)» demeyi, Allah bana ilham etti. Geceleri ise yine bin kere — Ellahumme salli alâ seyyidina Muhammedininnebiyyil ümmiyyi ve alâ alihi ve sahbihi ve sellem (Allah'ım! Okuma-yazmasız Peygamberin olan Mu-hammed'e, O'nun soyundan gelenlere ve O'nun sahabilerine rahmet ve selâm ihsan eyle) dememi ilham etti. Sen zikrederken neler söylüyorsan bana da bildir de istifade edeyim,»
Bu sözleri işiten Hz. Davud (A.S.) kırmızı kurdu küçümsediğine piş-man olur, Allah'dan korkarak O'na tevbe eder ve dergâhına sığınır.