Dünya düz mü?

adams77

Kanalizasyoncu
Geçen turkiyeden çine ordan japonya ordan amerikaya gittim dönüşte avrupa üzerinden turkiyeye döndüm
Boooooooooooom
Korkma adams77 nin teorisi patladı
Dünya düzde bunu nasıl yaptım :)

yüksekten korkuyorsun anlaşılan gözlerini kapatarak yolculuk yaptın galiba :) biraz araştırma yap nereden nereye gittin geldin. Hadi onu geçtim elindeki kitabıda mı okumuyorsun

adams77

Kanalizasyoncu
Dunya duzse biz altinda miyiz ustunde miyiz?

Reis herşeyin çift yaratıldığı ve herşeyin zıttı ile bilindiği bir yerde hem üstünde hemde altındasın :) frekansını dengelemen gerekiyor kefe nereye ağır basar ise sen orda kalırsın.

toprak ile ateşi ayırman gerekiyor kendini bilen zaten bunu yapmaya hazır olur fakat halen madde aleminde kalıp şekil şüküllere takılırsan gidecek yerin olmuyor

adams77

Kanalizasyoncu
pilotlar düzenin gizli elemanları yaf
uçağın neden küçük pencereleri var sanıyorsun :)
rotayı tepsinin sonuna varmadan dönüş yapacak eğri bir rota çiziyorlar.
sen hep düz gittiğini sanıyorsun.

Şu söylemlerinden konuyu hiç araştırmadığını meselenin zaten dünyanın düz yada yuvarlak olmasına bağlı olmadığını kavram çok zor.

bak az önce radyoda spiker sabahın ilk saatleri ve güneş ısıtmaya başladı diyor : ) ısıtan nedir ? ısıtma ve yanma nasıl olur bunlar hakkında bilgin varmı? biraz açıkla bilgi sahibi olalım

adams77

Kanalizasyoncu
1950'lerde tüm devletler arasında Antartika ile ilgili belirlenen sınırların ötesine gitmeme konusunda anlaşma imzalanmış.. Buradan hareketle konuyu araştırın.. Size anlatılanları kesin bir delile dayanmadan hemen kabule kalkmayın.. Taberi Tarihi 1.cilt başından 50-60 sayfa kadar okuyup üzerinde düşünün.. Cablisa cablika gibi kavimler kimlerdir? Nerelerde yaşarlar? Sadece Ad kavminden iman eden 3 kişinin gidebildiği yerler, güneşin ne olduğunu bilmeyen insanların olduğu yerler nereler olabilir düşünün , araştırın.. Küre dünyada dağlar kazık gibi nasıl çakılır ve tutar? gibi şeyler üzerinde de derin tefekkür edin.. Dünyada insanların aldatıldığı binlerce mesele var ve bunların çoğunun kaynağı NASA denen ibranice aldatmak anlamına gelen şeytani kurumdur.. Stanley Kubrick aya hiç ayak basılmadığını bu tür videoların kendisi tarafından çekildiğini söylediği için öldürüldü.. Challenger'ın infilak etmesi sonrası öldüğü söylenen astronotların hayatlarına devam ettiğine dair videolar mevcut.. Bunları buradan size anlatmak pek mümkün değil kendiniz de araştırmalı , sorgulamalısınız.. Ama şunu bilin ateistler de bu konu üzerinden Kuran'a hücum ediyor..

yapısal olarak sistemin bilgisine sahip olmayanları kendi bünyesinde toplayan bir yapı var :) ve bizler ıslah ediciyiz derler oysa amaçları fitne çıkarmaktan başka birşey değildir. Alel acele aş ı çıkarıp millete ne aş ı ladıklarınıda söylemiyorlar :) Saçma sapan kararlar ile ekonomik olarak dünyayı etkileyecek bir hareketle milletin üzerine enflasyon yüklüyorlar ve haddinden fazla faize yol açıyorlar. Eğitim sistemine el atıp kuklalar yetiştiriyorlar. Adamlar ne söyler ise sorgulamadan kabul ediyorlar, korkuyorum yarın biri çıkıp ben sizin rabbinizim dese inanacaklar :)

adams77

Kanalizasyoncu
@Ebu Computer 'i merak ediyorum şimdi gelip sanki bütün olayı çözecek bir video atacak gibi hissediyorum

adams77

Kanalizasyoncu
Konunun anlaşılmadığı aşikar ortada

Mesele şekiller değildir, her şey her zaman değişkendir ve geçişleri ve halleri vardır. Sizin hislerinizde böyledir.
Görüntüde şekil aranmaz, asıl mesele seni bir şeye bir şekilde inandırmak ve geçişlerini engellemektir. Zihninin özgürlüğü kısıtlayıp belli bir kalıpta belli bir çizgide tutup gelişimine pranga vurmaktır. Sana dayatılmış olan bir bilginin zıttı olan bilgiyi yeteri kadar araştırmaz ve doğru olana ulaşamaz isen bunu fark etmen çok zor olur. Zaten her şeyi elinde tutanlar sizin özgür olmanızı ve kendi kararlarınızı vermenizi istemiyorlar çünkü kendi foyoları ortaya çıkacaktır. Kendi yapınızı öğrenip onların sisteminden çıkıp onlara karşı tehdit oluşturmanı istemiyorlar. Daha doğrusu uykudan uyanmanı istemiyorlar. Her türlü sistem ile seni burada kendi sistemlerinde hapis olarak tutup kobay olarak kullanmaya çabalıyorlar.

Kendinizi neye teslim ettiğinizi fark etmediğiniz sürece kararlarını kendiniz verdiğinizi zan edersiniz.

Gerçekler elbet gün yüzüne çıkacaktır bu kaçınılmazdır fakat burada senin bu gerçeklere kendini hazırlıyor olman gerekiyor yoksa nerede olacağını bilmen çok zor olur.

Kuantum fiziği artık gelişiyor ve senden saklanıyor, görmüyormusun elitler her zaman sahip oldukları şeyleri alt tabakaya erişime açmaz çünkü onlar kendilerine hizmet edecek insanlara ihtiyaç duyarlar. Teknolojiyi kendi çıkarları için parasal sisteme bağlamışlar, bilim ve sağlık sistemide buna bağlı istediklerinde istediklerini öldürmek için çabalıyorlar sistemi tehdit edecek unsurları anında yok etmek için çalışıyorlar.

Sen dünya yuvarlak diye bakar ve seyrederken onlar alt tarafta planları kuruyor.

aç gözünü seyret tekrarı yok bunun

cahid

Kıdemli Üye
yapısal olarak sistemin bilgisine sahip olmayanları kendi bünyesinde toplayan bir yapı var :) ve bizler ıslah ediciyiz derler oysa amaçları fitne çıkarmaktan başka birşey değildir. Alel acele aş ı çıkarıp millete ne aş ı ladıklarınıda söylemiyorlar :) Saçma sapan kararlar ile ekonomik olarak dünyayı etkileyecek bir hareketle milletin üzerine enflasyon yüklüyorlar ve haddinden fazla faize yol açıyorlar. Eğitim sistemine el atıp kuklalar yetiştiriyorlar. Adamlar ne söyler ise sorgulamadan kabul ediyorlar, korkuyorum yarın biri çıkıp ben sizin rabbinizim dese inanacaklar :)
https://ihvanforum.org/konu/yeni-du...-yapay-kitlik-v-s.127398/page-15#post-1454193
2 yıl önce açtığım konuda dünyayı yönetenler için insanların değersizliğini , yöneticilerin onların piyonlarından ibaret olduğunu anlatan paylaşımları aktarıyorum ama pek takip edildiğini sanmıyorum.. Gencecik insanlar birer birer kalp krizinden , kanserden ölüyor gözleri önünde ama neden diye sorgulamıyorlar , konforlarını bozmak istemiyorlar.. "Elitler" her konuda insanları köle olarak kullanabilecekleri argümanları "bilim" diye önlerine sunuyorlar.. Tamamı ellerinde olan medya bu konuda en büyük yardımcıları.. Gerçekler anlatılsa aslında modern kölelik sisteminde yaşadıklarını anlayacaklar fakat elitlere köle gerek.. Bu arada köle gerek derken artık ona da çok fazla ihtiyaçları yok.. Yapay zeka , robotlar v.s. marifetiyle işlerinin büyük kısmını gördüklerinden "yiyici" olarak gördükleri insanların ortadan kaldırılmasıyla ilgili yüzyıllık planlarına plandemi ile start verdiler.. Her kesimden sorgulamayanlar , uyanmayanlar bilerek ya da bilmeyerek Deccal'ın hizmetkarlığını , şeytanın avaneliğini yapacak ama farkında bile olmayacak.. Ahir zamanla ilgili hadislerde anlatılan büyük fitneleri insanlar hala oyundan ibaret sanıyor Allahu alem..

adams77

Kanalizasyoncu
https://ihvanforum.org/konu/yeni-du...-yapay-kitlik-v-s.127398/page-15#post-1454193
2 yıl önce açtığım konuda dünyayı yönetenler için insanların değersizliğini , yöneticilerin onların piyonlarından ibaret olduğunu anlatan paylaşımları aktarıyorum ama pek takip edildiğini sanmıyorum.. Gencecik insanlar birer birer kalp krizinden , kanserden ölüyor gözleri önünde ama neden diye sorgulamıyorlar , konforlarını bozmak istemiyorlar.. "Elitler" her konuda insanları köle olarak kullanabilecekleri argümanları "bilim" diye önlerine sunuyorlar.. Tamamı ellerinde olan medya bu konuda en büyük yardımcıları.. Gerçekler anlatılsa aslında modern kölelik sisteminde yaşadıklarını anlayacaklar fakat elitlere köle gerek.. Bu arada köle gerek derken artık ona da çok fazla ihtiyaçları yok.. Yapay zeka , robotlar v.s. marifetiyle işlerinin büyük kısmını gördüklerinden "yiyici" olarak gördükleri insanların ortadan kaldırılmasıyla ilgili yüzyıllık planlarına plandemi ile start verdiler.. Her kesimden sorgulamayanlar , uyanmayanlar bilerek ya da bilmeyerek Deccal'ın hizmetkarlığını , şeytanın avaneliğini yapacak ama farkında bile olmayacak.. Ahir zamanla ilgili hadislerde anlatılan büyük fitneleri insanlar hala oyundan ibaret sanıyor Allahu alem..

Sen üzerine düşen uyarını yapıyorsun, bizlerin kimseyi doğru yola iletecek gücümüz yok zaten, her koyun kendi bacağında asılacak kim aklını kullanıp verilen nimete karşı sorumluluğunu yerine getirirse kendi faydasına olur.

İnsan ziyanda malesef :) iqra oku denilen şeyin birilerinin yazdığı ve oluşturduğu sistem değil bizzat rabbinin sana sunduğu sistemin gereklerini okumak olduğunu anlayanların uyanacağı bir zamanda yaşıyoruz. Bilinç ve zihin dengesinde batını zahire çıkarırken bu sisteme göre ayak uydurmak zorundadır insan kendi oluşunu başkasından olmadığını bizzat kendi karar ve tercihlerine bağlı olduğunu anladığında kıyametin koptuğunu fark eder.

kim uykusundan uyanırsa kendi yararına ve faydasınadır. Bizler ücret talep edenlerden değiliz kaldı ki sizin vereceğin ücretler rabbimizin vereceğinden daha kıymetli değildir. Bizler bize verilmiş olan nimetin zekatını veriyoruz. Bu yüzden burada ölüm var. Bunların bilincinde olan bir kişi ne madde ile uğraşır nede dünya hayatının sundukları ile oluşunu tamamlamak için sistemi anlamaya ve kendini bulmaya doğru yol alır.

görene göstermeye gerek yok görmeyen göstermeye gerek yok :)

Hakperest

Kıdemli Üye
Tamam okey
nasa bizim dünyanın düz olmadığına ikna etti bir şekilde
youtube vs de onlardan ve online video da delil olarak getirme diyorsun

şimdi meseleye hiçbir başka materyal getirmeden kendi aklımız ve imkanlarımızla yapalım.

delil 1: şafağın oluşumu
(bu delil benim için geçerli yoksa belki siz kılıf bulabiliriniz buna)
düz bir dünyada güneş birden dünya üzerine doğar ve akşam yada sabah öncesi ağarma oluşmazdı.

delil 2: gün doğum ve batım saat farkı
(bu delil inkar edilemezdir)
batıdaysanız doğudan, doğudaysanız batıda kalan bir yakınınızı tam iftar vaktinde arayın
eğer size iftara bir saat var deseler bilin ki dünya düz değildir
çünkü düz bir dünyada iftar saati tüm dünyada aynı olmalıdır
ekvator ve kutuplara yakın oruç süresi aynı olmalıdır

Darulbeka yı ara edımsın
seninle ilgilenecek
:)

cahid

Kıdemli Üye
https://t.me/DuzDunyaTurkia Bu konu çok kapsamlı bir konu olduğundan ve buradan video , resim v.s. materyal paylaşımı kısıtlı olduğundan telegram kullananların bu grubu incelemelerini tavsiye ederim.. Biraz vakit ayırmakla bir şey kaybetmez aksine çok fazla şey kazanabilirsiniz..

adams77

Kanalizasyoncu
Tamam okey
nasa bizim dünyanın düz olmadığına ikna etti bir şekilde
youtube vs de onlardan ve online video da delil olarak getirme diyorsun

şimdi meseleye hiçbir başka materyal getirmeden kendi aklımız ve imkanlarımızla yapalım.

delil 1: şafağın oluşumu
(bu delil benim için geçerli yoksa belki siz kılıf bulabiliriniz buna)
düz bir dünyada güneş birden dünya üzerine doğar ve akşam yada sabah öncesi ağarma oluşmazdı.

delil 2: gün doğum ve batım saat farkı
(bu delil inkar edilemezdir)
batıdaysanız doğudan, doğudaysanız batıda kalan bir yakınınızı tam iftar vaktinde arayın
eğer size iftara bir saat var deseler bilin ki dünya düz değildir
çünkü düz bir dünyada iftar saati tüm dünyada aynı olmalıdır
ekvator ve kutuplara yakın oruç süresi aynı olmalıdır

Darulbeka yı ara edımsın
seninle ilgilenecek
:)

Yahu azıcık bir şeyler araştır :) neyin nasıl oluştuğuna dair bir bilgin yok konuştuğun şeyler ilkokul seviyesi bile değil bunlar artık anaokulunda bile konuşulmuyor.

doğunun ve batının rabbi ne demek biraz araştır :) polaris hakkında bilgi sahibi ol gözünü gökyüzüne dik bakalım
güneş doğar diyor :) şafaktan bahsediyor ekvator diyor ama ne dediğini bilmiyor, Işık hakkında bilgin yok madde ile olan ilgin sıfır :)

herşey içerde diyorsun dışarı bakarak bana delil getiriyorsun, görmek eyleminin nasıl oluştuğuna dair bilgi yok, tarık yıldızından bir habersin, batın ile zahire dair bir çalışman yok göksel olaylara dair hiç ama hiç bilgin yok, daha ne sayayım daha doğrusu mushaf hakkında bilgin yok :)

sen dilediğine inanmaya devam et neye inanırsan onunla yargılanırsın

adams77

Kanalizasyoncu
https://t.me/DuzDunyaTurkia Bu konu çok kapsamlı bir konu olduğundan ve buradan video , resim v.s. materyal paylaşımı kısıtlı olduğundan telegram kullananların bu grubu incelemelerini tavsiye ederim.. Biraz vakit ayırmakla bir şey kaybetmez aksine çok fazla şey kazanabilirsiniz..

Dostum bunlar sorgulayacak gibi görünmüyor bunların gözü açılsa bize büyü yaptılar derler :)
Mesele kendi içlerindeki sistemi göremiyorlar :)

Hakperest

Kıdemli Üye
fazla ötelere uçmayın pat diye düşersiniz düz tepsiden

flat-earth-3d-model-animated-max.jpg

adams77

Kanalizasyoncu

ayı biraz incele :) ışık kırılması ne onun hakkında bilgi sahibi ol sonra görme eylemi nasıl gerçekleşiyor anla bu işin ötesi berisi yok :)
bilmediğin şeyleri bir bilene danış

ihvanistanbul

AkhenAton
Reis herşeyin çift yaratıldığı ve herşeyin zıttı ile bilindiği bir yerde hem üstünde hemde altındasın :) frekansını dengelemen gerekiyor kefe nereye ağır basar ise sen orda kalırsın.

toprak ile ateşi ayırman gerekiyor kendini bilen zaten bunu yapmaya hazır olur fakat halen madde aleminde kalıp şekil şüküllere takılırsan gidecek yerin olmuyor

adams77

Kanalizasyoncu
onlar başkasının dünyası, sen başkalarının dünyasında konuk oyuncu olma kendi oyunun başrölünde oyna :)

cahid

Kıdemli Üye

Taberi tarihini aç oku.. Orada rivayet edilen hadiste bahsi geçen kavimler bu attığın resmin neresinde yaşıyor işaretleyip atıver sana zahmet.. Güneş diye bir şeyin yaratıldığından haberleri yok ama ona göre at.. Uzay , gezegen gibi şeylerle açıklamaya çalışma AD kavmi zamanında uçak v.b. icatlar olduğuna dair herhangi bir bilgi yok..