Dünya düz mü?

Hakperest

Kıdemli Üye
Senin kitaptan haberin yok mümkünse oku öğren çocukça yazılardan vazgeç karşında çocuk yok bu işler ciddi geri dönüşü olmaz.

Bana ayetlerle gel emojilerle değil
valla kendi kitabımdan haberim var da senin kitabı heç göremedik

Bir postala da okuyalım
emojiler ruhun dışa vurumudur
ruh ise Allah'tandır
Bu yüzden emojilere laf yok
👽😁😂

adams77

Kanalizasyoncu
valla kendi kitabımdan haberim var da senin kitabı heç göremedik

Bir postala da okuyalım
emojiler ruhun dışa vurumudur
ruh ise Allah'tandır
Bu yüzden emojilere laf yok
👽😁😂

seninle yazışmayalı sen hiç bir gelime göstermemişsin lakayit tavırlara devam ediyorsun.
Kusura bakma selam demekten başka bir yol bulamıyorum.

Ben sana tavsiye ederim insan ziyandadır. Bir kere değil bin kere bak

Hakperest

Kıdemli Üye
seninle yazışmayalı sen hiç bir gelime göstermemişsin lakayit tavırlara devam ediyorsun.
Kusura bakma selam demekten başka bir yol bulamıyorum.

Ben sana tavsiye ederim insan ziyandadır. Bir kere değil bin kere bak

szelamm uızaylıı
bizzz dostuzzz
:alien:😁
ışın dabancamı çıkartma bana
kitabı çıkar okuyalım

Cenan

Ordinaryus
Sanırım sen ezbere konuşuyorsun :) aradan uzun zaman geçmesine rağmen halen kitabın ayetlerini okumuyorsun sanırım.
Genelde hep soruyorsunuz ama cevap vermek, bilgi vermek yerine kitabi okumamakla suçluyorsunuz. Haklı olabilirsiniz. O halde doğrusunu siz söyleyin ki öğrenelim. Soru sorup cevabını alamayinca köşeye cekilmekle olmaz bu işler.

Bunlari yazdimda simdi siz kalkip kitabi okuyun derseniz veya soruyla gelirseniz davaci olma hakkim dogar bastan söyleyeyim.

adams77

Kanalizasyoncu
Genelde hep soruyorsunuz ama cevap vermek, bilgi vermek yerine kitabi okumamakla suçluyorsunuz. Haklı olabilirsiniz. O halde doğrusunu siz söyleyin ki öğrenelim. Soru sorup cevabını alamayinca köşeye cekilmekle olmaz bu işler.

Bunlari yazdimda simdi siz kalkip kitabi okuyun derseniz veya soruyla gelirseniz davaci olma hakkim dogar bastan söyleyeyim.

Bu bir gerçekliktir. Ben öğretici değilim, ben gösterici değilim, suçlamıyorum bunada hakkım yok, doğrusu bende olmaz, iletişim kurabilmek için soruya soru ile karşılık verilir. Doktora gittiğinizde kendinizi nasıl ifade edersiniz? Doktora gitmişsiniz doktor sizin görüntünüzden hangi hastalığınız olduğunu anlayabiliyor mu? Önce doktor size soru soruyor sonra siz ona cevap veriyorsunuz sonra doktor size cevabınıza göre yine sorular soruyor :)

Köşeme çekilmedim buradayım :) Gördüğünüz herşey bir enerjiye sahiptir, bu bile karşı tarafa bir cevap olur.

Bir şeyi öğrenmenin en güzel yönü doğru soru sorabilmekten geçer.

Hakperest arkadaşımızın cevaplarına bakalım olayı ciddiye alan bir yönü var mı? Bir tane ayet ile gelip işte burada böyle diyor diye bir yaklaşımı var mı?

İnsanları fikirleri düşünceleri ile yargılamak yerine ne demek istiyor ne anlatıyor önce bir dinlenmeli aksi halde önüne bir set çekmiş olursun ve gelebilecek bilgiye kendini kapatmış olursun.

Bu forum eskiden çok neşeliydi ne oldu araya siyaset girdi vs vs biz bilginin peşindeyiz ve bilgi çindede olsa onun peşindeyiz. Biz bize bir harf öğretecek diye milletin ağzının içine bakıyoruz çünkü halen olmuş değiliz bugün karşıt görüşte olsa bilgi kimde bilemeyiz.

Evet basit bir soru Kitap nedir? verdiğiniz cevap sizinle olan iletişimimi yönlendirecek :) bundan dolayı davacı olabilirsiniz çünkü O çok adaletli ve merhametlidir aramızdaki davayı en güzel şekildi sonucu bağlar.

evet buyrun

adams77

Kanalizasyoncu
Bu iş bu kadar basit :) şimdi el kitap nedir ?

adams77

Kanalizasyoncu
Yapmamız gereken ayetleri anlamak ve ışığında yol almaktır. Neden kavga ve gürültü yerine ortaya ayetleri koyup konuşup fikir ve düşünce sahibi olmuyoruz. Önyargılarımızla sürekli sen bilmiyorsun sen şöylesin felan diyoruz BİLGİ kimin tekelinde ki :)

adams77

Kanalizasyoncu
Sünnetullahı anlama rehberi, insanın kullanım kılavuzu

Varlığın kendisi el kitap olur. Gördüğün göremediğin herşey O nun ayetidir.

İşleyen sistem yani her varlığın birbiri ile etkileşimi el kitabı oluşturur. Hadi buyrun böyle bir kitap yazında görelim :)

Reis sende gelişmeler var hayır olsun inş

ihvanistanbul

AkhenAton
Varlığın kendisi el kitap olur. Gördüğün göremediğin herşey O nun ayetidir.

İşleyen sistem yani her varlığın birbiri ile etkileşimi el kitabı oluşturur. Hadi buyrun böyle bir kitap yazında görelim :)

Reis sende gelişmeler var hayır olsun inş
böyle bir kitap yazılmaz, yaratılır. Yaratmak için güç ve kuvvet lazım. o da bizde yok.

her gün ziyandayız gelişen sadece sol tarafım.

adams77

Kanalizasyoncu
böyle bir kitap yazılmaz, yaratılır. Yaratmak için güç ve kuvvet lazım. o da bizde yok.

her gün ziyandayız gelişen sadece sol tarafım.

İşte kitabı tanımı burada yapılmış oluyor. Elimizdeki mushaf olur aslı kitap varlığın kendisi olur.

adams77

Kanalizasyoncu
sen napıyorsun hayat nasıl geçiyor? emeklilikte yaştan kurtulabiliyor musun?

Aynen bildiğin gibi devam hayat derinlerdeyim :) onların emekliliği onların olsun ben kendi kendimi emekli edecem ne yaş var nede süre hayırlısı inş sabırla devam

Yaş şartı koyarlarsa takılıyorum yoksa sürede doldu primde :)

Cenan

Ordinaryus
İlk torunumuzu elimize aldık elhamdulillah. Kafa yorgun, beden yorgun. Yazilanları sindirerek okuyamadım ama musait zamanlarda takip edeceğim. Devamı gelsin insallah.

Asağı yukari kitap hakkinda söyleyeceklerim ihvan kardeşimin yazdıği gibidir. Ek olarak
kitap okumak, "Kainati okumaktir" da diyorum.

Hakperest

Kıdemli Üye
İlk torunumuzu elimize aldık elhamdulillah. Kafa yorgun, beden yorgun. Yazilanları sindirerek okuyamadım ama musait zamanlarda takip edeceğim. Devamı gelsin insallah.

Asağı yukari kitap hakkinda söyleyeceklerim ihvan kardeşimin yazdıği gibidir. Ek olarak
adamsın hadis düşmanı arkadaşı vardı
adams da mushafı, el kitapla perdelemek istiyor kendince
kendilerince görev dağılımı yapmışlar :)

el kitap ise bizim gibi kirlilerin ulaşabileceği yakınlıkta değil
kaldı ki biz el kitaptan sorumlu da değiliz
el kitap bazı peygamberlerin ve Cebrail'in ulaşabileceği şekilde korunma altındadır

bize lazım olan kuranı kerimdir ki zaten onu takip eden el kitabın dışına çıkmamış olur
öyle bir şey lazım olsa peygamber sav bize söylerdi zaten
Peygamber bize kuran ve sünneti bırakmıştır
bu bize yeter

gerisi lafu güzaf

adams77

Kanalizasyoncu

Allah analı babalı büyütmek nasip etsin inş

adams77

Kanalizasyoncu
adamsın hadis düşmanı arkadaşı vardı
adams da mushafı, el kitapla perdelemek istiyor kendince
kendilerince görev dağılımı yapmışlar :)

el kitap ise bizim gibi kirlilerin ulaşabileceği yakınlıkta değil
kaldı ki biz el kitaptan sorumlu da değiliz
el kitap bazı peygamberlerin ve Cebrail'in ulaşabileceği şekilde korunma altındadır

bize lazım olan kuranı kerimdir ki zaten onu takip eden el kitabın dışına çıkmamış olur
öyle bir şey lazım olsa peygamber sav bize söylerdi zaten
Peygamber bize kuran ve sünneti bırakmıştır
bu bize yeter

gerisi lafu güzaf

Şimdi ben kitabı okumuyorsun diyince suçlu oluyorum.

Herşeyi açıkladığında göre dağılabiliriz.

ihvanistanbul

AkhenAton
Aynen bildiğin gibi devam hayat derinlerdeyim :) onların emekliliği onların olsun ben kendi kendimi emekli edecem ne yaş var nede süre hayırlısı inş sabırla devam

Yaş şartı koyarlarsa takılıyorum yoksa sürede doldu primde :)
En sonunda gideceksin köye yani? Ama tahtalı ama tahtasiz 😀
Allah gönlüne göre versin. Bende istiyorum ama iş istanbulda donuyor. Kurtaramiyorum yakamı. Ya nasip bakalım Mevla ne gösterecek.

Hakperest

Kıdemli Üye
Şimdi ben kitabı okumuyorsun diyince suçlu oluyorum.

Herşeyi açıkladığında göre dağılabiliriz.
yok tabi ki de değil
herkes kendi.kitabını okusun

sen uzaylı gemindeki minyon seyir defterini okursun ancak

bak bakalım orada hakpi ile maceralarına
oku o bölümleri nostalji yap

hadi bekleme yapma
puhaha
uzay gemini al da uç
👽🤣😂