dua oyunu

_ikLiL_

VUSLATA HASRET.....
rabbim gönlündekini hakkında hayırlı.hakkında hayırlı olanıda gönlünde razı eylesin(amin)

Nur-uL Envâr

Enis ~
Allah Her Anını Kullukla Şereflendirsin...

Yeryüzünün Cennetine(Ravda-i Mutahhara) varmayı da nasib eylesin...

zeynephanne

Aşka Meftûn…
Bütün kapıların anahtarlarını kendinde bulunduran Allah'ım;
Nur-ul Envar kulunun ve ihvan kardeşlerimin hakkında en hayırlı kapıları aç..amin amin amin..

DİLEM

Asistan
Allahım Alper kulunu bütün kötülüklerden koru ve ne muradı varsa ver Yarabbim:)AMİN

eylül

Veled-i kalbî
Rabbim istikâmet üzere güzel bir ömür nasip etsin, Ve gönlünden geçen her ne muradı var ise hayırla Rabbim kabul buyursun.... amin!

:eek:fftp:Bana dua edecek olan kim bilmiyorum; ama rica ediyorum en kısa zamanda bir arabamın olması için dua eder misiniz? :)

mü'HÜR

Ordinaryus
Sayın Nur-uL Envâr, bana bir dua etseniz... :)

Her zaman ettiğim bir dua vardır size ona edeceğim;

Rabbim, hakkınız da ne "hayırlı" ise, gönüllüce olsun inşaAllah...

_Berceste_

bir tutam delilik...
ALLAH´im mü´HÜR kardesime faydali olan ilim,kabul olan ameller,temiz ve bol riziklar ver ...amin

fakiri

Kıdemli Üye
Sayın Nur-uL Envâr, bana bir dua etseniz... :)
Her zaman ettiğim bir dua vardır size ona edeceğim;
Rabbim, hakkınız da ne "hayırlı" ise, gönüllüce olsun inşaAllah...

Allahımız mü'HÜR kardeşimize kendisini boş oıy kullananların yerine koymayı nasib etsin ! :)

mü'HÜR

Ordinaryus
Üzgünüm,duanız kabul olmadı.Elimden geldiğince de olmaması için çabalayacağım.

Zira,boşa giden oy,en kötüsüne gitmiştir!

SaddbinMuaz

Profesör
Allah c.c. nurunu tamamlayacaktır... Gariplere Müjdeler olsun... Allah c.c. inşaAllah Allahualem Şeriat'ı gariplerin, mazlumların elleriyle getirecek ve onları en başta bulunduracaktır... Rabbim bizleri o gariplerden eylesin inş...

fakiri

Kıdemli Üye
Üzgünüm,duanız kabul olmadı.Elimden geldiğince de olmaması için çabalayacağım.
Zira,boşa giden oy,en kötüsüne gitmiştir!

Size değil, bir başkasına ait olan bu fikre katılmıyorum.Yani, bu konuda ben Cübbeli gibi asla düşünmüyorum .

SaddbinMuaz

Profesör
Size değil, bir başkasına ait olan bu fikre katılmıyorum.Yani, bu konuda ben Cübbeli gibi asla düşünmüyorum .

İslam'ı Toprak ve Belde üzerinden düşünenlerin fıkhı ancak böyle olabilir... Belli bir daire içinde ehven şer kısmına göre seçim kavramına haiz hüküm veriyorlar... Tam Daire değildir... Kimse illa kesin oy atacaksın diyemez... Allah'ın Şeriat'ını inkar etmiş olur... Yahutta Türkiye topraklarından başka İslam'ı düşünemessin demek olur... O hükümler ehven-i şere göre geneli kapsayan Müslümanlara verilmiş yarım dairedir... Müslümanların geneli bu ülke topraklarından göreceğini bildiği için onlara bu hükm verilir... Bunu Pasta'nın tamamı olarak mı veriyorsunuz diye sorunuz ? Cevap evetse Ben sizden beriyim demek zorundasınız !

fakiri

Kıdemli Üye
İslam'ı Toprak ve Belde üzerinden düşünenlerin fıkhı ancak böyle olabilir... Belli bir daire içinde ehven şer kısmına göre seçim kavramına haiz hüküm veriyorlar... Tam Daire değildir... Kimse illa kesin oy atacaksın diyemez... Allah'ın Şeriat'ını inkar etmiş olur... Yahutta Türkiye topraklarından başka İslam'ı düşünemessin demek olur... O hükümler ehven-i şere göre geneli kapsayan Müslümanlara verilmiş yarım dairedir... Müslümanların geneli bu ülke topraklarından göreceğini bildiği için onlara bu hükm verilir... Bunu Pasta'nın tamamı olarak mı veriyorsunuz diye sorunuz ? Cevap evetse Ben sizden beriyim demek zorundasınız !

Sayın Muaz.
Kusura bakma ama, benimle mü'HÜR Nickli üye olan sohbetimizin arasına yukarıda ne anlatmaya ve belirtmeye çalıştığınızı bir türlü anlayamadığım yazıyla müdahil oldunuz ! Biz sınırlı bir tahsil görmüşüz...Şayet, ifadelerinizi herkesin anlayabileceği bir şekilde açık-seçik yazarsanız hem siz hem de başkaları sizin ne demek istediğinizi kolaylıkla anlar da , yazdıklarınızdan istifade edilecek hususlar varsa istifade eder, yoksa da en azından hakkınızda meydana gelebilecek olası sû-i zannın önüne geçmiş olursunuz. Elbetteki, konuşmasını bilmek inhsanalrın en büyük meziyetlerdendir. :)

ibrahimi

Has Uşak
Dua oyunu başlığını salça ettiniz.
Arada birbirinize dua edin bari de adet yerini bulsun :)

SaddbinMuaz

Profesör
Sayın Muaz.
Kusura bakma ama, benimle mü'HÜR Nickli üye olan sohbetimizin arasına yukarıda ne anlatmaya ve belirtmeye çalıştığınızı bir türlü anlayamadığım yazıyla müdahil oldunuz ! Biz sınırlı bir tahsil görmüşüz...Şayet, ifadelerinizi herkesin anlayabileceği bir şekilde açık-seçik yazarsanız hem siz hem de başkaları sizin ne demek istediğinizi kolaylıkla anlar da , yazdıklarınızdan istifade edilecek hususlar varsa istifade eder, yoksa da en azından hakkınızda meydana gelebilecek olası sû-i zannın önüne geçmiş olursunuz. Elbetteki, konuşmasını bilmek inhsanalrın en büyük meziyetlerdendir. :)

Hakkınızı helal ediniz... Size katıldığımı ktarmak istedim... Mühür kardeşimizle aynı konudan dolayı itilaf'a düştük... Fıkıhta açıklanmak istenen kavramı kısaca tanıtmak istedim... Kısaca ''İki kafir yönetim olsada Ehven-i Şer'de kötüün iyisine verilir'' hükmünün içindeki şartlara göre verilmesini Tamamı zanneden kardeşlerimizin yanılmaması için izah etmeye gayret ettim acizane...