Diyarbakır'da 2 asker şehit oldu | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Diyarbakır'da 2 asker şehit oldu

redyellow

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,168
Puanları
0
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Diyarbakır'da yol çatışması: 2 şehit


Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır-Bingöl karayolunu ulaşıma kesen teröristleri etkisiz hale getirmek için düzenlenen operasyonlar esnasında iki askerin şehit ve bir askerin yaralandığını bildirdi.


TSK’nın internet sitesinden yapılan yazılı duyuru şöyle: “17 Ağustos 2015 tarihinde saat 20.00’da bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek ve teröristlerce ulaşıma kapatılan Diyarbakır-Bingöl karayolunu ulaşıma kesen teröristleri, tespit edilen gizlenmiş oldukları bölgede etkisiz hale getirmek maksadıyla, Jandarma Özel Harekât Timlerince başlatılan operasyona devam edilmiştir.


Devam eden operasyon kapsamında, 18 Ağustos 2015 tarihinde saat 19.30 sularında Diyarbakir ili Hani ilçesi Gömeç köyü istikametinden yaklaşık 40-50 araçla gelen 100-150 şahıs canlı kalkan olmuştur.


Söz konusu grup içerisine sızan bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce saat 20.55'de sızma girişiminde bulunulmuş, çıkan çatışmada iki kahraman personelimiz şehit olmuş ve bir kahraman personelimiz yaralanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur ve alçakça gerçekleştirilen saldırıda hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan kahraman personelimize acil şifalar temenni ediyoruz.”


Kaynak


Öncelikle şehitlerimize rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun, ailelerinin başı sağolsun.


Haberde ARAÇLARLA GELEN BAZI KİŞİLERİN OPERASYONA KARŞILIK CANLI KALKAN OLDUKLARI yazılı.


Ya Arkadaş: teröriste canlı kalkan olan da teröristdir, gebertemediniz mi bu namussuzları?
 
Üst