Dinlerarası Diyalogda Gelinen Nokta : HIR-İSLAM

Kaptan

Mecra Yazarı
Sacma ve cahilce bir soru, cevap vermeye degmez.

i9703 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lafons7275

Kıdemli Üye
olurda bu kadar olur.. kitap nasıl namaz kılacağını anlatıyor... nasıl oluyor da kuran da nasıl namaz kılınıyor anlatılmıyor diyorsunuz...

cahil_cesareti-endise_sozleri-endise-telafisi_olmayan_sozler-deger_sozler-degerli_sozler-anlamli_sozler-ucuzcuu.com-etrafca.blogspot.com-etrafca-ucuzcu-e_ticaret-al%C4%B1sveris-garofis-bilethol.jpg

adams77

Kanalizasyoncu
kendi formüle ediyor kendine göre cevabı bizden bekliyor.. anlamsızlaştırdığın kitabın ayetlerini anlamıyorsun sonra hadis diyorsun... lafons kelimelere anlam kat hayatının içine uygulanabilir olduğunu fark et ve uygulamaya çalış deneme yanılıma yolu ile doğru olanı bulmaya çalış ibrahim peygamber bunu yaptı biliyorki doğruyu arayanı her zaman Allah destekler korkma samimi bir şekilde doğru olanı aramaya çalış aradığın doğru yalnız senin değil tüm insanlık için hayırlı ve faydalı olsun fedakarlık göster Allah fedakarlık gösterenlere yol gösterir.... raina deme unzurna de Allah 'ın ayetlerin bizi sarıp kuşatmış durumda rabıtanı yap ve yüksel

adams77

Kanalizasyoncu

Ben kuşku içinde değilim benim gördüğümü hiç bir zaman göremeyeceksin... Benden dolayı hep kuşku içinde olacaksın.. aklının daima bir yerinde olacağım ve sürekli seni rahatsız edeceğim.... aptallık ayetleri fark edip ışığından faydalanmayıp kendi bildiklerini yada raina demelerinin cezasıdır.

unutma bu kitap kuşku barındırmaz bir ayetin ucundan tutarsan artık sağlam bir ipe sarılmış olarak yukarı çekilirsin....

Kaptan

Mecra Yazarı

:) ya lafons harbiden tam komedisin ha

Yahu sen ehl'i sunnette sahiplenerek, gecmisi sorgulamadan, hic kuskulanmadan kayitsiz sartsiz teslim olmakla, kendinden emin olan o aptallar sinifina dahil olmus olmuyor musun? İnnalillahi

Ancak cahiller kuskulanmazlar, onun icinde sirkten bir turlu yakalarini kurtaramazlar! Sekilde goruldugu gibi.

Te heeeeey lafons te hey.

adams77

Kanalizasyoncu
bertrand russel buharinin yada muslimin hangi babında geçiyor?

lafons senin mantığın ile okuduğunda kitap tarih kitabı ve anlamsız oluyor işte lut kavmi işte senin anladığın..... biraz daha düşün her zaman en iyisine en güzeline talip olacaksın daha iyi geldiğinde elindeki iyiyi daha iyi ile değiştireceksin... aklını ve mantığını olayları çözmek için kullan dünya hayatında para kazanmak için değil yol bulmak için ok

lafons7275

Kıdemli Üye

Yahu sen ehl'i sunnette sahiplenerek, gecmisi sorgulamadan, hic kuskulanmadan kayitsiz sartsiz teslim olmakla, kendinden emin olan o aptallar sinifina dahil olmus olmuyor musun?

Ehli sünnet en sağlam yoldur. Diğer bozuk yolları öğrenmeden bunu anlayamazsın. Her bidat ehlinin ortaya attığı bütün sorulara en sağlam cevapları her daim ehli sünnet vermiştir.

Sen candy crushları , filmleri, dizileri izlemeyi bırakıp okumaya başlarsan bunu farkedebilirsin.

Ama yok illa cahil kalacam böyle iyi diyorsan, senin sorunun.

lafons7275

Kıdemli Üye
bertrand russel buharinin yada muslimin hangi babında geçiyor?

lafons senin mantığın ile okuduğunda kitap tarih kitabı ve anlamsız oluyor işte lut kavmi işte senin anladığın..... biraz daha düşün her zaman en iyisine en güzeline talip olacaksın daha iyi geldiğinde elindeki iyiyi daha iyi ile değiştireceksin... aklını ve mantığını olayları çözmek için kullan dünya hayatında para kazanmak için değil yol bulmak için ok

Bir araba laf edip de birşey anlatamayan insanlara üzülmemek elde değil.

adams77

Kanalizasyoncu
Ehli sünnet en sağlam yoldur. Diğer bozuk yolları öğrenmeden bunu anlayamazsın. Her bidat ehlinin ortaya attığı bütün sorulara en sağlam cevapları her daim ehli sünnet vermiştir.

Sen candy crushları , filmleri, dizileri izlemeyi bırakıp okumaya başlarsan bunu farkedebilirsin.

Sen ne zaman öğrendin diğer bozuk yolları.... raina deme unzurna de

adams77

Kanalizasyoncu
Bir araba laf edip de birşey anlatamayan insanlara üzülmemek elde değil.

en azından araba dolduruyorum... spor yaptım antreman oldu nefes açtım bir ki üç bir ki üç ya sen ne yaptın lafons maddeyi biriktirdin yanındamı götürecen....

adams77

Kanalizasyoncu
Samimiyete varım ama laubaliliğe yokum. Sırnaşıklığı bırak.

o zaman sadece ilim konuş kişiselliği bırak... anlat lut kavmi , fil suresi sen işine geleni okuyup işine geleni yazıyorsun sonrada suçluyorsun ya senin yazdıkların ne olacak bay altın söz anlamsızlaştırma anlam kat

adams77

Kanalizasyoncu

güzel kardeşim ayetleri evrensel akla mantığa vicdana ve insanlığa uygun manaları ile okumaz isen ortaya öyle sonuçlar çıkar ki anlamsız ve mantıksız ve bu süreç içinde zaman geçtikçe anlamsızlaşır ve hindu örneğinde olduğu gibi bakara 'ya tapılır. Sen değil yalnız kuran diyenler bile lut kavmini ve fil suresini tarihi bir olaydan öteye götüremezler fazla üzülme sen yine iyisin bu durumda olayları çözmeye çalış parçaları birleştir ve taşları doğru yere koy..

Kaptan

Mecra Yazarı

lafons gec bunlari.

Ehl'i sunnet dedigin bugun homojen bir yapi degildir. Vehhabi dedigin kimselerin de ehl'i sunnette sahiplendiklerini gorursun, keza selefilerin de, bak sizin gibi sufiler de ehl'i sunnetiz derler. Peki kim bu ehl'i sunnet? Tasavvufcular asla olamazlar cunku onlar sunnet ehli degildirler, nerede bidat, hurafe, menkibe, uydurma, sacma sapan seyler varsa onlarin ehlidirler ancak.

Sufi mesrepli senin gibiler, baktilar ki bozuk ve sirk inanclari tepki cekiyor hemen ehl'i sunnette sahiplenerek varliklarini surdurme yoluna gittiler. Aksi halde kimse bunlara itibat etmeyecekti.

Ogren bunlari ogren, kafani kuma gommeyi birak, biraz supheci ol, tarafsiz oku, arastir ama nerdeeeee, takkeyi cikar havalandir biraz.

lafons7275

Kıdemli Üye
Sen değil yalnız kuran diyenler bile lut kavmini ve fil suresini tarihi bir olaydan öteye götüremezler

Ben lut kavmi ve fil suresi ile ilgili bir kelam mı ettim?

Hayır.

Bu ön yargı nerden geliyor?

Neden insanları suçlarcasına bir uslup ile yazıyorsun?

Neden kendinden başka herkesi bilgisiz sanıyorsun?

Kuranı sadece senin anladığını ne biliyorsun?

Forumdaki en bozuk fikirli adamsın. Kuranı okumada hiçbir kuralı gözetmiyorsun. Nasıl işine gelirse öyle anlıyor ve bunu marifet sanıyorsun.

Bir gram ilerleme olmadığı gibi daha da geriledin. Artık sana yazmayacağım. Hiç umudum kalmadı çünkü.

Kal sağlıcakla. Allah hidayet etsin.

lafons7275

Kıdemli Üye

lafons gec bunlari.

Ehl'i sunnet dedigin bugun homojen bir yapi degildir. Vehhabi dedigin kimselerin de ehl'i sunnette sahiplendiklerini gorursun, keza selefilerin de, bak sizin gibi sufiler de ehl'i sunnetiz derler. Peki kim bu ehl'i sunnet? Tasavvufcular asla olamazlar cunku onlar sunnet ehli degildirler, nerede bidat, hurafe, menkibe, uydurma, sacma sapan seyler varsa onlarin ehlidirler ancak.

Sufi mesrepli senin gibiler, baktilar ki bozuk ve sirk inanclari tepki cekiyor hemen ehl'i sunnette sahiplenerek varliklarini surdurme yoluna gittiler. Aksi halde kimse bunlara itibat etmeyecekti.

Ogren bunlari ogren, kafani kuma gommeyi birak, biraz supheci ol, tarafsiz oku, arastir ama nerdeeeee, takkeyi cikar havalandir biraz.

Red sıkıştığın yerde sen cahilsin, muhatabım değilsin gibi savunma mekanizmaların olmasa karşılıklı yazışabilirdik.

Çok denedik bunu ama bir türlü gerisini getiremedin. Başladığın işi yarım bıraktın hep.

adams77

Kanalizasyoncu
Ben lut kavmi ve fil suresi ile ilgili bir kelam mı ettim?

Hayır.

Bu ön yargı nerden geliyor?

Neden insanları suçlarcasına bir uslup ile yazıyorsun?

Neden kendinden başka herkesi bilgisiz sanıyorsun?

Kuranı sadece senin anladığını ne biliyorsun?

Forumdaki en bozuk fikirli adamsın. Kuranı okumada hiçbir kuralı gözetmiyorsun. Nasıl işine gelirse öyle anlıyor ve bunu marifet sanıyorsun.

Bir gram ilerleme olmadığı gibi daha da geriledin. Artık sana yazmayacağım. Hiç umudum kalmadı çünkü.

Kal sağlıcakla. Allah hidayet etsin.

Komik olma savaşı bırakamazsın...

olayları kendi istediğin gibi yönlendiremeyince konu farklı boyutlar kayıyor daha beni ne kadar dinledin benimle ne kadar zaman geçirdin de beni bozuk fikir ile suçluyorsun ayıp...

Nasıl işime gelirse öyle anlasaydım ne işim var burada çeşme sahilinde güneşleniyor olurdum sen beni bu işte para kazanıyor mu sanıyorsun çok ayıp..

asıl ön yargı sende güzel kardeşim ehli sünnetsin ve fil suresinin tefsirini ehli sünnet bir alimden getir nasıl olsa raina diyorsun hadi getir bakalım ön yargı kimde çok ayıp..

bu ayıp sana yeter artar bile koca adamsın sakalından takkenden utanmıyormusun...