Dinle hissettiğim, dert edindiğim hal-i melal!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Nasıl söze başlayacağımı bilemiyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Birçok kez niyetlendim başladım, neler yazdım, olmadı, yeniden bir kez daha başladım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neydi acım, niçin bu kadar sancılıydım, dinmeyen sızım, ah bak yine şimdi yalnızım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İçim acıyor, yüreğim yanıyor, ne kadar uğraşsam da, artık bir kar etmiyor[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne yaptım, nerde hatalarımla avundum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kimi kandırdım, niye açmayan baharlarda susuz kaldım, şafrakları umursamadım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ummanın nidasını hiç anlamadım, fırakı ne sandım, kalbim için bak yine yanıldım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kararan ufkumla, solan umutlarımla ve kuruyan gözyaşımla aymazlık yaptım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Rıhtım bomboş, dalgalar derdi gamıyla bir hoş[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ey hali fakirliğim, hamiyete muhtaç melalim, akıl kar etmeyen mecalim dilediğine koş[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sanki afakım sarhoş, izanım bomboş, vicdanım nahoş, içim kanıyor ah bir bilsen coş[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hak ettim, belliki namerdim, nefeslendiğim nedametim, acziyet içinde ki sefilliğim ne hoş[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Boç ver aldırma, kaldırımlar suskun kalsa da [/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sokaklar bir bir şahit olduklarını sana anlatsa,bari içim yanmasa, zan ortadan kalksa[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar gayretin ve sabrın hikmetine serdettiğim nefesim bir çare umutsa, aldanma[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir anda koparıp atma, nefesi müddet niye var sorgula, hoşgörü bir erdemdir unutma[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Hala içimde umut çiçekleri açıyor, yakarış bitmiyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalbim mahzun bir şekilde ünsiyet bekliyor, nazarlar perdeleniyor, hüzün bitmiyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir gönül sızısıdır, kim ne kadar biliyor, dil lal olup iç çektiriyor, burukluğu davet ediyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Günler bir bir erirken, yılların kaybolmuşluğu sineme hicranı ekerken, nefes yetmiyor[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Hangi lisanı konuşsam, yüreğinin çilesini durmadan aralasam[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Derdi bin hüzün ile ummana akıtsam, silbaştan yeniden başlasam ve kalbinde aklansam[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Akıttığın gözyaşlarının insicamında, vicdanımı durulasam ve bir el uzatıp manalaşsan[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İşte o vakit, rahmetin ve inayetin mefkuresinde anlam bulup, ruhunla şad olsan[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]