Devlete Güvenip Evlenmeyin

Katılım
27 Mar 2014
Mesajlar
32
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Seçim vaatleri ile 27.03.2015 de 6637 sayılı Torba kanun meclisten geçti. Hepimizin gözü aydın öyle maddeler var ki bütün dertlerimiz son buluyor.
Maddelerden bana göre en dişe dokunanı 12 aydan fazla borcu olan BAĞKUR lu isterse hem borçlarını hem de günleri sildirebilecek. Borcu olan Bağ -Kur ‘lu için seçim öncesi müjde oldu. Öyle ki devletin Genel Sağlık Sigortası kapsamına alıp 2012 den beri sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarından aldığı sağlık primi de Bağ-Kur lu dan talep edilmeyecek. Adalet ve Kalkınma dedin mi böyle olacak….. İşsiz güçsüz 18 yaşın üstündeki herkese TC kimliğine borç kaydedip evine borç kağıdı göndereceksin ve Genel Sağlık Sigortası Primi talep edeceksin. Diğer taraftan İşveren ,şirket ortağı olan toplumun üst katmanı olan kesimin 12 aydan fazla olan borçlarını sileceksin. Bunun içinde aldığı sağlık harcamalarını da talep etmeyeceksin. O kadar adaletli bir ülkeyiz ki öyle kanunlar çıkarıyoruz ki toplumun tamamını kucaklıyoruz.
Çözüm ne derseniz?Genel Sağlık Sigortası olan binlerce kişinin de borçlarını silin .İşsiz iş arayan kişileri neden mahrum ediyorsunuz?Genel Sağlık Sigortası primlerini Nisan 2015 den başlatın.
Yine 6637 sayılı Torba Kanun da bir madde var ki sakın bu maddeye güvenip evlenmeyin. Öyle basında yazılıp çizildiği gibi çeyiz yardımı verip kimse sizi evlendirmiyor. Yasa maddesine göre çeyiz yardımı alabilmeniz için ;
*TC vatandaşı olmanız gerekiyor.
*Bankada TL cinsinden çeyiz hesabı açmanız gerekiyor.
*En az 3 yıl çeyiz hesabında para biriktirmeniz gerekiyor.
*İlk evliliğiniz olması gerekiyor.
*27 yaşını geçmemeniz gerekiyor.
*Hesapta biriken yani sizin her ay yatırıp biriktirdiğiniz paranın %20 sini devlet size ödüyor. Devlet katkısı en fazla 5000 TL olabilir.
Yani özetle öncelikle ilk çeyiz yardımı en erken 3 yıl sonra yapılacak. 3 yıl sonra 27 yaşınızı geçmemeniz gerekiyor.27 yaşına kadar evlendiniz evlendiniz yoksa para da destek de yok. Devlet bile 27 yaş sonrasında yüzünüze bakmıyor. Çeyiz yardımı için bugünden planlama yapmanız gerekiyor.
Gelelim Konut yardımına devletimiz TOKİ de ev yapıp halka veriyoruz demişti. TOKİ den ev almak için girişimde bulunmak için bile en az 100.000 TL paranızın olması gerekiyor.
Seçim öncesi konut hesabı ve devlet katkısı bu torba yasada yine geldi önümüze kondu.Bakın burada ki incelikler de şöyle;
*TC vatandaşı olmanız gerekiyor.
*Alacağınız konut ilk ve tek konut olacak
*Bankada Konut yardımı TL hesap açmanız gerekiyor
*En az 3 yıl bu hesapta para biriktirmeniz halinde biriken paranın %20 si kadarı bu tutarda 15.000 TL yi geçemez. Bu tutarı banka size konut almanız halinde öder.
Gelelim en son önemli maddemize bu maddede en az üç çocuk sahibi olmanız için size verilen teşviktir. Doğum yardımı çocuk yardımı olarak basında yer alan bu yardımı alabilmeniz için;
*TC vatandaşı olmanız,
*Anne ve Baba TC vatandaşı ise anneye ödenir.Anne yabancı ise babaya ödenir.
*İlk çocuk için 300 TL
*İkinci çocuk için 400 TL
*Üçüncü çocuk için 600 TL yardım yapılır.
Bu kanunun yürürlüğe girdiği tarihten sonra doğum yapmanız gerekir.Geçmiş doğumlar için ödeme yapılmıyor.Yani biz daha önce devletimizin sözünü dinleyip 3 çocuk yapmıştık ne oldu bizim doğum yardımları bize ödenmeyecek mi derseniz ne yazık ki ödenmeyecek .Evdeki çocuklara değil yoldaki çocuklar için anneye bir kereye mahsus ödeme yapılacak her ay düzenli bir ödeme gibi de düşünmeyin.
Bana kalırsa devlete güvenip ne evlenin, ne doğum yapın ne de ev alın.Borç yiyen kesesinden yer .Bugün aldığınız kısa vadeli kazançlar gün gelir fitil fitil burnunuzdan gelir dilek ete.
www.sgkrehberi.com/haber/61608/
 

Kaçak

Yeni
Katılım
21 Ara 2012
Mesajlar
8,416
Tepkime puanı
896
Puanları
0
Ulen devlete bak resmen kandırmış ya ...
Bizde öyle kütür kütür para dağıtacak sanıyorduk ...
Ne zormuş yahu para almak ...
Hak ettik nede olsa ...
 
Üst