Değdi mi? Siyasetiniz de, oyunuz da yerin dibine!!! Redyellow'un Kervan'ı 2434 (01.04.2019)

bi husben

Kıdemli Üye
öyle bir cesaretleri var mı ablası, onlar sütten çıkmış akkaşık memleketin tek müslümanları tek akıllıları , O karamollaoğlunu Rabbim Cehennemde yakarken banada cennette de olsam cehennemde de olsam setrettirmeyi nasip etin.AMİN

chp va laik zulmü yıllarca erbakan hocanın yakasından düşmedi son anına kadar.hapıs cezasıda vermişlerdi.yin etayyıp erdoğan bir yolunu buldu hocayı içeri girmekten kurtardı kocamış yasına rağmen.ama gel görkü yıllarca eziyet gördükleri chp ye teker oldular çarkını döndürdüler.Allahta bunun hesabını sorar cehennemde 4 koşe döndürür

yenidenrefah

İhvan Forum Üye
Evet Saadet partililer!

Biz hata ettik; sizi dikkate almamakla, sizin gücünüzü hafif almakla hata ettik. Siz güçlüsünüz, o kadar güçlüsünüz ki 25 yıldır Ankara ve İstanbul Belediyesi'nin tesislerinde içki içilmiyordu. Bu saatten sonra bu tesislerde içki içilmesini sağlayacak kadar güçlüsünüz. Siz, başörtüsü ve sakalıyla özgür şekilde mesaisine gelebilen, namazını işyerinde rahatlıkla kılabilen belediye çalışanlarına zulüm yapılmasına sebep olabilecek kadar güçlüsünüz. Belediye kadrolarına PKK lı teröristlerin, aşırı solcu militanların yerleşmelerini sağlayacak kadar güçlüsünüz.

Siz, cumhuriyetten beri Müslümanların dini ile imanıyla geleneği ile uğraşan bu CHP zihniyetini bu mutluluğu siz istediğiniz zaman tattıracak kadar güçlüsünüz.

Batı medyasına demokrasinin zaferi, Tayyip Erdoğan sonun başlangıcı naralarını arttıracak kadar güçlüsünüz.

Yıllardır Erbakan'la ve onun taşıdığı misyonla mücadele eden iç ve dış güçlere bu mutluluğu yaşatacak kadar güçlüsünüz.

Yıllardır dünyadaki tüm mazlumların ve müslümanların umudu olan Tayyip Erdoğanın başını öne eğdirecek , ona güvenen milyonlarca mazlum insanın umutlarını kıracak kadar güçlüsünüz.

İçki içmiyor, faiz(kredi) ile inşaatmı yapıyorsunuz. anlamadım ben şimdi..:ROFLMAO:

“Rasûlüllah bizi altını parayla veresiye satmaktan nehyetti.” (Buharî, 1993: Büyû 80),

Hz. Ömer anlatıyor: Hz. Peygamber buyurdu ki: “Altın altınla peşin satılmazsa faizdir. Buğday buğdayla peşin satılmazsa faizdir. Kuru hurma kuru hurmayla peşin satılmazsa faizdir”. (Buharî, 1993: Büyû, 54, 74, 76; Müslim, ts.: Müsakat 79; Ebu Dâvud, ts.: Buyu’ 12; İbn Mâce, ts.: Ticaret 50; Malik b Enes, ts.: Buyu’ 38; Tirmizî,2001: Buyu’ 24; Nesâî, 1986: Buyu’ 41).

Eğer böyle yapmazsanız, Allah ve Rasûlüyle savaşa girdiğinizi bilin. Eğer tövbe edecek olursanız, ana paralarınız sizindir. Böylece siz ne başkalarına haksızlık etmiş olursunuz, ne de başkaları size haksızlık etmiş olur. (Bakara Suresi), 279. Ayet

alanyali07

Kıdemli Üye
İçki içmiyor, faiz(kredi) ile inşaatmı yapıyorsunuz. anlamadım ben şimdi..:ROFLMAO:
İzmirde farklıdırlar ama.
İzmirde içkiye laf söylemek yobazlıktır derler..
İçki masalarında oturmayı sohbet etmeyi teşvik ederler :)

Haber:
AK Parti Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, 'Arkadaşlarım içki içerken ben otururum, orada sohbetimizi yaparız' dedi.

yenidenrefah

İhvan Forum Üye
İzmirde farklıdırlar ama.
İzmirde içkiye laf söylemek yobazlıktır derler..
İçki masalarında oturmayı sohbet etmeyi teşvik ederler :)

Haber:
AK Parti Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, 'Arkadaşlarım içki içerken ben otururum, orada sohbetimizi yaparız' dedi.

Ben başka bir şey söylüyorum.. İçkinin affı vardır. Faize ruhsat yok diyorum. Ama bunlar boyna kredilerle iş yapıp dinden imandan nemalanıyorlar. Buna dikkat çekiyorum. İnşaat sektörü ile faizci krediciler bir bütündür. Bunun kılıfı yok maalesef..

En büyük ahlaksızlık budur.:rolleyes:

Son düzenleme:

gamsız

Profesör

“Rasûlüllah bizi altını parayla veresiye satmaktan nehyetti.” (Buharî, 1993: Büyû 80),

Hz. Ömer anlatıyor: Hz. Peygamber buyurdu ki: “Altın altınla peşin satılmazsa faizdir. Buğday buğdayla peşin satılmazsa faizdir. Kuru hurma kuru hurmayla peşin satılmazsa faizdir”. (Buharî, 1993: Büyû, 54, 74, 76; Müslim, ts.: Müsakat 79; Ebu Dâvud, ts.: Buyu’ 12; İbn Mâce, ts.: Ticaret 50; Malik b Enes, ts.: Buyu’ 38; Tirmizî,2001: Buyu’ 24; Nesâî, 1986: Buyu’ 41).

Eğer böyle yapmazsanız, Allah ve Rasûlüyle savaşa girdiğinizi bilin. Eğer tövbe edecek olursanız, ana paralarınız sizindir. Böylece siz ne başkalarına haksızlık etmiş olursunuz, ne de başkaları size haksızlık etmiş olur. (Bakara Suresi), 279. Ayet
havalar yağmurlumu dediniz anlamadım:mad::cool:

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
nefsinizi bir kenara bırakıp müslümanca düşününün.

Sayın cenan:

Saadet partisine, temel karamollaoğluna utanmadan sıkılmadan sırf akpye yalamalık yapmadılar diye PKK yakıştırması yapanlara, BAY TEMELLLLL diye höykürenlere, SAADET PARTİSİ İSTANBULDA BÜYÜK ŞEHİR ADAYI ÇIKARMADI; CHPYİ DESTEKLEYECEK diye iftira atanlara da NEFSİNİZİ BIRAKIN; MÜSLÜMANCA DAVRANIN demişmiydiniz????

Yoksa MÜSLÜMANLIK akp kaybedince mi aklınıza geliyor?????

Cenan

Ordinaryus
Sayın redyellow, alasını sizde yazdınız, onlarda yazmışlardır. Burda sorun Ak Partisi yada Saadet Partisi'nin yaptığı yanlışlar veya muhataplarının uslupsuz yazışmaları değil. Bu beni ilgilendirmiyor. O sizlerin problemi. Sorun yukarıda belirttiğim anlayıştır. Lütfen tekrar okuyun.