Defne Joy Foster Vefat Etti

efruz

Kıdemli Üye
Hangi hal üzere öleceğimi bilsem çok şey söylerim, hemde çook..

Allah ailesine sabır versin. elvadını islam üzere yaşatsın inş.

Hangi Hal üzerine öleceğimizi bilmediğimiz için evet abi evet.. çok dua etmemiz lazım.ölen öldü hesabını veriyor.bakalım bizlerin hali ne olacak.

Rabbim bizleri islam dini üzerine sabit kılsın.ve o şekilde ruhumuzu alsın

manifesto

Yasaklı
Hıncal Uluç'un o yazısına bende aynen katılıyorum."su testisi su yolunda kırıldı" benzetme kibar olmasa da meselenin kendisinde kibarlık olmadığı için benzetmesi de haliyle kibar olmuyor.Eğri kalem doğru çizgi çizer mi? demek ki nadir de olsa çiziyor.Ama ne büyük bir baskı gerçekten.Medya Defne için seferber oldu

idrak

Yeni
allahü teala zaman zaman insanlara ölümü düşündürmek için göz önündeki insanların canını alır.

|SEÇKiN|

Profesör
yav kusura bakmayında mesela bu sitede öylesine muhteşem yazılar var ki... derya gibi, umman gibi... tek bir yorum bile almamış, alamamıştır. kimse ilgi alaka göstermemiştir.
fakat, adını bile yazmaktan zorlandığım bir sosyete temsilcisinin magazinel ölüm biçimi için sayfalar dolusu tartışabiliyoruz... valla ne bileyim, ne diyeyim, ben de şaşkınım! hatta bakın ben bile yazdığımla çelişkiye düşmüş oldum, bu yorum ile buraya katılırken! :)

ıtri

Üye
İçerikte bana göre birşey yoktu aslında.Defneyi savunmak bizim işimiz olmasa gerek
Toplumda ahlaksızlık yaygınlaşmış ise bunda defneninde diğer tüm ahlaksızlar gibi payı var.
Ölülerinizin arkasından konuşmayın sözü bana kalsa bu tür durumlar için değil
zira dirilerden çok ölüleri konuşuyoruz
sağır ismet için yazdıklarımız ansiglopedi olur
Beni ilgilendiren yönü Allah'ın ADİL sıfatının kıskıvrak belirmesi.
Feci bir son.
Evli ve çocuklu bir bayan başka bir erkeğin evinde can veriyor hemde alkol ile.
Ve medyamız bu olayı örtbas etmeye geçiştirmeye çalışıyor
İbret alınması gereken hadise görmezden geliniyor
Ben buna tepkiliyim esasen..
Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz sözünü de bu yüzden hatırlattım.
Hiçbirimiz akibetimizi bilmiyoruz,rabbimiz bizi bu tür sonlardan muhafaza buyursun

Katılıyorum, kardeşim.
Hüküm Allah'ın. O'nun hükmü için "ve ileyhi raciuuun" deriz.
Ama ahlaksızlığı da bir şeref gibi sunamayız.
Diana da böyle gitmiş, basın bir kahraman gibi sunmuştu.
Hıncal bile isyan etti yahu.
Tabi bazı azgınlarda isyan etti: Ahmet Altan'ın yazısına ne buyurursunuz?
Tepkimiz Defne'nin şahsında bütün ahlaksızlıklara...

Serare

Profesör
Bu olayın insanları bu kadar etkilemesindeki neden, ölümden çok ölümün şekli sanırım. Toplumun hayata, insana, kadına, erkeğe, anneye, babaya, moderniteye biçtiği ya da biçemediği rol ve sonucu ölüm şeklinin bilinç altında verdiği etkiden habersiz, bastırılmış o etki ile yalnız ölümmüş gibi üzerinde konuşmak ya da konuşamamak ortada olan, aslında bu sessiz bir çığlık.

Yoksa bu etkiler dışında, ölüm de yaşam gibi doğal bir olgu. Ölümün de yaşam gibi doğal bir olgu olduğunu kabul edemeyen insanların hayrete düşmeleri, büyük üzüntü ve şaşkınlık duymaları kendilerinin ölümsüz birer varlık gibi bir zan içinde sarhoş gibi bir yaşam sürmelerinden dolayıdır. İnsan bencildir, aslında üzüldüğü o kişiden çok o an için kendisi ve kendi öleceğinin bir an için aklına gelmesidir.

Ailemden çok yakın üç kişiyi kaybettim ve yine akrabalarımdan çok kimseyi. Ölümle yaşamayı, ölümün her an, her saniye kapımda olduğunu düşünerek, bilerek, kabul ederek yaşamayı öğrendim. Ölüm bana yabancı değil, yaşam gibi, yaşamın bir parçası. Ölüm bunu kabul edemeyenler için şaşkınlık, üzüntü ve hayret verir ancak.

Sevgiler.

Gölgem

Üye
Katılıyorum, kardeşim.

Allah razı olsun, duygularımızı dile getirmişsiniz...

Serare

Profesör
Katılıyorum, kardeşim.
İnsanın ömrünü uzaltıp, kısaltması belki biraz da kendi elindedir kimbilir.

Hislerimi, duygularımı, düşüncelerimi açabileceğim, paylaşabileceğim, konuşabileceğim, sohbet edebileceğim konu var mı diye bakıyorum bazen foruma, konu çıkınca paylaşabiliyorum. Forumda ölümün bu şekilde bahsi geçmesi ve yapılan yorumlarla ilgilendim konuyla.

Bahsini ettiğiniz şahısların yazılarını da okudum yorumlardan sonra. Yalnız Hıncal Uluç'un yazısında bir nokta var ki birini verdiği konum nedeni ile yererken, diğerini aslında yüceltiyor. Farkettiniz mi?

Ahmet Altan'ın yazısına gelince, onu isyanı nedeni ile kınamak yerine kendisine adaletin ne olduğunu sormak gerek. İnsanları inanmadıkları, inanamadıkları için kınayıp, aşağılamayın. Belliki bu o an için ellerinde olan bir şey değil ama ellerinde olmayacak bir şey de değil.

Ahmet Altan'ın önce adaletin ne olduğunu tanımlaması gerek. Bu sıradan gibi görünse de aslında sıradan bir tanım değil. Tanımladıktan sonra eminim ki böyle düşünmeyecektir. Belliki kendisi bu yaşına rağmen daha henüz pek çok olguyu anlamlandırabilmiş değil. Sanırım insanların çoğunluğu bunu yalnız başına anlamlandırabilecek gibi değil.

Dünyada yere bıraktığımız bir cismin yere düşmesi değil düşmemesi adaletsizliktir.

Sevgiler.

ıtri

Üye
,Bahsini ettiğiniz şahısların yazılarını da okudum yorumlardan sonra. Yalnız Hıncal Uluç'un yazısında bir nokta var ki birini verdiği konum nedeni ile yererken, diğerini aslında yüceltiyor. Farkettiniz mi?

Ahmet Altan'ın yazısına gelince, onu isyanı nedeni ile kınamak yerine kendisine adaletin ne olduğunu sormak gerek. İnsanları inanmadıkları, inanamadıkları için kınayıp, aşağılamayın. Belliki bu o an için ellerinde olan bir şey değil ama ellerinde olmayacak bir şey de değil.

Ahmet Altan'ın önce adaletin ne olduğunu tanımlaması gerek. Bu sıradan gibi görünse de aslında sıradan bir tanım değil. Tanımladıktan sonra eminim ki böyle düşünmeyecektir. Belliki kendisi bu yaşına rağmen daha henüz pek çok olguyu anlamlandırabilmiş değil. Sanırım insanların çoğunluğu bunu yalnız başına anlamlandırabilecek gibi değil.

Dünyada yere bıraktığımız bir cismin yere düşmesi değil düşmemesi adaletsizliktir.

Sevgiler.

Yok insanları inanmadıkları, aklına sığıştıramadıkları için ayıplıyor değilim.
Adam hemen küçük bir olayda alıyor kalemi eline , hemen kinini kusuyor.
isyanını kendi içine akıtsa kimsenin haberi olmayacak. Ama yazıya dökerek kimbilir kaç kişiyi etkiliyor.
İnanmamaya hakkı var, ama bence paylaşmaya hakkı yok.
Sonuçta Allah hidayet versin tabi..

Adaletin ne olduğunu görecek.
Ama o zaman ona bu anlayış harhangi bir fayda vermeyecek.
Burada hemen aklını başına alırsa iyi olur.