Deep Freeze Nedir Deepfreeze Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım

efruz

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
14 Ağu 2009
Mesajlar
5,168
Puanları
0
Deep Freeze Nedir Deepfreeze Nasıl Kullanılır Resimli Anlatımİnternetten sürekli bilgisayarınıza virüsmü bulaşıyor ? Yada çocuğunuz sistem dosyalarınımı siliyor? Sürekli sisteminizmi göçüyor? Deep Freeze Professional programı sayesinde bu tür sıkıntılardan kurtulacaksınız, bilgisayarınızı kapatıp açtığınızda herşeyin normal hale geldiğini göreceksiniz.
Deep Freeze bilgisayarınıza kurarken koruma altına alacağınız sistemin kurulu olduğu sürücüyü seçiniz diğer sürücüleri işaretlemeyiniz, program internetten gelen zararlı virüsleri programları yada sizin yanlışlıkla sildiğiniz sistem dosyalarınızı bilgisayarınızda yaptığınız yanlış işlemleri bilgisayarınızı kapatıp açtığınızda herşeyi eski haline getiriyor, şayet siz bilgisayarınıza kalıcı bir program eklemek istediğinizde programı kapatmayı unutmayınız shift+programın üzerine çift tıklama ile açılacak olan pencereye şifrenizi girdikten sonra programı aktif yada pasif hale getirebilirsiniz

Deep Freeze kurmadan önce kurulum ve kullanımını okuyun kaldırma şeklini de mutlaka okuyun . kurulum ve kullanımı oldukça kolay olmasına rağmen gerekli bilgiler edinilmeden kurulduğu için bazı sorunlar yaşanıyor . bu hataları yapmamak için kurulum ve kullanım dökümanını mutlaka okuyun.

Deepfreeze 6.5 İndirmek İçin Tıklayın


PROGRAMIN KURULUMU VE KALDIRILMASIBundan sonra pc mizin kendiliğinden kapanıp açılmasını bekliyoruz. Açılışta küçük bir pencere gelecek ona yes deyip unutmayacağınız bir şifre yazın ve ok deyin. pc mizde sağ alt köşede deep freezenin simgesi olan ayıcık simgesini göreceksiniz
Ayıcık üzerinde yanıp sönen kırmızı X varsa program pasif demektir
x yoksa da program aktif demektir .
deep freeze nin kullanımı ise
Şİmdi şhift tuşuna basılı tutarak pc nizde sag alt köşedeki deep freeze simgesine çift tıklayın. Açılan menüye kurulumu yaparken verdiğiniz şifreyi yazın.

Pc miz yeniden başladıgında pc mizin görev çubuğunda sağ alt köşede deep freezen simgesi olan ayı resmin olduğunu görürKlavyemizde shift tuşuna basarak bu simgeye mausumuzla çift tıklayalım ve açılan yere kurulumda yazdığımız şifreyi yazıp ok diyoruz
Gördüğünüz gibi 3 seçenekli bir pencere açılacaktır

  • Boot Frozen işaretli ise program aktif.
  • Boot Thawed işaretli ise pasif olur .
  • Boot Thawed on next ise pek kullanılmamaktadır.
Resim de de gördüğünüz gibi 3 seçenek var.
En üstteki işaretli ise programın aktif oldugunu ve korumaya aldıgınız hard disk e ne eklenirse pc kapatılıp açılınca silinecegini aynı şekilde neyi silerseniz de geri geleceğini gösterir .
Ortadaki seçenek kaç kez açılıp kapanmada programın pasif olmasını belirler pek kullanılmayan bir seçenektir.Peki programı nasıl pasif edeceksiniz.yani korumaya aldığınız hard diskten bişey silmek veya eklemek istediğinizde ne yapacaksınız; önce shift tuşuna basılı tutup sag alttaki deep freeze simgesine mauseyle çift tıklayın. açılan menüye şifrenizi yazıp oky deyin sonra açılan menüde en alttaki seçeneği işaretleyin ok ye basıp çıkın ve pc nizi Kapatıp açın. Yeniden başlatınca sağ alt köşedeki deep freeze simgesinin üzerinde kırmızı bir çarpı X yanıp söndüğünü görürsünüz. Program pasif olmuştur artık pc nizdeki dilediğiniz değişiklikleri yapın. İşiniz bitince Yine ilk yaptıgınız gibii shifte basılı tutarak simgeye çift tıklayın.Bu kez üstteki seçenegi işaretleyin.Ok ye basıp çıkın. Sonra tekrar pc nizi kapayıp açın artık program aktiftir. Unutmayın programın aktif veya pasif olabilmesi için yaptıgınız değişiklikten sonra pc nizi yeniden başlatmanız gerekir.Programı pasif etmek istiyorsak en alttaki boot thawed i işaretliyoruz.

Ok dedikten sonra pc mizi yeniden başlatıyoruz.
Burada dikkat edilmesi gereken konu aktif veya pasif ettikten sonra yaptığımız değişikliğin etkin olması için pc mizi yeniden başlatmamız gerekeceğidir.Bu nedenle aktif ya da pasif yapınca pc mizi yeniden başlatıyoruz.
Şekildeki gibi ayı resminde kırmızı amblem yoksa aktif.Yanıp sönen kırmızı işaret varsa pasif demektir.

DEEP FREEZE NASIL KALDIRILIR
PROGRAMI KESİNLİKLE PROGRAM EKLE KALDIRDAN KALDIRMAYIN YA DA DOSYALARINI Silmeyin

Deep freeze kaldırmak için önce pasif yapın sonra kurulum yaptığınız dosyaya tıklayın aşağıdaki pencere gelecektir aşağıda anlatılanları uygulayın:Pc niz kendi kendine kapanıp açılacak ve deep freezenin kalkmış olduğunu göreceksiniz.

ALıntıdır!..
 
Üst