Deccalİn Ayak Seslerİ

YaRaLi

Üye
Web sitesi
www.yaraliyim.phpbb3.com
DECCAL'IN AYAK SESLERİ

DECCAL MEDİNEYE
GİREMEYECEK
Ebû Saîdi'l–Hudrî Radıyallahu Anh anlatıyor:
"Resûlullah (s.a.v.) bize Deccal üzerine uzun bir hadis buyurdu. Bize anlattıkları içinde şöyle buyurmuştu:
"Deccal, Medine geçitlerine girmesi kendisine haram kılınmış olarak ortaya çıkacak. Derken Medine civarındaki bazı ekimsiz yerlere kadar gelir. O gün insanların en hayırlısı olan –veya en hayırlılarından– bir kimse onun karşısına çıkar ve:
"Sen Resûlullah'ın bize haber verdiği Deccal'sın!" der. Oradakiler:
"Hayır!" derler. Deccal onu öldürür ve sonra diriltir. Dirilttiği zaman adam:
"Allah'a yemin olsun. Senin hakkında hiçbir vakit bugünkünden daha basiretli olmamıştım!" der. Deccal onu tekrar öldürmek isteyecek, fakat musallat edilmeyecek."(1)

DECCAL'IN ALNINDA
"KÂFİR" YAZACAK
Deccal fitnesinin ne büyük bir tehlike olduğunu anlamak için aşağıdaki hadis–i şerife dikkat çekiyoruz. Sadece bu ümmet uyarılmamıştır; geçmiş peygamberler de ümmetlerini Deccal'e karşı uyarmıştır.
Abdullah b. Ömer Radıyallahu Anh'dan rivayet edilmiştir ki:
"Resûlullah Veda Haccı sırasında bir ara:
"Halk susup dinlesin!" buyurdu. Sonra Allah'a hamd ve senada bulunup, arkadan Mesih ve Deccal'den uzun uzun söz ettiler ve buyurdular ki:
"Allah'ın gönderdiği her peygamber, ümmetini onunla inzar etti. Nuh aleyhisselâm ümmetini onunla inzar etti, ondan sonra gelen peygamberler de. O, sizin aranızda çıkacak. Onun hâli sizden gizli kalmayacak. Rabbinizin tek gözlü olmadığı size kapalı değildir. O ise sağ gözü kör birisidir. Onun gözü, sanki (salkımdan) dışa fırlamış bir üzüm tanesi gibidir. İki gözünün arasında "kâfir" yazılmış olacaktır. Bunu her Müslüman okuyacaktır."(2)

DECCAL'IN YANINDA
SU VE ATEŞ BULUNACAK
Hz. Huzeyfe Radıyallahu Anh anlatıyor:
"Resûlullah buyurdular ki:
"Deccal çıktığı vakit beraberinde su ve ateş vardır. Ancak halkın ateş olarak gördüğü tatlı sudur; halkın su olarak gördüğü ise yakıcı bir ateştir. Sizden kim o güne ererse, halkın ateş olarak gördüğüne düş(meyi kabul et)sin. Çünkü o, tatlı bir soğuk sudur."(3)

YALANCI
DECCAL'LERİN ZUHURU
Ebû Hüreyre Radıyallahu Anh'-dan gelen rivayette Resûlullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem şöyle buyurmuştur:
"İki büyük topluluk vuruşmadıkça kıyamet kopmaz. Bu iki topluluk arasında çok büyük öldürmeler, savaşlar olur. Yine hepsi de kendisinin Allah'ın Resûlü olduğunu iddia eden otuza yakın yalancı Deccal'ın ortaya çıkmasına kadar kıyamet kopmaz.
Yine şunlar olana kadar da kıyamet kopmaz:
İlim alınır, zelzeleler artar, zaman yaklaşır, fitneler ortaya çıkar, öldürme olayları çoğalır, içinizde mal çoğalır, öyle ki sadaka verilecek kimsede, mal sahibini endişeye düşürecek derecede mal dolup taşar. Hatta bu kimseye sadaka vermeyi teklif eder de o:
"Benim buna ihtiyacım yok." der. İnsanlar bina yapımı konusunda yarış yapacaklar. Bir adam birisinin kabrine uğrar da:
"Keşke bunun yerinde ben olsaydım." der. Güneş battığı yerden doğar; güneş böyle doğduğunda halkın tümü iman edecek; ama bu, "Daha önce iman etmeyen veya imanıyla hayır kazanmayan kişiye bu imanı fayda vermeyecek" bir zamanda olacak…" (Buhârî, "Fiten")
Ebû Hureyre Radıyallahu Anh anlatıyor:
"Resûlullah buyurdular ki:
"Otuz kadar yalancı Deccallar çıkmadıkça kıyamet kopmaz. Bunlardan her biri Allah'ın elçisi olduğunu iddia eder."(4)

Dipnotlar:
1– Buhârî, Fiten 27, Fedailu'l–Medine 9; Müslim, Fiten 112 (2938)
2– Buhârî, Fiten 27; Müslim, Fiten 103 (2933)
3– Buhârî, Fiten 26, Enbiya 50; Müslim, Fiten 105 (2935); Ebû Davud, Melahim 14 (4315)
4– Tirmizî, Fiten 43 (2219); Ebû Davud, Melahim 16 (4333, 4334, 4335)

BEYAN DERGİSİ

Alintidir

emmargah

Profesör
deccal meselesi çok ilginç ya her defasında merak edip okuyorum ama her hefasındada fazlasıyla korkuyorum ...
iki gözü arasında kafir yazacak ve bunu her müslüman okuyacak ...