Davutoğlu : Mescid-i Aksa İçin Her Şeyi Yapacağız!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
aslında çok şey yapıldı.
diğer hükümetler her şeye rağmen israille aralarını bozamadılar.
şu an en azından israili karşımıza aldık ve yüzlerine karşı söylüyoruz.

bugün söz olur.
yarın o söylenenler eyleme dönüşür.

ve birbaşka şey.
hiç bu kadar sert ve tehditkar konuşmamıştık.
özellikle CB nının "mekke ne ise kudüs te odur" söylemi boş söylem değildir.
israil de gereken mesajı aldığını düşünüyorum.

İsrail 9 vatandaşımızı alçakca katletti, o kadar gürültü ettik, bağırdık çağırdık, GEREKEN MESAJI ALMIŞ bir hali var mı israilin???

İsrail asla lafla mesaj almaz, İCRAAT lazımdır.

Adama bağırırsan ama aynı zamanad adamla ekonomik ilişkileri devam ettirirsen, milyar dolarları aktarmaya devam edersen adama bağırmanın bir anlamı olur mu??

Dua Nur

Kıdemli Üye

Makas daralıyor...Siyonist cephe ABD seçimlerinin Neocon kanat tarafından kazanılmasının rüzgarıyla alel acele "oldu bitti" peşinde...Arz-ı Mevud'a Tek engel Türkiye kaldı...Türkiye sür'atle eyleme geçmelidir...Obama Irak'a asker gönderme kararı aldı...Ku-şa-tı-lı-yo-ruz...

Büyük ve yeni bir göç dalgası ile AK Parti hükümeti köşeye sıkıştırılmak isteniyor. Yine de bir şey olmayacak Allah'ın izniyle.

Dua Nur

Kıdemli Üye
İsrail 9 vatandaşımızı alçakca katletti, o kadar gürültü ettik, bağırdık çağırdık, GEREKEN MESAJI ALMIŞ bir hali var mı israilin???

İsrail asla lafla mesaj almaz, İCRAAT lazımdır.

Adama bağırırsan ama aynı zamanad adamla ekonomik ilişkileri devam ettirirsen, milyar dolarları aktarmaya devam edersen adama bağırmanın bir anlamı olur mu??

Erbakan iktidarı'nı alaşağı ettiler. Erdoğan'la yıllardır uğraşıyorlar ayakta ve onlara meydan okuyor. İslam halkları Erdoğn'a güvense de başlarındaki diktatörler İsrail ile işbirliği halinde. Bir çıkar yol bulununacak eninde sonunda.

KAFKAS

Kıdemli Üye
"dua etmek" hiçbirşey yapmamakmıdır?
size başbakan olsanız hareket planınız ne olurdu diye sordum , verdiğiniz cevaplara kısa sorular sordum!Ve siz başbakan olarak böyle bir cevap veriyorsunuz?Dünyadaki siyasi aktörlerin ve Türkiye nin kendi iç dinamikleri ortada!Elbet vatandaş olarak dua etmek çok şey yapmaktır, lakin maddeleştirdiğim cevaplarınıza ilettiğim sorulara bir başbakan olarak sadece dua etmek hiçbir şey yapmamak mı der!Cevabı noktalarsanız !Türkiye nin iç dinamikleri ,değişik ideolojik bakış açıları da ünlem koyar!

alitufan2003

Profesör
size başbakan olsanız hareket planınız ne olurdu diye sordum

1-) FİLİSTİNLE DOĞRUDAN İLİŞKİ
Filistine yapılacak tüm insani yardımların (sağlık, gıda, barınma) Türkiye tarafından güvenlik tedbirleri alınarak israil üzerinden değil, direk filistine yapılması. Türk Deniz Kuvvetleri eskortluğunda Yardım Gemileri gönderelim.

2-) BOYKOT
Devletçe israilde üretilen veya israil adına üçüncü ülkelerde üretilen tüm ürünlerin Türkiye'ye girişini yasaklayalım.

3-) İSRAİL VATANDAŞLARININ SINIRDIŞI EDİLMESİ
Türkiye'de israil vatandaşı olan 20.000 kişi yaşıyor. Bunlar sınırdışı edilsin! İSRAİL Pasaportları Türkiye'de geçersiz sayılsın!!!

Dünya'da İsrail Pasaportlarını tanımayan Ülkeler:
Cezayir,
Bangladeş,
Brunei Barış Ülkesi Devleti,
Cibuti Cumhuriyeti,
İran, Kuveyt,
Lübnan,
Libya,
Malezya,
Pakistan,
Katar,
Suudi Arabistan,
Somali,
Sudan,
Suriye,
Birleşik Arap Emirlikleri,
Yemen

4-) TERÖRİST ÜLKE İLAN EDİLMESİ
Güney Amerika ülkesi BOLİVYA devlet başkanının iradesiyle israil'i terörist ülke ilan etti, bizde aynı yolu kesinlikle izlemeliyiz. Eminim bizi takip ederek bu kararı alacak birçok ülke olacaktır.

5-) MESCİD-İ AKSA'YA MÜDAHALENİN SAVAŞ NEDENİ İLAN EDİLMESİ
Artık israil'in Mescid-Aksa'yı yıkarak yerine tapınak yapmayı planladığı dünya kamuoyunca da biliniyor..Adım adım bu planı uygulamaya çalışıyorlar.. Mescid-i Aksa bizim KIRMIZI ÇİZGİMİZ olmalıdır!!!

KAFKAS

Kıdemli Üye
Savaş yalnız sınırlarda olmaz, savaş bir miletin topyekün ateşe girmesidir. Eğer bütünlük sağlanmamışsa, zafer tesadüfî, yenilgi kaderdir.Sultan Abdülhamid Han

Sultan Abdülhamid Han noktayı koymuş içeride bütünlük tesis edilmeden gerisi teferruat ,biz daha bu forumda bütünlüğü sağlayamıyoruz ,bir de düşünün katıksız alevisi ,milliyetçisi,ulusalcısı,komünisti.....

alitufan2003

Profesör
Savaş yalnız sınırlarda olmaz, savaş bir miletin topyekün ateşe girmesidir. Eğer bütünlük sağlanmamışsa, zafer tesadüfî, yenilgi kaderdir.Sultan Abdülhamid Han
Sultan Abdülhamid Han noktayı koymuş içeride bütünlük tesis edilmeden gerisi teferruat ,biz daha bu forumda bütünlüğü sağlayamıyoruz ,bir de düşünün katıksız alevisi ,milliyetçisi,ulusalcısı,komünisti.....

Dikkat edersen 5 temel adım var!!!!
Senin cevabın kel alaka olmuş...

KAFKAS

Kıdemli Üye
Filistine yapılacak tüm insani yardımların (sağlık, gıda, barınma) Türkiye tarafından güvenlik tedbirleri alınarak israil üzerinden değil, direk filistine yapılması. Türk Deniz Kuvvetleri eskortluğunda Yardım Gemileri gönderelim.

2-) BOYKOT
Devletçe israilde üretilen veya israil adına üçüncü ülkelerde üretilen tüm ürünlerin Türkiye'ye girişini yasaklayalım.

Türkiye'de israil vatandaşı olan 20.000 kişi yaşıyor. Bunlar sınırdışı edilsin! İSRAİL Pasaportları Türkiye'de geçersiz sayılsın!!!

Cezayir,
Bangladeş,
Cibuti Cumhuriyeti,
İran, Kuveyt,
Lübnan,
Libya,
Malezya,
Pakistan,
Katar,
Suudi Arabistan,
Somali,
Sudan,
Suriye,
Yemen

Güney Amerika ülkesi BOLİVYA devlet başkanının iradesiyle israil'i terörist ülke ilan etti, bizde aynı yolu kesinlikle izlemeliyiz. Eminim bizi takip ederek bu kararı alacak birçok ülke olacaktır.

Artık israil'in Mescid-Aksa'yı yıkarak yerine tapınak yapmayı planladığı dünya kamuoyunca da biliniyor..Adım adım bu planı uygulamaya çalışıyorlar.. Mescid-i Aksa bizim KIRMIZI ÇİZGİMİZ olmalıdır!!!
Tek tek maddeleştirmeyeyim ,her şıkkın sorusu hazırda,iç dinamikler ve dış siyasi aktörler bağlamında Türkiyenin ocağına incir ağacı dikersiniz:)

alitufan2003

Profesör
O zaman aynı hassasiyeti oy isterken de yapsın siyasilerimiz...
Yapamayacaklarını millete vaadetmesin...
Seçim meydanlarında gazze dillerinden düşürme,
Bursa'ya gidip muhafazakar kitlenin karşısında ağla, sonra da mescid-i aksa için herşeyi yapmaya hazırız diye nutuk at...
İcraata gelince iç dinamikler, dış siyasi aktörler...
Yok yaaa...

Müslümanlığın alameti özü-sözü bir olmak iken,
Yalanın, içe başka-dışa başka olmanın neyin alameti olduğu da hepimizin malumudur..

Sıkıntı çekilmesi gerekiyorsa hepimiz sıkıntı çekelim!!!
Ama sıkıntımızın kaynağı yeter ki Allah yolunda olsun..
O nedenle dış siyasi aktörlerden hiç korkumuz yok evvelallah..

Muminaga

Yeni
"Mescid-i Aksa için herşeyi yapacağız" demiş.
İstanbul başkonsolosunu istenmeyen adam ilan ederek 'herşey!den sadece tek bu şeyi yaparak başlasın.
"cağız, ceğiz" böğürtüleri yetti artık.

KAFKAS

Kıdemli Üye

2-) BOYKOT

Cezayir,
Bangladeş,
Cibuti Cumhuriyeti,
İran, Kuveyt,
Lübnan,
Libya,
Malezya,
Pakistan,
Katar,
Suudi Arabistan,
Somali,
Sudan,
Suriye,
Yemen

* Önümüzdeki GENEL SEÇİM'de Mhp'ye oy atmayı düşünüyorum. (Her ne kadar açıkladıkları parti programlarındaki bütün hususlara katılmasam da devletin bekası bakımından ehven-i şer olarak MHP'nin kaldığını düşünüyorum.)

Yukarıdaki iki sözün muhattabının siz olduğunu görünce .Devletin bekası açısından ehveni şerh mhp ve yukarıda saydığınız 5 madde!!!!Bu ehveni şerh de bu konularda savunma mekanizması olarak kullanılmaya başladı.Sevad-ı Azam a tabi olun yeter

levent48

Kıdemli Üye
Hükümeti bu konuda eleştiren arkadaşlara katılıyorum...

Ya gürültü çıkarıp avaz avaz bağırmayı bırakıp yeniden İsrail ile barışmaya bak..

Ya da artık icraatını göster...Krizi tırmandır...Zira çözemediğin krizi tırmandırmak da bir nevi çözümdür...

Kaçak

Yeni
Herkesler hükümete yükleniyor...
topu taça atmak böyle birşey ....
hadi buyrun sivil eyleme ...
yeri ğöğü inleten eylemler yapılsın bakalım , Allah'ımın cehapesi bile İsrail'e horozlanır...
hükümet halkı temsil eder, halk kadar olaya dahil oluyor ...
bir dengedir Yöneten ile yönetilen arasındaki denge ..
yönetim önden koşar adım giderse, gelecek faturaya çayırdayacak yönetilenler var demektir ....
yönetilenler önden koşar adım giderse, devrilecek yönetim var demektir ...
ne kadar köfte o kadar ekmek ...
veyahut neye layıksanız o şekil idare olunursunuz düsturu ...
one minute ,Mavi Marmara'yı , Mavi Marmara one munite doğurur ...
ve düzen hep böyle gider ...

manifesto

Yasaklı
"Mescid-i Aksa için herşeyi yapacağız" demiş.

:) Adamın lafları boyundan büyük
Çok artiz konuşur da icraatı yoktur
"gerekli talimatları verdim" diye tamamlamıştır.

Milletimiz zanıyor ki meydanlarda böğürünce Filistin davasına sahip çıkmış oluyoruz
devam en iyi yaptığımz iş böğürmek zaten

Her şeyi yapmanıza gerek yok
Bilal oğlanın gemi filosunun İsrail ile ticaretiyle başlayın mesela..
laf ile bunca sene sürüyü iyi güttüler, hala da işe yarıyor

Dua Nur

Kıdemli Üye
Aksa'dan çıkın yoksa postalınızı elinize veririz

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, "Buraya (Mescid-i Aksa) postalla giren askerlere mesaj yolluyorum. Eğer oradan hemen çıkmazsanız postalınızı elinize veririz, koşa koşa arkanızdan bakarız" dedi.

Mescid-i Aksa'nın hem Türklerin hem İslam aleminin kutsal yeri olduğunu vurgulayan Bozkır, buraya herkesin saygı duyması ve bu şekilde davranışlardan kaçınması gerektiğini belirtti.
Bozkır, sözlerini şöyle tamamladı:

"Buraya (Mescid-i Aksa) postalla giren bu askerlere mesaj yolluyorum. Eğer oradan hemen çıkmazsanız postalınızı elinize veririz, koşa koşa arkanızdan bakarız. Ne Filistin'de ne dünyanın başka bir yerinde bizim kurduğumuz huzur düzenlerini bozmaya da yeltenenlere de Türkiye izin verir. Bugüne kadar vermedi, bundan sonrada vermeyecektir."

Bakan Bozkır, daha sonra Burdur Valisi Hasan Kürklü'yü ziyaret ederek, Burdur'un sosyal ve ekonomik yapısı hakkında bilgi aldı, kentte hayata geçirilen ve geçirilecek AB projeleri hakkında görüştü.
Burdur Arkeoloji Müzesi'ni de ziyaret eden Bozkır, Müze Müdürü Hacı Ali Ekinci'den eserler hakkında bilgi aldı.
Bakan Bozkır, daha sonra Bucak ilçesine gitti.

http://www.sondevir.com/?aType=haber&ArticleID=228997

DESIFRE

Yasaklı
Basbakan Davutoglu diyor ki daha Sert kinayacagiz

Kaçak

Yeni
Otorite yılışıkları konuya yazabiliyor ya ...
dünyanın çivisi çıkmış ...