Cüppeli, A.Geylani:Elimin içinde misketi çevirdiğim gibi dünyayı çeviririm !

Kaptan

Mecra Yazarı
Cüppeli, A.Geylani:Elimin içinde misketi çevirdiğim gibi dünyayı çeviririm !

Cüppeli, Abdülkadir Geylani'nin kitabınından okuyor onay vererek,gülerek.
A.Geylani:Elimin içinde misketi çevirdiğim gibi dünyayı çeviririm,bir kaşımın ucuyla,gözümün
ucuyla da hepsini tavaf eder gelirim diyor(muş) Cüppeli'ye göre..37.saniyeden itibaren dikkatli izleyin

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Cüppeli, Abdülkadir Geylani'nin kitabınından okuyor onay vererek,gülerek.
A.Geylani:Elimin içinde misketi çevirdiğim gibi dünyayı çeviririm,bir kaşımın ucuyla,gözümün
ucuyla da hepsini tavaf eder gelirim diyor(muş) Cüppeli'ye göre..37.saniyeden itibaren dikkatli izleyin

Birader, o Cübbeli Hoca'nın o cımbazladığınız diğer konuşmaları nerede?

Şirki tasdik etmeyiz.Lakin her sözün önü, ortası ve sonu olanını iyi dinlememiz lazım ki ne olduğunu iyice anlayalım...

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Şıhın ayakkabısından suç içme saçmalığı bitti, yenisi geldi.

Kaptan durmadan çalışıyor :)

Bi de Şeyh Ahmed Yasin'in dualarından nasiplenmezse daha iyi olur

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Eskiden bu tür konuları ömerusta açardı.

Şimdi de konuya girmeden kesin Kaptan açmıştır diyorum ve doğru çıkıyor.

Konuya gelecek olursak tasavvuf ehli arkadaşlar buyurun meseleyi tevil edin.

Selam ve dua ile...

abdullah birisi

Kıdemli Üye

Selam ve dua ile...

şeytan, bir anda, dünyanın bir ucundan diğer ucuna gidip gelebiliyorsa.....

Dua Nur

Kıdemli Üye
Geylani hazretleri tüm evliyaların başıdır yani RİCALİ GAYB'IN başıdır. Peygamber efendimiz tarafından görevlendirilmiştir. o sene tüm dünyada gerçekleşecek olan olayları onunla istişare eden kişidir..

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Geylani hazretleri tüm evliyaların başıdır yani RİCALİ GAYB'IN başıdır. Peygamber efendimiz tarafından görevlendirilmiştir. o sene tüm dünyada gerçekleşecek olan olayları onunla istişare eden kişidir..

Söylediğine dair ayet yok.

Hadiste yok

Hadis olsa da nasıl olsa "sahte" hadis diyeceğim.

Ağzınla kuş tutsan yaranamazsan bana Dua nur

Söylediklerini aklım almıyor dua nır

Her şeyi akılla çözen ben, sana inanamıyorum

Kaldı ki ben miraç hadisesine bile inanan birisi değilim, bu dediğine nasıl inanmamı bekliyorsun :)

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net

Selam ve dua ile...

Kendisiyle çelişen adamların açtığı düşmanca başlıklara tevil, ancak havanda su dövmektir.

Tarikat düşmanı olup şıhların duasını buraya taşıyan insanla neyi konuşacan, neyi tartışacan ?

garip70

Ordinaryus
Tasavvufta keramet, istikamet üzere bulunmaktır.

Bunun dışında özel haller ve doğa üstü olaylar elbette mümkün olabilir ama bunu tasavvufa yamamak doğru değildir. Uçmaksa kuşlar da uçuyor, ışınlamaksa yeteneksizsiniz Türkiye'de Aref de yapıyor... Olağanüstü hallerin tasavvufla ilgisi yoktur. Lütfen bu konularda yanlış adresi suçluyorsunuz.

Tasavvufun konusu, sahabe hayatını kendi hayatına uygulamaktır. Keramet isteyen sihirbazlara başvursun.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Söylediğine dair ayet yok.

Hadiste yok

Hadis olsa da nasıl olsa "sahte" hadis diyeceğim.

Ağzınla kuş tutsan yaranamazsan bana Dua nur

Söylediklerini aklım almıyor dua nır

Her şeyi akılla çözen ben, sana inanamıyorum

Kaldı ki ben miraç hadisesine bile inanan birisi değilim, bu dediğine nasıl inanmamı bekliyorsun :)

İnanmamak serbest, üst dereceli evliyaların dünyası tartışmaya kapalı. Ama gerçek olduğu biliniyor, bilenler biliyor, bilmeyenler için bilmesede olur diyorlar:)))

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
İnanmamak serbest, üst dereceli evliyaların dünyası tartışmaya kapalı. Ama gerçek olduğu biliniyor, bilenler biliyor, bilmeyenler için bilmesede olur diyorlar:)))

Öyle yama yooookkkk !

Yukarılarda ne olup bitiyorsa hepsini gözümle görmeliyim, aklımla tasdik etmeliyim.

Eğer göremiyor ve tasdik edemiyorsam, yukarıdakilerin hepsine "şirk koşuyorlar" deyiveririm.

Nasıl olsa dil kemiksiz !

Yahayy

Kıdemli Üye
Povvv...

Gerçekleşecek işler bir de.
Yani gelecek bilgisine falan herşeye hakimler hayırlı olsun.
Handi dine aitti kardeş bu anlattığın argümanlar.
İslâm'dan ise delilin nedir?
Çünkü şuan Kur'an 'ın inşa etmeye çalıştığı tüm öğretiyi yerle yeksan ettin.
Tıpkı cahiliye toplumlarının delilsiz, fütursuz ürettiği zanların bir benzerini Allah'a isnad ediyorsun.

Eminim Geylani adlı şahıs kendi hakkında bu iddiaları duysa sizden şikayetçi olurdu, din gününde olacağından da hiç kuşkunuz olmasın.

Allah kitabında türlü misalle cahiliye zanlarını/öğretilerini yıkmaya çalışırken siz boğazınıza kadar batmak için çırpınıyorsunuz, hem de Allah'ın orjinal, şeksiz şüphesiz tertemiz rehberi elinizin altında iken.

Yazık gerçekten, sanırım bu şeker benzeri zehir size gizli bir haz yaşatıyor O'nun tesiri ile aldanıyorsunuz, inanışlarınızı Allah'ın kitabı ile doğruluk testine sokarsanız ne derece iğreti bir durum ortaya çıktığını görebilirsiniz.

Ama bunun için O kitaba güvenmek ve Allah'ın almamızı murad ettiği mesajını önkabulsüz, anlama merkezli, iyi niyetle okumak gerekiyor.

Biz kitabı terketmişiz, bunlar apaçık delilleri.

Müslümanım diyenler bunları söylüyorsa
Müşrikler ve tahrifata uğramış ehli kitaba şaşırmamak gerek, cidden sollamışız biz ellimizle Allah'a isnad üretmekte.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dua Nur

Kıdemli Üye
Öyle yama yooookkkk !

Yukarılarda ne olup bitiyorsa hepsini gözümle görmeliyim, aklımla tasdik etmeliyim.

Eğer göremiyor ve tasdik edemiyorsam, yukarıdakilerin hepsine "şirk koşuyorlar" deyiveririm.

Nasıl olsa dil kemiksiz !

Allah'ı gör toptan sorunu çöz:)))))

fakiri

Kıdemli Üye
Cübbelinin asıl anlatmak istediği A.Geylani değil!
A.Geylâni 'yi diline dolayarak bu işleri benim Of'lu şeyhim de yapar demek istiyor !
Bu adamı halâ bir türlü anlayamadınız gitti !

abdullah birisi

Kıdemli Üye
oflu olduğu doğrudur, birde yanına ilavaten, dünya alimlerin ortaklaşa verdiği verdiği, asrın mücedditliği var...... kedi, uzanamadığı ciğere, mundar dermiş..

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Arkadaşlar...

Tasavvufa dalan bir kimseyi yola getiremezsiniz.Onun şeyhi ne diyorsa hep doğrudur, bir bildiği vardır diyerek adeta hakikatleri görmek istemezler.Şahsen ben tasavvufa karşı değilim ama asıl olan şu söz hepimizi ilgilendiriyor.İslam'ın neresinde olduğumuzu iyi sorgulamamız lazımdır.Yoksa körü körüne taassupluktan asla kurtulmak mümkün olmayabilir.

11223854_1876369625920758_2284497447210327829_n.jpg

Bu güzel söze şimdi itirazı olan var mı?

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Arkadaşlar...

Tasavvufa dalan bir kimseyi yola getiremezsiniz.Onun şeyhi ne diyorsa hep doğrudur, bir bildiği vardır diyerek adeta hakikatleri görmek istemezler.Şahsen ben tasavvufa karşı değilim ama asıl olan şu söz hepimizi ilgilendiriyor.İslam'ın neresinde olduğumuzu iyi sorgulamamız lazımdır.Yoksa körü körüne taassupluktan asla kurtulmak mümkün olmayabilir.

Tasavvuf, yani yol Kur'an ve Sünnet üzeredir...

Kur'an ve Sünnet üzere olan hocamın sözünden çıkmam elhamdülillah.