Cübbeli Hoca'nın Reddiyeleri Sonuç Verdi HAYRETTİN KARAMAN’IN KİTABI TOPLATILDI

agbi

Yasaklı
528074_274905392618975_117607429_n.jpg

@saliha kalem

HANGİ DERGİ de çıktı hangi tarihte.

ve

Ben bunun bu şekilde KAMUOYUNA paslanmasına karşıyım.

ŞİMDİ CÜBBELİ AHMET HOCA ceza alırsa ne olacak MAHMUT EFENDİ karşıtları demezmi BAKIN ALLAH cc Mahmut efendinin dualarını kabul etmedi ( haşa )

SAVCILAR İslam a karşımı bakın mahmut efendi Cübbeli hoca için dua ediyormuş.

DUA nın vasfı nedir örneğin AHMET için hayırlısı ne ise onu nasip et rabbim diye de dua edebilir Mahmut efendi.

Böyle bir konuda Mahmut efendi ye değinmek bana göre BÜYÜK BİR HATADIR.

KISACASI MAHMUT EFENDİ KARŞITLARINA KOZ VERMEYİN MAHREM KONULARINDA DİKKAT li olun.Daha evvel de böyle bir hata yapmıtınız Kuran Kursları konusunda ALLAH RAZI OLSUN AK partiden bunu kaldırdı artık serbes ve bu konuda AK partiye ALLAH razı olsun dediğinizide görmedim @saliha kalem.

@saliha kalem

Cevabınızı bekliyorum.

saliha kalem

Profesör

agbi

Yasaklı
http://www.ihvanforum.org/images/misc/quote_icon.png

Agbi çekin gidin artık be yeterrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
insan olan laftan anlar kaçbin defa size uyarı yapıcam ya türkçe yazıyoruz beni etiketlemeyin muhattap almayın ismimi olur olmadık sataşmalarınıza malzeme yapmayın diye kaçbin defa yazıcam?
insansanız herşeyden önce müslümansanız müslüman gibi insan gibi davranın nezaket edep adap nedir bilmiyorsanız öğrenmeden gelmeyin buraya

-İslamda böyle edep adap dışı davranışlara yer yok-
laftan anlayın artık uzak durun benden uzak durun

ÇOCUK laşma @saliha kalem

Bana karşı yazılan mesajlara teşekkür edin sonra destek verin daha sonrada cevap verince ÇOCUK ça yukarıdaki alıntı yaptığım mesajları yaz.

KİMSİN bana uyarı yapacan bana uyarı yapacağına benim yazdıklarımdan ve bana karşı yazılanlardan uzak dur.

cevap vermeme aciziyetinden bu tutumu takınıyorsun SİZİN ERBAKAN ı tanımadığınızı anlamıştım ama Cübbeli Ahmet Hocayı bile tanıyamıyorsunuz.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Cübbeli Tayyip'e oy vermiş...
Mahmut Efendi de...
Cemeatin büyük bir bölümü de...

saliha kalem

Profesör
Cübbeli Tayyip'e oy vermiş...
Mahmut Efendi de...
Cemeatin büyük bir bölümü de...

-ispatınız varsa yazın yoksa iftira atmayın !!!!!!!!!

-bu konuda defalarca birsürü ispatlar yazıldı halen daha iftira atmaya devam ediyorsunuz

-İsmailağa cemaatimize karşı fitne çıkartmaya son verin artık

-bu veballer hak katında ağır olur

Allah dostlarını kötüleyenlere Allah harp açar

-nice iftiralar atıldı yetti artık rahat bırakın cemaatimizi

-cemaatte olmadıqınız halde cemaat adına yazmaktan utanın

-milli görüşe olan siyasi duruşlarınız uqruna bu Allah dostlarına iftira atmak müslüman ahlakıyla bağdaşmaz

-bu iftiraları atıyorsunuz ve iftira olduqunu ispatlıyoruz diye bizi siyasete bu Allah dostlarını alet etmekle suçluyorsunuz
Ama siyasete alet eden sizler oluyorsunuz biz gerçeğini yazıp müslümanları uyarıyoruz

inşaallah msjım yerine ulaşmıştır

saliha kalem

Profesör
ÇOCUK laşma @saliha kalem

Bana karşı yazılan mesajlara teşekkür edin sonra destek verin daha sonrada cevap verince ÇOCUK ça yukarıdaki alıntı yaptığım mesajları yaz.

KİMSİN bana uyarı yapacan bana uyarı yapacağına benim yazdıklarımdan ve bana karşı yazılanlardan uzak dur.

cevap vermeme aciziyetinden bu tutumu takınıyorsun SİZİN ERBAKAN ı tanımadığınızı anlamıştım ama Cübbeli Ahmet Hocayı bile tanıyamıyorsunuz.

bu forumda işiniz gücünüz yalan dümen oyunları

-defaolun gidin başımdan sizin saçmalıklarınızla uğraşamam

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
-ispatınız varsa yazın yoksa iftira atmayın !!!!!!!!!

-bu konuda defalarca birsürü ispatlar yazıldı halen daha iftira atmaya devam ediyorsunuz

-İsmailağa cemaatimize karşı fitne çıkartmaya son verin artık

Allah dostlarını kötüleyenlere Allah harp açar

-nice iftiralar atıldı yetti artık rahat bırakın cemaatimizi

-cemaatte olmadıqınız halde cemaat adına yazmaktan utanın

-milli görüşe olan siyasi duruşlarınız uqruna bu Allah dostlarına iftira atmak müslüman ahlakıyla bağdaşmaz

-bu iftiraları atıyorsunuz ve iftira olduqunu ispatlıyoruz diye bizi siyasete bu Allah dostlarını alet etmekle suçluyorsunuz
Ama siyasete alet eden sizler oluyorsunuz biz gerçeğini yazıp müslümanları uyarıyoruz

inşaallah msjım yerine ulaşmıştır

Ben oy atmaktan bahsettim...
Ne Cübbeli... Ne Mahmut Efendi... Ne de ben... Bir siyasetçi değiliz...
Sadece oy zamanı geldiğinde oyumuzu kullanırsak, ki ben en az bir 10 sene oy atmayı farklı yorumladığımdan, oy dahi kullanan olmadım, ama bir İmam Hatipli olarak gönlümde ERBAKAN sevgisi her daim var olagelmiştir...
Sonraları oya bakış açım biraz değişti, oyumu ERBAKAN'a kullanıverdim...
Recep Tayyip ERDOĞAN AK Parti'yi kurunca son 3 dönemdir de oyumu ona kullandım...
Benim şu bir gerçek, oyumu ERBAKAN'a da atsam üzülmezdim...
Ha ERBAKAN ha Tayyip hiç farketmez, argümanları, inançları, ehl-i ibadet olmaları, çalışmaları, siyaseti niçin yaptıkları arasında bir fark yok, bu benim kanaatim bu kanaatimden de asla taviz vermem...
Elbet Mahmut Efendi topluluğu siyasi bir topluluk değil kabül ediyorum oy zamanı geldiğinde de bu topluluktan büyük bir çoğunluğu AK Parti'ye oy verirken bir kısmı da ERBAKAN'a oyunu vermiştir...
Hepsi budur...
Saliha Kalem Mahmut Efendi topluluğunu tapulamadın herhalde en az senin kadar senden de ileriyim belki o topluluk merkezliyimdir de...
İllaki bağlanmaya, el vermeye tövbe alıp sarık cübbe giymeye gerek yoktur...
Biraz sakin ol...
Oldu inşallah...
Cemeati sahiplenmekten de vazgeç... Ayıp oluyor...
Sana mı soracaktım o topluluğa girip girmemeyi...

saliha kalem

Profesör
--meftun sakin olamam kusura bakmayın ama siz hem bilmediğiniz bir konu olan bir meselede hüküm vermeye kalkışıyorsunuz hemde sakin olun diyorsunuz

-size oy kullanma tarihinizide sormadım

-siz neden Mahmud efendi ve cemaati adına şuna buna oy kullandı diye bilmeden yazıp çiziyorsunuz ona tepki gösteriyorum

-birşey bilmeden yazmayın kul hakkıdır hele hele alimler hakkında iftira etmiş olursanız vebali ağır olur bunu uyarmak zorunda kaldım

şimdi sizin msjınıza olan tepkimi ispat edecek elimde bir sürü belge var bunlar forumda çok paylaşıldıqı için gerek duymuyorum ama gerekirse tekrar paylaşmaktan asla geri de durmam sizden rica ediyorum ne Mahmud efendi nede Cübbeli ve cemaati hakkında bilmediqiniz konularda yorum yapmayın

-Mahmud efendi geçen seçimde oy bile kullanamadı sağlık sebebi sağlık sorunları yüzü nden birde kullandı şuna buna diyorsunuz

-her seçimde Mahmud efendimize Akp iftirası atılıyor

-Mahmud efendi ise asla AKPye oy vermemiştir bunu kendi huzuruna gidip sorabilirsiniz

-Resül hoca ve hizmetli hocalar bu gerçeği herzaman ifade ediyorlar zaten kayıtlar var

sizden bu konuda hassasiyet rica ediyorum yoksa size karşı en ufak sıkıntım yok selam ve dua ile

agbi

Yasaklı
-ispatınız varsa yazın yoksa iftira atmayın !!!!!!!!! Siz ispat edin o zaman Cübbeli Hocanın SP oy attığına dair.

-bu konuda defalarca birsürü ispatlar yazıldı halen daha iftira atmaya devam ediyorsunuz Mahmud efendi oğlunun beyanı yokmu bu konuda ? SİYASETİ BİZDEN UZAK TUTUN diye.

ERBAKAN ın beyanı yokmu Mahmud efendi cemeatinin yoğun olduğu yerde oylarının AK parti ye çıktığına dair.

-İsmailağa cemaatimize karşı fitne çıkartmaya son verin artık İsmailağa Cemeatini SİYASET e karıştıran siz @saliha kalem ve @Ercan Tekin değilmi bak ben İFTİRA ATMIYORUM FORUMDA YAZDIKLARINIZ DELİLİM.

Allah dostlarını kötüleyenlere Allah harp açar.

BAK BURDA DUR iman yönünden mahmud efendiyi kimse KÖTÜLEMEMİŞTİR.

Ebu Kasım

Asistan
-ispatınız varsa yazın yoksa iftira atmayın !!!!!!!!! Siz ispat edin o zaman Cübbeli Hocanın SP oy attığına dair.

-bu konuda defalarca birsürü ispatlar yazıldı halen daha iftira atmaya devam ediyorsunuz Mahmud efendi oğlunun beyanı yokmu bu konuda ? SİYASETİ BİZDEN UZAK TUTUN diye.

ERBAKAN ın beyanı yokmu Mahmud efendi cemeatinin yoğun olduğu yerde oylarının AK parti ye çıktığına dair.

-İsmailağa cemaatimize karşı fitne çıkartmaya son verin artık İsmailağa Cemeatini SİYASET e karıştıran siz @saliha kalem ve @Ercan Tekin değilmi bak ben İFTİRA ATMIYORUM FORUMDA YAZDIKLARINIZ DELİLİM.

Allah dostlarını kötüleyenlere Allah harp açar.

BAK BURDA DUR iman yönünden mahmud efendiyi kimse KÖTÜLEMEMİŞTİR.
sizden korkulur o kadar ince satranç oyunu gibi forumda oynuyorsunuz ki hakketten tehlikeli biri oldugunuza tam kanaat getirdim boşuna size tepki vermiyolar

Mahmut efendiyi bu forumda sizler değilmisiniz Akpci göstermeye çalışanlar?

cevap verilecek olursa evet sizlersiniz

Mahmut efendiye Akpci ithamı yapılınca o ithamı yapanlara karşı milli görüşçülere gösterdiğiniz tepkiyi göstermiyorsunuz :)

milli görüşçülerde Akpci ithamının asılsız olduğunu ispat edince milli görüşçüleri Mahmut efendiyi siyasete alet etmekle suçluyorsunuz :) tezgaha bakın ohh ne güzel al gülüm ver gülüm :)

Cübbelinin milli görüşçü oldugunu bilmek için Cübbeliyle bile konuşmaya gereky yok adamın milli görüşçü olduğu sosyal medyadaki tüm kayıtlarda apaçık ortada
gerçi son seçimlerde bazı dedikodular çıktıda sonra bir tövbesi ortaya çıktı Allah bilir hocaya ne baskılar yapıldı bilemiyoruz kapalı kapılar arkasını ama dedikodular yoğundu sonrada milli görüşten ayrılmama adına sohbetinde dillendirdi ve kısa süre sonra zaten tutuklandı diye hatırlıyorum
Cübbelinin safı çok belli buradan prim kazanamazsınız agbi cim

Mahmut efendiye gelirsek cemaatten olan arkadaşlarımın bilgilendirmesine göre irşad umresinde Mahmut efendi tarafından AKp desteklenmeyecek diye tüm hocalara talimat verilmiş hatta bu sosyal medyayada yansıyan kaydı da var
ne olduysa Türkiyeye geldiklerinde bazı hocalar tenbihden caymışlar, bizede civardaki irşad umresine giden hoca bunları anlattı 90 derece dönmüşler
yinede Mahmut efendi sözünü dinlemeyenleri dışlamamış ona hayret ettim ve sonraki süreçte bir icazet organizasyonunda Mahmut efendi nasihat olsun diye Resul hocayı konuştturmuş ki itahat ve sadakat konulu konuşma ile tenbihleri dinlemeyen hocalara yönelik mesajda verilmiş
Mahmut efendiye Akpci yaftalaması yapanlar Mahmut efendiyi kötülemiş olurlar çünkü bu iftiraya girer iftira ise insana yapılan bir kötülüktür
cemaatine nifak ve fitne sokulması insana yapılan kötülük değilde nedir agbi efendi?

bence siz bazı şeylerin farkındasınızda bilerek Akpcilik içinizde kör bir aşka dönüşmesinden dolayı Mahmut efendi cemaatini forumda kullanıyorsunuz bu gerçekten iyi bir hesap değil bunu bilmeniz gerekir ateşle oynuyorsunuz
Bildiğim kadarıyla birde diyalogçu kesimi savunuyorsunuz ve ilginç olanda şu hem diyalog kesimini savunuyorsunuz hemde Mahmut efendi adına aslı astarı olmayan bilgilerle Mahmut efendiye atılmış iftiraları partiniz lehine forumda milli görüşçülere karşı kullanmaya uğraşıyorsunuz hemde bunu Mahmut efendiyi savunmak maksadını öne sürerek yapmanızda bir hayli ilginç :)
bu tezatlarla kusura bakmayın ama kimse size inanmaz

diyalogçu kesim Mahmut efendinin hakkını Allah rızası için asla gözetmezler bunu herkes bilir öyle olsaydı Mahmut efendinin müceddidilik organizasyonuna katılırlar Mahmut efendiyi tebrik ederlerdi neden katılmadılar?
cevaplayın bakalım agbi ?
bu sorumu cevapladıktan sonra başka bir sorum daha olcak inş...

agbi

Yasaklı
@Ebu Kasım

Cübbeli Hoca sandıkta OY ATARKEN yanında mı idiniz.

AYRICA BEN DEMİYORUM ERBAKAN dedi Cemeatin yoğun olduğu yerlerde AK >Parti ye oy çıktığını benim Mahmut efendi için AK partili iddiamı gösterin bakalım Forum da.

Bu kadar basit yöntemlerle Münazara girmeyin sonra ÇOK MAHÇUP OLURSUNUZ.

diyalogçu kesim Mahmut efendinin hakkını Allah rızası için asla gözetmezler bunu herkes bilir öyle olsaydı Mahmut efendinin müceddidilik organizasyonuna katılırlar Mahmut efendiyi tebrik ederlerdi neden katılmadılar?

mAHMUT EFENDİ cEMEATİ İLE f.gÜLEN CEMEATİ ARASINDAKİ İLİŞKİ HAKKINDA NE KADAR BİLGİN VAR bilgilerine ÇOK GÜVENİYORSAN AÇ KONI SİZİ tOPLUM ÖNÜNDE mAHÇUP ETMEK itiraf edeyim nefsimin çok hOŞUNA GİDER AKLIM İSE oNURLANIR Yarım yamalak bilgilerle karşıma çıkma.

ÖRNEK

Yaaaa @Ebu Kasım

Bugüne kadar mesajlarına konularına baktım ya AK Parti yi tenkit yada F.Gülen Cemeati.

MAHMUT efendi cemeatini bitirmek isteyen neden konılar açmıyorsun veya açılan konulara bilgilerini analizlerini katmıyorsun SEN NASIL MAHMUT Efendiye gönül verdin ?

agbi

Yasaklı
@Ebu Kasım

Cübbeli Hoca sandıkta OY ATARKEN yanında mı idiniz.

AYRICA BEN DEMİYORUM ERBAKAN dedi Cemeatin yoğun olduğu yerlerde AK >Parti ye oy çıktığını benim Mahmut efendi için AK partili iddiamı gösterin bakalım Forum da.

Bu kadar basit yöntemlerle Münazara girmeyin sonra ÇOK MAHÇUP OLURSUNUZ.

mAHMUT EFENDİ cEMEATİ İLE f.gÜLEN CEMEATİ ARASINDAKİ İLİŞKİ HAKKINDA NE KADAR BİLGİN VAR bilgilerine ÇOK GÜVENİYORSAN AÇ KONI SİZİ tOPLUM ÖNÜNDE mAHÇUP ETMEK itiraf edeyim nefsimin çok hOŞUNA GİDER AKLIM İSE oNURLANIR Yarım yamalak bilgilerle karşıma çıkma.

ÖRNEK

Yaaaa @Ebu Kasım

Bugüne kadar mesajlarına konularına baktım ya AK Parti yi tenkit yada F.Gülen Cemeati.

MAHMUT efendi cemeatini bitirmek isteyen neden konılar açmıyorsun veya açılan konulara bilgilerini analizlerini katmıyorsun SEN NASIL MAHMUT Efendiye gönül verdin ?

@Ebu Kasım

DEMİŞSİNİZ ki

sizden korkulur o kadar ince satranç oyunu gibi forumda oynuyorsunuz ki hakketten tehlikeli biri oldugunuza tam kanaat getirdim boşuna size tepki vermiyolar

HAYATIMDA SANTRAÇ OYNAMADIM.Bilmiyorum Fakat Kişilerin düşüncelerindeki arka planda kalan DÜŞÜNCELERİ GÖREBİLİYORUM veya TAHMİN ediyorumu mesala siz.

Evet size

TEKRAR SORUYORUM size

MAHMUT efendi cemeatini bitirmek isteyen neden konular açmıyorsun veya açılan konulara bilgilerini analizlerini katmıyorsun SEN NASIL MAHMUT Efendiye gönül verdin ?

CEVAP verin madem Mahmut efendi cemeatine gönül verdiniz cami da şehit edilen iki Allah cc kulu için konu açtım ve tespitlerimi anlattım yorumlarımı kattım veya Mahmut Efendi cemeati düşmanlarını Bir 2 nci vatikan hayali , Erzurum Erzincan Komplolorı veyada zafer MUTLU nun proveke konularında düşüncelerimi belirttim SİYONİZM de dahil İŞTE BEN SİZİ BU KONULARDA GÖREMEDİĞİM veya BU KONULARI AÇMADIĞINIZ İÇİN SİZDEN KORKUYORUM KORKMAKTA HAKSIZMIYIM ?

agbi

Yasaklı
bzcd5.jpg

Cübbeli Hocamıza Allahu Teala sağlık, sıhhat, afiyet ihsan eylesin. Çok güzel bir yol açtı, Müslümanları aldatmaya yönelik hareketlere karşı meydanın boş olmadığını gösterdi ve Müslümanların uyanmalarını sağladı. Yaptığı reddiyeler çok ses getirdi… Reddiye yaptığı kitaplardan birisi de Hayrettin karaman’ın “Polemik Değil Diyalog” adlı kitabıydı.

Bildiğiniz gibi Hayretin Karaman “Polemik Değil Diyalog” adlı bir kitap kaleme almış ve kendisinden beklenmeyen bir çıkış yapmıştı.

ALİ EREN HOCAEFENDİNİN YAPTIĞI REDDİYEYİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Cübbeli Hoca gerek dergisinde, gerek kürsüsünde kitabtaki akla ziyan görüşleri yerden yere vurdu ve reddiye olarak bir de kitap çıkardı.

Bütün bu reddiyeler ve tepkiler sonucunda, sorumlu yayınevi, kitabı tüm kitapçılardan toplattıı. Reddiyeler öyle tesirli oldu ki Hayrettin Karaman, yazdığı kitabı kendi sitesinden bile kaldırmak zorunda kaldı.

MEYDANI BOŞ BIRAKMAMAK!

Kitabın toplatılmaası güzel bir gelişme. Yayınevine teşekkürlerimizi sunarız. Ancak; Eğer bu kitabın yazılmasının bir hata olduğunu kabul ediyorlar ise bu düşüncelerini halk ile paylaşmaları gerekir. Çünkü itikadi konularda ve fetvalarda hatadan dönülmesi tövbe ile geçiştirilemez. Kişinin yanlış düşünceden döndüğünü ilan etmesi gerekir.

“Batıl suyun üzerindeki köpük gibidir, bir gün pıt diye atacak” diyen Cübbeli Hoca’ya da gayretinden dolayı teşekkür ederiz.

Anlıyoruz ki meydanı boş bırakmamak gerekiyor. Aslan ortalıkta gözükmeyince tilki kendini vali ilan ediyor. Dolayısıyla reddiyelere daha çok önem vermemiz gerekiyor.

Bu arada Hayrettin Karaman’ın Cübbeli Hoca’nın hapse girmesine sevinerek: “İyiki bu işler başına geldi de biraz rahat ettik, yoksa bizi mahvedecekti” demesi koskoca bir İslam Hukuku Profesörünün Cübbeli Hoca gibi medrese mollası karşısında düştüğü aczin bir göstergesi olsa gerek..

İsmailağa info

NOT: Hayrettin KARAMAN ın 7 kitaplık anlaşması ilgili matbaa tarafından artık basılmıyor
sözleşme bitmiş...

Böyle deyince hemen de itibarsızlaştırdınız! :)

sen boş ver, küfürbaz şakirtleri korumaya devam et sen ;) işine bak, bunu iş edinmişsin burada, devam et... küfür edenleri yine davet et, dinlendir getir, başka isimlerle getir.

EVET @Dua Nur hakkındaki MİŞKSER TANIMLAMA ait bir belge.

FİTNE yi atıyor ondan sonra ORTALARDA GÖZÜKMÜYOR amac ne İKİ CEMEATİ BİRBİRİNE DÜŞÜRMEK.

Şimd,i birde utanmadan H.KARAMAN ın fetvalarını el üstünde tutuyor.

DEDİM YAAAAAAA MİKSER in DUBLESİ @Dua Nur.

Havas

Kısıtlı Erişim
cubbenin reddiyeleir sonuç vermişte kitap toplatılımş!! aman allahımm!:D

hiç gülesimde yoktu!!

rabıtayı celile denen kitab ile irşadul muridin kitabı neden toplanmıyor?

tam bir bidat dolu eserler..

reddiyelerini sayfalar almaz!

aslında bu adama vaazın yasak konup,kasetlerinin toplanması lazım..