Cübbeli Hoca:Siyaset bize yasaklanmıştır.....

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
"ulemamız 1969 yılında uygun buldular.bu mücadele böyle başladı kimse kafasına göre Milli Görüşü 1969 yılında kurmadı"
demissiniz...
Evet asil amac siyseten hakka hizmetti.
Bu mücadele böyle basladi ve sonra dini kavramlar siyasete alet edildi,erbakan itaat etmedi,kendi kafasina göre hareket etmeye basladi,secim yenilenmedi,istisare terk edildi,ben ne dersem o metoduyla bu mücadeleyi sahsilestirdi ve davanin adinada milli-görüs diyerek kendi tekeline cekmeye calisti,böylece tefrika ve fitneye alet oldu

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Ben sahsen Siyonizimin ve masonlugun ne oldugunu erbakandan ögrenmedim.Konuyla ilgili piayasada bircok kitab vardi.
Erbakanda anlatti,milli-görüstede bu konular anlatildi,diger cemaatlerde anlatti,hepsimden Allah razi olsun...fakat milli-görüs sadece anlatti,bunlara karsi nasil cihad edilir anlatilmadi.
Denildiki bunlar var,ohalde bana oy ver,ben iktidar olunca elimi kolumu sallayarak bunlarin kökünü kazacagim...
ya öylemi.Adamlar senin kökünü kazdilar.
Bu mücadele böyle yapilmaz.
Aramizdaki fark bu ser güclere karsi cihad metodudur...
Siyaset disinda bir calismaniz yok.Altyapi yok,güc dengesi yok...Oysa türkiyede tek güc merkezi siyaset degil.Hersey paralel bir sekilde ilerlemeli.
Ser gücler türkiyede amaclarina ulasmak icin orduyu,pilisi,savciligi,egitimi ve özellikle medyayi kullandiysa sende bu güc merkezlerinde söz sahibi olmanin yolunu arayacaksin.
Ayrica halki irsad edeceksin,"siz nasil yasarsaniz öyle yönetilirsiniz"
Bu konuda size bir yazi yazmistim,onu okuyun...

TakVa

Ordinaryus
Şeyhler siyasetten uzak kalmali cünkü görevleri bu degil.
Onlarin görevi halki irsad etmek cünkü onlar tasavvuf ehli,ilim ehli.
tabiki secim zamani oy kullanabilirler,siyasilere yön verebilirler,tebligde bulunabilirler bu ayri,tabiki M.Z.Kotku hazretleri gibi hakka hizmet niyetiyle siyasi calismalar yapabilirler ama bu calismalar hicbirzaman müminler arasi fitneye,
tefrikaya ve dini istismara alet edilmemeli,islama ve müslümanlara zarar vermemeli.
...

bos islerle ugrasiyorsunuz,dedikodu vari zan ve süphenin ötesine gecemeyen görüsleriniz sizin olsun.Bilgisizce yazilmis yazilar,neymis fg refah partisini devirmismis,yahu refah partisini devirenler o bahsettiginiz cemaatide devirdi,sizin yüzünüzden nice islami hizmetler baltalandi,gec bunlari,git biraz zikirle tefekkürle,nefis tebiyesiyle mesgul olunki gercek suura erisin,gercek ferasete erisin.
gelen gidene isbirlikci misbirlikci derseniz batillikla suclarsaniz bende size fitneci milli-dövüscü derim vesselam!

Günün en güzel sözleriydi, tebrik ediyorum.

saliha kalem

Profesör
"ulemamız 1969 yılında uygun buldular.bu mücadele böyle başladı kimse kafasına göre Milli Görüşü 1969 yılında kurmadı"
demissiniz...
Bu mücadele böyle basladi ve sonra dini kavramlar siyasete alet edildi,erbakan itaat etmedi,kendi kafasina göre hareket etmeye basladi,secim yenilenmedi,istisare terk edildi,ben ne dersem o metoduyla bu mücadeleyi sahsilestirdi ve davanin adinada milli-görüs diyerek kendi tekeline cekmeye calisti,böylece tefrika ve fitneye alet oldu
Erbakan hocamıza atmış olduğunuz bu çirkin iftiranın bedelini hem dünyada hem ahirette vereceksiniz.Çünkü Allah'ın veli kulları kötülenemez.ben sizden razı değilimde bunu yazıyorum.
Erbakan hoca sanki 1969 yılında ne yaptıysa şimdi değiştimi bu yalandır iftiradır.ispatlayamazsınızda.sadece nefislerinizi kandırırsınız.1mm dahi sapma yok boşuna zanla yazmayın.sizin bilgi darağacınızı bilmiyorum ama çok eksikleriniz var öğrenmelisiniz

bakış

Kıdemli Üye
demissiniz...
Erbakan kime itaat etmedi veya erbakan kimin hakkını yedi.yani erbakan olmasaydı onun yerinde kim olacaktı.Bide bu yönden cevapla.

agbi

Yasaklı
Mahmud efendi babamızı şehit edenlerin ergenekon olduğu belli değilmi?
Nurcu diye adlandırdığınız oysa benim için gerçek nurculuk Saidi Nursi hz'lerininkisidir orası ayrı konu.
FETHULLAH GÜLEN ergenekoncularla birlikte REFAH PARTİSİNİN devrilmesini isteyen ve çabalayanlardan değilmiydi?
bir insan ya İsmailağa cemaati gibi saf temiz ehli sünnet cemaatini ve diğer saf temiz cemaatleri sevebilir veya işbirlikçilik yapan amerikancı oluşumları sevemez.
FGÜLEN bana göre işbirlikçidir.mavi marmarada bunu tescillemiştir.
çok muallaklarla dolu işlerdesiniz
İsmailağa hocaları asla dinler arası diyalogu savunmadılar hatta savunanlara reddiyeler verdiler.
Bizler değil, müslümanların arasına nifak sokanlar işbirlikçilerdir.
ne zaman anlayacaksınız ey agbi bey?

Mahmud efendi Rabbine mi kavuştu Ne zaman ? ALLAH cc böyle sevdiği kullarından bizleri eksik bırakmasın.Amin. Mahmud efendinin bu dünyadan göç etmesini bekliyorlar CEMEATİ parçalamak için.

FETHULLAH GÜLEN ergenekoncularla birlikte REFAH PARTİSİNİN devrilmesini isteyen ve çabalayanlardan değilmiydi?
bir insan ya İsmailağa cemaati gibi saf temiz ehli sünnet cemaatini ve diğer saf temiz cemaatleri sevebilir veya işbirlikçilik yapan amerikancı oluşumları sevemez.
FGÜLEN bana göre işbirlikçidir.mavi marmarada bunu tescillemiştir

Bir iddiada bulunacaksanız İSPAT edeceksiniz varsayımlar üzerinden gitmeyeceksiniz Lütfen aşağıdaki sorumu cevaplayın eğer cevaplayacak bilbiz var ise.

ERBAKAN REFAHYOL u kurmakla DAHA ÖNCE TESPİT ettiği TUZAĞ a düştü AKIL O REFAHYOL un kurmanın karşısında idi hadi AKIL yolu ile bana doğru olduğunu ANLAT beni rezil et bu forum da Fakat yine kaçacaksınız. KAÇMAK sizin starejiniz atın iftiraları , Temel olmuyan varsayımlar , Yapın YAFTALAMALARINIZ ı
SONRADA KAÇIN

Hadi kaçma dürüst ol yazdıklarınızın arkasında olun.

Hadi kaçma Açtığın konuların % 90 SİYASİ ÇIKARLI bana göster açtığın konuların % kaçı İSLAM anlatmakla ilgili birde İLMİM var diorsunuz hadi İLMİNİZİ görelim faydalanalım ALLAH razı olsun diyelim.

saliha kalem

Profesör
Mahmud efendi Rabbine mi kavuştu Ne zaman ? ALLAH cc böyle sevdiği kullarından bizleri eksik bırakmasın.Amin. Mahmud efendinin bu dünyadan göç etmesini bekliyorlar CEMEATİ parçalamak için.

FGÜLEN bana göre işbirlikçidir.mavi marmarada bunu tescillemiştir

Bir iddiada bulunacaksanız İSPAT edeceksiniz varsayımlar üzerinden gitmeyeceksiniz Lütfen aşağıdaki sorumu cevaplayın eğer cevaplayacak bilbiz var ise.

ERBAKAN REFAHYOL u kurmakla DAHA ÖNCE TESPİT ettiği TUZAĞ a düştü AKIL O REFAHYOL un kurmanın karşısında idi hadi AKIL yolu ile bana doğru olduğunu ANLAT beni rezil et bu forum da Fakat yine kaçacaksınız. KAÇMAK sizin starejiniz atın iftiraları , Temel olmuyan varsayımlar , Yapın YAFTALAMALARINIZ ı
SONRADA KAÇIN

Hadi kaçma dürüst ol yazdıklarınızın arkasında olun.

Hadi kaçma Açtığın konuların % 90 SİYASİ ÇIKARLI bana göster açtığın konuların % kaçı İSLAM anlatmakla ilgili birde İLMİM var diorsunuz hadi İLMİNİZİ görelim faydalanalım ALLAH razı olsun diyelim.

Yanlış yazmışım ama bunu bana karşı kullanıyorsunuz yazık ya hiçmi utanmıyorsunuz?
Mahmud efendi babamızın talebeleri olan hocalarımızı ergenekon şehit etmedimi sizce demek istemiştim..eksik yazdık diye bizi Mahmud efendi babamızın ölümünü bekleyenlerden mi göstermeye çalışıyorsunuz bakın aklınızı başınıza alın böyle şaşkın şaşkın yazılarla bozdurmayın asabımızı.Efendi babamızın ölüp yerine geçmek isteyenler akpyi destekleyen heyet ekibindeki birkaç hocadır.Daha çok şey öğreneceksiniz ama o zaman siz kaybedenlerden olmayın diye bugün bunları yazıyoruz.

Bu düzeltmemden sonra sizin diğer sıkıntılarınıza yazmak istemiyorum çünkü diğer bir konuda birkaç aleyhe olan sözlerinizi eklemiştim.
genel itibariyle sizi forumlarda siyasi çıkışlarla bilirler.

Ne demek ''kaçma hadi yazın'' gibi kavgacı yaramaz çocuklar gibi inatlaşırcasına yazıyorsunuz.bu usluplara başvurmamanız lazım.siz olgun biri olmalısınız diye lanse ediliyorsunuz.

Sizin ne olduğunuzu herkes biliyor boşuna kendinizi farklı konumlarda göstermeye çalışmayın.herkes kimin ne olduğunu yaptığı katılımlarla görüyor ve biliyor.
Milli Görüşe ve Erbakan hocaya karşı sürekli iftira konusu açan bir kişiyi sürekli desteklemeniz ve sizinde o fitne konularına alkış tutarcasına yaklaşımlarınız hatta alakasız konularda dahi anlamsız hesaplaşmaları kaşımalarınız sizin sıkıntılarınızı gösteriyor.bize bunları yazdırmasanıza en iyisimi gidin sohbet dinleyin kitap okuyun böylesi daha iyi olur diye düşünmekteyim.
siyasetteki birçok yanılgılarınız olduğunu düşünüyorum.size daha fazla yazmasam sizin içinde iyi olacak.çünkü sabit görüşlüsünüz kimse size birşey anlatamaz.

Allah yardımcınız olsun Allah sizi iki cihan saadetine kavuştursun Allah selamet versin