Cübbeli Hoca : Özgecan Şehit Oldu

Yahayy

Kıdemli Üye
sizin gibi din pazarlasaydı....egemen bağışa danışman olun, size daha ince ayrıntılar öğretsin, yok yok ala ya gidin yok yoka mehmeralişahine gidin..metinerde uyar...

Egemen'i savunan filan yok o işleri boşver de, sen de hocan gibi devleti sapık mezhepliler, şia, mutezile gibi fırkalara mensup insanlar yönetiyor,
ehli sünnet eziliyor diye mi çığırtkanlık yapıyorsun hacı abi?

Kamalak şia camisinde namaz kıldı diye bile ağzının ucuyla eleştirdin, yanlış hatırlamıyorsam.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Senai Demirci gibi efendilik timsali bir insan bile böyle bir tepki verecek kıvama geldi ise, bu yeni yetme medya Gurusu hocamız nedenli
irite edici olduğunu bile farkedemiyor demek ki.

tıp demiş, hocasının burnundan düşmüş...ayaklarına basıldıkça, bunlar daha çok zıplayacaklar... hurafeci hocaymış... Tövbe Yarabbi...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Egemen'i savunan filan yok o işleri boşver de, sen de hocan gibi devleti sapık mezhepliler, şia, mutezile gibi fırkalara mensup insanlar yönetiyor,
ehli sünnet eziliyor diye mi çığırtkanlık yapıyorsun hacı abi?

Kamalak şia camisinde namaz kıldı diye bile ağzının ucuyla eleştirdin, yanlış hatırlamıyorsam.

laikler bir kanun çıkartacakları vakit, İslama aykırı ne var ise, tersini kanun olarak çıkartırlarmış.... sizin öyle bir şeyinizde yok, ehli sünnet ne diyorsa, tam tersi sizin inancınız olmuş.... alın kullanın ne yapayım... kamalak ne yapsın, şianın şerrinden bu ümmeti korumak için, polyanacılık yapıyor..

Yahayy

Kıdemli Üye
laikler bir kanun çıkartacakları vakit, İslama aykırı ne var ise, tersini kanun olarak çıkartırlarmış.... sizin öyle bir şeyinizde yok, ehli sünnet ne diyorsa, tam tersi sizin inancınız olmuş.... alın kullanın ne yapayım... kamalak ne yapsın, şianın şerrinden bu ümmeti korumak için, polyanacılık yapıyor..

Sen benim lâik bir düzeni savunduğumu da nerden çıkardın, senin sorunun mezhebini İslâm'ın tek doğrusu,
sana anlatılanların kesinlikle doğru-yanılmaz, şia'nın ya da başka görüşün en hafif tabirle fasık, zındık olduğunu iddia etmek.
Böyle nasıl İslâm birliği kuracaksın, sen İslâm devleti olsan, güç bulduğunda ne kadar fasık gördüğün grup varsa hepsine saldırıp, yakıp yıkacak mısın?
Rahmetli hocam, birtanecik, hocam, evliya hocam dediğin Erbakan Hocan böyle mi yapmış?

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Sen benim lâik bir düzeni savunduğumu da nerden çıkardın, senin sorunun mezhebini İslâm'ın tek doğrusu,
sana anlatılanların kesinlikle doğru-yanılmaz, şia'nın ya da başka görüşün en hafif tabirle fasık, zındık olduğunu iddia etmek.
Böyle nasıl İslâm birliği kuracaksın, sen İslâm devleti olsan, güç bulduğunda ne kadar fasık gördüğün grup varsa hepsine saldırıp, yakıp yıkacak mısın?
Rahmetli hocam, birtanecik, hocam, evliya hocam dediğin Erbakan Hocan böyle mi yapmış?

ya yahayy geç oldu sanırım, sana olayı örnekledim, sen bana diyorsunki ben laik düzenimi savunuyorum..:)

mezhebim tek doğru değil, ehli sünnet akaidi tek doğru....

ben kamalağı eleştirmedim, ne yapsın dedim, şerrinden muhafaza için böyle yapıyor dedim,,, Rahmetli Hocamızda aynısını yaptı, düşmanlık yerine iranı yanına çekip, şerrinden emin oldu,,İranı D 8 lere alarak.... biz kalkıp iran ile savaşa tutuşalım demiyoruz ve demedik,, bu onların itikadının bozuk yaınımızda bozuk olduğunu gerçeğini değiştirmiyor...

Yahayy

Kıdemli Üye
ya yahayy geç oldu sanırım, sana olayı örnekledim, sen bana diyorsunki ben laik düzenimi savunuyorum..:)

Hayır Lâiklikle suçlamıyorum, meselâ geçen şia camisinde namaz kıldı diye kendi görüşündeki adamı eleştiriyorsun.
He bu iş siyasetle olmaz bırakın bu işler, AKP nasıl doğru yola ulaşamazsa Milli Görüşte ulaşamaz desen amenna sana bu konuda saygı gösteririm.
Ama her konuda hem Erbakan hocanı övüyorsun, ki bu konudaki görüşlerini bildiğini de düşünmüyorum her zaman ki gibi.
Her konuda işi hizipçiliğe vuruyorsun.

Erbakan'da yanlış yapıyordu bu iş siyasetle olmaz de cidden takdir ederim.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Hayır Lâiklikle suçlamıyorum, meselâ geçen şia camisinde namaz kıldı diye kendi görüşündeki adamı eleştiriyorsun.
He bu iş siyasetle olmaz bırakın bu işler, AKP nasıl doğru yola ulaşamazsa Milli Görüşte ulaşamaz desen amenna sana bu konuda saygı gösteririm.
Ama her konuda hem Erbakan hocanı övüyorsun, ki bu konudaki görüşlerini bildiğini de düşünmüyorum her zaman ki gibi.
Her konuda işi hizipçiliğe vuruyorsun.

Erbakan'da yanlış yapıyordu bu iş siyasetle olmaz de cidden takdir ederim.

ilk cümleyi yine yanlış anladın...neyse prayı geçtim...

Müslümanlar siyaset ile muhakkak uğraşmalı,,, Müslümanlar siyaset ile uğraşmaz ise, Müslümanlarla uğraşan siyasetçiler iktidara gelir, bu böyle olmakla beraber, müslümanlar siyasilere bel bağlamamalı, islamın hakimeyitini siyasilerin sağlayacağı hayaline kapılmamalıdırlar diyorum...artı, ehli sünnet akaidi ve ameli mezhebine sımsıkı sarılmalı, tasavvuf ehl, gerçek şeyh efendilerin sözleri dinlenmelidir...her mahallede medreseler açılmalı, hoca yetiştirilmelidir.... aksimi, debelenip dururuz, şu anda olduğu gibi....

Yahayy

Kıdemli Üye
ilk cümleyi yine yanlış anladın...neyse prayı geçtim...

Müslümanlar siyaset ile muhakkak uğraşmalı,,, Müslümanlar siyaset ile uğraşmaz ise, Müslümanlarla uğraşan siyasetçiler iktidara gelir, bu böyle olmakla beraber, müslümanlar siyasilere bel bağlamamalı, islamın hakimeyitini siyasilerin sağlayacağı hayaline kapılmamalıdırlar diyorum...artı, ehli sünnet akaidi ve ameli mezhebine sımsıkı sarılmalı, tasavvuf ehl, gerçek şeyh efendilerin sözleri dinlenmelidir...her mahallede medreseler açılmalı, hoca yetiştirilmelidir.... aksimi, debelenip dururuz, şu anda olduğu gibi....

E o zaman senin anlayışına sahip olmayan Erbakan'ı neden destekliyorsun,o senin gibi düşünmüyor ki bu konuda, hele hele İslam birliği konusunda,
Humeyni'nin devrimine Humeyni'den daha fazla sevinmişti.
Ayrıca akaidi de senin gibi doğuştan kazanılan özelliklere filan el veren biri değil, her şekilde sana ispatlarım bunu sana.

talib

Kıdemli Üye
Cübbeli bilmediği yerden konuşmaya karşı çok cesur. Hele menfaat umuyorsa...

fakiri

Kıdemli Üye
Cübbeli bilmediği yerden konuşmaya karşı çok cesur. Hele menfaat umuyorsa...
Sanki sen hep bildiğin yerlerden konuşuyon gibi bir halin var!
Bak , burada "biz de Müslümanlardanız" deyip de sürekli fahiş tavır, davranış ve söz hataları yapan ve olduğu gibi görünmeyen kişileri ve cemaatleri hep uyarıyoruz !
Artık, adamsanız kendinize çeki-düzen veriniz !!!

abdullah birisi

Kıdemli Üye
o çamurun içerisinde 12 sene o kadar debelendinizki, o çamurun girmediği yer kalmamıştır, bu yüzden kamalağıda çamur olarak görüyorsunuz,,,gözünü bir sil diyeceğim ama, elinde çamur, bari konuş diyeceğim o da çamur...aman aman, daha fazla üstüme sıçratmayayım, uzak kalmak en iyisi...çamurla oturan, çamurla kalkarmış..

Dua Nur

Kıdemli Üye
Aynen , çamurlarla muhatap olmuyorum, alıntı etiket yaparlarsa çamurlarını iade ediyorum.