Cübbeli Ahmed : Cep telefonu Eskiden Olsa Kimse Evliya Olamazdı !!!

Verda

Gales
Adamin evliya anlayışı baştan yanlış olunca sonrasinda söylediği de komediden öteye geçemiyor tabi :)

hirahos

Kıdemli Üye
televizyon, dvd, internet, cep... Hepsi bir alet. Hayra kullanırsan iyi olur. Şerre kullanırsan kötü olur.

Yolda yürüyen kişilerin çoğu ya elinde cep telefonuna bakarak ya da kulağında konuşarak yürüyor. Evde, sokakta, okulda gençlerin/çocukların elinden cep telefonu düşmüyor. İnsanlar artık çevrelerinden kopmuş halde yaşıyorlar. Bu hali beğenen beri gelsin.

ihvanistanbul

AkhenAton
Adamin evliya anlayışı baştan yanlış olunca sonrasinda söylediği de komediden öteye geçemiyor tabi :)

Konuştuğumuz şey Hocanın anlayışı değil. Adım gibi eminim herkes asıl manayı anladı da maksat laf çakmak olsun.

Sevmeyebilirler, hoşlanmayabilirler, nefretedebilirler ama bu adamın sözlerini çarpıtmayı gerektirmiyor. Hoca telefonu olan Allah dostu olmaz diye bir fetva vermemiş değil mi?

talib

Kıdemli Üye
Ya hu adam mübalağa ile konuşmuş sadece... Nasıl abartmış nerelere çekmişsiniz. Allah insaf versin. Telefonun zararlı kullanılmasına değinmiş sadece....

Sizi birileri bir kaç defa forumda gezinir iken görse, sen de tüm gün forumdasın diyebilir. O misal yani

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Ya hu adam mübalağa ile konuşmuş sadece... Nasıl abartmış nerelere çekmişsiniz. Allah insaf versin. Telefonun zararlı kullanılmasına değinmiş sadece....

Sizi birileri bir kaç defa forumda gezinir iken görse, sen de tüm gün forumdasın diyebilir. O misal yani

maksat, üzüm yemek olmayınca, böyle saçmalamalar oluyor maalesef...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Efendinin kullandığı bir cep telefonu yok bildiğim kadarıyla. Ayrıca Cübbeli Hocanın o metinde ki kastı başka. Yoksa kendisininde cepten ulaştığı çok büyük alimler var. Bunu kelime manasıyla almak art niyettir.

efendinin hizmetinde bulunan hocalar vasitası ile ulaşılabiliyor... kalk şimdi bunlara, Efendinin uzun zaman mikrofon kullanmadığını anlat...:).... ultrason müslümanları bunlar...:)

Verda

Gales
Konuştuğumuz şey Hocanın anlayışı değil. Adım gibi eminim herkes asıl manayı anladı da maksat laf çakmak olsun.

Sevmeyebilirler, hoşlanmayabilirler, nefretedebilirler ama bu adamın sözlerini çarpıtmayı gerektirmiyor. Hoca telefonu olan Allah dostu olmaz diye bir fetva vermemiş değil mi?

Ne maksadi ne carpitmasi ihvan komik olma lutfen bi sözü diğerini tutmayan birinin sözü ne anlasilmayacak derinlikte ne de hafifliği sizin kadar değerlidir nezdimizde..

Verda

Gales
Abi sen de herseye yorum yapma halini cubbeliden almis olabilir misin?

Verda

Gales
Geçmiş olsun abi gulersin aglanacak haline :)

ihvanistanbul

AkhenAton
Ne maksadi ne carpitmasi ihvan komik olma lutfen bi sözü diğerini tutmayan birinin sözü ne anlasilmayacak derinlikte ne de hafifliği sizin kadar değerlidir nezdimizde..

Hocanın eleştirilecek çok konusu olabilir ama ben burada abartıldığını, bu eleştirileri haketmediğini düşünüyorum. Adam kendi üslubuyla bir şeyler anlatıyor. Beğenen beğenir, beğenmeyen beğenmez. Ama dünya duruyor, dönmüyor diyen alim muamelesi yapmaya gerek yok bu konuda ne dersin :D ?

Verda

Gales
Hocanın eleştirilecek çok konusu olabilir ama ben burada abartıldığını, bu eleştirileri haketmediğini düşünüyorum. Adam kendi üslubuyla bir şeyler anlatıyor. Beğenen beğenir, beğenmeyen beğenmez. Ama dünya duruyor, dönmüyor diyen alim muamelesi yapmaya gerek yok bu konuda ne dersin :D ?

Olur ya hocanız girmiştir rüyana cübbeliye karşı daha yumuşak olman gerektiğini vurgulamıştır belki o kişi Abdallah bile olabilir siz seversiniz böyle şeyleri :D adam bişey anlatmıyo sadece konuşuyo laf olsun torba dolsun kabilinden hem uzay için boşa masraf bana sorun söyliyim diyen birinin güldüğün kişiden pek eksiği olduğu da görünmüyor gibi gibi..

ihvanistanbul

AkhenAton
Olur ya hocanız girmiştir rüyana cübbeliye karşı daha yumuşak olman gerektiğini vurgulamıştır belki o kişi Abdallah bile olabilir siz seversiniz böyle şeyleri :D adam bişey anlatmıyo sadece konuşuyo laf olsun torba dolsun kabilinden hem uzay için boşa masraf bana sorun söyliyim diyen birinin güldüğün kişiden pek eksiği olduğu da görünmüyor gibi gibi..

Mesele daha yumuşak olma yada ters gitme meselesi değil ki. Kefen meselesinde kızdığım gibi haklı olduğu yerde de savunurum. Kantarın topuzunu kaçırıyorsunuz. Uzay meselesinde de aleyhte yazmıştım sonrasında açıklamasını dinledim ve hak verdim. Hatta yanlış hatırlamıyorsam konusunu da açmıştım meselenin aslı farklı ben yanlış anlamışım diye.

Cübbeliyi çok eleştirdim, çok eleştirilecek konuşması/davranışı olduğu konusunda da hemfikirim ama bu konu o konulardan biri değil.

Verda

Gales
Mesele daha yumuşak olma yada ters gitme meselesi değil ki. Kefen meselesinde kızdığım gibi haklı olduğu yerde de savunurum. Kantarın topuzunu kaçırıyorsunuz. Uzay meselesinde de aleyhte yazmıştım sonrasında açıklamasını dinledim ve hak verdim. Hatta yanlış hatırlamıyorsam konusunu da açmıştım meselenin aslı farklı ben yanlış anlamışım diye.

Cübbeliyi çok eleştirdim, çok eleştirilecek konuşması/davranışı olduğu konusunda da hemfikirim ama bu konu o konulardan biri değil.

Bu eleştirilecek veya tasdik edilecek ehemmiyette bi konu değil zaten selamlar..

abdullah birisi

Kıdemli Üye
teknolojinin insanlığı berbat ettiği bir dönemde, hakikatten ehemmiyeti olmayan bir konu....mu dersiniz...

talib

Kıdemli Üye
Telefon ile nice çocuklar yitiriliyor. Siz tasavvuf ehline çakacağım derdindesiniz ama mevzuu çok ciddi...

Telefon ile internet ile ki internet şu an telefonda, evlilikler bitiriliyor, yasak aşklar filizleniyor, haramlar kolaylaşıyor, gençlik yitiriliyor...

Buna dikkat çekmek için mübalağa ile konuya değinilmiş ama bizimkilerin derdi hocanın demek istediğinde değil, dediğinin nasıl yanlış anlaşılabileceğinde.

Şu konu üzerinde Cübbeli'ye çakmak isteyenler, bence kendi kıymetlerinden yitiriyor... Mevzuuyu herkes anlamıştır.

Cübbeli'nin eleştirilebilecek yanlışları, kabahatlari var buna takılmayın yani.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Cübbeli hoca, ehli sünnet akaidine ters şeyler empoze etmeye çalışanları, afişe etmeseydi, bunlarda iiyi adam deseydi, bunların gözünde en iyi hocalardan biri olurdu...