Çöpten Yemek Yiyen Kadın Gerçeği

Kaptan

Mecra Yazarı
Çöpten Yemek Yiyen Kadın Gerçeği

İşin özü şu bu kadın kocası ve evde bulunan 5 kadın dileniyor-dilendiriliyor. Kocası yanında, çocuklar da kendinin değil. Görümcesinin. Çevredeki esnaflar bu kadının her gün çöp konteynırına gidip orada ajitasyonla dilendiğini söylediler. Evinden götürdüğü yemeği çöp konteynırının içine sallandırıp yediğini söylediler. Bir biri ile ilişkisi olmayan en az 4 kişiye sorduk. İhlas haber ajansı hakkında da iftira attılar. Bu haber için bize 250 tl verdi diye iftira attılar. Sonra bu iftira ortaya çıktı. İha ajansı bir düzeltme yayınlayacak.

Gaziantep İMKANDER

11148371_10153255008047459_2965581147465422544_o.jpg

Kadın çöpten yemek yerken farklı açıdan resim çekiliyor, farklı bir açıdan kamera kaydı yapılıyor ve kadın bunu görüyor. Ve hatta birisi eline para veriyor. Bu kadar teşhir edilen bir insan çöpten böyle rahat yemek yiyemez ürker kaçar.

Doğrusunu Allah bilir ama bu vaka benim nazarımda şüpheli. (alinti)

11252684_723278234461541_6237725367027110609_n.jpg

Suriye'den gelmiş ihtiyaç sahibi bir çok mazlum muhacir kardeşimizin olduğunu bilinen bir gerçektir. Ancak Müslümanlar olarak suistimallere karşı bilinçli olmak gerekir.Bu habere ilişkin, Daleel Gayrimenkul Geliştirme firmasında çalışan Mehmet Kaya isimli bir şahıs, şu hatırlatmayı yapmaktadır;

"Resimdeki yer evimin yanı, bende bu manzaraya denk gelmiştim ve
dönüp acizane yardımcı olmuştuk. Bugün habere denk gelince meğerse babam tanıyormuş ve olayı maalesef bende farkettim. Resimdeki kadının hergün satın aldığı altınlara ve dolarlara babam şahit ve kendi de zaten bitişiğindeki kuyumcuya sıkça gelmesinden tanıyormuş. Karşısındaki bir esnafta tepki verince bu yaptığına bıçakla ve et satırı ile saldırmış kocası ile birlikte yaralamaya çalışmışlar ve olaya müdahale eden polislere de saldırmışlar aynı şekilde.

Çöpten yiyecek alıp çocuklara onu yediriyormuş gibi yapıp aslında yanındaki diğer yiyecekleri yediriyormuş. Babam ile birlikte kuyumcu dostumuz dahil hepsi olaya vakıflar. Öğrenince istismarından dolayı bende çok üzüldüm ve yarın karşılaştığımda gerekeni de yapacağım. Anlayacağın olay tamami ile istismardan ibaret ve bu kadın hep aynı çöpün başında gününü geçiriyor. Emin olmak isteyenler bizzat resimdeki Sanko camisi yanındaki çöpün orada bayanı izleyebilir, esnaf ile de görüşebilir, civardaki kuyumculardan da olayın aslını öğrenebilir. Benimde daha birkaç saat önce vakıf olduğum olayın aslını paylaşmak istedim." (Gaziantep)