CHP’liler Seçimi Bıraktı Kumarhaneyi Tartışıyor : Kumarbaz CHP | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

CHP’liler Seçimi Bıraktı Kumarhaneyi Tartışıyor : Kumarbaz CHP

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın makam aracı olarak kullandığı cipini Bulgaristan’da kumarhane önünde görüntüleyen CHP’li meclis üyesi Ünal Doğrul bunu internette paylaşınca ortalık karıştı.

7 Haziran seçimleri öncesi CHP’li belediyelerde yaşanan kavgalara Şişli'den sonra Avcılar ve Silivri de eklendi. Kavgalar büyüyünce İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, CHP Genel Merkez'in tepkisi üzerine devreye girdi. Silivri, Avcılar ve Şişli Belediyesi’nde meclis üyeleriyle belediye başkanları arasında yaşanan kavgalar istifayla sonuçlandı. Kavganın taraflarıyla tek tek görüşen Karayalçın, ‘Bu kavgalar partimize seçim öncesi büyük zararlar verir. Kavganızı, çekişmenizi 7 Haziran seçimi sonrasına bırakın’ mesajını verdi.

KOMŞUDA YİNE PİŞTİ OLDUK

İlk kavga Silivri Belediyesi’nde patlak verdi. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın belediyeye ait bir araziyi satış için yetki istemesi mecliste kavgaya neden oldu. Meclis üyelerinden Ünal Doğrul, Başkan Işıklar’ın yetki istemesine muhalefet şerhi koydu. Doğrul, geçtiğimiz pazar günü Bulgaristan’da bir casino önünden geçerken Başkan Işıklar’ın makam aracı olarak kullandığı lüks cipi kumarhane önünde gördü. Doğrul, Facebook hesabından “ Pazar günü gezerken komşuda yine pişti olduk. Ya bir rahat bırakın. İnivasyon becerilerimizi geliştirelim” mesajını yazdı. Bu mesajın ardından ikili arasında büyük bir tartışma yaşandı. Silivri'de ortalık karıştı.

ŞİŞLİ’DE DE TAŞLAR YERİNDEN OYNAMIŞTI

Emir Sarıgül’le yaşadığı tartışmayla gündeme gelen Belediye Başkanı Hayri İnönü, Kılıçdaroğlu’nun önerisiyle danışmanı yaptığı Ali Adnan Aslan’ın mektubuyla sarsıldı. Aslan’ın belediyede yaşanılan yolsuzluk ve hukuksuzlukları önce Kılıçdaroğlu ardından da Murat Karayalçın’a söyledi. Bu rahatsızlığına sonuç alamayan Aslan istifa kararı aldı.

Avcılar'da mescit yıkımıyla başlayan tartışma kavgaya dönüştü

CHP’deki ikinci kavga ise Avcılar’da yaşandı. Paşaeli Piknik Alanı'ndaki mescidin yıkılmasıyla Avcılar Belediyesi'ndeki tartışma alevlendi. Komisyon seçimlerinde sandalyeler adeta havalarda uçuştu. CHP Meclis Üyesi Celal Fırat, hem partisinden hem de meclis üyeliğinden istifa etti. Celal Fırat, "O mescidin yapılmaması söylemiştim. Fakat beni dinlemedi. Kavga iplerin kopmasına neden oldu. Bu yapılanların yanlış olduğunu söyledim. Ama hiçbir karşılık bulamadık. Avcılar'da gerçekleşen gruplaşmayı bizzat Başkan Handan Toprak yaptı" dedi.

http://www.aksam.com.tr/siyaset/chpliler-secimi-birakti-kumarhaneyi-tartisiyor/haber-397660
 
Üst