CHP'den Savcılara Hakan Fidan'ın İfadesini Alın Çağrısı | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

CHP'den Savcılara Hakan Fidan'ın İfadesini Alın Çağrısı

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
CHP'li Yıldırım Kaya, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın görevinden ayrılmasından sonra savcılar tarafından ifadeye çağrılması gerektiğini savundu .

Kaya, "Hakan Fidan aslında bugüne kadar bizim söylediklerimizi ispatladı. Hakan Fidan AKP'nin bir emireri gibi, tetikçisi gibi çalıştı. Şimdi bu zırhdan ayrılıyor, savcılara görev düşüyor. Hemen savcılar Hakan Fidan'ı ifadeye çağırmalılar ve ifadelerini alarak varsa suçu bunu yargı önüne çıkarmaları gerekiyor. Dokunulmazlık zıhrına bürünmeden önce bu yapılmalıdır" dedi.

Yıldırım Kaya, şunları söyledi: "Ben Hakan Fidan'ın parlemantoya girerek dokunulmazlık zırhına bürünme çabası içerisinde olduğunu düşünüyorum. AKP içerisinde bir çok aday adayı arkadaşta zaten dokunulmazlık zıhrına bürünerek kendi hırsızlıklarını ve yolsuzlıklarının üstünü örtebilecek bir zırh giyme telaşındalar. Ama bu telaş hiç kimseye bir fayda getirmeyecek, yarar getirmeyecek, Hakan Fidan'a da bu yarar sağlamayacak.

Umarım Hakan Fidan, görevinden ayrılır ayrılmaz bu ülkede eğer gerçek Cumhuriyet savcıları varsa hemen soruşturmaya başlarlar. Hakan Fidan'ı ifadeye çağırırlar. Çünkü Hakan Fidan ifadeye çağrıldı. O dönemin Başbakanı olan şimdi Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan Hakan Fidan'ı bir dokunulmazlık zıhrına büründürmüştü. Şimdi bu zırhdan ayrılıyor, savcılara görev düşüyor. Hemen savcılar Hakan Fidan'ı ifadeye çağırmalılar ve ifadelerini alarak varsa suçu bunu yargı önüne çıkarmaları gerekiyor. Dokunulmazlık zıhrına bürünmeden önce bu yapılmalıdır."

http://www.dunyabulteni.net/haberler/321755/chpden-savcilara-hakan-fidan-cagrisi?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

Paralel savcılar yaptıklarının hesabını vermek üzere görevden alındı, hangi savcıya seslendin CHP ?

Erdoğan'dan OOKKKKALI bir cevap alırsınız artık.
 
Üst