CHP Seçmenle Dalga Geçiyor : Halkı Vergiye Bağlayacaklarmış | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

CHP Seçmenle Dalga Geçiyor : Halkı Vergiye Bağlayacaklarmış

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
7 Haziran Seçimleri'nden oylarını arttırarak çıkmayı hedefleyen CHP tüm umutlarını uçuk vaatlerin yer aldığı reklam kampanyasına bağladı. Fakat Kılıçdaroğlu ve ekibinin büyük umutlarla hazırladığı toplumun birçok kesimine yönelik vaatlerin yer aldığı seçim beyannamesi tüm eleştiri oklarını üzerine çekti. Vaatler için kaynak gösteremeyen CHP'nin seçim beyannamesi kamuoyu üzerinde ciddi soru işaretleri bıraktı.

Ana muhalefet tarafından yapılan ilkokul seviyesindeki cebir hesabı içerikli kaynak açıklamaları seçmeni tatmin edecek seviyede değil.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; seçim beyannamesinde yer alan vaatler ile ilgili kendisine yöneltilen "Nereden kaynak bulacaksınız?" sorusuna cevap vermekte zorlanıyor. Kaynak eleştirileriyle ilgili CHP cephesinden hergün yeni bir açıklama yapılıyor fakat kamuoyunu ikna edecek türden değil. Yapılan son kaynak açıklaması da insanı güldürecek cinsten. Sürekli "Türkiye'de o para var" diyen CHP vaatleri için kaynak olarak GSYİH'yı referans göstererek ne kadar akıl dışı bir seçim kampanyasını güttüğünü ortaya çıkardı.

İŞTE CHP'NİN AĞIZLARI AÇIK BIRAKAN O AÇIKLAMASI

CHP, Kılıçdaroğlu'nun 1 yıl içinde yapmayı taahhüt ettiği vaatlerin maliyetinin 57,2 milyar lira olarak belirlendiğini açıkladı.

CHP Basın Biriminden yapılan yazılı açıklamaya göre, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 1 yıl içinde yapmayı taahhüt ettiği vaatlerinin kesin maliyeti belirlendi. Yapılan hesaplamalara göre CHP'nin 1 yıl içinde gerçekleştirmeyi taahhüt ettiği vaatlerin net maliyeti 57,2 milyar lira. Vaatlerin maliyetinin gayrisafi yurt içi hasılaya oranı ise yüzde 2,94.

CHP YAPTIĞI BU AÇIKLAMA İLE NEYİ KASDETTİ?

CHP yaptığı bu açıklamayla kamu gelirlerini referans göstermek yerine GSYİH'yı örnek göstererek iktidara gelmeleri halinde bu uçuk vaatler karşılığında meydana gelecek kamu açıklarını vergilerle karşılayacağı sinyalini verdi.

GAYRİSAFİ YURT İÇİ HASILA NEDİR?

GSYİH, bir ülke sınırları içerisinde belli bir zaman içinde, üretilen tüm nihai mal ve hizmetlerin para birimi cinsinden değeridir. GSYİH = Tüketim + Yatırım + Devlet Harcamaları + (İhracat - İthalat)

http://www.haber10.com/haber/611965/#.VTtUJbccRPM
 

can feda

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
11 Ocak 2015
Mesajlar
1,014
Puanları
0
valla yıllardır AKP dalganın danıskasını alasını geçiyor o zaman...
 

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
valla yıllardır AKP dalganın danıskasını alasını geçiyor o zaman...
Halk iktidarda tutarak EVET diyor. CHP nin ne yapacağı belli halkı fakirleştirmek.
 

hirahos

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
9 Kas 2006
Mesajlar
35,948
Puanları
83
Yaş
52
Chp vaadlerde bulunuyor ve kaynak olarak Ak Partinin biriktirdiği zenginliği gösteriyor. Bu evet bir kampanya, fakat hükumet lehine bir kampanya... :)

Meğer gizlice hükumet hayranı olmuşlar da çaktırmazlarmış...
 
Üst