CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ittifakı!

KAFKAS

Kıdemli Üye
emin-colasan-yazilari-abdulhamit-han-gercekleri-sozcu.jpg

1465325729296.jpg

AMAN HA İTTİFAKINIZA ZEVAL GELMESİN.Yoldaşlarınızla birlikte bu adamın altın önerilerine kulak verin !:rtfm:

https://www.sozcu.com.tr/2018/yazarlar/emin-colasan/aman-dikkat-3-2396281/

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
İşte CHP-HDP kardeşliği

Yüzde yüz haklısın :)

dteo6l2h9nnc7rsil.png

SEÇİM YASASINI YENİ DEĞİŞTİRDİ akp ve MHP.

Ama CEZAEVİNDEKİLER ADAY OLAMAZdiye bir maddeyi ÖZELLİKLE koymadılar ve selahattin demirtaşın adaylığına göz yumdular!

hep cehapeeeeeeee yüzünden :)

pkk-ya-yap%C4%B1lan-90-milyon-liral%C4%B1k-devlet-yard%C4%B1m%C4%B1_1668461_m.jpg

HDPYE 90 TRİLYON HAZİNE YARDIMI AKTARAN CEHAPEEEEEEYEEEE yazıklar olsun :)

KAFKAS

Kıdemli Üye
Yüzde yüz haklısın :)

dteo6l2h9nnc7rsil.png

SEÇİM YASASINI YENİ DEĞİŞTİRDİ akp ve MHP.

Ama CEZAEVİNDEKİLER ADAY OLAMAZdiye bir maddeyi ÖZELLİKLE koymadılar ve selahattin demirtaşın adaylığına göz yumdular!

hep cehapeeeeeeee yüzünden :)

pkk-ya-yap%C4%B1lan-90-milyon-liral%C4%B1k-devlet-yard%C4%B1m%C4%B1_1668461_m.jpg

HDPYE 90 TRİLYON HAZİNE YARDIMI AKTARAN CEHAPEEEEEEYEEEE yazıklar olsun :)
Yahu sana ne yazacağımı bilemiyorum, bıraktım seni kendi haline ,altı şişhane ,üstü tophane,takıl işte ,beraber İYİ sallayın işte .Muhteşem ittifakınız ile!Çıkmış hala 90 trilyon hazine yardımı diyor!Seçim yasası diyorsun!

cemaliii

Kıdemli Üye

40 yıldır sağcı solcu herkes (erbakan hariç) fetoye destek verdi. Resimdekilerden doğu perinçekte 40 yıldır fetoyla en etkin mücadele eden adam. Onun resmini koymaktan utanmıyor musunuz? Akp 17 aralıka kadar fetoyla kolkolayken perinçek fetoyla mücadele ediyordu. insanda biraz utanma olur.

KAFKAS

Kıdemli Üye
40 yıldır sağcı solcu herkes (erbakan hariç) fetoye destek verdi. Resimdekilerden doğu perinçekte 40 yıldır fetoyla en etkin mücadele eden adam. Onun resmini koymaktan utanmıyor musunuz? Akp 17 aralıka kadar fetoyla kolkolayken perinçek fetoyla mücadele ediyordu. insanda biraz utanma olur.
.Ufak yürü biraz!Fetö ile mücadele ayağına savunulacak yegane insanı karşıma koyduğun için çok utandım!Erbakan hariç diyorsun!Nazlı Ilıcak diyorum Fazilet ten milletvekili yapıldı diyorum!Milli gazete Erbakan kapattırmadı Gülen okullarını diye manşet atıyor.Bank asya açılırken Erbakan başbakandı. Zaten kimse fetö rengini aşikar edene kadar Erdoğan bunlara destek vermedi demiyor!
081120161918598661309.jpg

cemaliii

Kıdemli Üye
Perinçek hem bugün hem 40 yıldır herkesten çok feto diyen insandır. Biraz adil olun adil. Dürüst olun.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Tamam işte adil oluyorum çok mücadele etmiş teşekkür ederim:)Adam dağ da çok mücadele etti, bir çiçekte ona biz verelim bari:flw:glm

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Yahu sana ne yazacağımı bilemiyorum, bıraktım seni kendi haline ,altı şişhane ,üstü tophane,takıl işte ,beraber İYİ sallayın işte .Muhteşem ittifakınız ile!Çıkmış hala 90 trilyon hazine yardımı diyor!Seçim yasası diyorsun!

Demeyim mi 90 trilyon diye?

Siz papağan gibi hdppppeeeee diyorsunuz ama öbür tarafdan o hdpye 90 trilyon para aktarıyorusnuz?

Bunun suçu bizde mi?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Ha bu arada İTTİFAK diyerek de bize saldırıyorlar :)

İyi de İTTİFAK yasasını çıkartan siz değil misiniz?

Ve İTTİFAK yasasını çıkartırken HERKES KENDİ PARTİSİNE OY VERECEK; BÖYLE BİR İMKAN GETİRİYORUZ diyen sizdeğil misiniz?

Eee biz de İTTTİFAK ile AKPNİN SEÇİM BARAJI DUVARINI DELİYORUZ!

Niye kızıyorsunuz?

OYLARIMIZI SAADET AMBLEMİNİN ALTINA MÜHÜR BASARAK KULLANACAĞIZ!

Yani değişen bir şey yok bizim için, yine saadete oyumuzu vereceğiz!

Niye bozuluyorsunuz kankalar???

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
dtfjv7z9nmxrv9f6l.jpg

AKPYİ ŞENTOPUN AÇIKLAMALARI!

Neymiş; HERKES KENDİ PARTİSİNE OY VERİYORMUŞ bu ittifaklarda!

Saadet cehepaya oy veriyorrrr diyenler AHLAKSIZ BİRER YALANCIYMIŞ!

ben demiyorum, şentop diyooooo :)

KAFKAS

Kıdemli Üye
Demeyim mi 90 trilyon diye?

Siz papağan gibi hdppppeeeee diyorsunuz ama öbür tarafdan o hdpye 90 trilyon para aktarıyorusnuz?

Bunun suçu bizde mi?
Hdp demek ile 90 trilyonun ne alakası var !Hdp mecliste , 90 trilyonu mecliste olmasından dolayı alıyor.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Hdp demek ile 90 trilyonun ne alakası var !Hdp mecliste , 90 trilyonu mecliste olmasından dolayı alıyor.

Eeeee madem hdp mecliste, madem üstüne 90 trilyon para vermek normal ne diye papagan gibi hdp hdp diyerek insanlara suçlama yapıyorsunuz?

Hdp ile siz görüşürseniz NORMAL!

Hdp siz para aktarırsanız NORMAL!

Ama ağzınızda sakız; HDP HDP diyerek başka partilere, insanlara suçlama yapan yine siz!

Bu nasıl bir kafa?

SİZE CAİZ OLAN BAŞKASINA HARAM MI?????

Kaçak

Yeni
İttifak yapılmasında hiç bir siyasi ve ahlaki problem yoktur benim açımdan ...
isteyen istediği ile ittifak yapabilir netekim geçmişte ittifak yapmayan kimse kalmamıştır sanırım ...
Gelecekte giderek azalacak sanırım çünkü ufak partiler zamanla silinecek gibi ..

Ve çıkartılan kanun ile ki sanılanın aksine akp ye has değil ve ilk kez uygulanmıyor ( ya bu akp harbiden iş bilmiyor vallahi algı yönetimleri perişan ya , ülkeyi nasıl yönetiyorlar anlamıyorum )

yöntem daha önce uygulandı Türkiye’de :)
ve Belçikalı bir matematikçinin icadı olup seçim sistemi olarak muhtelif ülkelerde kullanılan bir yöntemdir ...
öyle şike hile hurda amaçlı değil , standart bir ittifaklı seçim sistemi için icad edilmiş bir yöntemin , yeniden uygulanmasıdır :)

saadet oyları CHP ye kayacak mı ?
Evet :) bağırta bağırta CHP nin acayip işine yarayacak :)
yoksa Bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü :)
akp den Saadet’e kaçan oyların bir kısmı CHP milletvekili olarak dönecek ...

hayırlı olsun vatana millete :)
akp MHP içinde geçerli aynı şey ...

ilgililer için
https://boyleyapilir.com/dhondt-sistemi-nedir-dhondt-secim-yontemiyle-milletvekili-sayisi-hesaplama/

KAFKAS

Kıdemli Üye
Eeeee madem hdp mecliste, madem üstüne 90 trilyon para vermek normal ne diye papagan gibi hdp hdp diyerek insanlara suçlama yapıyorsunuz?

Hdp ile siz görüşürseniz NORMAL!

Hdp siz para aktarırsanız NORMAL!

Ama ağzınızda sakız; HDP HDP diyerek başka partilere, insanlara suçlama yapan yine siz!

Bu nasıl bir kafa?

SİZE CAİZ OLAN BAŞKASINA HARAM MI?????
Saçmalamak ve sen bıkmadın hala!Hdp mecliste olduğu için para alması normal!İktidar vermiyor parayı!Mecliste olması demek bunlara ile birlikte iktidara ortak salvolarda bulunmayı gerektirmez.Birklikte iktidara karşı oluşumlar içine girmeyi gerektirmez.Hdp yi ve oy veren kitleyi meclise sokmadan bir öneri getirecek siyasi oluşum varsa buyursun getirsin..Hdp ye oy veren %10 var,partisini kapatsan !Kaç kere kapatıldı!Bağımsız giriyorlar,isimler önemli değil ,kitlesi isime oy vermiyor ideolojilerine oy veriyor,100 kişiyi aday yaptırmasan 101.ciyi sokar ! ,oy veren yüz binler var!Gezi olayları oluyor aynı safta duruyorlar,hendek olayları oluyor birlikte hendek siyaseti yapıyorlar,15 temmuz a kontrollü darbe diyorlar birlikte siyaset yapıyorlar!7 haziran oluyor birlikte iyi sallıyorlar!Kobani olayları oluyor bunlar sütten çıkmış muamelesi görüyor!Mecliste diye ,iktidarı çelmelemek için, bunların hali ortadayken, beraber iyi sallayanlar ile ittifak yapanları baş üstünde mi tutalım!Madem hdp ye çok meraklılar!.Gitsinler adamları hizaya çekip birlikte siyaset yapsınlar,iktidar olsunlar!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Saçmalamak ve sen bıkmadın hala!Hdp mecliste olduğu için para alması normal!İktidar vermiyor parayı!

Vavvvvvv, hdp mecliste olduğu için para alması normal, fakat onlardan biri hakkında HEM DE KANUNEN HÜKÜM GİYMEDİĞİ İÇİN TÜM HUKUK KURALLARANA GÖRE ŞU AN SUÇSUZ OLAN birisi hakkında konuşmak SAADETE haram :)

Bu arada hdp mecliste olduğu içni parayı alması normalll diyen sana soruyorum:

AKP VE MHP bir olup "HAZİNE YARDIMI KALDIRILDI" diye bir yasa çıkarsalardı hdp alabilir miydi?

NİYE ÇIKARMIYORSUNUZ???

Elinize vuran mı var?

İŞİNİZE GELİYOR çünkü!

400 TRİLYONU DA AKP GÖTÜRÜYOR!

400 trilyon akp, 90 trilyon hdp!

ZIKKIM OLSUN!

Aminnnn
de!

İkinci soru:

SEÇİM YASASINI DAHA YENİ DEĞİŞTİRDİNİZ değil mi?

Niye "cezaevinde olanlar hüküm giymemiş de olsalar aday olamazlar" diye bir madde koymadınız?

Çünkü İKİYÜZLÜSÜNÜZ!

Hem demirtaşın adaylığının önünü açıyorsunuz hem hdp hdp, demirtaş demirtaş diye zırlıyorsunuz!

KAFKAS

Kıdemli Üye

Vavvvvvv, hdp mecliste olduğu için para alması normal, fakat onlardan biri hakkında HEM DE KANUNEN HÜKÜM GİYMEDİĞİ İÇİN TÜM HUKUK KURALLARANA GÖRE ŞU AN SUÇSUZ OLAN birisi hakkında konuşmak SAADETE haram :)

Bu arada hdp mecliste olduğu içni parayı alması normalll diyen sana soruyorum:

AKP VE MHP bir olup "HAZİNE YARDIMI KALDIRILDI" diye bir yasa çıkarsalardı hdp alabilir miydi?

NİYE ÇIKARMIYORSUNUZ???

Elinize vuran mı var?

İŞİNİZE GELİYOR çünkü!

400 TRİLYONU DA AKP GÖTÜRÜYOR!

400 trilyon akp, 90 trilyon hdp!

ZIKKIM OLSUN!

Aminnnn
de!

İkinci soru:

SEÇİM YASASINI DAHA YENİ DEĞİŞTİRDİNİZ değil mi?

Niye "cezaevinde olanlar hüküm giymemiş de olsalar aday olamazlar" diye bir madde koymadınız?

Çünkü İKİYÜZLÜSÜNÜZ!

Hem demirtaşın adaylığının önünü açıyorsunuz hem hdp hdp, demirtaş demirtaş diye zırlıyorsunuz!

Diğer konu başlığında çarpıtma diye feveran ediyorsun gelmiş burada çarpıtmanın dik alasını yapıyorsun.......Senin genel başkanın Hazine yardımı kaldırılsın demiyor.Seçime giren bütün partilere verilsin diyor.Anayasa mahkemesine bile baş vurmuşlar hazine yardımı için.Anlıyor musun!Sen kendi partini ikna et önce.

Madde konacak neden çünkü kendi saçmalığınıza aynı mantıksızlıkla madde ilave edilecek!.Hdp demirtaş ın derdi mollayı gerdi ,bıraksın bu şark kurnazlığını!