Cemalnur Sargut: Heykelde görünen Allah inancı !!!

hirahos

Kıdemli Üye
Derdin zannedersem tasavvufa gölge düşürmek... Sargut ve tasavvuf.... Düşünemiyorum bile.

Tasavvuf, Müslümanın şeriatle temizlediği bedeninin içini kalaylamak gibidir... Zehirlemesin diye. :)

Sargut, ancak 2. cümleye girer.

Bir Müslüman hanım açık olabilir. Kendi kusurunu bilirse, yaptığını doğru görmezse, emri çiğnedim Allah affetsin derse en çok günahkardır.

Lakin, Allah'ın tesettür emrini gerekli görmeyenin işi, dinden çıkmaktır. Sözünü fiilini reddediyoruz.

Verda, bu ifadelerimde katılmadığın taraf nedir? İzah eder misin?

Vehhabiyun (haşeviyun), Kur'aniyun meşreb kişiler yani reformcu zihniyet Sargut üzerinden Muhyiddin İbnu Arabi Hz.lerine dolayısıyla TASAVVUFa vurma derdinde... Melami meşreb kimseler de Sargut'u hoş görmekte.

Biz, şeriatsız kişilerin, İslam'ı (Ehli Sünneti) boşa çıkarmada hiçbir sözüne itibar etmiyoruz.

es-Sübki, Ehl-i Sünnet'in 3 kesimden oluştuğunu söyler:

A. Maturidi/Eş'ari kelam alimleri ile onların görüşlerini benimseyenler (Fukaha ve Usulcüler de bu maddeye dahildir),

B. Ehl-i Hadis ve

C. (Kitap ve Sünnetten sapmayan) Ehl-i Tasavvuf.

Ves-selam

ummuhan

Kıdemli Üye
Budayı seven kadın tasavvuf ehli miymiş ? peeehhh

Bekri Mustafa misali gidenlerle selam yollayalım öte aleme "Cemıl N. Sargut Tasavvuf ehli kabul ediliyor" diye onlar anlar ahvalimizi ...

Yetim

Kısıtlı Erişim
Tıpkı Gülen'e kızıp üstadlarına kızamayan konjoktürel tepkilere benziyor bu.
İbn-i Arabi Dinlerin Birliğini savunur,
.

Bülent Şahin Erdeğer..

Muhittin arabi hazretlerine atılan Bu büyük bir iftira büyük bir yalan büyük bir hezeyan ...

Yetim

Kısıtlı Erişim
Cemalnur Sargut hanımefendi Muhyiddin-i Arabi'nin öğrencilerindendir. Kendileri Arabi'nin Felsefi Tasavvuf çizgisini dile getiriyor. Sargut'a kızmak kolay. Mesele onun fikirlerinin asıl sahibinin iddialarını konuşabilmek
Bülent Şahin Erdeğer..

Yazar belliki c.n sargutun ağızından Mühittin arabi hazretlerine o kirli dilini uzatmış belliki hiç M.arabi hazretlerinin kitablarını okumamış....

kendisi sarguta kızmak olay derken kendis sagut üzerinden KİRLİ DİLİNİ M.ARABİ HAZRETLRİNE UZATMIŞ dili kuruyasıca B.şahin erdeğer