CEM GARİPOĞLU Senden ÖZÜR DİLİYORUM

Muminaga

Yeni
Münevverin ailesi suçlu diyelim.
Bunlara ne ceza verilmeli sence?
Evlat acısı ceza olarak yetmiyor mu?
Bu yetmiyorsa üstüne ilaveten ne ceza verilmesini öneriyorsunuz?

Sanki Cemin davranışı çok doğal?
Yani bir kız ile başba kalınca,kimse görmeden öldürme imkanı olunca öldürüp testere ile canlı canlı parçalamak çok doğal öyle mi?
Böyle bir caniyi suçlamak haksızlık öyle mi?

Büyük konuşmayın.Sanki siz mükemmel imişsiniz gibi Münevverin ailesini suçlamayın.Bu gibi kibirli,kendini müstani gören konuşmalar,davranışlar Allahın öfkeine sebep olur.Başına öyle bir şey gelir ki o zaman Münevverin ailesini daha iyi anlarsınız.Allah korusun.
Benden size bir ağabey nasihatı.

Konuşmalarınızdan benden çok genç olduğunuzu tahmin ettiğim için abi nasihatı dedim.

Konunun etrafında dönp dolaşan ifadeler kullanıyorsunuz. Beğeninize uymayan tespitleri hışımla budayarak kendi değerlendirmelerinize uygun bir ana çerçeve oluşturmayı amaçlasanız da, ibret alınacak, ders alınacak, bu tür sosyal problemlerde rol alan tüm bileşenlerinin eksi artılarının anlaşılması noktasında güttüğünüz amaç karmaşa çıkarır.
Yetim bir münever de olabilir. Yetiştirme yurtlarında müneverler de var. Babası ve kendisi yahuudi olmayan kesimlerden de, her görüş ve her bireyin düşünceleriyle sorunlar yoklanır, öğrenilir, tartışma ancak böyle bir aşamada çözüm noktasında olumluluk kazanmış olur.

siyahay

Üye
Biçare' Alıntı:
Kişileri ırkıyla yorumlamamalı, Cem Garipoğlu Fransız Yahudisiyse, ölen kız da Türk Yahudisidir. Yeterince fotograf yansıdı TV'lere. O yaşta bir kızın, öyle bir erkeğin kollarında, kucağında işi yok! Cinayet tasvip edilemez, bir gayrimüslimin yok yere ölmesi dahi tasvip edilemez. Lakin mesele inanca, ırka bağlanacaksa iki tarafın bir birinden farkı yoktur. Bir Müslüman kız öldüğünde bu kadar ses getirmiyorsa, insanların derdi tasası başkadır.

Yazarın özür sebebi cani kişiliğine değil, onu ıslah edemeyen düzenedir. Öyle yorumlanırsa daha evla olur, benim nazarımda iki kötüden biri toprağa, öteki hapse girmiş ve ihtimalle ikisinin de ahiret hayatı ortak olmuştur.

Yukarıda ki yazıya saçma demiştim ama ömrü hayatımda islam alimi geçinen bir hoca kılıklı adamın yazıları hariç bu kadar saçma bir yazı okumadım.

Vahşice cinayete kurban giden bir kız için açık fotoğrafları var diye türk yahudisi yakıştırması yapılması vicdansızlıktır.

Eğer bu yüzden bir insan yahudi oluyorsa hahamlarla, papazlarla sarmaş dolaş olanlar sizin için kimbilir ne oluyor?

nekwa

Kalbim seninle =)
Web sitesi
sayendesairoldumben.azbuz.com
Kişileri ırkıyla yorumlamamalı....

Yazarın özür sebebi cani kişiliğine değil, onu ıslah edemeyen düzenedir. Öyle yorumlanırsa daha evla olur, benim nazarımda iki kötüden biri toprağa, öteki hapse girmiş ve ihtimalle ikisinin de ahiret hayatı ortak olmuştur.

hocam konuya cevabı yazmış fazla söze ne hacet...

Kızıl Kurt

Yasaklı
Bîçâre Nickli Üyeden Alıntı
Kişileri ırkıyla yorumlamamalı....

hocam konuya cevabı yazmış fazla söze ne hacet...

Yazar kimdir bilmiyorum ama konuya islami açıdan bakmamış,belki öyle bir iddiası yoktur yni müslüman değildir bilemiyorum ama islami bir siteye alıntılanmış olması tuhafıma gitti.

Yazarın bakış açısıyla ve onu onaylayan Biçare ve Nekwa ya ggöre cehennemin olmamaması lazım.
Bu yazı Allaha ve Onun düzenine adalet anlayışına ciddi eleştiriler getiriliyor.
Hangi dine hangi felsefik inanca mensuplar bilmiyırum ama müslüman olmadıkları kesin.

Çünkü dünyevi olarak şeriat hükmü olan kısasa ve ahiretteki cehennem cezasına karşı çıkış var.

Enteresan.

lost ocean

Üye
dünya üzerinde hiç kimse (ki burada genç bir kızdan bahsediliyor) bu şekilde vahşice öldürülmeyi ,dilim dilim ve canlı olarak doğranmayı hak etmez..dini,dili ,ırkı ne olursa olsun....

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
dünya üzerinde hiç kimse (ki burada genç bir kızdan bahsediliyor) bu şekilde vahşice öldürülmeyi ,dilim dilim ve canlı olarak doğranmayı hak etmez..dini,dili ,ırkı ne olursa olsun....

Kesinlikle.
Bunun aksi düşünülemez bile ama ne yazıkki bazı mesajlar sanki Münevveri suçlu gibi,haketmiş gibi gösteriyor.Teessüfle ve hayretle okudum.

nekwa

Kalbim seninle =)
Web sitesi
Yazar kimdir bilmiyorum ama konuya islami açıdan bakmamış,belki öyle bir iddiası yoktur yni müslüman değildir bilemiyorum ama islami bir siteye alıntılanmış olması tuhafıma gitti.

Yazarın bakış açısıyla ve onu onaylayan Biçare ve Nekwa ya ggöre cehennemin olmamaması lazım.
Bu yazı Allaha ve Onun düzenine adalet anlayışına ciddi eleştiriler getiriliyor.
Hangi dine hangi felsefik inanca mensuplar bilmiyırum ama müslüman olmadıkları kesin.

Çünkü dünyevi olarak şeriat hükmü olan kısasa ve ahiretteki cehennem cezasına karşı çıkış var.

Enteresan.

yazarı tanımadığınız belli...o bu şekilde anlatır mesajını...yoksa ki adamın anlatmak istediği ne münevver ne cem demek istediği siz ne yapıyorsunuz bu gibi gençlere islami açıdan...

başka bir düşüncem yok benim...

Hasan

Kardeşiniz
Ortada bir münevver vardı biri tuttu biri kesti öteki paketledi.Ama hiç kimse sormadı medya ve forum ahalisi dahil.
Abicim bu cem ve babasının derdi neydi de kestiler kızı masif mobilya malzemesi gibi.Yani bir insan ötekine neden kersete muamelesi yapar.

Nasıl bişi bu gözü dönmüşlük,bu kız ne yapmış da böle kesilmiş,yada yapmamış da bu adamlar delirmiş,ben ençok bunu merak ediyorum.

nekwa

Kalbim seninle =)
Web sitesi
Hasan abi bence o adamlar saçma sapan tarikatlara mensup idiler veya kimbilir ne pislikleri vardı da kız da ben sizi şikayet edicem dedilerse onlarda artık şeytana mı kurban ettiler uyuşturucu alıpta mı kendilerinden geçip kestiler bilmem...insanın aklının alacağı gibi değil tabi...