CEM GARİPOĞLU Senden ÖZÜR DİLİYORUM

Ah Min'el AŞK

Kıdemli Üye
Web sitesi
askinelinden.wordpress.com
Sana kesintisiz ikramlarda bulunan ALLAH ile tanışmana vesile olamadım…

İslam’ın güzelliğiyle seni tanıştıramadım…

İnsan düşmanı şeytanın insanları nasıl kandırdığını ve muhtemel tuzaklarından da sana bahsedemedim…

İşlenecek günahın şekli ve büyüklüğü ne olursa olsun içten ve samimi bir şekilde yapılan bir tövbeyle günahlarının afedileceğinden de sana bahsedemedim…

Senden özür diliyorum…

Senin gibi birçok gençleri ihmal ettik… Bir türlü mahallene inip te İslam akidesiyle tanıştıramadık… Bildiklerimizi bizim gibi düşünen insanlarla paylaştık maalesef… Oysaki evrensel bir dinin muhataplarıyız… Kesinlikle sana ulaşmalıydık, ama şeytan daha erken davrandı ve seni hunharca avladı…

Henüz ölmedin Cem; üzülme…

Tevbe kapın ardına kadar açık… Hiçbir güç kapayamaz o kapıyı… Yeterki sen kapatmak isteme…

ALLAH, İslam ve ahiret inancın şimdilerde nasıl bilemiyorum… Ama bozuk inançlı olup ta hapishanelerde hidayetle tanışan çok insanlar işittim… Bazen başa gelen bir musibet insanın gerçekleri görmesini sağlayabiliyor...

Hapiste olman gerçekleri görmen ve sakin bir kafayla düşünmen için büyük bir fırsat Cem… O cinayeti işlemen için seni kandıran şeytan seni oracıkta da yalnız bırakmayacaktır… Sağlıklı düşünmeni engellemek için zihnini sürekli meşgule alacak vesveseler vermeye devam edecektir… Olan oldu deyip dosyayı kapamanı tavsiye ederim…

Bazen işlenen bir günah insanı ALLAH’a daha çok yaklaştırabiliyor Cem!... Sana İslam âlimlerimizden birinin güzel bir tespitini hatırlatayım inşALLAH:

ALLAH; kulu hakkında hayır irade ettiğinde, ona tevbe, pişmanlık ve ALLAH’ın önünde boyun eğip O’na ihtiyaç hissetme kapılarını açar. Kul da sadece ALLAH’tan yardım diler, samimiyetle O’na yalvarıp yakarır, O’na sığınır ve imkânı dâhilindeki her türlü iyilikle ALLAH’a yakınlaşmaya çalışır. Zira Şeytan’ın onu sürüklediği kötülük, ALLAH’ın ona rahmetiyle muamele etmesine sebep olmuştur. Öyle ki ALLAH’ın düşmanı şöyle demeye başlar: “Keşke onunla uğraşmamış olsaydım, keşke onu bu hataya sürüklemeseydim.”

İşte Selef’i Salihinden biri bunu ifade ederken şöyle diyor: “Kul bâzen günah işler, bundan dolayı cennette girer, bâzen de iyilik yapar, bundan dolayı da cehenneme girer.” Dediler ki: “Bu nasıl olabilir?” Şöyle cevap verdi: “Kul bâzen günah işler de bu günahından dolayı devamlı korkar, pişmanlık duyar, ağlar, Rabbinden utanır ve titrer, O’nun önünde başını eğerek kalbinden üzüntü ve keder hisseder; böylece günahı onun saâdetine ve kurtuluşuna sebep olur. Öyle ki onun için (neticesi bakımından) bu günah, birçok taatten daha faydalı olur. Zira bir an gaflete düşüp işlediği o günahı, onun saâdetine ve kurtuluşuna vesile olmuş ve onun cennete girmesine sebep olmuştur…

,,,

Bu bilgileri çok öncelerden sana aktarmalıydım ama dediğim gibi seni ve senin gibi birçok genci ihmal ettik ve İslam’ın güzelliklerini bir türlü anlatamadık…

Bu, biz Müslümanların ayıbı… Ne insanları suça teşvik eden devleti suçlarım ne de toplumun ahlakını bozan medya ve benzerlerini suçlarım… Onlar görevlerini hakkıyla yerine getiriyorlar… Onlar kendi işlerini yapıyorlar ben de kendi işimi yapmalıyım. Onlar bozarken ben düzeltmeliyim… Onlar yaralarken, ben pansuman yapmalıyım… Kendilerine ulaşamadığımız hastalar işte böyle kan kaybından can veriyorlar…

Senin gibi bataklığa düşmüş nice gençler var Cem! Sana ulaşamadık ama umarım onlara ulaşırız…

Hidayete ermen için dua edeceğim…
Feyzullah Biricik/Araştırmacı Yazar

siyahay

Üye
"Eğer yüz çevirirlerse, biz seni onların üzerine bekçi göndermedik. Sana düşen yalnız tebliğ etmektir." (Şura: 48)

Münevver Karabulut ve ailesinden kim özür dilesin?

_sercan_

Doçent
"Eğer yüz çevirirlerse, biz seni onların üzerine bekçi göndermedik. Sana düşen yalnız tebliğ etmektir." (Şura: 48)

Münevver Karabulut ve ailesinden kim özür dilesin?

sanırım yine aynı kişiler yani cemden özür dileyenler..

siyahay

Üye
Bir Fransız yahudisi bir kızı parçalara ayıracak sizlerde ondan özür dileyeceksiniz!

Yahudilerin filistinli müslümanlara yaptıklarından dolayı yine yahudilerden özür mü diliyorsunuz? İslam'ı iyi anlatamadığınız için?!...

_sercan_

Doçent
Bir Fransız yahudisi bir kızı parçalara ayıracak sizlerde ondan özür dileyeceksiniz!

Yahudilerin filistinli müslümanlara yaptıklarından dolayı yine yahudilerden özür mü diliyorsunuz? İslam'ı iyi anlatamadığınız için?!...

zalime yapılacak iyilikte onun zulmüne engel olmaktır..

örneğin ülkemizde idam cezası olsa ve bu tür cinayetleri işleyenler toplumun gözü önünde idam edilse herhalde cem ve benzerleri böyle cinayetlere cesaret edemezlerdi ve buda onlara bir iyilik olmuş olurdu...

siyahay

Üye
zalime yapılacak iyilikte onun zulmüne engel olmaktır..

örneğin ülkemizde idam cezası olsa ve bu tür cinayetleri işleyenler toplumun gözü önünde idam edilse herhalde cem ve benzerleri böyle cinayetlere cesaret edemezlerdi ve buda onlara bir iyilik olmuş olurdu...

Çok saçma...

Kaldı ki Hem Katliam yapan fransız yahudisi cem garipoğludan özür dileyeksin hemde böyle bir cümle kuracaksın!...

Yine kaldı ki...

Kim bir zâlime yardım ederse, Allahü teâlâ o zâlimi ona musallat eder. [İ.Asakir]

Bence Ondan özür dilemek halk nazarında bu yahudileri temize çıkarmaya çalışmaktır.Bilmeden yada bilerek bunu yapanlar bu hadisi şerifi unutmasınlar...

ummuhan

Kıdemli Üye
Bence o bizden özür dilemeli...

Hasan

Kardeşiniz
Bencede saçma bir yaklaşım tarzı olmuş,Kimse ALLAH tan daha şefkatli değildir ki bu mantıkla ona hidayet vermediği için ALLAH mı özür dilemeli(HAŞA BİNLERCE KERE.).
CEM garib oğlu yahudi ve yahudilikte de işlediği suçun cezası idam.Hukukta işlenen suç a bakılır işleyen kişiye bakılmaz.Suç varsa karşılığı ceza vardır ki bu işlenen suç afrika yamyamlarının tabu kanunlarında bile ağır suç sayılır.Kuzuyu öldüren kurd a masum gözüyle bakılırmı,tamam fıtratına var ama burda önemli olan şahsın değil toplumun menfaatleridir.Sistem idam vermiyor diye kişi mazur görülemez.Neticede bir insan doğrandı el insaf yani.

Bîçâre

Profesör
Kişileri ırkıyla yorumlamamalı, Cem Garipoğlu Fransız Yahudisiyse, ölen kız da Türk Yahudisidir. Yeterince fotograf yansıdı TV'lere. O yaşta bir kızın, öyle bir erkeğin kollarında, kucağında işi yok! Cinayet tasvip edilemez, bir gayrimüslimin yok yere ölmesi dahi tasvip edilemez. Lakin mesele inanca, ırka bağlanacaksa iki tarafın bir birinden farkı yoktur. Bir Müslüman kız öldüğünde bu kadar ses getirmiyorsa, insanların derdi tasası başkadır.

Yazarın özür sebebi cani kişiliğine değil, onu ıslah edemeyen düzenedir. Öyle yorumlanırsa daha evla olur, benim nazarımda iki kötüden biri toprağa, öteki hapse girmiş ve ihtimalle ikisinin de ahiret hayatı ortak olmuştur.

_sercan_

Doçent
Çok saçma...

Kaldı ki Hem Katliam yapan fransız yahudisi cem garipoğludan özür dileyeksin hemde böyle bir cümle kuracaksın!...

Yine kaldı ki...

Kim bir zâlime yardım ederse, Allahü teâlâ o zâlimi ona musallat eder. [İ.Asakir]

Bence Ondan özür dilemek halk nazarında bu yahudileri temize çıkarmaya çalışmaktır.Bilmeden yada bilerek bunu yapanlar bu hadisi şerifi unutmasınlar...

yazarın yazdığı yazıda ve bizim yorumumuzda zalime yardım etme niyetini nereden buldunuz anlamadım şu yukarıdaki hadisi şerife muhatap ettiniz?
bakınız yazar orada kendi içinden geçenleri cem ve benzerlerine ulaşamadığının özürünü diliyor, işlediği cinayeti meşru saymıyor!
bizde diyoruzki bizlerde çalışıp böyle vahşice cinayet işleyenlere kısas uygulayacak bir sistem kursa idik bunlarda bu vahşice cinayetleri basit göremeyecek ve işlemekten kaçacaklardı ve buda hem caniye ve hemde öldürülen kişiye ve ailesine iyilik olacaktı..

13.savaşcı

Paylaşımcı
Cem Garipoğlından nasıl özür dileneceğini ben sana söylüyeyim.
Münevveri nasıl testere ile doğradıysa Cem denen sadist caniyi de aynı şekilde doğrarsınız o zaman özür dilemiş olursun...

Yuh be.
Özür diliyormuş.
Senin evladın o şekilde öldürülseydi yine özür dileyecekmiydi?

erdemceerdem

Profesör
Cem Münevver'i Kesmeseydi, onların birbirlerini yedikleri aşnafişneleri, bizi hiç mi hiç alakadar etmeyecekti...

Başka bir olay; ülekimizin her bölgesinde Cem ve Münevver gibi yiyişen gençler mevcut...

onlar aşnafişne ederken sorun yok! iki cinsten biri patlak veriyor... hurra bas yaygarayı...

Baba karabulut; kızın cemle aşnafişnede iken nerdeydin?

Celalettin Cerrah bunu baba Karabulut'a sordu diye görevinden oldu...

Bana ne Cemden! Bana ne Münevverden!

Annem münevvere üzülüyor, bende tın diyorum... annem yine üzülüyor...

Vahşetin her türlüsüne hayır!

Lakin benim edebime uymayan hayat sürerlerken beni tınlamayanları, kendi hayatlarını yaşarlerken başlarına gelmiş olan kazayı da ben tınlamam...

13.savaşcı

Paylaşımcı
Tek kelimeyle büyük konuşuyorsun.
Ayrıca görmüş gibi aşna fişnadan bahsediyorsun.Bunu söyleyebilmen içi 4 şahit getirmen lazım.

~∂üяя-ι ¢αη

Kıdemli Üye
RABBİM beni affet cem garipoğluna doğruları göstermedim dense neysede..
cem garipoğlundan özürde dilenmemeli bence...!

o konuda sadece o kadar saklanmasının sebebi
paranın gücüydü başka hiç bir açıklamadı yoktur bana göre...

13.savaşcı

Paylaşımcı
Oldu olacak Firavundan,Nemruttan,Stalinden,Karaciçden de özür dileyelim.

Cemden özür dilemekmiş.
Adam Feyzullahmıdır nedir tam manasıyla saçmalamış.
Saçmalamadan öte insan fıtratına aykırı bir teklifte bulunmuş.
Fıtrata aykırı davranmak Allahın gazabını mucip kılar.Fasıklıktır.

Sükut-u Hayal

AşK-I KüBrA
cem ı suclamak ne kadar basıt olayın dıger yanı o saatte kızının nerde oldugunu bılmeyen bı aıle kızının o yasta bı ılıskısını bıldıgı halde destekleyen bı aıle kızının o yasta barda gezmesıne bırsey demeyen aıle,,,, cem ne kadar sucluysa munevverın aılesıde o kadar sucluu

Hasan

Kardeşiniz
ozaman biz cemden özür dileyelim ailes si de bizden özür dilesin cem de ariel şaron dan dilesin,obama da cim carry den dilesin.:glm

oguz

Yeni
bu özür dileme işi bizim liboşların ermeni canilerin işlediği cinayetleri katliamları görmemezlikten gelip Türk milleti adına özür dileme küstahlığına benzedi
dini milliyeti ne olursa olsun adam öldürmenin suç olduğunu herhalde bilmeyen yoktur
bu cinayeti işleyenler aslında neye güvenmişlerde böyle pervasızca davranmışlar diye düşündüğümüzde aklımıza paralarına güvenmeleri ve bizdeki adalet sistemi ile dalga geçmelerindendir
bu caniler adam öldürmenin cezasının üç beş sene yatmak değilde aynı şekilde öldürülmek olduğunu bilseler kanunlardan çekinseler asla böyle bir cinayet olmazdı olsada cezasını çekerdi.
Allah dilemeden insanları hidayete kimse erdiremez

13.savaşcı

Paylaşımcı
cem ı suclamak ne kadar basıt olayın dıger yanı o saatte kızının nerde oldugunu bılmeyen bı aıle kızının o yasta bı ılıskısını bıldıgı halde destekleyen bı aıle kızının o yasta barda gezmesıne bırsey demeyen aıle,,,, cem ne kadar sucluysa munevverın aılesıde o kadar sucluu
Münevverin ailesi suçlu diyelim.
Bunlara ne ceza verilmeli sence?
Evlat acısı ceza olarak yetmiyor mu?
Bu yetmiyorsa üstüne ilaveten ne ceza verilmesini öneriyorsunuz?

Sanki Cemin davranışı çok doğal?
Yani bir kız ile başba kalınca,kimse görmeden öldürme imkanı olunca öldürüp testere ile canlı canlı parçalamak çok doğal öyle mi?
Böyle bir caniyi suçlamak haksızlık öyle mi?

Büyük konuşmayın.Sanki siz mükemmel imişsiniz gibi Münevverin ailesini suçlamayın.Bu gibi kibirli,kendini müstani gören konuşmalar,davranışlar Allahın öfkeine sebep olur.Başına öyle bir şey gelir ki o zaman Münevverin ailesini daha iyi anlarsınız.Allah korusun.
Benden size bir ağabey nasihatı.

Konuşmalarınızdan benden çok genç olduğunuzu tahmin ettiğim için abi nasihatı dedim.

Sükut-u Hayal

AşK-I KüBrA
Münevverin ailesi suçlu diyelim.
Bunlara ne ceza verilmeli sence?
Evlat acısı ceza olarak yetmiyor mu?
Bu yetmiyorsa üstüne ilaveten ne ceza verilmesini öneriyorsunuz?

Sanki Cemin davranışı çok doğal?
Yani bir kız ile başba kalınca,kimse görmeden öldürme imkanı olunca öldürüp testere ile canlı canlı parçalamak çok doğal öyle mi?
Böyle bir caniyi suçlamak haksızlık öyle mi?

Büyük konuşmayın.Sanki siz mükemmel imişsiniz gibi Münevverin ailesini suçlamayın.Bu gibi kibirli,kendini müstani gören konuşmalar,davranışlar Allahın öfkeine sebep olur.Başına öyle bir şey gelir ki o zaman Münevverin ailesini daha iyi anlarsınız.Allah korusun.
Benden size bir ağabey nasihatı.

Konuşmalarınızdan benden çok genç olduğunuzu tahmin ettiğim için abi nasihatı dedim.

ben kendımın mukemmel oldugunu asla belırtmedım hasaa, tedbır al takdır allahten dıye bır soz vardır. burda buyuk konusmamak degıl dıkkatınızı cekerım,ben cemın sucsuz oldugnu veya tum sucun mınevverın aılesınde oldugunu soylemedım ama tekrar edıyorum hıc bırsey tek taraflı degıl suc oranları yuzde ellı yuzde ellı,nasıhat ıcın tesekkur ama nasıhatten cok yargılama gıbı olmus her dusuncemızde boyle yargılanacak mıyız?????

bu benım dusuncemdr herkas katılacak dıye bırsey yoktur cok sukur aklım basımda buyuk konusmayacak kadar hamd olsun ınancıımda var ve kendımı mukammel gorup kıbırlı davranıslarla da kımseyı de suclamam