Çeçenistan'da 13 kafir ve münafık yok edildi

kul emir

Profesör
Katılım
17 Haz 2006
Mesajlar
2,862
Tepkime puanı
5
Puanları
0
Konum
yalnızlık ülkesinden
ÇİC SK Güneydoğu Cephe karargahından alınan bilgilere göre, 8 Ekim tarihinde Vedeno bölgesindeki Hulho nehrin boğazına giden yolunda, içinde işgalcilerin bulunduğu bir BTR zırhlısı havaya uçurulmuştu. Havaya uçurma eylemin sonucunda 5 kafir olay yerinde yok edildi ve en az 3 kafir de yaralandı.

9 Ekim tarihinde Vedeno kasabasında mücahitlerin sabotaj timce bir münafık grubu havaya uçurulmuştu. Bu sabotaj eylemin sonucunda ise 3 vatan hain yok edildi ve 1 hain ağır yaralandı.

Amerikan haber ajansı AP, yerel maşa yönetim yetkililere dayanarak verdiği bilgilere göre, 9 Ekim tarihinde Çeçenistan'ın güneyindeki Gatin-Kale köyün yakınlarında bir vatan hain sözde "polisin" cesedi bulunduğu bildirdi. Münafık, kafaya aldığı kurşun yaradan öldüğünü bildirildi.

Şatoy bölgesinde işgalcilere saldırı yapıldı

İşgalci kaynakların bildirdiği habere göre, Sali günü sabah saatlerinde Şatoy bölgesindeki Borzoy köyün 5 km uzaklıkta mücahitlerce Rus işgalcilerin sözde "askeri istihbarat" birliğine saldırı düzenlendi.

.

Radio Liberty, işgalci kaynaklara dayanarak verdiği haberlere göre, saldırı sonucunda 1 işgalci yok edildi ve 3 işgalci yaralandı.Bildirilen haberlere göre, mücahitlerin mobil timi 10 savaşçıdan oluşuyordu. Kısa sürede biten çatışmada mücahitler kayıpsız olarak İtum-Kali bölgesindeki üsslerine geri çekildiler.

Çeçenistan'da kafirlerin konvoyuna saldırıİnterfax internet haber ajansı yerel kukla hükümetin sözcüsüne dayanarak bildirdiği habere göre, Çeçenistan'ın Groznı-Selsk bölgesindeki Staraya Sunja köyünde bir Rus yanlısı münafık aldığı ölümcül yaradan hayatını kayb etti.Aynı zamanda Rus işgalci kaynakları Çeçen başkenti Cevherkale'de kafirlerin konvoyuna saldırı düzenlendiği bildirdi. Haberlere göre, konvoya yapılan saldırı, uzaktan kumandalı bombası ile yapılmış. Kafirler arasından ölü veya yaralı olup olmadığını işgalciler tarafından bildirilmedi.

Cevherkale'de Alhanov'un korumalara ateş açıldı

İşgalci kaynakların bildirdiği haberlere göre, 9 Ekim Pazartesi günü Cevherkale merkezinde "Sabita" halk pazarın yakılarında 2 kafir kurşuna dizildi. Kafirlerden biri aldığı ölümcül yaralardan ölürken, diğeri ağır yaralara hastaneye kaldırıldı.

İşgalciler, saldırının kafirlerin arabasından çiktiği sırasından yapıldığını bildirdi. Daha sonra gelen bilgilerde saldırıya maruz kalan iki kafirinin Çeçen münafıkların elebaşı Alhanovun korumalara olduğunu söylendi
 
Üst