Çarşaflı Diye Otobüse Almadılar | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Çarşaflı Diye Otobüse Almadılar

cahid

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2009
Mesajlar
5,409
Puanları
113


Hollanda'da "çarşaflı olduğu" gerekçesiyle bir Müslüman kadının toplu taşıma aracına alınmaması, ayrımcılık tartışmalarını alevlendirdi.

Uden kentinde meydana gelen olayda, 19 yaşındaki bir Müslüman kadın, çarşafla belediye otobüsüne binmek istedi. Ancak otobüs şoförü, "kıyafetinin aşırı" olduğunu iddia ederek, kadını otobüse almadı.

Olayın basına yansıması üzerine, "ayrımcılık" tartışmaları yeniden gündeme geldi. Toplu taşıma işini yürüten firma, Müslüman kadından özür diledi.

Firma sözcüsü, "insanların kıyafetini sorgulamak bizim işimiz değil. İsteyen, istediği kıyafetle otobüse binebilir" açıklaması yaptı.

Şirket, Müslüman kadını otobüse almayan şoför hakkında da soruşturma başlattı.dünyabülteni
 

cahid

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2009
Mesajlar
5,409
Puanları
113
Şirket, Müslüman kadını otobüse almayan şoför hakkında da soruşturma başlattı.
Yapılan muamele manidardır.. Memleketimizdeki sözüm ona bir kısım "lâik"ler de çeşitli sözlerle aşağılamaktalar.. Dünyada aşağılayanların Allah'ın (c.c.) huzurunda aşağılanacakları gün çok yakındır İnşaallah..
 

Rakaful

Asistan
İhvan Üyesi
Katılım
27 May 2008
Mesajlar
389
Puanları
0
Web sitesi
www.tevhidkalesi.com
Kendi dürtülerini tatmîn edemedikleri kadınlara değer vermemek hattâ tahkîr etmek, modern kâfir zihnin en önemli alâmetlerindendir. cahid kardeşimizin dediği gibi, firmanın tutumu düşünmeye ve ülkemizdeki Müslüman geçinenlerle kıyaslamaya değer...
 
Üst